All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Endrit Mertiri. Show all posts
Showing posts with label Endrit Mertiri. Show all posts

Sunday, 28 April 2013

Elena mohon seksin me Viganin, Endriti e pret jashte me lule...

Elena: Me Viganin s’kam patur marredhenie seksuale

“Ndjehem shume me mire. Lexova disa tituj gazetash dhe tani jam gati per te kthyer disa pergjigje qe duhet t’i kisha kthyer dje”. Keshtu e nisi fjalen e saj ne Fan Club, Elena, e eliminuara e kesaj jave nga vajza qe la shtepine mbremjen e se shtunes.

E para ku u ndal vajza 18-vjecare ishte afrimiteti i saj me Viganin. Ajo tha se gjithcka eshte keqkuptuar jashte dhe mohoi se ka patur marredhenies seksuale me te. “Nuk kam kryer marredhenie seksuale me Viganin por kemi fjetur vetem gjume. Nuk me kushtezon lidhja ime me Endritin, por nuk e pranoj dicka qe nuk eshte e vertete”, tha ajo.

Sunday, 7 April 2013

Elena dhe Anaidi, pas lojes brenda, braktisen nga te dashurit jashte...

Pas intimiteteve ne “Big Brother”, Anaidi dhe Elena braktisen nga te dashurit jashte

Duket se dy ciftet e krijuara brenda “Big Brother 6”, pikerisht Anaidi-Joana dhe Elena-Vigani, kane pesuar krisje gjate kesaj jave. Pasi kane kaluar momentet e para te terheqjes dhe lojerave brenda ne shtepi, ndonjehere te nxituara e ndonjehere te paragjykuara nga banoret e tjere, ka filluar reflektimi mes tyre. Fakti qe i ka bere keta banore te mendojne pertej mureve te shtepise se vezhguar, jane lidhjet qe ata kane lene jashte. Pikepyetjet e tyre jane a do i presin te dashurit jashte, a do ua falin, cfare do te ndodhe pasi te perballen me ta?! Pervec Viganit, modelit nga Kosova, i cili sic deklaroi nuk kishte ndonje histori qe mund ta kufizonte apo ta mbante peng per te krijuar lidhje brenda shtepise, Elena u perlot per te dashurin e saj fotograf Endrit Mertiri, duke shprehur pendese per afrimitetin publik me Viganin.

Saturday, 6 April 2013

Revista PANORAMA PLUS - 6 Prill 2013

Revista PANORAMA PLUS, 6 Prill 2013
 • Ermali; Zbulohet modelja pas se ciles marroset Mamaqi
 • Big Brother; Pas intimiteteve ne "BB", Anaidi dhe Elena braktisen nga te dashurit
 • Intervista; Luzja e "Portokalli": Jam dashuruar me nje djale 8 vite me te vogel dhe s'e kam problem
 • Televizioni; Gruaja dhe e dashura zihen ne TV per biznesmenin, Eni Cobani rrefen prapakuintat
 • Big Brother; Flet vellai, Valoni: Po te lidhje Vigani me Elenen, do e kishim pranuar; Shpendi do ta ndihmoj Eldoren per t'u sheruar; Flet motra: Gjithsesi, nuk besoj se do krijoj lidhje me te! Iliri foto nudo!
 • Liljana Hitollari: Ka plot meshkuj shqiptare zhigolo, pse e paragjykojne Marselinin?
 • Anaidi, e dashura vendos te mos e prese pas intimitetit me Joanen
 • Endrit Mertiri per Elenen: E vleresoj reflektimin e saj, por gjithcka do ia plas ne sy!

Monday, 1 April 2013

I dashuri, Endri: Do sqarohem me Elenen kur te dale jashte...

Endrit Mertiri & Elena Lika
I dashuri i Elenes: Do sqarohem jashte me te

Ditet e fundit, modelja e shtepise se “Big Brother”, Elena, eshte afruar shume me Viganin. Ata jane pare shpesh ne shoqerine e njeri-tjetrit dhe kane shkembyer puthje e perqafime.

Po ashtu, ne bisedat e tyre kuptohet se pelqehen, e madje kane filluar te ndjejne per njeri-tjetrin. Kjo sjellje nuk i ka pelqyer aspak te dashurit qe Elena ka jashte shtepise se famshme.

Fotografi i njohur Endrit Mertiri, tha per “Bluetooth” se, ndonese eshte i merzitur per sjelljet e Elenes brenda shtepise, preferon te mos marre vendime i vetem. Ai nuk ka dashur te deklaroje ndarjen nga ana e tij, duke zgjedhur qe te bisedoje me te dashuren e tij pasi ajo te lere shtepine e “Big Brother”. “Do sqarohem me Elenen kur ajo te dale”, - tha nder te tjera fotografi.

Elenes, i kujtohet se ka nje te dashur jashte...

Elena Lika
Elena e merzitur per Endrin

Elena eshte e merzitur. Ajo gjate pasdites se sotme ka qene shume mendueshem. Por tani asaj i mbushen syte me lot. Joana i qendron prane dhe shqetesohet per te.

Ajo vazhdimisht e pyet se perse eshte merzitur dhe mendon se Elena eshte keq prej Endrit, te dashurit te saj. Atje afrohet edhe Edberi dhe Joana kerkon ti jape zemer duke thene qe ajo ka njerez prane dhe nuk duhet te merzitet. Edhe Edberi interesohet dhe behet kurjoz te dije se perse Elenes i jane mbushur syte me lot.

Sunday, 31 March 2013

Cifti Elena-Vigani, situata po "nxehet", brenda dhe jashte shtepise...

Motra e Elenes: “Jemi merzitur me Elenen, po e tepron me Viganin”, i dashuri nuk pranon te flase

Skenat e nxehta te Elenes ne Big Brother, e motra: Po e tepron, ka te dashur jashte

Ngjarja me e nxehte e ketyre diteve ne BB, eshte afrimi dhe mbase lidhja e re qe po krijohet mes Elenes dhe Viganit. Ditet e fundit, ata jo vetem qe jane afruar me njeri-tjetrin, por po sillen si nje cift i mirefillte. Neteve flene bashke duke u perkedhelur, por sapo fillon situata te “nxehet”, produksioni largon kamerat nga krevati i tyre, duke na lene te hamendesojme se mes tyre neteve mund te kete shume me teper sesa puthje dhe perkedhelje. Elena dhe Vigani jane te dy modele dhe me te rinjte e “Big Brother 6”, dhe ndoshta ky fakt i beri te afrohen me shume ndaj njeri-tjetrit per te qene dhe aleate ne loje. Fillimisht sjelljet dhe afrimiteti mes tyre u komentua si nje pikepyetje nese ata jane cifti numer 2 ne shtepine e “Big Brother 6”, pas ciftit Anaid dhe Joana, apo nese ata thjesht po luajne. Nderkohe qe perkedheljeve te fundit u eshte shtuar me shume afrimitet se kaq, duke u puthur dhe fjetur bashke.

Revista PALOMA - 30 Mars 2013

Revista PALOMARevista PALOMA, 30 Mars 2013
 • Samanta Karavella: "Gjerat qe do te ndryshoja po te isha kryeministre"
 • Ermal Mamaqi martohet me Bora Zemanin
 • Elena: "Jam e shqetesuar per te dashurin jashte". Vigani: "S'mundem pa ty, une vdes per ty"
 • Endrit Mertiri, i dashuri i Elenes: "Nuk dua te flas me per te!"
 • Valon Shehu, vellai i Viganit: "Deri ne fund te lojes Elena mund ta kete lene te dashurin..."
 • Familja e Oltes sulmon Big Brother: "Po beni manipulime!"
 • Qetsor Ferunaj: "Rishihemi ne ekran, Marselino fitues i BB..."
 • Suada Sherifi: "Di Caprio, ma ka thyer zemren edhe mua"
 • Noizy hap dyert e shtepise dhe behet kuzhinier
 • Ne ditelindjet e Nora Istrefit dhe Jonida Maliqit
 • Colin Farrell zgjedh Rovena Stefen
 • Flori Mumajesi: Azizi ma ka blere kengen, nuk e ka vjedhur!
 • Shpendi keshillon Elenen: "Nese nuk je e lidhur, mendoj se Vigani te pelqen"
 • Nga Niko Komani: "Si ta veshim dhe mos ta veshim 'te bardhen'"

Saturday, 2 March 2013

Endrit Mertiri: Elena, shume me shume se vetem nje bjonde e bukur...

Endrit Mertiri
Flet i dashuri, fotografi Endrit Mertiri: Ju rrefej si e njoh une Elenen

Ra ne sy per pamjen e saj prej kokete dhe mendimet kontraverse. 19- vjecarja nga Tirana, Elena Lika, mund te jete e piketuara e djemve brenda shtepise se “BB6”, por ajo nxitoi te deklaronte lidhjen e saj me fotografin Endrit Mertiri. Nje rrefim per modelen qe synon televizionin, historine e tyre te dashurise dhe ca sekrete te tjera i zbulon Endriti, i cili tregon per lidhjen e tyre pasionante prej 1 viti e 3 muajsh.

Elena te ka deklaruar si te dashurin e saj, c’mund te zbulosh ti me shume?

Elena eshte nje nga te rejat me me kembe ne toke qe kam njohur, pra eshte realiste. E njeh mire veten e saj, me te mirat dhe te keqijat qe ka dhe per pasoje edhe dobesite i kthen ne arme per veten. Sikunder me pelqen shume fakti qe eshte kembengulese. Ajo nuk eshte biondja e bukur qe di vetem te grimohet, te vishet dhe te beje sfilate. Jo. Ajo eshte shume me shume se kaq. Te gjithe ata qe e njohin, e dine qe Elena, ndonese vetem 19 vjece, ka pjekurine e nje 26-vjecareje ne mendime.

Revista PANORAMA PLUS - 2 Mars 2013

Revista PANORAMA PLUS, 2 Mars 2013
 • "Big Brother": Marselino, jeta e djalit qe shiste seksin me para. Zbulohen talasemikja, i martuari dhe sekrete tjera
 • Merr fund martesa e djalit te Fatos Nanos, kerkesa per divorc mberrin ne Gjykate
 • Ermali, ja me ke e ka zevendesuar Francesken, zbulohet e dashura e re
 • Albano: Femrat enderrojne super meshkuj, pastaj martohen me ne. Aktori i humorit tek "2XL", zbraz gjithe humorin dhe ironine e tij per veten, femrat, artistet dhe politikanet
 • "Big Brother"; Flet i dashuri, fotografi Endrit Mertiri: Ju rrefej si e njoh une Elenen; Shpendi, milioneri nga Kosova qe kycet ne "Big Brother"; Pasioni i Arsimit per te fotografuar femrat seksi, flet ish-e dashura
 • "Big Brother", sekretet tjera; Eldora: Jam talasemike; Iliri: Di 1000 tekste kengesh permendesh; Anaida: Ushtroj Taekwondo; Xhimi: Jam i martuar; Elena: Ne moshen 4 vjecare ka pire duhan per arsye shendetesore; Altina: Jam fanse e Real Madridit; Shpendi: Prej 11 vjetesh kujdesem per nje person me nevoja specifike; Joana: Kam 100 pale kepuce; 

Monday, 25 February 2013

Endrit Mertiri, fotografi i pare shqiptar ne "Vogue Italia"...

Endrit Mertiri perfundon ne “Vogue Italia”

Emrin e tij e lexojme shpesh poshte fotove te personazheve publike. Ai eshte fotografi i preferuar per drejtuesit e revistave shqiptare dhe eshte po kaq i dashur edhe per VIP-at tane. Te gjithe e dine qe ai eshte i talentuar kur vjen puna per foto fashion, sikunder dine gjithashtu qe Endrin e cmon shume edhe fotografi i mirenjohur Fadil Berisha. Por ama shume pak e dine qe nje prej fotove te tij, pjese e nje editoriali mode, eshte botuar ne edicionin italian te “Vogue”. Endrit Mertiri, i riu i talentuar mesohet te jete fotografi i pare shqiptar, fotoja e te cilit eshte publikuar ne “Vogue Italia”. Urojme shume qe karriera e Endrit te vazhdoje me te njejtat ritme dhe pse jo, nje dite ai te jete fotografi kryesor i “Vogue Italia”…

Saturday, 23 February 2013

Revista BLUETOOTH - 23 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 23 Shkurt 2013
 • Arbana Osmani: Misioni im kete vit, me i veshtire. Nis sot "Big Brother", autori: "Sekretet e banoreve nuk i dine as familjaret e tyre"
 • Ermal Mamaqi: Ja se pse u largova nga "2XL"-ja. Kthehem ne muzike se shpejti, episodi i dyte i kenges "Ku ka si Tirona", do merremi me jugun.
 • Paparaci ndjek Ciljeten me te birin. Fotot e para te kengetares me djalin Fernando, ne publik.
 • Ingrid Gjoni zmadhon gjoksin
 • Endrit Mertiri perfundon ne "Vogue Italia"
 • Jonida refuzon prezantimin e "Portokallise" dhe jurine e "Gjeniut"
 • Flori Mumajesi: "Realiteti me frymezoi"
 • "Big Brother". Arjan Konomi edhe kete vit opinionist. Pjesemarresit qe ia dalin te ruajne sekretin, paguhen. Autori: Do te futen 16 banore. Moshat e konkurrenteve variojne nga 19-30 vjec
 • Kristela dhe Danja: Ftesat e konkurrenteve per kafe

Tuesday, 17 April 2012

Endrit Mertiri: Franceska nje personazh i vertete...

”Franceska personazh i vertete, aktore shohim cdo dite ne filma”

Fotografi, i cili ka pasur rastin ta takoje ate personalisht, ta fotografoje dhe bashkepunoje me te, tregon per eksperiencen se bashku me banoren e njohur te ”Big brother”. Endrit Mertiri ngre lart personalitetin e saj, duke treguar se eshte nje nga banoret me te forta per momentin ne kete edicion.

Endrit, pse mendon qe ne fillim shume persona e sulmuan Francesken?
Te jesh e bukur ka qene gjithmone shkak per t’u diskutuar e per t’u perfolur per keq, jemi spektatore te plot ngjarjeve qe ndodhin prej bukurise, duke filluar nga personazhet publike neper bote e deri te ata shqiptare.

Mendon se eshte nje konkurrente e forte brenda dhe, per kete arsye, per ta dobesuar si personazh e sulmojne?

Saturday, 14 April 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 14 Prill 2012

Revista PANORAMA PLUS, 14 Prill 2012
 • Motra e Ermalit: Besoj tek dashuria e tij me Francesken. Historine e te dashurit ne burg do ta zgjidh vete ajo.
 • Aferdita Dreshaj: Shpati me kritikon per kercimin
 • Astrit Gruda: Ju tregoj si arrita te takoj Jennifer Lopez
 • "Babastars" mund te hetohen, ne klipin "High" xhiruan mes plantacionesh marijuane ne Lazarat
 • Per nje fizik te mire, Soni Malaj jep keshilla per nenat e reja
 • Adela & Bjordi. Merr fund lidhja 3-vjecare e ciftit te famshem. Ja arsyet qe cuan ne ndarje dy ish-konkurrentet e Big Brother 2. Fillojne dyshimet se ne jeten e Bjordit, ka nje femer tjeter.
 • Lulja shtatzene, Meda per here te dyte baba.
 • Zbulohen personazhet e pare publike qe mbeshtesin kauzen kunder homofobise: Elsa Ballauri, Arian Cani, Mustafa Nano, Fatos Lubonja, Delina Fico, Gezim Tushe etj.
 • Naim Abazi, bashkeshorti i Mihrije Brahes, perplased nga nje makine.

Saturday, 11 February 2012

VIP Ballina: Revista Plus - 10 Shkurt 2012

Revista Plus, 10 Shkurt 2012
 • Adelina Ismaili: "Ne Europe nuk te lejojne motren nese s'ka talent, shume motra jane kthyer mbrapa"
 • Domenika Caushaj serish ne "Big Brother 5"
 • Jonida Maliqi: Si mund te pergojohet nje engjell i porsalindur
 • Flori Mumajesi do te jete organizator i Top Fest 9
 • 7 mije euro per klipin e ri te Elvana Gjates
 • Albana Osmani dhe Eneida Tarifa shoqe per koke
 • Endrit Mertiri lidhet me Miss Shqiperia
 • Vivian Canaj: Marredhenia me me moden dhe Joni Pecin
 • Nora Istrefi injoron thashethemet mbi Robertin
 • Maya: Jam duke pritur mashkullin ideal, nuk ka problem me i ri apo me i vjeter
 • Ronela Hajati shet iPhone pasi mbetet pa leke
 • Andi Karasani: ja se c'duhet te besh, per te qene i preferuari i vajzave

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online