All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Erion Ajro. Show all posts
Showing posts with label Erion Ajro. Show all posts

Monday, 26 January 2015

Artisti i ri, Roni pak relaks në Brezovicë, më pas albumin

Mjaft simpatik dhe megjithëse shumë i ri, ka plot talent. Djaloshi nga Prishtina, këngëtari që njihet me emrin Roni në muzikë, por në vërtetë quhet Erion Ajro, ka kaluar disa ditë relaksi në bardhësinë e Brezovizës.

Ne mësojmë se ai tashmë është duke përgaditur një album të plotë me kompozitorët dhe tekstshkruesit më të mirë shqiptarë si Virusi, Albana Furtuna, Fatmir Muja dhe me produksionin “Emra Com”.

Deri tani Roni ka sjellë shumë këngë dhe hite për fëmijë e tashmë në album do të ketë edhe këngë me një zë më të pjekur dhe këngë për të rinjë.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
New Artist, Roni little relaxation in Brezovica, then album

Quite charming and very young though, there are plenty of talent. The boy from Pristina, the singer known as Ronnie in music, but actually called Erion Ajro, spent several days relaxing in Brezovizës whiteness.

We learn that he is currently preparing a full album with composers and songwriter best Albanian as virus, Albana Storm, Fatmir Muja and production ".com names". So far Roni has brought many children's songs and hits already in the album will be the song with a more mature voice and songs to rinjë.M.GJ.

Saturday, 29 November 2014

Erion Ajro mirëpritet bukur në Shkodër

Ka qenë një super organizim për fëmijë, mbajtur në Teatrin ‘Migjeni’ në Shkodër spektakli ‘Miss dhe Mister Vogëlushi’ organizuar nga ‘Shkodra Next’.

Përvec fëmijëve më simpatikë të Shkodrës që garonin ka pasur të ftuar edhe artistë të vegjël, mes tyre i ftuar special ka qenë edhe këngëtari nga Prishtina , Erion Ajro ku është pritur mjaft mirë nga shumë spektaktorë që kishin mbushur teatrin, madje në këngën e dytë ‘Nëna’ i ka emocionuar të gjithë.

Erioni vazhdon të shkëlqejë kudo në cdo skenë ndërsa është thuajse i vetmi artist për fëmijë që është i ftuar në shumë produksione muzikore në xhirimet e Vitit të Ri’./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Erion Ajro nice welcome in Shkodra

There was a super organization for children, held in the Theatre 'Migjeni' in Shkodra show 'Miss and Mister boy' organized by 'Shkodra Next'.

Besides the most charming children running Shkodra had also invited young artists, among them special guest was the singer from Pristina, Erion Ajro which is well received by many spektaktorë that had filled the theater, even in the second song 'Mother 'has excited everyone. Erion continues to shine everywhere in every scene and is almost the only artist is inviting children in many musical productions filming New Year './ Maxim Gjokaj /

Wednesday, 15 October 2014

Erion Ajro sjell me videoklip këngën ‘Garat’ (Video)

Këngëtari simpatik Erion Ajro ka sjellë me anë të një videoklipi të bukur këngën që fitoi në Festivalin ‘Kosova Fest 2014’.

Djaloshi që tashmë është kthyer në një ‘hit’ për fëmijë së bashku me këngët e tij dhe muzikën që ai këndon vazhdon të jetë një nga artistët e vegjël më ‘in’ në skenën për fëmijë.

Video e këngës ‘Garat’ është xhiruar nga Produksioni ‘Frames’ dhe mund të shihni në kanalin Youtube. Erioni nuk ndalet ai do të jetë pjesë edhe e programeve festive të fundvitit,  si një nga këngëtarët fëmijë më të përzgjedhur të produksioneve dhe kanaleve tëlevizive./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Erion Ajro with video brings the song 'tracks'

Erion Ajro charming singer has brought through a video clip beautiful song that won the Festival 'Kosovo Fest 2014'. The boy is now being turned into a 'hit' for the child along with his songs and music he sings continues to be one of the young artists 'in' on the scene for the song fëmijë.

Friday, 22 November 2013

Erioni, artisti i vogël mes të mëdhenjve

Quhet Erion Ajro dhe është një nga fëmijët këngëtar më të kërkuar në Kosovë dhe jo vetëm, madje edhe shtëpitë muzikore atë e duan shumë dhe mezi presin ti realizojnë atij një këngë, ne mësojmë se Roni sic e njohin artistin e vogël me këtë emër, është shumë i kërkuar edhe në programet festive dhe nga produksionet e ndryshme, ku janë emrat më të mëdhenj të muzikës do të jetë ai, sic po e shihni në këtë kolaxh me foto.

Një ditë ai mund të zëvendësojë Sabri Fejzullahun, Shkëlzen Jetishin, Ermal Fejzullahun, Medën apo edhe Sinan Hoxhën, pasi ka shumë talent dhe këndon bukur.

Ai ka qenë i ftuar si VIP në xhirimet festive të produksionit “Emra Com” ku ka kënduar dy këngët e tij më të reja “Fëmijët e botës” dhe “Si hana e bukur”./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Erion, artist among the great small

Friday, 8 November 2013

Artisti i ri Erion Ajro, sjell videon e parë (Video)

Kënga më e dëgjuar për fëmijë e cila gjatë prezantimin në radio dhe televizione kur kishte programme për fëmijë fitonte vendin e parë tashmë ka ardhur me një video të bukur.

Është fjala për këngën “Nëna ime”, kënduar mjaft ëmbël nga këngëtari i ri Erion Ajro, tashmë të gjithë fëmijët dhe jo vetëm do të kenë mundësi ta shohin edhe me anë të videoklipit realizuar nga “Amol Studio”.

Kënga që ka një tekst shumë të bukur të dashurisë të madhe mes djalit dhe nënës, falë tashmë edhe videos ka nisur të dëgjohet edhe më shumë, ndërsa djaloshi simpatik Erioni ka dashur që në video të aktrojë edhe nëna e tij për të dalë sa më origjinale idea.

Erioni është duke u përgaditur të sjellë dy këngë të reja dhe shumë ritmike së shpejti, ndërsa videoklipin e këngës së tij të parë ju mund ta shihni më poshtë./Maksim Gjokaj/


- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Erion young artist brings the first video Ajro

Thursday, 26 September 2013

Erion Ajro, shume shpejt sjell videon e hitit "Nena"

Ai eshte nje talent me nje ze shume te vecante dhe e ardhmja e tij eshte e sigurt ne skenen muzikore shqiptare.

Ka disa kenge per femije te cilat vleresohet dhe votohen gjithmone si me te mirat ne programet per femije.

Eshte ky Erion Ajro nga Prishtina ku ne zbulojme keto dy foto ku ai ka nisur te xhiroje kengen e tij te pare qe quhet "Nena", xhirimet eshte duke i realizuar A-mol Studio dhe shume shpejt do te jete ne treg kjo kenge e bukur me nje video shume interesante../Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Erion Ajro, soon brings video's hit "Mother"

Thursday, 18 July 2013

Erion Ajro, i vogel por nje artist i madh ( Video )

I vogël dhe shumë simpatik e plot talent, ky është personazhi ynë i cili quhet Erion Ajro dhe është nga Prishtina.

Djaloshi e don shumë muzikën dhe ka një zë të ëmbël dhe sa herë ai është në konkurim në programet për fëmijë në RTV 21, të gjithë e votojnë dhe shpallet si këngëtari më i mirë.

Kënga e tij me titull 'Nëna' realizuar nga Rraman Fetahu është kthyer tashmë një hit për të gjithë fëmijët dhe jo vetëm, ai ndodhet si një artist i madh edhe në kolazhin që realizoi kompania "Emra Com" për hyrjen e vitit të ri 2013, ku aty ndodhen shumë artistë më "in' shqiptar.

Ndërsa ne jua sjellim edhe këtë video që ka shumë shikime në kanalin Youtube ku duket edhe artisti ynë i vogël por me një zë të madh.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online