All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ergys Lubonja. Show all posts
Showing posts with label Ergys Lubonja. Show all posts

Monday, 11 February 2013

Sot nis "Top Fest 10" [VIDEO]

Klea Huta, Venera Lumani dhe Keler Sufja, prezantues

Edicioni i 10-te i “Top Fest”

Edicioni i 10-te i festivalit me te ndjekur te muzikes bashkekohore shqiptare, ”Top Fest”, do te nise rrugetimin e tij kete te hene ne ekranin e Top-Channel”.

Ky eveniment i shumepritur muzikor do te sjelle per publikun shqiptar shume performanca te reja, ku nuk do te mungojne edhe surpizat.

”Ne kete edicon do te kete shume artiste te rinj dhe nje produksion modern. Jemi ne ediconin e katert te te keduarit live ne “Top-Fest”, duke qene edicioni i 10 presim nje spektakel te madh. Rrymat alternative moderne dhe punimet e artisteve, te nje cilesie verete te larte, pritet te krijojne nje spektakel jo vetem ne mode, por te nje niveli me te vertete bashkekohor”, deklaroi Dorian Gjoni, drejtuesi artistik i ketij festivali.

Sunday, 3 June 2012

Finalja e "Top Fest 9", Nje Nate e Yjeve...

“Top Fest 9”, nata e yjeve [VIDEO]

Nata finale e Top Fest 9 edhe kete here pritet te jete nje nga eventet me te rendesishme te kalendarit muzikor. Mbremja e 3 Qershorit do te kthehet ne nje parade te yjeve ne tapetin e kuq te Pallatit te Kongreseve ne kryeqytet nga ku do te transmetohet live nga ekrani i Top Channel spektakli i mbushur me surpriza dhe performancat me te mira te festivalit, te vecuara pas nje perzgjedhjeje te ndare ne tre faza.

Ergys Lubonja, autor dhe regjisor i “Top Fest 9” tregon: “Nga rreth 130 kengetare patem 36 gjysmefinaliste dhe ne 3 Qershor do te kemi 18 finaliste. Per 18 kenget kemi kuruar cdo gje ne detajin me te vogel per te patur nje shfaqje me nivel shume te larte.”

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online