All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Enxhi Kamenica. Show all posts
Showing posts with label Enxhi Kamenica. Show all posts

Saturday, 18 May 2013

Revista BLUETOOTH - 18 Maj 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 18 Maj 2013
 • Sinan Hoxha, bllokon per 10 ore Qendren Tregtare. Rrezikohet hapja. 10 ore xhirime, 30 milion leke shpenzime dhe 100 figurante per video. Kengetari sjell se shpejti 4 klipe dhe nje album.
 • E nxehte si Aferdita Dreshaj (ne bikini). Modelja dhe kengetarja seksi josh me linjat ne plazh
 • Enxhi Kamenica pozon nudo. Fotot sensuale te modeles bukuroshe
 • "Cani & Friends"; Fotot e 'harbimit' per 45-vjetorin. Te ftuar ne feste, personalitete te jetes publike.
 • Nisida Knezi ne nje rrefim per memesine: "Eni dhe Jon, mrekullite e jetes sime"
 • Moderatori Alban Dudushi kerkon divorcin ne gjykate
 • Gruaja i lind vajze, ministri Bode ne salle
 • Zajmina 'merr peng te dashurin'
 • Te shijosh birren Peroni Nastro Azzuro ne Rezidencen e Ambasadorit te Italise
 • Percahen artistet, fushate per PS, PD dhe LSI

Monday, 12 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 12 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Mihrije Braha sjell kengen "Inati" ne bashkepunim me Labinot Rexhen. Klipi ne xhirim ne Tirane.
 • Dhurata Ahmetaj diteve ne vijim do te sjell nje kenge se bashku me Bleron qe pritet te behet edhe videoklip
 • Shqipri Kelmeni dhe Shkendije Mujaj largohen nga "VIP Shpija"
 • Enxhi Kamenica banore e re ne "VIP Shpija 3"
 • Dafina Zeqiri pozon nudo per Fadil Berishen
 • Rozana Radi dhe Sinan Hoxha te behen pjese e "VIP Shpija 3"?
 • Ledri Vula diplomon ne drejtimin regji filmi ne Universitetin e Prishtines
 • Zajmina Vasjari nuk hyn ne finale te "Kenga Magjike 2012"

Saturday, 31 March 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 31 Mars 2012

Revista BLUETOOTH, 31 Mars 2012
 • Bleona Qereti: Lidhja ime me Al Pacinon. Kengetarja realizon film ne hollywood. Ganiu, i lumtur per mua! Kur te arrij famen do t'i bej paparacet te me ndjekin ne Shqiperi e Kosove. Kush e vesh Bleonen?
 • Fansja "e cmendur", tatuazh emrin e Noizy-t mu afer vagines
 • Ditelindja e Nora Istrefit
 • Arsyeja qe con Ronela Hajatin ne Kosove?!
 • Ermali dhe Ami festojne 30 vjetorin. Detajet e festes me te perfolur te javes, te ftuarit dhe momentet pikante
 • Turi shfaqet me Orinden ne Ditelindjen e ciftit Mamaqi
 • Juliana Pasha: Do doja te realizoja nje program per gatimin. Vajzat konkurrente, tashme jane pjese e pandare edhe per familjen time, shpresoj ta fitoj njera prej tyre
 • Surprize ne "X Factor": Simon Cowell, urim per show-n fantastik
 • Alfred Kacinari: "Dancing with the Stars", nje ngjarje e gezuar

Sunday, 18 March 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 17 Mars 2012

Revista PANORAMA PLUS, 17 Mars 2012
 • Ermali & Franceska, intimitetin e bejne thjesht per show. Flet mamaja e Ermalit, Tefta Merdani: "Franceska jo femer shume e bukur, me duket normale si pamje"
 • Flori & Andy Gram ne koncerte zevendesojne Elvanen me Nora Istrefin
 • Eni kunder Sabines, plas konflikti mes dy kengetareve te reja
 • Elvana me stil te ri, fansat e quajne kopje te Zanfina Ismajlit
 • Gara e "Dancing", cfare kane sakrifikuar VIP-at per te fituar kupen. Elvana, Seldi, Aferdita, Adelina shtyjne koncertet per fundjave. Ornela Bregu, Anjeza, Zhaku, Niada, Xhani Shqerra, shansi per t'u rishfaqur ne ekran. Vedat Ademi dhe Dren Abazi braktisin koncertet "Live".Tan Imami dhe Bujar Kapexhiu, projektet jashte gares. 
 • Greta Koci viziton Kukesin, vishet me kostumin kombetar te asaj zone
 • Fotografi Nexhat Behrami promovon Dafinen ne Argjentine
 • Stine: Pas disa vitesh rikthehem ne garen e "Top Fest" i karikuar nga dashuria

Sunday, 26 February 2012

VIP Ballina: Revista Panorama Plus - 25 Shkurt 2012

Revista PANORAMA PLUS - 25 Shkurt 2012
 • Zhduket Enxhi Kamenica, rrezikon burg per shpifje. Shtyhet gjyqi me Leonard Bombajn. Bombaj: Nuk heq dore nga ceshtja...
 • Greta Koci shfaqet e transformuar me nje hunde te re
 • Seldi edhe pse i fejuar, argetohet me Noizin, kapen mat me femra ne Prishtine
 • Qetsori: Jam i zhgenjyer nga djemte e BB5, jane te gjithe homoseksuale, nuk na perfaqesojne
 • Angela Martini, linja e saj e bikini tani shitet edhe ne Zvicer
 • Pasioni tjeter i Arben Mevlanaj
 • Jurgen Gjasula dhe Vjosa Kaba, zbulohet lidhja e futbollistit me modelen
 • Ami dhe Ermali: Ja dieta qe do te na transformoje per spektaklin. Ami: Une, imazhi i kosit te frutave per Shqiperine "Activia"
 • Shkendije Mujaj zhvishet ne dimer, cmenden fansat
 • Eli Fara mysafire speciale ne festivalin "Fantana di Malma"

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 25 Shkurt 2012

Revista BLUETOOTH - 25 Shkurt 2012
 • Thashetheme per "Big Brother 5" - Zbulohet e dashura e Elvisit: Zbardhet divorci i Edgarit; Arjola dhe Genta armike para se te hynin ne shtepi: Anila videoklipi ne shtepine e Tezes; Misteri Ermal Merdani menaxher ne lokalin e Arjan Konomit; Graciano jete prej vip-i qe i vogel; Klodi i BB3 dhe Petriti i BB4 shajne djemte;
 • Dren Abazi: Nuk jam tip i nivelit t'nalt. Ne nje interviste per "Bluetooth", Dren Abazi tregon modestisht qe nuk eshte ai tipi i skecit.
 • Ledina Celo. Nje familje perfekte per karnevale
 • Saimir Pirgu dhe Eda Zari; Nje foto me familjen e Kryeministrit Berisha...
 • Gjergj Leka e Pirro Cako; Dy dashnoret qe i kendojne dashurise
 • Jonela e BB4 fut krahun ne allci
 • Kriza kap kengetaret; Ciljeta Xhilaga, Rozana Radi, Nora Istrefi, Greta e Eni Koci...
 • Eni Koci: Do e le muziken, do t'i hyj politikes

Friday, 13 January 2012

VIP-at kunder mediave

Marrëdhënia mes personazheve të famshëm dhe gazetarëve

Le të themi që nuk është mbizotëruar nga dashuria marrëdhënia mes kronikanëve rozë dhe personazheve publikë.

Këta të fundit ushqehen nga reklama që u bëhet në faqet e shtypit të shkruar, por dihet që kur tejkalohet doza rrezikohet mbipesha dhe përshtypjet nuk kanë qenë nga më të mirat.

“Është një detyrim moral për të qenë pjesë e medias dhe për të dhënë informacion, por jeta private na përket vetëm ne”, është shprehur Bertina, ish-pjesëmarrëse në Big Brother, kur ka qenë e ftuar në studion e emisionit ‘Pasdite në Top Channel’.

Ndërsa modelja Enxhi Kamenica ka theksuar: “Nuk më pëlqen të jem protagoniste në faqet e para të gazetave, por duket sikur gazetat e kanë të pamundur të shesin pa mua. Ndodh shpesh që gazetarët i ekzagjerojnë gjërat dhe trillojnë pa marrë parasysh pasojat.”/Top Channel/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
VIPs at the media

The relationship between the characters, celebrities and journalistsLet's say you is not predominantly pink love relationship between the chroniclers and public personages.The latter fed by advertising that was done in the pages of print, but we know that when doses exceeded obesity risk and impressions were not the best.

Tuesday, 10 January 2012

Stresi: Kudo qe eshte Enxhi do mbaj mend nxehtesine time...

Stresi: Jam singell, Enxhi do te mbaje mend nxehtesine time

Arkimed Lushaj dhe Enxhi Kamenica duket se i kane dhene fund nje here e pergjithmone lidhjes se tyre te dashurise. Cifti i perfolur i showbiz- it ka mbyllur kete kapitull romance ne jeten e tyre per te nisur nje te ri. I pari qe e ka deklaruar ndarjen edhe kete here ka qene reperi Stresi, permes nje postimi qe ka bere ne ‘ Facebook’. Jemi perpjekur te komunikojme me te per te shmangur cdo prononcim te mevonshem per vjedhje passwordesh, por celulari i tij ka rezultuar i fikur. I tille ka qene edhe celulari i modeles se njohur, Enxhi Kamenica, e cila sic mesuam ndodhet ne Itali tek e motra. Kenga “Narja” e Mimoza Shkodres ka qene ajo qe reperi ka zgjedhur per ta percuar lajmin tek fansat. Vete ai ka sqaruar gjithashtu se eshte singell, me i lire se kurre me pare dhe per kete duket i lumtur. Mes komenteve te meposhtme kur nje prej fansave e pyet per Enxhin, reperi shkruan: “Kudo qe eshte e ka nxehtesine time ne natyren e saj”. Lidhja e dy te dashuruarve ka pasur here pas here lekundje dhe pervec nje ndarjeje te meparshme te bere publike ne media ( te mohuar me pas me supozimin se i ishte vjedhur passwordi), ne faqet e kronikes roze eshte perfolur gjate edhe nje sherr banal mes te dyve ne nje ambient publik. Ne ia kane vjedhur apo jo Stresit kete here passwordin na mbetet ta zbulojme ne javet ne vijim, megjithese nuk na vjen mire qe historia e tyre ka perfunduar... /bluetooth/janar 2012/

Sunday, 8 January 2012

Enxhi Kamenica bën operacion gjoksin

Një tjetër lajm për modelen bukuroshe është ai i ndërhyrjes plastike që ka bërë në gjoks. Enxhi Kamenica, modelja që mori famë pas hyrjes në “Big Brother” si e infiltruar ka shtuar masën e gjoksit dhe këtë e ka bërë ekskluzivisht për emisionin që mikesha e saj e ngushte, Aurela Hoxha nis se shpejti.

Eshte nje program ne qender te secilit do te qendrojne nderhyrjet plastike qe bejne personazhe te njohur, te gjitha keto nen vezhgimin e kamerave. Gjoksi i ri, i rritur ne permasa i shkon shume Enxhit, dhe permbush imazhin e nje vajze seksi./Bluetooth/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Kamenica Enxhi makes breast surgery

Another note on lovely model is one intervention that has made ​​plastic in the chest. Enxhi Kamenica, the model that got famous after the "Big Brother" as the mole has added measure of chest and this was done exclusively for the show to its close friend, Aurela Hoxha launched soon.

A program in the center of each intervention will remain plastic to make known characters, all of them under the supervision of the cameras. Chest young adult in size runs very Engin, and fulfills the image of a girl seksi. /Bluetooth/

Monday, 20 June 2011

Stresi dhe Enxhi, Dashurise se Tyre i Dedikojne Nje Kenge dhe Klip...

Stresi feston 25-vjetorin dhe pergatitet te shfaqet ne klip, duet me Enxhin

Dashurise se tyre ata i kane dedikuar nje kenge, qe edhe pse titullohet “Lamtumire”, ne fakt flet per nje dashuri te vertete dhe te bukur. Kengetari i njohur i muzikes rap me emrin e artit Stresi (Arkimed Lushaj) ka festuar me 15 qershor 25-vjetorin e tij, ndersa po merret me xhirimet e klipit te tij te ri. Ne fillim u fol se ai do te shfaqej ne duet me Ronela Hajatin, por me pas u tha se planet kishin ndryshuar dhe ne vend te saj do te ishte nje vajze tjeter qe deri tani eshte mbajtur sekret. Por, ne kemi arritur te zbulojme se kete duet romantik dhe sensual Stresi do ta realizoje me te dashuren e tij, Enxhi Kamenica, vajzen qe u be e njohur ne “Big Brother 3”. Nuk dime ende shume detaje per klipin, por deri tani mund te thuhet se behet fjale per nje fabul kenge te ndertuar mbi nje histori te marre dashurie dhe shume SMS-ve telefonike te shkembyer mes tyre gjate gjithe lidhjes. Kenga “Lamtumire” ishte planifikuar te prezantohej ne “Top

Saturday, 6 March 2010

Big Brother Albania 3: ENXHI PERFUNDON MISIONIN!

Big Brother Albania 3: Enxhi perfundon misionin, 06.03.2010

Arbana fton Enxhin qe te shohe nje klip qe eshte pergatitur per te. ne ekran shfaqet klipi ne te cilin tregohet nje gazetare e cila perpiqej qe t’i merrte nje interviste nenes se saj si dhe tregon per opinionin e saj dhe shqetesimin qe kishte per sjelljen e Enxhit. Pas duisa perpjekjesh, nena e Enxhit pranon te flase. Gjate intervistes, ajo tregon se nuk e pranon lojen e saj dhe eshte mjaft e shqetesuar per sjelljen e saj si per veten, ashtu edhe ndaj banoreve te tjere dhe shprehet se Enxhi nuk eshte ashtu. Sipas saj, Enxhi eshte futur mes nje cifti dhe kjo gje asaj nuk i kishte pelqyer. Mamaja e Enxhit ka rezerva edhe per veshjen e ekzagjeruar dhe komenton se ndoshta te gjitha keto kane qene nje taktike loje e perdorur prej saj e qe te integrohej e te ishte nje konkurrente e forte. Ne perfundim te intervistes, ajo shprehet se nuk do donte qe vajza e saj te vazhdonte lojen. Enxhi duket pak e shqetesuar teksa shikon klipin, ndersa Arbana i thote se ajo nuk duhet te dekurajohet. Enxhi shprehet se e dinte qe do gjykohej nga prinderit e saj, por jo kaq ashper dhe shprehet se do perpiqet t’i beje krenar ata. Arbana shprehet tek publiku se misioni i Enxhit ka perfunduar dhe ajo duhet te largohet nga shtepia. Per Enxhin, largimi duhet te jete si i cdo konkurenti tjeter. Keshtu Arbana tregon se do ndodhe nje loje me banoret. Tre banoret e nominuar duhet te shkojne ne dhomen e rrefimit e te nominojne dy nga vajzat e shtepise. Te tre djemte shkojne me radhe, por asnje prej tyre nuk nominon Enxhin, ndersa Arbana i njofton banoret se nga nominimi, Enxhi duhet te largohet, por kjo do vendoset nga publiku. Ajo e fton Enxhin te qendroje ne zonen e tunelit ne pritje. Banoret ngelen te habitur dhe mendojne se nuk duhej te ndodhte keshtu, por Arbana i fton qe te shohin nje klip per te. Ne klip shfaqet hyrja e Enxhit si nje e infiltruar dhe konfliktet e debatet qe ajo ka shkaktuar, duke mos lene menjane edhe provokimet, lojerat dhe situatat e ndryshme me banoret apo dashurine me Jetmirin. Banoret shtangen dhe nuk e besojne kete gje. Arbana i kerkon Enxhit qe te shkoje ne studio, duke lene keshtu qendrimin ne shtepi. Enxhi duket e lumtur per kete gje. /t.ch./

Enxhi ne studion e BB
Enxhi KamenicaEnxhi vjen ne studio dhe pritet me nje duartrokitje te forte nga publiku. Ajo duket shume e kenaqur dhe e lumtur dhe shprehet se ndjesia qe perjetoi ne shtepine e BB ishte e mrekullueshme. Enxhi uron qe ta kete realizuar misionin e saj dhe Arbana e aprovon kete gje. Enxhi tregon se qendrimi ne shtepi ka qene pak i lodhshem per te sidomos te ishte provokatore dhe aktore ne cdo situate. Arbana e pyet per raportin me Jetmirin dhe ajo thote se ai ka qene nje banor i vecante per te pasi ai me te eshte treguar i sinqerte dhe i vjen keq qe ajo ka luajtur me te, por shton se nuk ndjen asgje tjeter pervec ndjenjes se miqesise qe uron ta vazhdoje edhe jashte. Enxhi tregon se edhe ajo ka patur momentet e sinqeritetit me banoret e jo ne cdo kohe ka qene aktore me ta. Ajo tregon se ka patur momente te veshtira por qe i ka kaluar duke treguar forcen e karakterit te saj. Arbana e pyet se cili cift mund te shkoje me gjate ne lidhjen e tyre dhe Enxhi mendohet dhe shprehet se ndoshta Miri dhe Rezi mund te shkojne me gjate se te tjeret. /t.ch./
- - - - - - - - - -
+tag: kamenica
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Enxhi mission ends

Engin Arbana invites to see a clip that is prepared to. screen display is shown clip in which a journalist who attempted to take an interview that her mother and shows for its opinion and concern that had to conduct Engin. After Duis efforts, Engin mother admits to speak. During the interview, it shows that the game does not recognize her and is very worried for her behavior as for himself, as well as to other residents and said Enxhi is not so. According to her, Enxhi is inserted between a couple and this thing she had liked. Engin mother also has reservations about clothing and exaggerated comments that perhaps all these have been a tactical game of its use to integrate and be a strong contestant. At the end of the interview, she expressed that he would not like her daughter to continue playing. Enxhi seems less worried looks as klipin, while Arbana says it should not dekurajohet. Enxhi said that he knew to be judged by her parents, but not so hard and said he would try to make them proud. Arbana expressed to the audience that the mission has been completed and Engin she should run away from home. For Engin, removal should be as any other competitor. So Arbana shows that will happen a game with residents. Three residents of the nominees should go to the confession room of nominojne two girls home. The three boys go with time, but none of them do not nominate Engin, while Arbana of reports from residents that nomination, Enxhi should step down, but this will be decided by the public. She invites Engin remain in the tunnel waiting area. Residents remain impressed and think that should not occur so, but Arbana invites to see a clip for. The clips appear as an entry of Engin's infiltrated the debates and conflicts that it has caused, not even provocations aside, games and different situations with residents or with jetmiri love. Residents swoon and not believe this. Engin Arbana asks to go in the studio, leaving home position. Enxhi appears happy for this.

BB Enxhi in studio
Enxhi comes in the studio and is a strong applause from the audience. She seems very happy and feeling happy and said that experienced in the BB house was wonderful. Enxhi wishes to have realized that its mission and Arbana approved this. Enxhi shows that stay at home has been less tiring for was especially provokatore and actress in every situation. Arbana asks for jetmiri report and it says that he has been a resident special to because he is shown with the sincere and sorry that she has played with, but adds that it feels nothing except the sense of friendship who wishes to continue abroad. Enxhi shows that she has had moments of sincerity with the residents and not at any time has been actress with them. It shows that there are difficult moments, but was passed by showing its strength of character. Arbana ask which pair can go to during their league and Enxhi thought and said that maybe Rezi Miri and can go longer than others.
]]

Saturday, 27 February 2010

Enxhi, Kush Eshte Banorja e Infiltruar ne "Big Brother"

Enxhi Kamenica
/photo top channel/

ENXHI, Kush eshte banorja e infiltruar ne "Big Brother"!

AURELA HOXHA / Flet mikesha e Enxhi Kamenices, banores se infiltruar ne "Big Brother 3". Kush eshte modelja qe do te zbuloje "sekretet" e banoreve

Nje vajze ka marre guximin te hyje ne shtepine e "Big Brotherit" vetem per te bere "lemsh" banoret dhe te zbuloje karakteret e tyre pa qene konkurrente. Ajo eshte Enxhi, joshese dhe teper provokuese. Vajza nga Korca ka si pasion moden, si profesion marketingun, ndersa vazhdon studimet per drejtesi. Nje jave me pare, ajo ka marre persiper te hyje ne shtepine me te famshme jo per te fituar, por te beje per vete djemte e shtepise. Ne fakt, modelja eshte zgjedhur nga autoret e programit si nje personazh i infiltruar qe do beje te mundur zbulimin e te fshehtave te banoreve, te karakterit te tyre, sidomos te djemve. Te hyje ne mes te lidhjes se cifteve. Asnje prej banoreve nuk e di rolin e saj te vertete edhe pse here pas here veprimet e saj iu duken te ekzagjeruara. Veshjet jane tejet provokuese, gat-gati ajo rri gjate gjithe kohes gjysme e zhveshur ne shtepi. Per te mesuar dicka me teper per kete vajze ne kemi pyetur mikeshen e saj Aurelen. Gjate kohes qe Enxhi eshte ne pune, ato kalojne pothuajse pjesen me te madhe te dites bashke. Aurela tregon se Enxhi eshte nje vajze qe e terheq rreziku. Dhe mbi te gjitha, ajo eshte nje vajze shume e dashuruar jashte shtepise. I dashuri i saj quhet Dori, i cili e ka mbeshtetur qe ne fillim ne iniciativen e saj per te hyre ne ate shtepi.

Aurela, prej sa kohesh e njihni Enxhin?

Prej 5 vitesh.

Kur ka filluar ajo te punoje tek ju dhe cfare pozicioni ka aty?

Nga momenti i ngritjes se agjencise se modes, e me pas te revistes, ne cdo hap ajo ka qene prezent, roli i saj ne kompani eshte drejtoreshe marketingu dhe pasioni modele.

Cfare tipi eshte Enxhi?

Enxhi eshte e drejtperdrejte, shume e hapur, e zgjuar dhe sigurisht shume e dashur.

Kur e moret vesh qe ajo do te hynte ne "Big Brother"?

Qe ne momentin e pare, eshte e pamundur qe te ndodhte ndryshe, pasi ne jemi gjithe kohes bashke.

Sipas jush, e ben mire Enxhi Rolin e infiltrueses?

Aurela & EnxhiEnxhi ishte nje gjetje per kete format dhe per kete rol qe i kane dhene. Duket qarte se si ajo arriti te ndryshoje atmosferen aty, dhe te nxjerre ne pah tek banoret anet e tyre me te fshehta, ajo di te luaj dhe di te dale nga loja gje qe eshte e veshtire ne nje ambient ku je e survejuar 24 ne 24, plus me nje tension qe ndjehet, pasi xhelozia e madhe e banoreve ndaj lirshmerise se saj eshte e madhe.

Cfare eshte e gatshme te beje, deri ku arrin ambicia e saj?

Enxhi nuk eshte ambicioze, madje do te thoja qe ajo nuk do sakrifikonte as gjumin e mengjesit per asgje, dhe gjithcka qe i ndodh i vjen shume rastesisht. Ndersa ne pune ka arritur te kete kete post, pasi marketingu eshte gjeja qe ajo qe di te beje me mire, edhe pse studion drejtesi.

Ne cfare rastesh mendon se Enxhi do dorezohej perballe veshtiresive?

Nuk dorezohet lehte Enxhi ne asnje situate, ate e terheq rreziku, e vetmja gje qe e mposht Enxhin eshte dashuria.

Ka Enxhi nje te dashur jashte, cili eshte ai?

Enxhi eshte e lidhur prej 3 vitesh me nje djale nga Shkodra, DORI, i cili e mbeshtet dhe e dashuron shume.

Cila eshte pika e forte dhe e dobet e Enxhit?

Pika e saj e dobet jane njerezit qe do, per ata ajo mund te beje gjithcka, ndersa pika te forta realisht ka shume, por duhet te theksoj qe di te jete shume bindese kur do.

Me sa e keni pare brenda ne shtepi, keni ndonje verejtje per te deri me tani?

Absolutisht jo, ishte e perkryer. Aq sa dhe une ndonjehere besoj lojen e saj. /entela resuli/shekulli/shkurt 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Enxhi, who is the resident infiltrated in "Big Brother"!

Aurela Hoxha / friend speaks of Enxhi Kamenica, resident that infiltrated the "Big Brother 3". Who is the model that will reveal the "secrets" of residents

A girl has taken the courage to enter the house of "Big Brotherit" only to make "mess" and residents reveal their characters without being competitive. It is Enxhi, more seductive and provocative. The girl from Korca has a passion mode, as the marketing profession, while continuing studies for justice. A week ago, it has undertaken to enter into the most famous house not to win, but boys do to the house itself. In fact, the model is chosen by the authors of the program as a character infiltrated that will enable the discovery of the secret inhabitants, their character, especially boys. To enter connection between the couples. None of residents do not know its true role, although occasionally her actions seem to be exaggerated. Are extremely provocative clothing, gat-ready at all times she stands half naked at home. To learn more about this girl we asked mikeshen its Aurelen. During Enxhi is working, they spend almost most of the day together. Aurela shows that Enxhi is a girl who attracts danger. And above all, it is a very loving girl outside the home. I love its called Dori, who has supported the initiative that in its beginning to enter into the house.

Aurela, from Engin know how long?

From 5 years.

When she started work on and what position you have there?

From the moment of raising the agency that the modes, and then the magazine, in every step it has been present, its role in the company is marketing director and passion models.

What type is Enxhi?

Enxhi is direct, very open, very smart and certainly loved.

When I learned that it will enter the "Big Brother"?

Since the first moment, it is impossible to happen differently, because we are together all the time.

According to you, makes good Enxhi Role of infiltrueses?

Enxhi was a finding for this format and for this role you have given. It seems clear how it managed to change the atmosphere there, and expose residents to their sides with intelligence, it knows know to play and out of the game which is difficult in an environment where the art of survejuar 24 to 24 , plus a tension that feels as great jealousy of its inhabitants to lirshmerise is great.

What is willing to do, to where reaches its ambition?

Enxhi not ambitious, even I would say that it will not even sleep the morning sacrifice for anything, and everything that happens comes too casually. While we work to have reached this post, because marketing is to find that she knows to do best, even though justice studies.

In what cases will surrender thinks Enxhi facing difficulties?

No easy Enxhi submitted in any situation, that of attracting danger, the only thing that is love conquers Engin.

There Enxhi loved one out, what is it?

Enxhi is about 3 years with a guy from Shkodra, Dori, who supports and loves more.

What is the point of strong and weak of Engin?

Its weak point are the people who will, for those that can do everything, really strong points while there are many, but must stress that I know to be very convincing when.

From what you see inside the house, you have any remarks for so far?

Absolutely not, it was perfect. As far as ever and I believe its the game.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online