All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Eneda Tarifa. Show all posts
Showing posts with label Eneda Tarifa. Show all posts

Monday, 27 May 2013

Revista PALOMA - 25 Maj 2013

Revista PALOMA, 25 Maj 2013
 • Ronela Hajati: Te gjitha femrat sjellin ters!
 • Joana Gjuzi: Me Janin mbetem miq pas propozimit per martese. Elona eshte lesbike!
 • Vigani i BB: Nje vajze 9 vjec me propozoi per martese me unaze ne dore...
 • Genta e BB shfaqet ne publik duke u puthur me nje djale
 • Ermal Merdani: Dashurine e pare po e perjetoj tani!
 • Rezarta Skifteri, pritja e embel e femijes se dyte. Si ia bere surprize bashkeshortit lajmin e shtatzenise!
 • Kengetaret "lufte" ne prag te finales se "Videofestit". Zbulohen konkurrentet ne 16 kategorite.
 • Flori dhe Elvana, ne rivalitet per cmimin e pare
 • Diellza Kolgeci shfaqet gjysme nudo ne film
 • Eneda Tarifa sjell ne jete vajzen, Aria
 • C'duan Noizy dhe Ardian Bujupi ne mes te Berlinit?
 • Dafina, fejese me Dj Blunt?
 • Ledri Vula rikthehet si asistent regjisor

Monday, 20 May 2013

Eneda prezanton vajzen e sapo lindur, Arian

"Aria sapo erdhi në jetë, është një thesar"... Ka qenë kjo fjalia që shoqëronte postimin e fotos së parë të Eneda Tarifës me të bijën, të porsalindur.

Ylli i skenave muzikore duket të jetë shumë e lumtur përkrah të voglës, Aria, e cila erdhi si bekim për familjen e këngëtares këtë të hënë.

Këngëtarja dhe prezantuesja e suksesshme mungoi dje në skenën e "Portokalli", pasi siç tha kolegu i saj, Salsano Rrapi 'e kemi çuar të bëhet mami'. Dhe nuk vonoi shumë që Aria të vinte.

Eneda dhe Erjoni, bashkëshorti i saj e kishin zgjedhur emrin e vajzës disa javë përpara se ajo të lindte.

Natyrisht që as Erjoni nuk mund të rrinte pa e shprehur gëzimin e të bërit baba dhe disa orë më vonë postoi në Facebook këtë status: "Aria lindi e shëndetshme dhe bukuroshe.

Saturday, 27 April 2013

Revista PANORAMA PLUS - 27 Prill 2013

Revista Panorama Plus
Revista PANORAMA PLUS, 27 Prill 2013
 • Ingridi, feste per 1-vjetorin e djalit, Paridit. 
 • Joana dyshon per shtatzeni, publikohen pamjet duke bere seks me Anaidin
 • Zbulohet nje foto super erotike e Rikes!
 • Olta: Kur degjova se jane binjake shtanga, Fabi qeshi...
 • Big Brother; Semundja e Eldores dhe divorci i Shpendit, si mund te influencojne nje lidhje. Flet miku i Shpendit, Zgjim Sojeva: Ai e sheh vetem si shoqe Eldoren, ia njoh mire shijet; Rikja-Viganit: A do ta lije Elenen per mua?; Zgjimi: Ish-bashkeshortja e ka vuajtur ndarjen.
 • Lista e te preferuareve, me e votuara Elona
 • Rremuje me ciftet e shtepise, Elena afrohet me Anaidin, Joana me Viganin
 • Xhimi: Si i kam pare ciftet e shtepise, per mua Elona eshte lesbike. Jam penduar per sekretin qe zgjodha, e veshtire te mos flasesh per familjen, kam humbur 5 kile. Xhimi: Ja banoret me maska, te keqinjte dhe te vertetet
 • Bien dyshimet per lidhjen e Oltes me Arsimin

Tuesday, 23 April 2013

Revista PALOMA - 20 Prill 2013

Revista PALOMARevista PALOMA, 20 Prill 2013
 • Greta Koci: Me gjykuan pa te drejte per postin ne ministri
 • Ami shtatzene
 • Kush eshte djali qe i ka rrembyer zemren Rikes?
 • Olta BB: Kur vjen e shtuna, Anaidi ben gjoja si patriot!
 • Sexy & Single; Isida Mollaymeri: Me pelqejne meshkujt tullace me kembe te shtrembra!
 • Fabi i Produkt 28, pret te behet baba i dy binjakeve
 • Angela Martini, lakuriq neper rruge
 • Elhaida Dani kualifikohet per ne netet "live" te "The Voice of Italy"
 • Rita Ora ne kopertinen e revistes "Elle" ne Amerike
 • Nga Niko Komani: 10 menyra si te veshim "fustanin e vogel te bardhe"
 • Mustafa Nano: Tortura me e madhe? Te ndiqja "Big Brother"!
 • Ne rrjet; Kush e ka marre me sysh Gjyste Vulajn?; Opinionet e Arjan Konomit ne FB; Big Mamen e pickojne grerezat...; Nora Istrefi; Zanfina, hajde bark, hajde; Armina Mevlani pa grim; Ngjarja e rende ne Boston

Thursday, 18 April 2013

Eneda pas disa javeve behet nene

Këngëtarja dhe prezantuesja e shout humoristik “Portokalli”, Eneda Tarifa, si duket ditëve të fundit ka marrë një nur në shëndetin e saj.

Arsyen tashmë e dimë se ajo është shtatzënë dhe pas disa javësh do të sjellë në jetë fëmijën e saj të parë, ku mësojmë se do të jetë një vajzë.

Ndërsa Eneda vazhdon të shfaqet çdo fundjavë në ekranin e ‘Top Channel’ në shou, ku ajo moderon dhe kjo si duket nuk do ta pengojë deri në ditët e fundit para lindjes.

Ajo në fillimin e javës është parë në promovimin e revistës ‘OK’ në Tiranë, mes shumë VIP-ave të tjerë. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eneda few weeks after becoming a mother

The singer and presenter of the show comedy "Orange", Eneda fee, apparently recent days has taken a graceful in her health. Reason already know that she is pregnant and after a few weeks will be brought to her first child, where we learn to be a girl.

Sunday, 3 March 2013

Eneda Tarifa 7 muajshe shtatzene, nuk nderpret angazhimet...

Eneda Tarifa 7 muaj shtatzene, pune intensive dite e nate

Eshte ne muajin e shtate te shtatezanise, dhe vazhdon te jete po aq aktive si me pare. Kengetarja Eneda Tarifa, e njohur tashme si moderatorja e spektaklit te humorit “Portokalli” ne Top Channel po vazhdon jeten e saj me te njejtin ritem pune. Kjo foto qe shihni eshte realizuar nga paparaci yne ne club-in e nates “Rockstok”, ku Eneda eshte ne shoqerine e partnerit te saj, Erion Zaloshnja. Ajo vazhdon kendon ne oret e vona, se bashku me Elton Deden ne kete lokal, dhe kjo eshte arsyeja e prezences se saj ne oret e vona ne club. Po ashtu, Eneda i rikthehet televizionit ne sezonin e ri “Portokalli”, per te mos e lene per asnje moment moderimin e ketij show, qe ajo, sic e ka shprehur edhe vet, e ka shume per zemer. E ftuar te enjten ne mbremje ne “Top Show”, pyetjes popullore te Alban Dudushit se kur hynte ne ditet e saj per te lindur, ajo iu pergjigj se kishte ende kohe per te sjelle ne jete femijen e saj te pare, dhe se tashme i eshte perkushtuar punes intensive per sezonin e ri.

Saturday, 2 March 2013

Revista PANORAMA PLUS - 2 Mars 2013

Revista PANORAMA PLUS, 2 Mars 2013
 • "Big Brother": Marselino, jeta e djalit qe shiste seksin me para. Zbulohen talasemikja, i martuari dhe sekrete tjera
 • Merr fund martesa e djalit te Fatos Nanos, kerkesa per divorc mberrin ne Gjykate
 • Ermali, ja me ke e ka zevendesuar Francesken, zbulohet e dashura e re
 • Albano: Femrat enderrojne super meshkuj, pastaj martohen me ne. Aktori i humorit tek "2XL", zbraz gjithe humorin dhe ironine e tij per veten, femrat, artistet dhe politikanet
 • "Big Brother"; Flet i dashuri, fotografi Endrit Mertiri: Ju rrefej si e njoh une Elenen; Shpendi, milioneri nga Kosova qe kycet ne "Big Brother"; Pasioni i Arsimit per te fotografuar femrat seksi, flet ish-e dashura
 • "Big Brother", sekretet tjera; Eldora: Jam talasemike; Iliri: Di 1000 tekste kengesh permendesh; Anaida: Ushtroj Taekwondo; Xhimi: Jam i martuar; Elena: Ne moshen 4 vjecare ka pire duhan per arsye shendetesore; Altina: Jam fanse e Real Madridit; Shpendi: Prej 11 vjetesh kujdesem per nje person me nevoja specifike; Joana: Kam 100 pale kepuce; 

Tuesday, 5 February 2013

Eneda e nderpret muziken per shtatzenine

Gjatë fundjavave, këngëtarja Eneda Tarifa shihej duke kënduar në një klub, së bashku me Elton Dedën, në Tiranë.

Por, tashmë për shkak se ajo është shtatzënë e ka ndërprerë aktivitetin muzikor, ndërsa edhe spektakli ‘Portokalli’, ku ajo prezanton, është në sezon-pushimi.

Por, këngëtarja Tarifa është parë pak ditë duke sfiluar në një sfilatë të stilistes Tatjana Isaj në Tiranë, ku pa dyshim e veshur me një fustan të kuq i dukej edhe barku i saj i rrumbullakët.M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eneda interrupts the music for pregnancy

Weekends, singer Eneda fee seen singing in a club, along with Elton Dedë in Tirana. But now because she is pregnant interrupted musical activity, while the spectacle 'Orange', where she presents, holiday season.

But the singer is the first few days Fee sfiluar at a fashion show stilistes Tatjana Isaj in Tirana, where no doubt wearing a red dress seemed her belly rrumbullakët.M. GJ.

Saturday, 2 February 2013

Revista PANORAMA PLUS - 2 Shkurt 2013

Revista PANORAMA PLUS, 2 Shkurt 2013
 • Ciljeta: Javen tjeter behem nene! Zgjedh lindjen me operacion
 • Big Brother; Genta dhe Enxhi perseri ne loje per te stimuluar intrigat, sekretet tronditese. 
 • Paparazzi; Fotot e para shtatzene te gruas se ministrit Bode, Ina Rama pa grim, kafe te lokali i Fidel Yllit
 • Personazh; Pas suksesit ne telenovelat turke, mediat atje zbulojne te dashuren e re te Nik Xhelilajt
 • Venera e "The Voice": Kjo ishte fitorja ime e trete, por mbetet me e bukura
 • Stine zhurme te madhe per 32-vjetorin, ne feste ne shoqerine e nje vajze
 • Graciano: Eksperienca ime me e re si moderator
 • Klodi e "BB4", 20-vjecarja vesh fustanin e bardhe ne Londer
 • Samanta Karavella: Tani synoj tregun e huaj
 • Eni Vasili pas 10 vitesh perseri me Mentanen
 • Fatmir Mediu, perqafuar me Klajdin e "Mamices"

Saturday, 8 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 8 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 8 Dhjetor 2012
 • Eneda Tarifa: Nje femije pa martese, pse kjo zgjedhje...
 • Mbas 18 vitesh dashuri me Redon Makashin, Elda vendos te rrefeje intimitetet ne nje liber
 • Rita Oren e akuzon i dashuri qe shkon me 20 meshkuj, shqiptaret e ofendojne, reagon edhe Lorik Cana. Jeta private e Rita Ores ndiqet cdo sekonde nga "The Sun"
 • Edhe Kledi Kadiu e ndien te nevojshme te genjeje pak per veten. Ne rrefimet e tij ka te dhena kontradiktore mbi eksperiencen e tij te hershme ne TOB
 • Getoar Selimi: Marredhenia me grupet rivale te repit dhe planet ne jeten private
 • Valza Bajra: Si aktrova para Presidentit meksikan, Pena Nieto
 • Barbana & Ledi, te pakenaqura me organizimet e koncerteve
 • Rosela Gjylbegu: Pse marr pjese ne Festivalin e RTSH dhe endrra per "Eurovizion"
 • Nora Istrefi: Nuk dua te ngutem me zyrtarizimin e lidhjes me Robertin. Nudo me fotografuan ne nje plazh per femra ne Ulqin, jam cuditur kur e kam pare foton

Monday, 26 November 2012

Eneda Tarifa shtatzene, kesaj radhe vertete...

Ne te kaluaren eshte spekuluar disa here per nje shtatzeni te mundshme te kengetares dhe prezantueses se dashur, Eneda Tarifa, por qe me vone dolen te paverteta.

Kesaj radhe, sipas suplementit "Bluetooth", Eneda eshte shtatzene dhe konfirmimet kane ardhur nga familjaret dhe miqte e saj ne "Top Media".

Edhe pse vet nuk ka dashur te bej komente ne lidhje me kete, fakti qe ajo tani zgjedh fustane te lirshme per mbremjet e te dieles ne "Portokalli" tregojne se ka ndryshime ne linjat trupore te saj, qe tashme kane filluar te tradhtojne.

Eneda eshte ne nje lidhje stabile dhe te gjate 15-vjecare, me Erjon Zaloshnjen. Nje histori e bukur dashurie e ciftit simpatik, qe si duket do te kurorezohet ne fund me nje femije te bukur. /Albavipnews/

Sunday, 25 November 2012

Revista BLUETOOTH - 24 Nentor 2012

Revista BLUETOOTH, 24 Nentor 2012
 • Jozefina Topalli, 1 Grua, 100 Vite Shtet. Nje bisede e cilter me Kryetaren e Kuvendit. Fillimet ne politike, kohet e veshtira ne kampin blu dhe familja
 • Ina Rama, supersticioze, nuk e feston 40-vjetorin
 • Kur emrin ta vene "EliFara". Historite e rralla.
 • Pritja e embel. Eneda Tarifa shtatzene, Gert Bogdani se shpejti baba
 • Ettore Sequi ia del me sukses si DJ
 • Era Rusi, ditelindje me artistet. Biondja simpatike feston 27-vjetorin me "rivalet" e Kenges Magjike
 • Bleona, xing me Jennifer Lopez. Rikthehet me 28 Nentor ne Tirane, per koncertin e Rita Ores. Shfaqet ne "American Music Awards" me fustanin e yllit amerikan
 • Leonora Jakupi: Me shkaterruan jeten. Jam shqiptare, nuk perzihem me turqit
 • Duffy pozon nudo, por kuq e zi
 • Ledri Vula imiton Dafinen, lyhet me ngjyrat kombetare

Monday, 17 September 2012

Eneda Tarifa dhe perndjekja e saj ne rrjetin social

Ishte mëngjesi i së dielës që lamë pas dhe këngëtarja dhe protagonistja kryesore e shou ‘Portokalli’, Eneda Tarifa, kishte vendosur të pinte kafe me njërën nga mikeshat e saj dhe kolegen më të mirë, Albana Osmani.

Ne donim të dinim se si i ka punët këngëtarja me rrjetin social Facebook. Kjo ishte fotoja bardh e zi që ajo mbante në profilin e saj, ndërsa shprehte në një koment në mur përndjekjen e saj, ku konkretisht shkruante kështu: “Dituria më përndjek, por unë jam e më e shpejtë... hihihihihihihi ...”.

Kur e lexuam, ne u trembëm pak, por më pas e kuptuam filozofinë në përndjekje të këngëtares Eneda Tarifa./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eneda Tarifa and its persecution in social network

Monday, 25 June 2012

Eneda Tarifa: Pse nuk me pelqen martesa...

Eneda Tarifa
Eneda Tarifa: Pse nuk me pelqen martesa

Per Eneda Tarifen, ceremonite serioze ne jete jane konvencion, ndersa spektaklet plot humor si “Portokalli” jane arsyeja qe nje artist me shpirt melankolik te zbrese me kembe ne toke. Per martesen dhe pritjen e nje femije ajo thote se nuk ka ndermend te beje plane. Festoi 30-vjetorin ne nje darke krejtesisht private, ndersa po jeton karriere ndryshe ne televizion. Planet per muzike ne vere dhe gjithcka mbi lidhjen 15-vjecare te dashurise me Erion Zaloshnjen i zbulon ne kete interviste.

Sapo ke perfunduar sezonin e trete te spektaklit “Portokalli”. Do te jesh serish moderatorja e sezonit te ri?

Saturday, 23 June 2012

Revista PANORAMA PLUS - 23 Qershor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 23 Qershor 2012
 • Rezarta Shkurta: Rozana synonte bashkeshortin tim. Do t'i marr me gjyq maksimumin e parave. Ajo e ka sport te preferuar konfliktin, por me mua ka gjetur gjahun e gabuar.
 • Genta zhvishet perseri: Kam zene te dashur me leke!
 • Gerta dhe Liami ne lidhje sekrete, punojne bashke ne club-e per alibi
 • Tre brezat femra te familjes Berisha, bashke ne sfilaten e At'Nikolles
 • Eneda Tarifa: Pse nuk me pelqen martesa
 • Franceska & Ermali nuk heqin dore nga perkedheljet edhe ne plazh
 • Marigona Dragusha prezanton te dashurin e saj, Drilonin
 • Adi Krasta dhe Ilva Tare bashkohen ne gezimin e kupave
 • Stresi feston 25-vjetorin mes miqsh
 • Elia Zaharia: Loreen, fituesja e "Eurosong", ishte fanse e Rones
 • Argjentina Ramosaj: Lidhja merr fund, kur gjerat komplikohen
 • Redon Makashi: Jam i dashuruar dhe i frymezuar per recitalin

Thursday, 31 May 2012

Revista PALOMA - 26 Maj 2012

Revista PALOMA, 26 Maj 2012
 • Prishte miqesia! Aferdita dhe Adelina shahen rende pas perfundimit te spektaklit. Aferdita: "Do te ma paguash, nuk u bere ti te me skualifikosh mua".
 • Mediat italiane: Rona Mbreteresha e Eurovizionit
 • Blerim Destani: Cun per shtepi!
 • Dr.Flori: Pse u ndava nga West Side Family. "Kjo vere eshte e imja"
 • Erioni: Nuk do te lidhem me Klaudian!
 • Antonetta Nikprelaj, shqiptarja qe joshi Johnny Depp, tani ne krah te Vin Diesel
 • Graciano, Anila dhe Albulena aksidentohen me makine. Lena me te qepura ne koke!
 • Tuna, muaj palester intensive per klipin e ri
 • Lorik Cana harron Arniten, ne lidhje me nje italiane
 • Eneda Tarifa e revoltuar, mohon zerat per shtatzenine
 • Algen Nikolla mes Rita Ores dhe Paris Hilton
 • 1 Minute me Jonida Alickollin

Tuesday, 29 May 2012

Eneda Tarifaj mohon shtatzenine...

Eneda Tarifa: Nuk jam shtatzene!

Gjate javes se shkuar kopertina e suplementit “Bluetooth” u pushtua nga tri cifte shume te dashur te showbiz-it shqiptar...Lajmi qe shoqeronte cover-in lidhej me shtatzenite e tri prej vajzave me simpatike te ekranit, njera prej te cilave kete jave do te beje pergenjeshtrimin e lajmit. Thashethemi per shtatzenine e kengetares Eneda Tarifa nuk eshte i vertete. Vete kengetarja e ka mohuar kete lajm ne menyre kategorike, duke shtuar se ata qe kane sherbyer si burim i yni ne kete rast kane dashur t’i bejne keq. “Bluetooth” i kerkon ndjese Enedes per shqetesimin e shkaktuar dhe uron qe thashethemi yne aspak dashakeqes, te behet i vertet ne muajt e ardhshem, pasi jemi te bindur qe Eneda dhe Erjoni do te jene prinder shume te mire. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Saturday, 26 May 2012

Revista BLUETOOTH - 26 Maj 2012

Revista BLUETOOTH, 26 Maj 2012
 • Big Brother; Rubensi: Genta la porosi t'ia nxirrnin fotot. Nuk kthehem me te as per 1 miliard, pishman qe se pshtyva... eshte e semure per fame; Erioni: U ktheva tek ish-e dashura; Klaudja: Jam e lumtur ne lidhjen time; Arbri, Qetsori, Ermela: Kush triumfon sipas nesh; Bastet: Liami, favoriti kryesor, Genta dhe Franceska te fundit. Sot finalja, ja surprizat e show-t. Babai i Franceskes stampon mbi makine slogane per te bijen.
 • Ronela Hajati: Ne "Top Fest" cmimet te blera; E lane jashte finales se "Top Fest", kengetarja nxjerr te palarat: S'me shkoi mendja te gjeja mik , ose te paguaj para. Me thane "ruaje performancen per ne finale", cmimet jane caktuar qe tani.
 • Ciljeta Xhilaga: Do iki ne Meksike, ja pse e lashe finalen e "Top Fest"
 • Arta Dobroshi "shokon" Kanen, ne tapetin e kuq pa te brendshme
 • 100 Police arrestojne Sinan Hoxhen. "Cmendet" kengetari, investon 20 mije euro per nje klip.
 • Aferdita Dreshaj, Seldi Qalliu dhe Xhani Shqerra rikthehen ne "Dancing"

Monday, 21 May 2012

Vajzat e ekranit, ne pritje te femijeve te pare

Listës që vajzave Vip, të cilat priten të bëhen nëna, si duket këtë vit do t’i shtohen më tepër se asnjëherë tjetër. Mësuam se aktorja e njohur kosovare, Yllka Gashi, është shtatzënë dhe pret të sjellë në jetë një fëmijë.

Po ashtu, edhe çifti simpatik i ekranit, Ermali dhe Ami, presin më në fund të bëhen prindër, por jo vetëm edhe vajza e ëmbël e ‘Portokallisë’, këngëtarja Eneida Tarifaj është shtatzënë dhe pret të bëhen nënë për herë të parë.

Megjithëse këto janë burime të sigurta, vetë vajzat e ekranin ende nuk janë prononcuar për ta ndarë këtë gëzim me mediet./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Girls of the screen, expecting first child

Vip Ticket to girls, which are expected to become mothers, it seems this year will be added more than ever. We learned that the famous actress Kosovo Yllka Gashi, is pregnant and expects to bring to life a child.

Sunday, 20 May 2012

Eneda Tarifaj dhe Erjon Zaloshnja pritet te behen prinder...

Moderatorja e "Portokallise" dhe kompozitori Erjon Zaloshnja pritet te behen prinder

Pritja e embel e ENEDA TARIFES

Ajo eshte nje prej vajzave me te dashura te ekranit. Ndersa ai, pervecse nje kompozitor i njohur, se fundmi eshte kthyer edhe ne nje producent te suksesshem klipesh. Eneda Tarifa, kengetare dhe njeheresh prezantuese e spektaklit te humorit “Portokalli” se bashku me parterin e saj, muzikantin Erjon Zaloshnja, pritet te behen prinder. Lajmi qarkullon prej disa ditesh ne formen e nje thashethemi korridoreve te “Top Channel”, por burime te "Bluetooth" e kane konfirmuar ate si te vertete. Erjoni dhe Eneda jetojne prej 15-vitesh nje histori te bukur dashurie, e cila se fundmi do te celebrohet ne formen me te mire, permes nje femije.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online