All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Erinela Bitri. Show all posts
Showing posts with label Erinela Bitri. Show all posts

Saturday, 12 November 2011

Erinela Bitri e Gatshme per Martese...

Erinela Bitri, ish-banorja e “Grande fratello”, e gatshme per martese me David Baroncinin

Vajza me origjine shqiptare e cila u be e famshme ne Itali fale pjesemarrjes se saj ne edicionin e kaluar te “Grande fratello”, version i “Vellait te madh”, behet gati per martese. Kete lajm e bejne te ditur mediat italiane, te cilat e kane kapur Erinelen se bashku me te dashurin e saj, David Baroncini, duke shetitur neper rruget e Milanos dhe duke zgjedhur unazen e marteses. Te dy jane njohur gjate pervojes ne “Grande fratello”, edhe pse askush nuk besonte qe ata te dy do te lidheshin seriozisht. Thuhet se cifti ka ngritur kohet e fundit shtepi se bashku ne Milano, ne afersi te Porta Romana, ndersa ne Milano te dashuruarit ishin fotografuar ne dyqane bizhuterish, ndoshta edhe per te zgjedhur unazat e tyre te marteses. Hipoteza e fantazise se mediave ialiane shkon deri aty se cifti mund te jete martuar tashme, bazuar ne deklaratat e Baroncinit dhene se fundi: “Une kam nje shoqe me te cilen mund ta parashikoj te ardhmen”. Erinela dhe David mund te jene cifti i dyte i krijuar nga ky spektakel, pas lidhjes qe krijuan Ascanio Pacelli dhe Katia Pedrotti te cilet tashme jane bere burre e grua./panorama/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online