All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Era Istrefi. Show all posts
Showing posts with label Era Istrefi. Show all posts

Tuesday, 17 September 2013

Nora Istrefi mendjet te puna, gati kenga me motren dhe MC Kreshen

Kriza dhe ndarja që ne folëm pak kohë më parë me anë të një burimi për një nga ish ciftet më të bukur të shoë-bizit shqiptar nuk po flitet më.

Madje edhe nga ana e artistëve nga Nora dhe Roberti nuk ka më mohime, apo ndonjë dalje së bashku publike, që na vën e të mendojmë se kjo qenka e vertëtë. Por këngëtarja seksi si duket nuk ka kohë shumë të mendojë për ish të dashurin e saj por ti vihet e të punojë për ndonjë hit të ri.

Këtë herë ne mësojmë se Nora do të sjellë në skenë motrën e saj Erën dhe së bashku me reperin e njohur Mc Kresha do të sjellin një këngë të bukur pas disa ditësh.

Edhë në rrjetin e saj social vetë Era Istrefi kishte shkruar se së shpejti do të vijë ky bahkëpunim, ndërsa ajo cilësohet si një femër shumë seksi që ndoshta do të konkurojë dhe motrën e saj në skenën muzikore shqiptare.Maksim Gjokaj.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Norah Jones minds to work, ready song with sister and MC Kreshën

Thursday, 30 August 2012

Motrat Istrefi si motrat Kardashian

Ditët e fundit për shkak se Era, motra e vogël e familjes Istrefi lansoi në audio një këngë në gjuhën angleze, ato u komentuan shumë.

Nora, Nita dhe Era Istrefi tashmë duken në këtë foto se konkurrojnë bindshëm tri motrat të famshme amerikane Kardashian, pasi vijnë me bikini dhe shumë seksi.

Në fillim u reklamua motra Nita, që e shoqëronte këngëtaren e njohur Nora Istrefi, tashmë ashtu siç ishte parashikuar në skenë doli edhe motra tjetër, Era. Ndërsa në këtë foto na tregojnë se lidhja e tyre si motra shkon për mrekulli./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Istrefi Sisters Kardashian sisters

Last days because the wind, little sister of the family Istrefi audio launched in a song in English, they commented. Nora, Nita and wind already Istrefi look at this picture that compete convincingly three American famous Kardashian sisters, after coming up with bikini and more sex.

Sunday, 26 August 2012

Fansat: Era, mesoje pak Noren si kendohet

“Swim Good” është interpretimi i këngës së huaj, të bërë nga Era, që e ka befasuar gjithë komunitetin në internet dhe ishte sinjal i qartë se një yll i ri ka filluar të shkëlqejë.

Në fakt, Era nuk është e panjohur, pasi është motra e këngëtares Nora Istrefi, dhe si duket, ashtu siç thonë edhe fansat e saj, do t’ia kalojë së motrës, e njohur si artiste.

Madje, në një koment të postuar në kanalin YouTube, thuhet: “Era, mësoje pak Norën se si këndohet”. Ndërsa kënga është komentuar dhe pëlqyer shumë, megjithëse thjesht është një audio e një kënge të huaj, por që dikush e kishte quajtur thjesht edhe një imitim të zërit të Rihanës.

Ajo do ta vërtetojë një herë tjetër këtë kur të ketë ndonjë këngë të orkestruar vetëm për të./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Fans: Wind, teach little Nora as sung

"Swim Good" is the interpretation of foreign song, made by Era, which has surprised the entire community on the internet and was a clear signal that a new star has begun to shine. In fact, wind is not unknown, as is the sister of singer Nora Istrefi, and it seems, as her fans say, will pass his sister, known as an artist. Furthermore, in a comment posted on the YouTube channel, said: "The wind, teach little Nora how it is sung."

Monday, 28 May 2012

Nora dhe motra me te njejtin fustan

Ndodh edhe kështu, nëse dikur flisnim se i njëjti fustan ishte edhe në trupin e një artisteje shqiptare, e më pas e kishte veshur edhe një femër tjetër vip, nuk diskutohet që ndërmjet motrave të mos ndodhë kjo.

Por, urojmë që këtu këngëtarja seksi Nora Istrefi ta ketë veshur më pas fustanin e së motrës, pasi Era të ishte dukur kështu me të njëjtin fustan në mbrëmjen e saj të maturës. Megjithatë, ta themi atë që e shohim, fustani më bukur i rri Erës. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:  
Nora and sister with the same dress

Occurs even so, if sometimes speak of the same dress was also in the body of an Albanian artist, and then had another woman wearing the vip, is not discussed that in the midst of it happening again. But here we wish to singer Norah Jones have sex dressed after her sister's dress, as the wind seemed so with the same dress on her graduation night. However, to say what we see, the most beautiful dress sit Wind. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /.


Tuesday, 20 March 2012

Era, motra e Nora Istrefit i futet muzikes

Pas shumë motrave dhe vëllezërve që u futën në muzikë, më në fund edhe Nora Istrefi do të ketë një krah të djathtë të saj në muzikë, të motrën. Ajo nuk do të vrapojë pas këngëtarëve të tjerë nëpër koncerte, por do të ketë të motrën, e cila do të vazhdojë karrierën si këngëtare duke ndihmuar Norën nëpër koncerte.

Kur të gjithë menduan se Nita, motra e dytë e saj, do të bëhet këngëtare pasi e ndiqte atë ngado që shkonte, të gjithë u habitën kur erdhi lajmi se Era, motra e tretë e Norës, do të provojë veten si këngëtare. Për të mos dështuar që në paraqitjen e parë, ata janë kujdesur që të lançojnë Erën si këngëtare përmes projektit muzikor të Lirycal Son, i cili është në përfundim të albumit të ri.

Ndërsa mes 8 këngëve të përfunduara, njëra do të jetë në duet me Erën. Se si do të shkojë karriera e saj nuk dihet, por pa dyshim që dorë do të ketë edhe motra e madhe Nora me bashkëpunëtorët e saj./Blerand Rexhepi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Era, sister Nora goes into music

After many sisters and brothers who were put to music, eventually even Norah Jones will have a right side of her music, her sister. It will not run after the other singers in concerts, but will have my sister, who will continue his career as a singer in concerts helping Noren.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online