All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Enver Idrizi. Show all posts
Showing posts with label Enver Idrizi. Show all posts

Sunday, 2 June 2013

Miss Diaspora vjen me 8 qershor

Kanë nisur ka kohë përgaditjet për eventin më të madh në Diasporë, për spektaklin e bukurisë shqiptare “Miss Diaspora 2013”.

Ky event do të mbahet në diskon më të madhe shqiptare në “Golden Time Club” nën organizimin e personalitetit Enver Idrizi.

Mësojmë se nata finale për të shpallur vajzën më të bukur të Diasporës do të jetë më 8 qershor, dhe do të ketë shumë personalite nga bota e Artit, Kulturës dhe jo vetëm.

Ndërsa në këtë event të bukurisë të gjithë të ftuarit do të shoqërohen me zërin e ëmbël të këngëtarit më ‘in’ shqiptar Gena, dhe nën humorin e bukur të të mëdhenjve “Stupcat”.

Vajzat do të fotografohen nga mjeshtri i fotografisë shqiptare Avni Selmani, ndërsa fituesja dhe shoqëruesja e parë në këtë garë bukurie do të marrin pjesë në ‘Miss America” dhe “Miss Gjermani”.

Moderatorët e këtij eventi do të jenë Sasa Honda dhe Maksim Gjokaj, ndërsa do të ketë shumë supriza, lojra, prandaj të gjithë të shtunën e 8 qershorit i drejtohen diskos më të madhe shqiptare në Neuss të Gjermanisë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Miss Diaspora coming June 8

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online