All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Endri Xhafo. Show all posts
Showing posts with label Endri Xhafo. Show all posts

Sunday, 5 May 2013

Revista PALOMA - 4 Maj 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 4 Maj 2013
 • Angela Martini: Te gjithe meshkujt kerkojne te dalin me mua!
 • Elena Lika: Te flesh me dike ne "Big Brother" nuk eshte njesoj si te flesh jashte
 • Ditelindja "dasme" e vajzes se Inva Mules
 • Endri Xhafo, sherr me drejtuesit e "AS", nderpret emisionin ne mes te sezonit
 • Dajana: Grate ankohen se po i ndaj nga burrat! Ermali: Fanset kerkojne te bejne femije me mua!
 • Simone Pigliacello: Femra qe kam dashur me shume ne jete ka qene shqiptare!
 • Vildane, Tika, Emina pushtojne reklamat e huaja
 • Bombe ne familjen e kengetarit Ylli Limani
 • Nik Xhelilaj, pjese e nje tjeter telenovele turke
 • Alkena "i propozon martese" Pandeli Majkos
 • Vidhet Ryva Kajtazi
 • Grupi "Korn", logo flamurin shqiptar

Friday, 31 August 2012

Endri Xhafo iken nga "Top Channel"...

Endri Xhafo nis mengjesin ne “Albania Screen”

Gazetari i njohur Endri Xhafo ka vendosur te ike nga “Top-Channel” per te moderuar emisionin e mengjesit ne “Albania Screen”. Endri ka qene nje nga levizjet me te komentuara mediatikisht, ndoshta sepse flitet se shuma me te cilen ai shkoi ne AS eshte mjaft e larte.

Madje nje gje te tille e ka pohuar edhe vete ai. Largimi nga TCh nuk erdhi si rrjedhoje e asnje pakenaqesie, por vetem sepse hapesira dhe kushtet qe i ofruan ne “AS” plotesonin pritshmerite e tij. “Cfare duan njerezit ne mengjes”, do te jete pyetja se ciles Endri do mundohet t’i jape nje pergjigje nepermjet rubrikave ne emisionin e tij te mengjesit. /mapo/

Saturday, 7 July 2012

Revista PANORAMA PLUS - 7 Korrik 2012

Revista PANORAMA PLUS, 7 Korrik 2012
 • Noizy: Zbulohen fotot intime me nje adoleshente
 • Pas fitores se "Big Brother 5", Arbri ze te dashur te re
 • Anbeta Toromani: Oni Pustina me shkaterroi jeten dhe me vodhi milionat ne banke
 • Rrefehet Erleta: Jeta e re si prinder, Kastro eshte burri ideal
 • Jehona Sopi shtatzene, xhiron klipin e ri
 • Dafina operon perseri hunden dhe buzet, Samanta ndryshon look
 • Mirjeta e BB4 martohet me 9 gusht, prezanton unazen e marteses
 • Burim Jusufi, nje shqiptar ne turin e Rihanes ne Australi
 • Rilindi, ish-bashkeshorti i Tunes, marohet me modelen Besa Haxhaj
 • Endri Xhafo: Largohem nga "TCH", me pret nje page me e mire tek "AS"
 • Ne Amerike, Zana behet imazh i nje firme optike
 • Ana tjeter e Berishes

Monday, 2 July 2012

Erion Zeqiraj mbetet pa emision...

Erion Zeqiraj mbetet pa emision, Endri Xhafo i merr programin tek “AS”

Nuk dihet se ku do mund ta shohim Erion Zeqirajn e “Big Brother 3” sezonin e ri televiziv, por nje gje eshte e sigurt, qe ai nuk do te drejtoje me emisionin e mengjesit “Agon” ne “Albanian Screen”. Drejtuesit e ketij televizioni ia kane komunikuar kete vendim Erjonit keto dite, pak para mbylljes se programit ne vere. Por tashme kane filluar te qarkullojne fjale per gazetarin qe do e zevendesoje Erionin gjate sezonit te ri televiziv, ne mengjeset e ketij ekrani. Fjala eshte gazetarin politik, Endri Xhafo te “Top Channel”, i cili sic konfirmon edhe “AS”, ka vendosur te pranoje kete oferte nga “AS”. Xhafo, i njohur per kronikat e tij prane Presidences, ka ideuar nje format krejt ndryshe per emisionin e tij te ri, duke iu referuar modeleve te programeve perendimore.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online