All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Erion Korini. Show all posts
Showing posts with label Erion Korini. Show all posts

Tuesday, 10 January 2012

Erion Korini, Zeri i Famshem Pas Kamerave...

Erion Korini: kur pas zerit te dokumentareve fshihet nje fytyre e famshme

Ndodh qe ka kengetare me nje potencial te tille vokali qe shkon pertej te kenduarit. Nje ze i bukur eshte ideal ne aktivitete qe kane te bejne me prodhimin e promocioneve televizive apo reklamave te cilat i degjojme cdo dite ne televizion. Pas nje zeri te tille te cilin e degjojme cdo dite e nuk e dime se cfare fytyre mund te kete, misterin e zbulojme ne kete interviste me Erion Korinin.

Sic kemi mesuar krahas muzikes, ju keni filluar qe zerin ta perdorni edhe per pune te tjera. A mund te tregoni dicka me shume rreth ketyre aktiviteteve?
- Prej gati pese vitesh zerin tim e keni degjuar ne dhjetera reklama dhe promocione te ndryshme te cilat shfaqen ne televizion. Nderkohe prej dy vitesh une po merrem edhe me dublime dokumentaresh.

Saturday, 7 January 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 7 Janar 2012

Revista BLUETOOTH, 7 Janar 2012
 • Inva Mula 5 muajshe shtatzene, ne pritje te vajzes me Hetemin
 • Erioni dhe Bertina pas ndarjes, ndajne edhe "Pasurine"
 • Olta e BB3 per Erionin dhe Bertinen: "S'i njoh fare kush jane"
 • Elvana Gjata kengetarja me e paguar shqiptare
 • Bojken Lako ngushellohet me puthjet e Semit!
 • Sisi, nusja e re ne shtepine Cako!
 • Lind Anna, Vajza e Soni Malaj
 • Aurela Hoxha: Ja si kam qene! Pas sulmit te Joni Pecit ne "Zone e Lire" flet per here te pare bukuroshja.
 • Shperthen Kastro Zizo: Kam shkaterruar dy familje
 • Alketa dhe Arbana "Rivalet" e dashura !
 • Adi Krasta ne kafe me Holta Dulakun
 • Luana dhe Adriani "ngrohin" marredhenien ne deboren e Mavroves
 • Adelina Ismaili: Njeriu te cilit i trembem...
 • Zbulohet i fejuari biznesmen i Olta Gixharit. Fotot e udhetimit ne Paris. Unaza me diamant propozimi per martese?
 • Sinan Hoxha blog autoriteteve serbe, burgoset per 8 ore. Mbrojti flamurin shqiptar dhe ofendoi serbet me "Fuck Serbia", arrestohet ne Presheve

Friday, 16 December 2011

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 16 Dhjetor 2011

Revista GAME OVER, 16 Dhjetor 2011
 • Leter Babagjyshit te Krishtlindjeve; Personat publike kthehen ne femije: "Ja cfare dhuratash kerkojme!"
 • Neda dhe Ogreni: "Archea", cdo gje vertitet per pak dashuri...
 • Noizy: Shtatzenia e vajzes nga Prishtina eshte sajese, me kercenoi se do te me prishte karrieren
 • Algen Nikolla ne dhomen e rrefimit
 • Big Brother, Cfare e ben te vecante kete spektakel
Kjo eshte kopertina e nr te ri te Game Over. Kledi Kadiu, Neda & Ogreni, Bertina, Noizy, Algen Nikolla, Alma Alikaj, Era Rusi, Orgesa Zaimi, Aurela Hoxha, Elda Nushi (e sapo shpallur, modelja me e mire ne Belgjike), Silvana Bushati, Erion Korini... jane vetem disa nga personazhet e numrit te sotem te gazetes Game Over, te cilet vijne te ne me te reja mjaft interesante nga jeta e tyre private dhe profesionale. Ne brendesi do mund te lexoni edhe shume artikuj pikante mbi rubrikat e tjera te gazetes. Mos e humbisni GAME OVER-in e kesaj jave, kaq dime t'ju themi :))))) /redaksia/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 16 December 2011

Wednesday, 16 June 2010

Arrestohet Kantautori Erion Korini

E fejuara e kengetarit Korini, tenton vetevrasjen pas dhunes

Policia prangosi dje ne mbremje kantautorin Erion Korini me akuzen e shkaktimit te vetevrasjes dhe plagosjes. Vajza 24- vjecare tentoi te vetevritej dje ne mbremje ne kryeqytet pasi dhunohej nga i fejuari i saj VIP

E fejuara e kengetarit Erion Korini, tenton te vrase veten duke u hedhur nga kati i katert i pallatit ku bashkejetonin, ne kushtet e tronditjes psiqike dhe depresionit. Hetuesit e zyres se vrasjeve, arrestojne kengetarin me akuzen e rrahjes, shkaktimit te vetevrasjes, si dhe te demtimeve te tjera te kryera me dashje.

Ngjarja ndodhi dje pasdite rreth ores 17:00, ne rrugen "Konferenca e Pezes", prane nje qendre tregtare, fare prane kryeqezimit me rrugen "Babe Rexha", ku banoret e kesaj lagjeje, kane pare ne katin e katert te pallatit nje vajze qe kishte dale ne ballkon dhe qe thuajse ishte bere gati te hidhej.

Kjo ishte e fejuara e kengetarit Erion Korini, M. S. (Marvina Stefa), 24 vjece, me te cilen mesohet se Korini, kishte disa muaj qe ishte lidhur dhe bashkejetonin ne pallatin qe ndodhet ne rrugen "Konferenca e Pezes".

Policia pas lajmerimit nga banoret qe kishin pare vajzen ne ballkon shmang ngjarjen, pas bashkebisedimit me te ndersa ne vendin e ngjarjes per te negociuar me vajzen mberriten edhe efektivet e njesise se negociimit te forcave te RENEA-s.

Blute e komisaritit nr.2 ne kryeqytet mberriten ne vendin e ngjarjes, ne pak minuta dhe menjehere keta te fundit, kerkuan edhe ndihmen e njesive te specializuara te RENEA-s, per te evituar nje vetevrasje te mundshme te 24 -vjecares nga Permeti.

Efektivet e policise se komisariatit nr.2, pas nje negociimi te shpejte, arriten te neutralizonin veprimin e vajzes dhe arriten ta bindin ate qe te mos kryente nje veprim qe do te demtonte ate.

Nje gje e tille u arrit pas me pak se 15 minutash bashkebisedim mes vajzes efektiveve te policise te cilet gjate komunikimit i kerkuan 24- vjecares te vleresonte me teper veten e saj dhe jeten.

Kur blute arriten te bindin vajzen te mos hidhej, nje grup specialistesh te komisariatit nr.2, mberriten ne banesen e saj dhe menjehere e shoqeruan vajzen ne spitalin ushtarak, per t'i dhene ndihmen nevojshme mjekesore, per shkak te tronditjes qe kishte pesuar.

Nga veprimet e para hetimore te kryera ne vendin e ngjarjes dhe nga deklarimi i marre te fejuares se kengetarit, policia ka ngritur dyshimin per ushtrim dhune nga i fejuari i saj, kengetari Korini. E demtuara, M. S, ka pretenduar se i fejuari i saj ne menyre te vazhdueshme, ushtronte dhune ndaj saj, ne menyre sistematike.

Nje fakt i tille sipas policise vihej re edhe ne shenjat qe kishte ne trup e demtuara e cila per kete shkak si dhe per shkak te tronditjes se shkaktuar u dergua ne spital.

Pas marrjes se deklarimit verbal te vajzes, policia shoqeroi ne ambientet e saj te fejuarin, kengetarin Korini.

Gjate marrjes se tij ne pyetje, Korini, 32 vjec, fillimisht refuzoi te kishte ushtruar dhune ndaj saj pavaresisht pretendimit te ngritur prej te demtuares. Por pasi ai eshte vene perballe fakteve dhe provave ka pranuar se ishte grindur me te dhe se kishte ushtruar dhune.

Hetuesit, deri dje ne mbremje vone, nuk kishin vendosur nese do te arrestonin kantautorin e njohur, por pas konstatimit te demtimeve dhe se vepra penale e shkaktimit te vetevrasjes ishte konsumuar ata i vune prangat atij, duke i komunikuar arrestimin. /dashamir bicaku/shekulli/qershor 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

The fiancée of the singer Korini, attempts suicide after violence

Police yesterday evening prangosi kantautorin Erion Korini charges of causing the suicide, and stabbing. Girls 24 - year tried to vetevritej yesterday evening in the capital after dhunohej by her husband VIP

The singer Erion Korini betrothed, tries to kill himself by jumping from the fourth floor of the palace where bashkejetonin, in terms of psychological shock and depression. Office homicide investigators, singer arrested for allegedly beating, causing the suicide, as well as other damage done by design.

The event occurred around 17:00 yesterday afternoon, the path "Conference of Peza, near a shopping center, very close to the road kryeqezimit" Babe Rexha, where residents of this neighborhood, we have seen the fourth floor of a palace girl had emerged in the balcony and that was almost done to shed.

This singer were betrothed Korini Erion, M. S, 24, learned that Korini which had some months that was related and bashkejetonin palace located in the path "of Peza Conference.

Police after the registration of residents who had previously avoided daughter in the story balcony after the conversation with us while the scene to negotiate with the daughter arrived and effective negotiation and forces unit that's fallen.

Blute of komisaritit No. 2 in the capital reached the spot, in a few minutes and immediately the latter, asked the help of specialized units fit-s, to avoid a possible suicide at 24-year-old from Permet.

Effective Police Station No. 2, after a quick negotiation, failed to neutralizonin girl action and failed to persuade him not to carry out an action that would harm it.

Such a thing was reached after less than 15 minutes of conversation between the girl who police effectively communicating asked the 24 - year-old to further evaluate and life itself.

When blute failed to convince the daughter not to shed, a group of specialists Station No. 2, arrived at her apartment and immediately accompanied the daughter in the military hospital, to provide necessary medical assistance, because of the shock she had suffered.

From the first investigative actions performed in the scene and taken to fejuares statement that the singer, has raised doubts about police violence from her husband, singer Korini. The damaged, M. S, has alleged that her husband constantly, exert violence against her, in a systematic way.

A fact such as the police put in new signs that were damaged in the body which for this reason and because of the shock that caused was taken to hospital.

After receiving the verbal declaration of the girl, police escorted her to the premises fiance, singer Korini.

During the making of his questions, Korini, 32 years old, had initially refused to exercise violence against her despite the allegations raised by the demtuares. But since he has been put opposite the facts and evidence was admitted that an argument with and he had exercised violence.

Investigators, until late yesterday evening, had not decided whether to arrest kantautorin known, but after a finding of criminal damage and the cause of suicide was seen handcuffs they consumed him, informing the arrest.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online