All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Enkelejda Zeko. Show all posts
Showing posts with label Enkelejda Zeko. Show all posts

Sunday, 15 July 2012

Revista PALOMA - 14 Qershor 2012

Revista PALOMA, 14 Qershor 2012
 • Nje vere seksi me Aurela Hoxhen
 • Shota Baraliu: U putha me nje femer. E cfare pastaj? Jam artiste!
 • Ne pazar me Agron Llakaj
 • Lori: I kam hallall leket qe marre!
 • Big Mama aksidentohet me motor, i vdes shoku i ngushte
 • Rozana Radi pergenjeshtron ndarjen me Mc Kreshen: Pse doni te na ndani? Jemi te dashuruar!
 • Fama ne adoleshence, shkaterrim apo privilegj? Flasin: Elia Shena, Laura Nezha, Madalena Xhilaga, Lira Gjika
 • Me ke puthet Ervini?
 • Ori e "Vila 24": Meshkujt tremben nga femrat e bukura dhe inteligjente
 • Ish-burri i Tunes martohet per se dyti... me te njejtin kostum
 • Rita Ora ia merr doren... e nxjerr serish
 • Erleta dhe Nia, dy dashurite e Kastros

Saturday, 30 June 2012

Enkelejda Zeko, tifoze e flaket e Italise ne Euro 2012...

Enkeleda Zeko: Une tifoja e Italise qe nuk do t’i braktis kurre emisionet sportive

Enkeleda Zeko, gazetarja e njohur e TVSH-se, sidomos tani gjate qe gjate EURO 2012 eshte edhe ikone televizive, pasi syte e cdo sportdashesi jane drejtuar drejt sportit dhe emisionit te saj. Dhe ajo kurre nuk i zhgenjen teleshikuesit me aftesine e saj dhe te ftuarit e saj. Ne nje interviste per “Tirana Observer” ajo rrefen jeten e saj sportive. Ajo tregon qe eshte tifoze e Italise dhe se kurre nuk do ta braktise sportin.

Te drejtosh nje emision sportiv, pergjegjesi apo kenaqesi?

Eshte pergjegjesi e madhe por edhe shume kenaqesi. Kur ke nje detyre te rendesishme ne sherbim te publikut pa dyshim qe ndjen pergjegjesi per ta bere ate sa me mire. Une punen time e bej me shume deshire dhe me jep sadisfaksion.

Sa vite ka qe merreni me kete profesion dhe sa krenare jeni ju per ate qe keni arritur deri me sot?

Kam 12 vjet qe merrem me gazetarine dhe kam punuar gjithe kete kohe ne televizion. Kjo ka qene endrra ime, kam luftuar shume per te arritur deri ketu. Nuk eshte e lehte te evidentohesh ne media, duhet shume perkushtim dhe talent. Tani ndihem shume mire me veten, nuk kam asnje peng ne jete, ne keto vite jam munduar ta plotesoj vetem maksimalisht ne kete fushe dhe besoj ia kam arritur.

Saturday, 10 December 2011

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 10 Dhjetor 2011

Revista BLUETOOTH, 10 Dhjetor 2011
 • Armend Rexhepagiqi: Nuk isha i lumtur, duhet Gjebrea tek "E Diell". Cfare do t'i mungoje nga Tirana dhe eksperienca ne Top Channel
 • Prezantuesit e RTSH-se: Pas Nik Xhelilajt, konfirmohen Enkelejda Zeko dhe Hygerta Sako
 • Shqiptarja Rita Ora kunate me Kim Kardashian
 • Regjisori: Ja pse zgjodha Bjordin dhe Ciljeten!
 • Anxhelina Hadergjonaj: Los Anxhelosi ka djem yje!
 • Neda Karafili, Del ne treg libri me proza
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
BLUETOOTH Magazine, 10 December 2011

Armend Rexhepagiqi: I was not happy, Gjebrea is needed at "The Sunday". What will he be missing from Tirana and experience in Top Channel
ART presenters: After Nick Xhelilaj, confirmed are Hygerta Sako and Enkelejda Zeko
Albanian Rita Ora in-law with Kim Kardashian
Director: Here is why I chose Bjordi and Çiljeta!
Angelina AGI: Los Angeles has the star guys!
Neda Karafili, Its out in the market the fiction book
]]

VIP Ballina: Revista INTERVISTA - 10 Dhjetor 2011

Revista INTERVISTA, 10 Dhjetor 2011
 • Ciljeta Xhilaga: Filmi im Italian!
 • Blendi Fevziu: Askush s'me ka kundershtuar!
 • Bjordi Mezini: Tani perkrah Ciljetes...
 • Marjana Kondi: Ah sikur te isha aty!
 • Enkelejda Zeko: Si u perzgjedha per festivalin e fundvitit!
 • Ermira Babaliu: Deshira me e madhe qe kam...
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW Magazine, 10 December 2011

Ciljeta Xhilaga: My Italian film!
Blendi Fevziu: Nobody opposed me!
Bjordi Mezini: Now with Ciljeta ...
Mariana Condi: I wish I were there!
Enkelejda Zeko: How I was selected for year end festival!
Ermira Babaliu: The biggest wish I have ...
]]

Thursday, 8 December 2011

Festivali RTSH, 26 Fitues te Kenges ne nje Nate Gala...

Festivali i RTSH, 26 fitues ne nje nate gala

Zyrtarizohen prezantuesit: Kreshnik Xhelilaj, Hygerta Sako dhe Enkelejda Zeko

Nje jubile nuk mund te kaloje pa nje mbremje gala. Kthime e bashkime. Kjo do te jete mbremja festive e 50-vjetorit te Festivalit te Kenges ne Radio-Televizionin Publik Shqiptar. Pergjate kater neteve, ne datat 26, 27, 28 dhe 29 dhjetor do te zhvillohet edicioni i radhes i festivalit te kenges, i cili kete vit ben gjysme shekulli jete. Krahas gares, e cila do te zhvillohet pergjate tri neteve (dy netet e para dhe nata e katert), eshte parashikuar edhe nje nate e trete, e cila do t’i kushtohet teresisht nostalgjise. Plot 26 kenge, te krijuara mes viteve 1962-2000 do te ngjiten ne skenen e Pallatit te Kongreseve. Jane te gjitha fituese, por ne historine e kenges shqiptare, kur fituesja jo detyrimisht duhet te ishte me e bukura, por ajo qe i kushtohej partise dhe udheheqjes, keto jane ato qe me te vertete e meritonin cmimin e pare. Pavaresisht se kane kaluar shume vite, ato vazhdojne te mbeten te dashura per publikun. Organizatoret e festivalit, udheheqesi artistik, Shpetim Saraci e regjisori Osman Mula kane menduar qe keto kenge, ne shumicen e tyre te vijne te kenduara nga interpretuesit e dikurshem, por disa do te vijne edhe prej zerave te rinj. Publiku do te mund te shijoje edhe nje here kengen “Keputa nje gjethe dafine” nga kengetari Gaqo Cako.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online