All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Erik Tauzi. Show all posts
Showing posts with label Erik Tauzi. Show all posts

Friday, 23 December 2011

Vikena Kamenica Linde Vajze me emrin Krista...

Vikena Kamenica behet nene e nje vajze, e quan Krista

Vikena Kamenica, artisja e dashur e publikut shqiptar ka sjelle ne jete gjate mesdites se djeshme vajzen e saj te pare. Krista, eshte emri i vogelushes te ciles i uruan dje mireseardhjen prinderit dhe te afermit. E vogla ka ardhur ne jete permes lindjes cezariane dhe mjeku qe ka ndjekur operacionin eshte Orion Gliozheni. Sic besojme e kuptuat sopranoja ka lindur ne maternitetin "Koco Gliozheni". Krista e vogel peshon 3.300 kg dhe per prinderit e rinj eshte dhurata me e bukur qe mund te merrnin kete fundvit. Sic mesuam nga te aferm te sopranos, emri i vajzes lidhet pikerisht me festen e "Krishtlindjeve" duke qene se ajo ka lindur fare prane saj. Sic tregojne familjaret, vajza e vogel i ngjan me shume te atit, Erik. Atmosfera ne dhomen e sopranos eshte shume e gezueshme dhe sic pritej ne te nuk kane munguar lulet dhe tullumbacet, te cilat i kane dhene edhe me shume ngjyra kesaj dite te vecante. Urimeve te te aferme e miqve per nje jete sa me te gjate per Kristen e vogel, i bashkohet edhe urimi i "Gazeta Shqiptare".

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online