All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Erion Zeqiraj. Show all posts
Showing posts with label Erion Zeqiraj. Show all posts

Saturday, 17 August 2013

Revista PANORAMA PLUS - 17 Gusht 2013

Revista PANORAMA PLUS - 17 Gusht 2013
Revista PANORAMA PLUS, 17 Gusht 2013
 • Rozana; Jeta e re ne Rome, oferta qe e tundoi
 • Megi Ajtyresa e zhveshur nga kostumi i politikes, fotot seksi ne plazh
 • Ermela e "BB4" joshet nga kinemaja, i ofrohet roli i agjentes ne nje film shqiptaro-amerikan
 • Jolanda Dhamo tenton rikthimin dhe suksesin e viteve '80, foto ne plazh
 • Blendi Klosi pushime pasive ne Lagunen Blu, luan tavell me shoket
 • Kejsi Tola, vetem 20 vjec, dhe problemet me barkun e pengon te ekspozoje linjat
 • Erion Zeqiraj, pas pushimeve ne Vlore, i karikuar per hapjen e pub-it te tij
 • Iliri i "BB6", pushime erotike ne Borsh me Anisen. Eksperienca e pare si moderator i "Miss Bikinit"
 • Festa vazhdon per Anaid Kalotin: Pas pushimeve kam planifikuar 10 dite aventura ne Tajlande
 • Marsela Cibukaj nuk e fsheh dot ne plazh trupin "XXL"

Sunday, 3 February 2013

Erion Zeqiraj feston 28 vjetorin, Bertina e injoron teresisht...

Erjon i BB feston ditelindjen, Bertina i mohon "Blonsh"

Erjon Zeqiraj ka festuar javen qe shkoi 28 vjetorin e tij ne nje nga Pub-et e kryeqytetit. Ne keto foto shihet se ish- banori Big-ut, ka festuar mes miqsh dhe kolegesh. Sipas informacioneve te marra nga miqte e tij mesohet se Erjoni edhe kete ditelindje e ka festuar "single", pasi u be pak kohe nga ndarja e me ish- te dashuren e tij, Bertina. Ne kete feste duket mosprezenca e Bertines qe mesa duket ato nuk kane mbetur me as miq. Por vajzat qe e kane shoqeruar Erjonin gjate kesaj ditelindje nuk kane qen te pakta. Ajo qe nuk ka munguar sigurisht ka qene partnerja e tij Lori me te cilen prezantojne emisionin e mengjesit, ne TV Vizion plus "Dita ime". Ajo cka e munduar shume Erjonin dhe miqte e tij ka qene macja e tij "Blonsh", te cilen ia ka dhuruar dikur Bertines, e kjo e fundit I ka mohuar te drejten per ta pare dhe takuar macen e tij te dashur, per te cilen thuhet se e ka mare malli shume.

Sunday, 13 January 2013

Revista PALOMA - 12 Janar 2013

Revista PALOMA, 12 Janar 2013
 • Rita Ora: Do shkoja ne krevat me Rihannen dhe Nicki Minaj
 • Keshilla dashurie nga meshkujt VIP: Erion Zeqiraj, Endrik Beba, Valer Kolnikaj, Devis Muka, Renato Mekolli
 • Seldi Qalliu: Ju rrefej per pushimet e endrrave qe kalova me Sinanin
 • Zedhenesja e PD-se, Laura Vorpsi, e fejuara e ish-Mister Albania
 • Sexy and Single; Erleta Hoti, ish bashkeshortja e Kastro Zizos: Femrat me beqare me femije jane shume te paragjykyara!
 • Genta: Rubensi ka vdekur! S'ka me skandale, do behem shkrimtare
 • Sulmohen Flori Mumajesi dhe Elvana
 • Zbulohet lidhja e Blerim Destanit me Liberta Spahiun
 • Ledi Vokshi kritika Dafina Zeqirit
 • Kujdes nga njoftimet per pune qe kerkojne vajza!

Sunday, 16 September 2012

Revista PALOMA - 15 Shtator 2012

Revista PALOMA, 15 Shtator 2012
 • Flet Besfort Hasanaj, njeriu qe i ka publikuar videot e kengetares: "Ja cila eshte fytyra e vertete e Bleona Qeretit". Kerkoi te martohej me mua per te bere dokumentet gjermane. Bleonen e kane arrestuar se vodhi ne nje dyqan.
 • Elvana Gjata me e mira ne Ballkan
 • Erioni dhe Lori. Me shume se sa vetem koleg...
 • Genta e BB: Nuk kam bere abort! Na ka zene frika te shkojme te gjinekologu se te bejne me barre!
 • Kastro Zizo: "Vitin tjeter kandidoj per deputet". "Zone e lire" me ka prishur gjithmone pune, nuk shkoj me!
 • Ne dasme me Orinda Huten
 • In Love, Devis Xherahu & Ertemiona: "Pas 20 vitesh? Te rrudhur por te lumtur!"
 • Gena: Pas divorcit, ndihem mire shpirterisht
 • Ish-e dashura e Noizy-t ne shoqerine e Stresit
 • Rita Ora kerkon te dashur
 • Elton Tozaj, ngre shqetesimin e radhes: "Vitin tjeter, do bejme kufja party?"

Monday, 2 July 2012

Erion Zeqiraj mbetet pa emision...

Erion Zeqiraj mbetet pa emision, Endri Xhafo i merr programin tek “AS”

Nuk dihet se ku do mund ta shohim Erion Zeqirajn e “Big Brother 3” sezonin e ri televiziv, por nje gje eshte e sigurt, qe ai nuk do te drejtoje me emisionin e mengjesit “Agon” ne “Albanian Screen”. Drejtuesit e ketij televizioni ia kane komunikuar kete vendim Erjonit keto dite, pak para mbylljes se programit ne vere. Por tashme kane filluar te qarkullojne fjale per gazetarin qe do e zevendesoje Erionin gjate sezonit te ri televiziv, ne mengjeset e ketij ekrani. Fjala eshte gazetarin politik, Endri Xhafo te “Top Channel”, i cili sic konfirmon edhe “AS”, ka vendosur te pranoje kete oferte nga “AS”. Xhafo, i njohur per kronikat e tij prane Presidences, ka ideuar nje format krejt ndryshe per emisionin e tij te ri, duke iu referuar modeleve te programeve perendimore.

Saturday, 30 June 2012

Revista PANORAMA PLUS - 30 Qershor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 30 Qershor 2012
 • Adelina: Zbulohen fotot seksi ne Vlore
 • Luana Vjollca: Ju rrefej makthin e persekutimit 3 vjecar te nje pedagogu te fiksuar pas meje
 • Big Basta: Ermali dhe Dr Flori kane fyer tironsit me kengen dhe klipin "Ku ka si Tirona"
 • Angela Martini fotografohet nudo. Berisha: Ajo eshte kryeveper!
 • Rovena Stefa: U be kohe qe nuk kam thene "Te dua"
 • Toros dhe Ervini biznes se bashku, krijojne nje marke parfumi. Kapen mat me nje bionde dhe nje brune.
 • Noizy koncert ne Prishtine nen masa te rrepta sigurie, pas sherrit me Baba Stars
 • Nora Istrefi kopjon perseri, rruan koken si Cassie Ventura
 • Nga e hena, tek "Vila 24" do ju beje shoqeri Oriela dhe zonja Vjollca
 • Erion Zeqiraj mbetet pa emision, Endri Xhafo i merr programin tek "AS"

Tuesday, 19 June 2012

Revista PALOMA - 16 Qershor 2012

Revista PALOMA, 16 Qershor 2012
 • Armina Mevlani: Ka nje mashkull ne jeten time, por nuk eshte Dren Abazi
 • Gerta gjuan Erionin...
 • Bertina ne nje lidhje te re?
 • Klajdi Haruni: Femrat shqiptare do te me marrin ne qafe!
 • Liami pa Evelinen, terbohet me femra te tjera
 • Arbri, fituesi i "BB5": Lorik Cana, Blerim Destani, Dafina Zeqiri - vetem disa nga VIP-at qe votuan per mua!
 • Xhesika, vendi i trete ne "X Factor": Me pret nje e ardhme e shkelqyer!
 • Kristo, vendi i dyte ne "X Factor": Kisha punuar shume, me erdhi keq qe s'fitova
 • Vlash Martika ngacmohet seksualisht
 • Beatrix Ramosaj behet maxhorene
 • Martina Ivezaj, shqiptarja qe do perfaqesoj Gjermanine ne "Miss World"

Monday, 18 June 2012

Erioni kapet mat me nje bruneErjoni kapet mat me nje brune
... Erjoni duket se nuk ka ndenjur duarkryq. Pak dite me pare, ai eshte kapur nga paparaci yne ne nje pub ne shoqerine e nje vajze brune, shume larg stereotipit te femrave si Bertina. Ne keto raste, justifikimi eshte qe jemi vetem shoke. Ne nuk e dime se cfare jane, por ju shihni fotot dhe nxirrini vete konkluzionet. /panorama plus/

Bertina zhvishet, tregon sensualitetin


Bertina zhvishet per te treguar sensualitetin

Ndarja nga Erjon Zeqiraj ka bere qe Bertina Mehmeti te rikthehet akoma me e forte dhe ne nje forme superseksi, saqe ka mahnitur te gjithe ata te cilet e kane pare vajzen e famshme te ‘’Big brother’’. Versione te shumta qarkullojne rreth lidhjes se tyre, e cila here-here behet edhe mister, pasi ish-cifti i njohur nuk preferon te flase per marrdhenien e tyre, ndersa Erioni ka thyer para nje kohe akullin duke thene se, nese e takon ne rruge Bertinen, do t’i flase. Por nuk dihet se si do te veproje Bertina, e cila ka shume deshire qe t’i kthehet atij dhe te rifillojne lidhjen aty ku e kane lene. Duke dashur te tregohet indiferente ndaj ‘’thashethemeve’’ qe lidhen me jeten e saj, e revoltuar nga shkrimet, Bertina ka filluar pushimet e para ne Mai Tai duke u zhveshur ne bikini e duke dashur te tregoje se, edhe ne mungese te Erionit, ajo eshte nje vajze super seksi, gje qe e vertetojne edhe fotot te cilat i ka postuar ne facebook, ku ka terhequr jo pak vemendjen, sidomos te meshkujve. E veshur me nje pale bikini si zeber, linjat e Bertines duken perfekte, pasi ajo deri me tani nuk ka pasur asnjehere problem me mbipeshen apo celulitin. /panorama plus/

Saturday, 16 June 2012

Revista PANORAMA PLUS - 16 Qershor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 16 Qershor 2012
 • Bertina zhvishet per te treguar sensualitetin
 • Erjoni kapet mat me nje brune
 • "Miss Shqiperia 2007" Irsa Demneri, 5-muajshe shtatzene. Historia e dashurise se misit me nipin e kryeministrit Berisha.
 • Lorik Cana deklaron se ka te dashur ne Itali, por ne Kosove shoqerohet me Dardanen
 • Ermali: Pse nuk dua te bashkejetoj me Francesken. "Lidhja jone eshte nje lidhje normale dhe s'ka arritur ne ate grade qe ne te mos bejme asnje moment pa njeri-tjetrin"
 • Ja cfare ben Ermali kur Franceska eshte ne Vlore. Ermali: Ne shtator do me shihni ne ekran.
 • Ami Toska ne regjim shtrati prej shtatzenise, nuk prezenton dot finalen
 • Elda Koci, pas ndarjes nga Redon Makashi ekspozon sensualitetin e saj
 • Redon Makashi lidhje te re dashurie ne France

Tuesday, 5 June 2012

Erioni dhe Bertina, takohen ne festen VIP, si dy te panjohur...

Erioni dhe Bertina, ‘takimi’ ne festen VIP

Revista “VIP” ka organizuar kete jave nje feste me rastin e ditelindjes se saj, ku te ftuar kane qene shume personazhe publike. Megjithate, ajo qe ka bere me shume pershtypje ne festen ku kishte shume personazhe te njohura, ka qene takimi i dy personazheve te dashura te “Big Brother”, Erionit dhe Bertines, dikur cift. Te gjithe te pranishmit i kishin ngulur syte nga cifti, per te pare se si do te reagonin ndaj njeri-tjetrit...Reagimi ishte ai nje pritej. Nje shkembim duarsh, pa shume dashamiresi, gati si dy te panjohur. Megjithate, te dy ish-te dashurit e mbajten fjalen. Si Bertina ashtu edhe Erioni kishin thene per “Bluetooth” qe nese shiheshin bashke do te pershendeteshin, dhe keshtu ndodhi...Cifti u pershendet dhe me pas vijuan te shijonin festen nen shoqerine e miqve respektive. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Erion and Bertina, 'meeting' in VIP celebration Magazine "VIP" this week organized a celebration on the occasion of her birthday, where guests have been many public characters. However, what has made more impression on the feast which was very popular characters, has been meeting two beloved characters of "Big Brother", Erion and Bertines, once the couple. All the participants were all staring at the couple, to see how they would react to each other ... was it an expected reaction. An exchange hands without much kindness, almost like two strangers. However, the two ex-boyfriend kept his word. As Bertina Erion had also said to "Bluetooth" if seen together they will farewell, and so it happened ... The couple was greeted and then continued to enjoy the company of friends holiday respective. / bluetooth / ]]

Friday, 25 May 2012

Erion Zeqiraj per lidhjen me Bertinen ka vetem heshtje...

Erjon Zeqiraj: “Angazhimi im aktual ne television me argeton”

Gjate edicionit te peste ishte Erioni, djali nga Tirana, qe si nje asnje edicion tjeter te “Vellait te Madh” do t’i bente per vete vajzat e reja qe bashkejetonin me te per te zgjedhur Bertinen, vajzen me te cilen lidhja zgjati per nje periudhe afro dy vjecare.

Per t’u ndare nga ajo vetem pak kohe me pare edhe pse motivet nuk jane shume te qarta prej tij. Nuk eshte se ka patur nje konflikt konkret midis tyre por ka qene thjesht nje mosperputhje karakteresh.

Me temperament te forte dhe i teper elokuent, Erioni kishte nje eksperince te shkurter televizive, te cilen e vazhdon edhe sot duke qene i pranishem ne ekranet e shqiptareve cdo mengjes.

Oraret televizive e kane detyruar Erionin qe te ndryshoje edhe ritmin ditor te jetes se tij, duke ia veshtiresuar me teper daljet naten dhe frekuentimin e shoqerise. Kjo per faktin se ai drejton nje emision mengjesi dhe per kete i duhet te bjere ne shtrat heret dhe te zgjohet po ashtu heret.

Thursday, 24 May 2012

Bertina Mehmeti: Erioni, kapitull i mbyllur per mua...

BERTINA: Erioni, kapitull i mbyllur per mua

Nje nga ish banoret me te diskutuara te reality show-t “Big Brother”, i eshte rikthyer vemendjes se shtypit roze ditet e fundit. Bertina eshte diskutuar edhe kete here lidhur me marredhenien e saj me Erionin dhe jane hedhur dyshime se nga ana e saj ka nje deshire per ribashkim. Cifti, i cili apasionoi nje pjese te mire te publikut me historine e tyre te dashurise qe lindi dy vite me pare ne shtepine e “Big Brother”, prej gjashte muajsh jane te ndare. Ata kane qene shume te rezervuar lidhur me ndarjen dhe asnjeri prej te dyve nuk ka pranuar te jape prononcim ndonese perpara nje fakti. Nese do te kishte nje ribashkim do te gezoheshin shume fansa te ciftit, por mesa duket per Bertinen nuk eshte aspak keshtu. Pas aludimeve te ketyre diteve ajo ka vendosur qe per here te pare pas shume kohesh te beje nje rrefim ne te cilin tregon te verteten e saj, dhe pakenaqesite qe ajo ka marre nga thashethemet e shumta. Bertina tregon:

Tuesday, 15 May 2012

Bertina e BB3, deshiron t'i rikthehet Erionit?

Bertina e “BB3”, pas pese muajsh ndarjeje deshiron t’i rikthehet serish lidhjes me Erionin

Pas gati pese muajsh ndarjeje perfundimtare nga Erion Zeqiraj, me te cilin u njoh ne lojen e “Big Brother 3”, duket se Bertina Mehmeti nga Delvina ndihet nostalgjike dhe e lenduar, duke shfaqur deshiren per nje rikthim te ri ne lidhjen e saj me Erionin. Edhe pse dy ish-konkurrentet e “BB3” preferuan ta mbanin larg mediave lajmin e ndarjes, ata nuk mund ta mbanin aq te fshehte, per sa kohe nuk u pane te dilnin me bashke, ashtu sic dilnin per dy vite rresht, ndersa jetuan historine e tyre te dashurise qe lindi ne kete reality show. Tashme Erioni vazhdon punen si drejtues i programit “Agon” ne nje televizion privat, ndersa Bertina si agjente marketingu ne nje kompani private. Ata vazhdojne te frekuentojne jeten e nates si me pare, por secili me shoqerine e tij, nderkohe qe as njeri-as tjetri nuk jane pare te kene krijuar ndonje lidhje te re. Keshti qe ky fakt e ka shtyre Bertinen te reflektoje, duke u shfaqur nostalgjike per lidhjen e saj me Erionin ne bisedat me miqte.

Saturday, 7 April 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 7 Prill 2012

Revista BLUETOOTH, 7 Prill 2012
 • Zbulohet vajza e Inis Gjonit. Ingriti 9 muajshe shtatzene me mbesen ne krah. Foto ekskluzive!
 • Anxhela Martini nuk ndalet, publikon fotot e reja HOT
 • Nora Istrefi ne vend te Elvanes, perkrah Florit ne koncerte
 • Adelina Ismajli pune dhe shopping ne Paris
 • Erion Zeqiraj: Marr propozime nga fansat! Nese e shoh Bertinen ne rruge, do ta pershendes!Ju rrefej miqesine me Dritanin, ai e meriton fitoren.Po kaloj kohe te bukura, shkollen per psikologji e perdor vetem ne jeten time private.
 • Publikohen foto me pulle te kuqe, Genta e BB5 ne skena erotike
 • Anila e BB5: Liami super negativ, Metin e kam marr inat!
 • Klaudja: S'kam punuar striptiste, dua te behem gazetare
 • Seldi: S'jam ndare nga Sinani. Nuk jam i fejuar, cika e zemres sime enigme!
 • Gerta e fiksuar pas Elvanes, beri operacione plastike qe t'i ngjante asaj!
 • Adelina Tahiri feston ditelindjen e 20-te

Thursday, 22 March 2012

Gazeta Paloma shpall Elvis Gjinin "Mister Big Brother Albania"...

Mister Big Brother: Elvis Gjini (BB5)

Kemi marrë përsipër këtë numër një detyrë shumë të vështirë: do të shpallim miss dhe mister “Big Brother” të të pestë edicioneve që janë zhvilluar deri tani. E dimë që kjo nuk do të jetë punë e lehtë, jo për ne se ne i kemi shumë të qarta në mendjen tonë pozicionet, si për femrat, ashtu edhe për meshkujt, por jemi të sigurt që do të ketë shumë të pakënaqur nga publiku, i cili, sidomos në çështjet lidhur me “Big Brother”, është shumë i ndjeshëm. Që të mos ketë kontestime, po ju tregojmë që në fillim se përzgjedhja do të bëhet për pamjen e jashtme, megjithatë, siç ndodh shpesh në konkurse të tilla bukurie, edhe tipare të tjera do të luajnë rolin e tyre, si zgjuarsia, eleganca, fotozhenia etj...

Tuesday, 7 February 2012

VIP Ballina: Revista PLUS - 3 Shkurt 2012

Revista PLUS, 3 Shkurt 2012
 • Ciljeta, Momentet romantike perkrah partnerit
 • Valbona Mema: E verteta e sherrit me Rezarta Shkurten
 • Laura Nezha: Dua nje mashkull seksi!
 • Skandinada Lalaj, pjese e "Big Brother 5"?
 • Erion Zeqiraj: Disa nga arsyet pse ja vlen te jesh beqar
 • Kaltrina Selimi gatuan domate te mbushura
 • Juliana Pasha: Tashme eshte radha e JO-ve ne "X Factor"
 • Ermira Babaliu: Jetojeni jeten ashtu sic ju vjen
 • Dashnor Diko dhe Aleksander Gjoka nga kengetare ne bojaxhinj
 • Klintoni: Mos me beni me "poke"
 • Hermes Nikaj bllokon thirrjet me numer privat
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PLUS Journal, 3 February 2012

Ciljeta, romantic moments alongside partner
Valbona Mema: The truth of discord with Rezarta Shkurten
Nezha Laura: I want a sexy male!
Skandinada Lalaj, part of "Big Brother 5"?
Erion Zeqiraj: Some of the reasons why it is worth to be single
Kaltrina Selimi cooks stuffed tomatoes
Juliana Pasha: Now is the turn of the NO-s in the "X Factor"
Ermira Babaliu: Live out life as it comes
Diko Dashnor and Alexander Gjoka from singers to painters
Clinton: Do not do me the "poke"
Hermes Nikaj blocking calls with private numbers]]

Friday, 13 January 2012

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 13 Janar 2012

Revista GAME OVER, 13 Janar 2012

 • Alketa Vejsiu: X FACTOR, le te ndryshojme jetet e atyre qe kane talent
 • Pirro Cako i "kunderpergjigjet" shtatzenise se Inva Mules me fejese?
 • Bertina: Erioni nuk eshte me ne mendjen time
 • Elton Deda: Nuk mund te jetoja nje jete qe nuk me perkiste
 • Aurela Hoxha: Gafa ime? Pjesemarrja ne te njejtin program me personin e gabuar perballe
 • Genta Ismajli: Nuk pi alkool, rrezimi ne skene ishte pjese e performances
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 13 January 2012

Alketa: X Factor, let's change the lives of those who have talent
Pirro Cako "counterstrikes" the pregnancy of Inva Mules with engagement?
Bertina: Erion is not in my mind
Elton Deda: I can not live a life that did not pertain
Aurela Hoxha: My Gafa? Participation in the same program with the wrong person in front
Genta Ismajli: I do not drink alcohol, collapse on stage was part of the performance
]]

Sunday, 8 January 2012

Olta Sheta per ciftin Erion&Bertina: S'i njoh fare kush jane!

Olta e " BB3" per Erionin dhe Bertinen: S'i njoh fare kush jane

Shume e kane komentuar rolin e saj si destabilizues ne lidhjen Erion- Bertina dhe nese ju kujtohet kane qene jo te pakta rastet e perballjes mes dy ish- banoreve, apo episodet kur Erioni shprehte vleresim per bukuroshen brune. Fjala eshte pikerisht per Olta Sheten, e cila koheve te fundit u ka munguar faqeve te gazetave roze, kjo edhe pse vete ajo i ka refuzuar ofertat. Nje e tille i eshte bere dhe kete jave nga " Bluetooth". Ne fillim ishbanorja e pranoi ftesen me dashamiresi, por kur mesoi qe mes pyetjeve do te ishte edhe rasti Erion- Bertina, refuzoi duke u pergjigjur prere: " As qe behet fjale, nuk i njoh fare kush jane". Ka qene kjo pergjigja e ish- banores, e cila ka vendosur te mbaje nje qendrim indiferent duke mos u perfshire fare ne historine post- ndarjes. /bluetooth/janar 2012/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Erioni pas Bertines, Ndahet edhe nga Blanche...

Erioni dhe Bertina pas ndarjes, ndajne edhe ” PASURINE”

Ka qene nje ndarje jo pak e dhimbshme ajo e Erion Zeqirajt nga Bertina Mehmeti. Cifti, te cilet bashkejetuan per disa kohe ne nje apartament ne Tirane, kishin edhe nje mace, kujdestarine e se ciles me miratimin e plote te te dyve e fitoi Bertina.

Blanche, macja e ciftit ka qene nje nder gezimet e jetes se perbashket, pasi Erioni dhe Bertina shpeshhere kane publikuar foto te saj ne ” Facebook” bashke me komente ku shprehnin dashurine e madhe per te.

Ndaj, sigurisht Erioni nuk e ka pritur mire faktin qe pas ndarjes nga Bertina iu desh te hiqte dore edhe nga Blanche, por fakti qe macja kishte qene nje nga dhuratat e tij per ish- te dashuren e ka vene me shpatulla pas muri.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online