All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Enkel Demi. Show all posts
Showing posts with label Enkel Demi. Show all posts

Saturday, 8 December 2012

Revista BLUETOOTH - 8 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 8 Dhjetor 2012
 • Soni Malaj: Telefonata surprize e Berishes. "Vera dhe Alketa, kumbarat e dashurise sime me Mirkon. Ai me detyroi te vija"
 • Franceska: Jam singlle, por e lumtur per lidhjen e Ermalit
 • Ish-e dashura Elda Koci: Liber, me tradhtite e Redon Makashit
 • Enkel Demi sherr me Florianen para festivalit
 • Frederik Ndoci: Une i dhashe vetem idene, Lek Plepi me beri producent
 • Daffy: Albumi im i trete do t'ju cmend!
 • Shkendije Mujaj heq mbathjet, publiku e ofendon
 • Anxhelina Hadergjonaj feston 20-vjetorin
 • Briney imiton Bleonen
 • Rita Ora refuzoi mediat, nuk flet shqip
 • Ledri Vula e shpall Rita Oren nusen e tij
 • Rob Kardashian: Rita me tradhtoi me 20 meshkuj
 • Rita Ora ben fans edhe Barack Obamen
 • Rita dhe Rihanna ballafaqohen ne "X-Factor"-in britanik?
 • Fillojne krishtlindjet per Rozin

Sunday, 4 November 2012

Revista PALOMA - 3 Nentor 2012

Revista PALOMA, 3 Nentor 2012
 • Inis Gjoni: Me mire e divorcuar, sesa ne nje martese te palumtur
 • Zhaku publikon kenge me pulle te kuqe "Cenzura": "Mos lejoni t'ju marrin per budallenj dhe dele!"
 • Aktori Erand Sojli jashte "Portokallise": Diten qe do te jem i lumtur, nuk do me shikoni me ne skene!
 • Ardian Bujupi do te perfaqesoj Shqiperine ne Eurovision?
 • Zbulohen prezantuesit e festivalit te fundvitit: Floriana Garo dhe Enkel Demi
 • Vajzat e ekranit zgjedhin te behen seksi ne Halloween
 • Genti Hazizi, aktori i "Portokalli"-se dhe moderator i emisionit "Kape Kohen": Me bashkeshorten me njohu nje valixhe ne udhekryq!
 • In Love; Dorela Hysi dhe Sardi Shehu, te bukur e te dashuruar. Dorela: Jam xheloze 24 ore ne 24! Sardi: I bie murit me koke, kur mendoj martesen!
 • Gjyste Vulaj, gjashte muajshe shtatzene, ne forme perfekte

Monday, 10 September 2012

Moderatori i njohur Enkel Demi provon DJ-in...

Enkel Demi s’le gje pa provuar, tani edhe DJ

Jeta e nates ne kryeqytet hap siparin ne “Vila Mercedes” ne ish- Living Room Terrace, ku gazetari dhe moderatori i njohur, Enkel Demi, ka shfaqur anen e tij te panjohur me pare, ndersa ka luajtur muzike per te pranishmit duke provuar per here te pare DJ-in. Ne nje ambient special qe “Vila Mercedes” e kishte kuruar posacerisht per kete mbremje, Demi ka luajtur nje program muzikor te zgjedhur. Enkel Demi eshte i pari personazh i njohur i ekranit qe provon te beje DJ ne “Vila Mercedes”, nderkohe qe do te pasohet cdo jave nga personazhe te tjere te njohur. Me nje eksperience ne radion “Club Fm”, Keli e ka ndier veten krejtesisht te familjarizuar ne pultin e DJ-it. Kjo pervoje e tij argetuese perkon me fillimin e sezonit te ri televiziv, ku ai kete here le “Klanin”, per t’u shfaqur ne TVSH me programin “Shih”. Paralelisht me “Abc News”, ai shfaqet pasditeve ne “Club Fm” me programin “Makine me dy timone”, se bashku me Eduart Ogen, nderkohe qe me projektet e tij ai ka treguar se mund te provoje gjithcka ne ekran pa problem. /panorama plus/

Saturday, 8 September 2012

Revista PANORAMA PLUS - 8 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS, 8 Shtator 2012
 • Franceska & Ermali, nuk e fshehin me: Jemi ndare!
 • Ciljeta: Ju tregoj per Tomasin, babain e femijes tim, jam e lumtur. Femija, fryt i nje dashurie te madhe me Tomasin
 • Fotot nudo te Bleona Qeretit dhe sherri me Rudina Magjistarin
 • Desada Metaj: Ja cfare bejne politikanet mbrapa kuintave tek "Opinion"
 • Jehona Sopi behet nene, vjen ne jete Aria
 • Rozana Radi zbulon anen e vajzes familjare, ne "AS" me program kuzhine
 • Enkel Demi s'le gje pa provuar, tani edhe DJ
 • Flaka Krelani tregon sensualitetin ne bregdetin amerikan
 • Adem Berka, modeli shqiptar qe po cmend mediat boshnjake
 • Xhemi Shehu rikthehet me show humori si moderatore e nje gare mes VIP-ash. "I love my country", formati me i ri ne TCH qe nxjerr zbuluar kulturen e VIP-ave shqiptare
 • Ulpiana Lama, zbulohen fotot me burrin kosovar dhe rivalen e ekranit

Friday, 31 August 2012

Enkel Demi "braktise" Televizionin Klan...

Enkel Demi nis “Shih” ne TVSH

Eshte identifikuar perhere si imazh i rendesishem ne televizionin Klan. Enkel Demi, nje emer i rendesishem ne gazetarine shqiptare, duket se me ne fund do te “braktise” lidhjen e tij te ngushte me kete televizion. Ai eshte i njohur si prezantues ne edicionet e lajmeve, por edhe si show-men dhe prezantues. Ne fakt, ende ikja e tij nga Klani duket e pabesueshme per shume njerez qe jane mesuar ta shohin prej vitesh aty, por lajmi eshte i vertete.

TVSH-ja mesohet se do te jete stacioni tjeter ku Enkeli ka nje sere projektesh. I pari eshte ai qe do te nise shume shpejt. Talk-show “Shih” do te nise me 10 shtator dhe do te transmetohet cdo te hene ne oren 9 te mbremjes. “Shih” ne fakt duket si nje autoironi e gazetarit, nese do te mund ta quajme keshtu, ne kete larmi te madhe produksionesh televizive. “Shih” eshte konceptuar si shou-t e famshem amerikan, ku argetimi eshte nje pjese e rendesishme e tij.

Sunday, 22 April 2012

Revista BLUETOOTH - 21 Prill 2012

Bluetooth, 21 Prill 2012
 • Adelina Ismajli: Nuk shkela per 9 vite ne Shqiperi, nje kolege me tha "te presin rreziqe". 26 vite, here me pak e here me shume, te jem qendra e vemendjes me duket se eshte bere teper!
 • Blendi Fevziu: Ka ardhur koha per nje femije tjeter. Qejfli restorantesh edhe pse ne diete.
 • Divorci; Landi i "West Side Family" ndahet nga gruaja. Ndahen pas 10 vitesh Roland Hysi dhe Irisi, shkaqet te panjohura.
 • Rrefimi. Motra e Gertes se BB5: Te vertetat per motren time, nga lidhja me milionerin tek nderhyrjet.
 • Enkel Demi le "Klanin" per "Vizionin"
 • BLUETOOTH-i i 300-te. Cfare mendojne Gjebrea, Cani, Harasani, Lila, Malaj e Magjistari
 • "Hackerat" sulmojne Gjergj Kacinarin
 • Duffy "Ia Lyp" Rita Ores
 • Ledri tallet me "armiqte" ne FB
 • Ervini i BB4 prezanton te dashuren e re, habit ngjashmeria e saj me Ermelen

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online