All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Enrika Derza. Show all posts
Showing posts with label Enrika Derza. Show all posts

Friday, 10 August 2012

Enrika Derza triumfon ne festivalin e Pop-it ne Rumani...

Enrika DerzaEnrika Derza, cmim te pare ne festivalin e Popit ne Rumani

Enrika Derza, duke perfaqesuar Shqiperine, fitoi vendin e pare ne kategorine e te rinjve (junior) ne Rumani. Ajo u prezantua me kengen “JAM E IMJA”, me muzike dhe tekst nga Alban Skenderaj. Enrika njihet si nje nga finalistet e talent-shout “The Voice” dhe pas ketij suksesi nuk ka munguar as komenti i trajneres Miriam Cani, e cila eshte shprehur mjaft e lumtur per kete arritje te nxeneses se saj. Enrika ishte ne kete festival bashke me Elhaida Danin, ku kjo e fundit vec cmimit te madh rrembeu edhe tre cmime te tjera. /mapo.al/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Enrique Derza, first prize in the Pop festival in Romania
Enrique Derza, representing Albania, won first place in the category of youth (junior) in Romania. It was introduced with the song "I OWN", with music and text from the Rolling Stones. Enrique is recognized as one of the finalists of the talent, the show "The Voice" and after this success there has been no comment trajneres Miriam Cani, which has been quite happy for its student achievement. Enrique was at this festival along with Dan Elhaida, where the latter already great price also grabbed three other awards. / mapo.al / ]]

Sunday, 19 February 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 18 Shkurt 2012

Revista PALOMA, 18 Shkurt 2012
 • Arbana Osmani: Adelajda, banorja qe vleresoje me shume! Big Brother 3 personazhet me kot!
 • Luana Vjollca, me e dashuruar se kurre me Adrianin e saj
 • Ciljeta u pergjigjet akuzave, nuk e kemi vjedhur idene e klipit
 • Linda Halimi fejohet me menaxherin e saj
 • Dafina Zeqiri, pas gjarperit e ka radhen zogu
 • Elvana Gjata ne "Dancing With The Stars 3"
 • Genta Ismajli pushton Facebook-un
 • Kush e kercenon Flori Mumajesin?
 • Beatrix Ramosaj: Mashkulli qe me cmend!
 • Lundrimi i "The Voice": Pas spektaklit humba nje njeri te shtrenjte
 • Rimi Beqiri, shqiptari - seks simboli i ardhshem i kinemase italiane
 • Enrika e "The Voice", fenomeni i muzikes shqiptare. "Do ta le Shqiperine. Synoj tregun boteror!"
 • Marsela e "The Voice": Cmimet ne Shqiperi s'ndahen drejte!
 • IN&OUT: Rina Bilurdagu, Rona Nishliu, "Letra Dashurie" nga Elona Varfi (IN); Anakonda, Mihrije Braha, "Opinion" i Blendi Fevziut (OUT).
 • Fame Per Pushtet: Ciljeta Xhilaga, Anila Bisha, Luiza Xhuvani, Greta Koci, Neda Karafili, Rajmonda Bulku

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online