All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Erioni BB3. Show all posts
Showing posts with label Erioni BB3. Show all posts

Sunday, 30 May 2010

Erion Zeqiraj, Nje Rrefim Post Big Brother!


/photo marsel rexhini/

Erioni: Dashuria me Bertinen dhe zhgenjimi nga Olta e Hakiu

Big Brother e ka marre per mire Erionin. Packa se hyri vetem e doli cift por, edhe nga ana fizike, ndryshe nga te tjeret ai ka dale me disa kile me teper ne peshe. E gjeja me e rendesishme eshte se ai dhe Beritna jane bashke dhe ndihen shume mire me njeri-tjetrin. Ndoshta kishin nevoje per me shume hapesire per te qartesuar ndjenjat e tyre, se per t'i kuptuar i kishin marre vesh qe brenda shtepise se Big Brother.

Fatit nuk mund t'i shpetosh, edhe pse naten e pare te hyrjes ne shtepi, Erioni e shkualifikoi vajzen (shfajesohet se televizori ishte bardhezi) kur ajo u rikthye dicka provoi, dicka qe me pas do te konkretizohej me nje pelqim reciprok. E pas kesaj, gjerat nuk do shkonin dhe aq mire, pasi trysnia e qendrimit 24 ore me te njejtet persona, do shkaktonte krisje ne marredhenien ne cift.

Nje tjeter motiv ishte edhe nje banor tjeter e Big Brother, Olta. Por, per Erionin asgje nuk ka me rendesi tani. Kemi folur me Bertinen thote ai, lojen e lame brenda mureve te shtepise. Tani po jetojme jeten ne realitet dhe ndihemi shume mire bashke. Ndersa Olta? Te shkuara te harruara! Nuk kam me shoqeri midis tyre, ashtu sic ishte dukur, ajo e ka zhgenjyer.

Gjeja qe e bashkon Erionin me Bertinen eshte thjeshtesia. Eshte e pa mundur qe gjate pak metrave rruge qe ecen te mos vesh re sa i flasin dhe e pershendetin. Popullariteti qe ka ftuar eshte me se i dukshem. Erioni synon televizion, dhe shpreson qe te marre nje oferte te tille pune. Tani ka vetem nevoje per ca pushime se bashku me Bertinen. Ne nje interviste per Sh2-in, ai tregon ditet e tij jashte shtepise, dhe si e perjetoi qendrimin brenda Big Brother.

Erion, si po ndiheni pas daljes nga shtepia, u bene dite...?

Nuk po ambientohem dot me orarin ne radhe te pare. Fle me oren qe kam fjetur te Big-u dhe zgjohem po me ate ore. Nga nje qetesi absolute qe ishte brenda ne shtepi, ndersa tani shikon shume njerez qe vijne te takojne, te kerkojne shpjegime me detaje. Shpesh here kam ngelur i habitur, e kishin pare Big-un me aq detaje sa te pyesin, ne filan date, pse ia the kete shprehje ti atij personi, qe edhe ti vete realisht nuk e mban mend se cfare ke bere aty brenda. Eshte nje zhurme aq e bukur, po aq edhe e lodhshme. Kam nevoje per nje qetesi ne keto momente.

Si eshte zgjimi tani qe jeni ne familjen tuaj?

Te them te drejten, jetoj me prinderit po nuk po i takoj fare keto dite. Shkoj vone ne shtepi, ata jane ne gjume, kur une cohem ne mengjes ata kane ikur ne pune dhe me thone ke qene me mire kur ishe brenda se atje te pakten te shikonim kur te donim. Kam dhe shume njerez te tjere qe duhet t'i takoj dhe nuk kam mundur akoma.

E prisnit kete lloj popullariteti qe keni krijuar tashme jashte shtepise?

Te them te verteten, prisja nje lloj popullariteti, po kaq te madh nuk e kisha menduar. Jam habitur nga reagimet. Shume veta thone na jeni bere si femijet e familjes, kemi zgjedhur ndonje personazh aty dhe nuk dukej sikur i kemi femije keta dhe benim tifo ne cdo moment per ju. Eshte gje shume e bukur, mua po me pelqen kjo.

Futja ne Big Brother ishte strategji per te qene ne televizion, duke ditur qe ju keni nje eksperience si gazetar?

Kur jam futur ne Big Brother ka qene nje moment kur kisha 3-4 muaj qe isha shkeputur nga puna ku isha dhe mendova kjo mund te jete nje ure mjaft e mire per tu futur serish ne media pas kesaj pauze. Kjo ka qene nje nga arsyet primare, pastaj rruges nuk e kisha shume kete idene qe do kisha popullaritetin, qellimi im i pare ishte kalimi ne media.

Ju ndihmoi dega qe keni perfunduar, Psikologjia brenda shtepise?

Nuk eshte se e kam perdorur shume rolin e psikologut ne shtepi, pasi me shume jam marre me situatat, jam munduar t'i perballoj sikur isha ne jeten e perditshme. Megjithese psikologjia ne shumicen e rasteve me ka ndihmuar, edhe pse shpesh thosha ee lere kete se jashte mund te jete dhe ndryshe. Sepse nuk mund t'i besosh 100 per qind te gjithe banoreve, pasi te gjithe aty kane ardhur per loje.

Asnjerit nuk e ki besuar?

Te them te verteten, personave qe u kam besuar ka qene Hakiu, Jetmiri dhe Bertina me raste, pasi kur filloi te me fliste dhe kritikonte dhe une perdora ate egon time.

Marredhenia me Hakiun ishte mire, pse ditet e fundit ju nuk kishit te njejtin raport miqesor?

Ne fund me Hakiun u prishem, jo per fajin tim. Ishte nje moment kur une e nominova ate dhe ai kur ka dale jashte e ka pare shume keq ate nominim. Nderkohe qe ai gjate gjithe kohes brenda ne shtepi thoshte; une jam i fort, jam i fort por, duke menduar dhe besuar se ishte i fort nuk kishe pse te prekej kaq shume. Hakiu nuk e ka pranuar asnjehere qe une e kam prishur shoqerine me Erionin vetem pse me ka nominuar por, ka thene qe; ai nuk ka dhene gje ne shtepi, kete jane gjerat e atij dhe mua me duken kot. Ka thene qe Erioni ka dhene ne shtepi lojen me tre gocat, ne qofte se Erioni ka dhene lojen me gocat, Hakiu ka dhene gjumin, oraret e gjumit dhe zgjimin ne mengjes. Mua me vjen keq qe e prisha shoqerine, pasi mendoja qe me ate mund te kisha shoqeri dhe me Jetmirin, por kur nje njeri te flak per nje nominim, nuk ke se cfare shoqerie t'i japesh atij personi. Mendoj qe edhe ne mos'shkuarjen e shume gjerave ne lojen time ka qene edhe ai momenti kur Hakiu ka dale me ate parullen ne dore qe nuk dua ta fitoj ky Big Brotherin se nuk ka dhene gje, ndersa dy dite para, ma ka thene ne qofte se nuk fitoj une, dua ta fitosh ti.

E shijuat ju Erion Big Brotherin?

Po them se perderisa te gjithe jane dobesuar dhe une jam shendoshur, duhet ta kem shijuar shume. Ishte nje eksperience mjaft e mire dhe thjeshte te perballesh me 20 karaktere dhe persona te ndryshem dhe te arrish ne finale eshte goxha mire. Me ka sherbyer edhe per faktin se brenda shtepise me njerezit kam shkuar mire pavaresisht fjaleve qe thone jashte. Kjo tregohet edhe nga fakti qe nuk kam qene ne nominim per nje kohe te gjate. Kjo tregon se ne komunitet di te jetoje di te perballem, di te pershtatem, dhe vete nga natyra keshtu jam. Keshtu qe kjo gje u tregua edhe aty.

Ishte Big Brother nje vend per te krijuar miq?

Nje dy mund t'i kesh miq, po Big Brother eshte nje vend ku ti shkon per te dhene idete e tua, per t'u perplasur me idete e te tjereve dhe per te arritur qellimin final qe eshte cmimi ose per ate qe ti hyn. Me idene qe ti hyne, duhet t'i shkosh deri ne fund asaj. Miqesite ne Big Brother deri diku nuk jane reale.

U krijua ideja qe femrat rrotullohen rreth teje dhe ti aha... nuk ktheje asnje pergjigje...?

Une Oltes i kam thene qe ti per mua je shoqja ime. Dhe kam pas shoqeri dhe respekt per Olten, pasi njihja babane dhe vellane e saj. E shihja ne aspektin shoqeror, por, sic thame, ne Big Brother nuk ka shoqeri. Nuk eshte e lehte qe ne nje ambient ne nje shtepi te jesh gjate gjithe kohes nga dikush i pelqyer.

Bertina ju pelqeu qe ne momentin e pare qe e pate?

Bertinen e kam skualifikuar, por ne momentin qe une kam ikur e kam marre me Xhimin tek zona tunelit, kur ka ardhur, aty jam habitur me ate flokun kacurrela, me ate hunden e vogel, kishte nje shkelqim... me ate pelushin e bardhe, me dukej shume e embel dhe realisht me pelqeu qe ne fillim. Ndoshta disa banore, Jetmiri dhe disa te tjere do ta kene vene re kete pelqimin tim dhe per ditelindje ma bene lojen duke vene Bertiten ta luante rolin e nje femre.

Po me vone gjerat nuk shkuan aq vaj, pse?

Problemi jone eshte se ne te dy duam te jemi protagonist dhe kjo eshte e vertete. Mua nuk me pelqejne shume kerkesat e llogarise. Une realisht me veten time mundohem gjithe kohes te jem ne rregull. Dhe kur nje njeri te thote nje gje, pavaresisht se mund te jete ashtu sic thote ai, ti ke ate kokefortesine tende qe thua, Ok, per inatin tend do ta beje edhe kete. Megjithate, ne shume situata kam gabuar ne shtepi, por perseri ajo eshte loje.

Pas daljes suaj nga shtepia, si vazhdon te jete marredhenia me Bertinen

Vazhdojme te jemi bashke. Dhe i kisha thene dhe brenda qe ne do flasim jashte. Brenda shtepise, situatat jane shume te veshtira per t,u kuptuar dhe per t,u administruar, nderkohe jashte eshte shume me ndryshe. Vete fakti qe atje je 24 ore me nje person, do s'do, do kapesh me nje grimce te vogel, nderkohe jashte ke me shume hapesire per t'u marre me shume gjera. Kem folur me Bertinen, jemi sqaruar dhe kemi thene ajo eshte pjesa e lojes ngelet te loja, jeta jone reale eshte ketu jashte dhe ne jemi bashke e jemi shume mire.

Cfare te perbashketash keni me Bertinen?

Thjeshtesine.

Duket sikur po behet nje "konkurrence" ofertash per banoret. Ju keni pasur ndonje oferte pune?

Mua nuk me ka ardhur asgje akoma. Qejfin e kisha te isha ne media, por e rendesishme eshte te mos jesh pa pune. Edhe me sportin dua te vazhdoj, qe nga java tjeter do filloj te shkoj.

Me Olten keni folur dhe pas Post-Big Brother?

Me Olten folem vetem aty ne studio, mbaroi spektakli une u largova me miqte e mi dhe keshtu qe... nuk jam ulur te sqarohem dhe nuk kam ndonje interes te madh te sqarohem me te. Kur nje person ne nje moment del hedh balt mbi figuren time, nje person qe gjate gjithe kohes ne shtepi eshte munduar te beje loje duke me perdorur mua, pavaresisht se mund te kete rene edhe vete pre e lojes. Mua nuk me pelqejne keto gjera, une nuk do ta beja kurre te dilja jashte dhe te hidhja balt per nje person. Ajo nje dhe Hakiu dy jane dy persona qe kane hedhe balt mbi mua dhe realisht me vjen keq per kete.

Olta e ka quajtur Bertinen provinciale, cfare mendimi keni per pohimin e saj?

Po le te thone, tani une nuk e di ca kuptojne keta me provinciale. Une do te doja t'i pyesja kush eshte ndryshimi midis provincialit dhe qytetarit. Me eshte dukur habi. Si provinciale qe thone, eshte shume e qyteteruar e kulturuar dhe e shkolluar.

Vera po afron, do beni pushime?

Do bej pushime patjeter, se realisht jane shume i lodhur. Kater muaj atje brenda, pavaresisht se shume thone qe jane pushime, po ana psikologjike eshte lodhur. Po te shohim se si do jete edhe Bertina me punen, pasi ka filluar pune dhe mund ta kete kohen e reduktuar. /entela resuli/shekulli/maj 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Erion: Love the Bertinen and disappointment from the Hakiu Olta

Big Brother has taken the best Erion. Pack that came out took only couple but also physically, unlike the others he has come up with some more weight pound. The most important thing is that he and Beritna are together and feel very well with each other. Maybe they need more space to clarify their feelings, to be understood that they had learned that the Big Brother house.

Chance can not save even though the first night entry at home, the shkualifikoi Erion daughter (shfajesohet that television was bardhezi) when it returned something tried, something that will then konkretizohej with mutual consent. And after this, things will not go too well, as pressure stay 24 hours with the same people, the flaw will cause the couple relationship.

Another motive was a resident of another Big Brother, Olta. But for Erion has nothing important now. We spoke with Bertinen says he left the game within the walls of the house. Now we live life in reality and feel very well together. While Olta? The forgotten past! I have with the company between them, as it seemed, she was disappointed.

Erion thing that unites the Bertinen is simplicity. It is impossible that a few meters long road that goes not learned much new and welcomed the talk. The popularity that he is called visible. Erion aimed at television, and hopes to take such a job offer. There are now only need some holidays together with Bertinen. In an interview for Sh2-in, he tells of his days outdoors, and as experienced within the Big Brother attitude.

Erion, as we feel after emerging from the house, became a day ...?

Ambientohem can not schedule in the first place. I watch you sleep with the Big-was sleeping and being awake to that hour. From an absolute tranquility that was inside the house, and now sees many people come to meet, to demand explanations in detail. I'm often surprised, the Big-I had seen with so much detail to ask, in certain date, though we have the expression to that person, even to them that really do not remember what you've done it inside. It is a sound so nice, as well as tedious. I need a rest in these moments.

As it is now that you wake up in your family?

Say the right, but not live with parents are quite meet the following day. I get home later, they are asleep, when I start up in the morning they have gone to work and say you were better when they were in there at least like to see them when. I and many others who need to meet and have not yet possible.

Expect this kind of popularity that you have already created outdoors?

To tell the truth, I expected a kind of popularity, but not so great I thought. I am surprised by the reaction. Many people say we're done as a child of the family, we choose any character and it seemed as if we have children and do these typhus in every moment for you. Which is very nice, me like this.

Introducing Big Brother was the strategy to be on television, knowing that you have experience as a journalist?

When I entered the Big Brother has been a moment when I had 3-4 months off from work that was where I was and thought it might be a very good bridge to be introduced again in the media after this break. This has been a primary reason, then the road had no more idea that I had this popularity, my first goal was the passage in the media.

Branch that have helped you over, Psychology in the house?

It is not that I've used many of the psychologist's role at home, as I received more situations, I tried to stick as if I was in everyday life. Although psychology in most cases has helped, although often say that outside of this leave can be and otherwise. Because you can not trust 100 percent of all residents, after all there has come to play.

Nobody believed ki?

To tell the truth, the people who I believe has been Hakiu, Bertina Jetmiri and occasionally, as when they began to speak and criticize and I use it my egon.

Relationship with Hakiun was good, though the last days you did not have the same friendly relation?

We end with Hakiun was awry, not for my fault. It was a moment when I nominova him and when he has brought out the very worst it has seen the nomination. While he at all times inside the house saying, I am strong, I am hard but, thinking and believing that the church was hard not be affected so much though. Hakiu has not accepted that I've never broken society with Erion just because the nominee but said that he did not give anything at home, this are things he and I look away. Erion said that gave the home game with three goca, if the game has given Erion goca, gave Hakiu sleep, hours of sleep and awakening in the morning. I regret that ruin society, because I thought that with what I can and Jetmirin society, but when a man to throw away for a nomination, you do not what that person providing to society. I think that we mos'shkuarjen many things in my game was also the moment when he has brought with it Hakiu slogan in hand I do not want to win the Big Brotheri that did not give everything, and two days ago, I said we If I did not win, you want to win.

The Big Brotheri shijuat Erion you?

If I say that while all are weakened and I'm shendoshur must have tasted more. It was a very good experience and easy to deal with 20 different characters and people and reach the finals is pretty good. Served with the fact that the house have gone well with people who say whatever words out. This is shown by the fact that I was not in nomination for a long time. This shows that the community knows perballem live to know, know to adjust, and so I am by nature itself. So that this also proved there.

Big Brother was a place to create friends?

One can have two friends, but Big Brother is a place where you go to make your ideas, to be collided with the ideas of others and to achieve the final goal that is or for what price you enter . With the idea that you entered, we should go to end it. Big Brother friendships are not real somehow.

He created the idea that women revolve around you and you ha ... not return any response ... ?

I Oltes I said to me that you're my friend. And I had respect for society and Olten, as his father and brother knew her. The social aspects see, but, as we said, we are not Big Brother society. It is not easy in an environment to be in a house at all times by someone liked.

Bertina like that when you first that you have?

Bertinen've disqualified, but when I have left I received Xhimin to the tunnel area, where he arrived, there I am surprised that curly hair, small nose with it, had a sleek ... with that white plush, with very sweet and seemed to really like the beginning. Maybe some people, Jetmiri and some others would have noticed this consent for my birthday and I did play by play to put shouted a female role.

But later things went not so oily, why?

Our problem is that we both want the protagonist and this is true. I do not like so much demand account. I myself really try at all times to be in order. And when a man says something, whatever that may be as he says, you have to say that your stubbornness, Ok, for your anger will do even this. However, in many situations I wrong at home, but again it is playing.

After your exit from the house, as the relationship remains Bertinen?

We continue to be together. And I said, and within that we will speak out. Inside the house, the situations are very difficult to t, and t was understood, was administered, while the outside is very different. The fact that there are 24 hours with a person, willy-nilly, will kapesh with a small particle, while outside you have more space to deal with many things. I have spoken with Bertinen, we have clarified and said it is part of the game remains the game, our real life is here and we're out together and are very well.

What you have shared with Bertinen?

Simplicity.

It seems as if becoming a "competition" offerings for residents. You have been a job offer?

I do not come with anything yet. I had to please the media, but important is not to be unemployed. Even with the sport want to continue that next week will start to go.

In Olten have spoken and after Post-Big Brother?

Olten talked with there only in the studio, I finished spectacle I left with my friends and so ... I'm not sitting at sqarohem and have not any great interest to sqarohem with. When a person takes a moment out mud on my figure, a person at home at all times tried to make the game by using me, whatever that may have fallen prey to the game itself. I do not like these things, I will not ever go out Beja and thrown clay for one person. It Hakiu one and two are two people who throw the mud on me and really sorry for this.

Olta has called Bertinen provincial, what you thought about her statement?

But let's say, now I do not know some of these provincial understand. I would like to ask who is the difference between the Provincial and citizens. Is seen with astonishment. How provincial to say, is very urbane and cultured and educated.

Summer is coming, will make holiday?

I'll definitely make holidays that really are very tired. Within four months there, despite that many say they are on vacation, but the psychological side is tired. But to see how it will be even Bertina with work, after work has begun and can reduce this time.
]]

Saturday, 8 May 2010

Big Brother Albania 3: NOMINIMET #15, 8 Maj 2010Big Brother Albania 3: Nominimet #15, Spektakli #16, 8 Maj 2010

ERIDJONA, ERIONI, JETMIRI dhe KLODI

Pese banoret e mbetur ne shtepi kane mendime te ndryshme per menyren se si do shkoje kete jave nominimi. Fillimisht, pa e kuptuar ende se cfare menyre po perdoret, ata mendojne se per kater banoret e nominuar, eshte hapur nje televotim i momentit e nje prej tyre do dale pas pak. Ata nisen edhe nga fjala e Arbanes se kjo mbremje eshte shume e gjate, ndaj kane mendim te tille te peste. “Hame njehere se nuk i dihet”- thote Miri, ndersa Klodi e ploteson mendimin e tij se kjo mbremje do jete e gjate, pa ditur se sa do zgjase ajo. Banoret duken teper te kenaqur me darken dhe shprehen se kane qene te uritur, pasi buxheti i pergjysmuar i javes nuk u ka dale deri ne fund. Here pas here, ata presin nje tjeter lidhje me studion, per te marre vesh se cfare po ndodh, pasi ata mendojne se spektakli ka mbetur pergjysme e do rifilloje pas pak. Vetem Domenika duket me e qete, ndersa kater banoret ne nominim jane ne ankth pasi nje prej tyre mund te largohet. Kur mbeten vetem, Domenika falenderon Klodin dhe Jonen qe votuan qe ajo te jete finalistja e pare. Jona duke qeshur e pyet se ku e kuptoi dhe tregon se ishte e pavendosur mes atyre te dyve, Klodit dhe Domit se ke te zgjidhte. Ajo shprehet se do donte qe jashte te mbeteshin te tre miq. Edhe Miri dhe Erioni diskutojne mes tyre se kane thene emrat e njeri-tjetrit per te shkuar ne finale. Erioni mendon se fakti qe ata jane ne nominim mund te jete nje shaka, si per t’i lene ne ankth gjate javes se finales. Gjithsesi, te katert banoret, pervec Domenikes qe eshte finalistja e pare e njohur, do te vazhdojne te jene ne nominim. /t.ch./
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Five people remained at home have different opinions about how the nomination will go this week. Initially, without realizing what way is still used, they think that the four people nominated, it opened a televotim the momentum of one of them will appear shortly. They depart from the word Arbanes it is very long evening, to have fifth such opinion. "Eat once he did not know" - says Miri, while Klodi completes his opinion that it would be during the evening, without knowing how long it will take it. People seem very happy with the dinner and say that they have been hungry, because the budget half of the week did not come until the end. Occasionally, they expect another related study, to find out what is happening, because they think that the spectacle has left half will resume shortly. Domenik only looks smooth, while four people are in distress nomination as one of them can be removed. When left alone, thanks Domenik Klodi and Jone who voted for it to be the first finalist. Laughing and asks us where he realized, and reveals that he was undecided between those two, and Domi Klodi that you choose. It says it will remain like that out of the three friends. Erion And Miri and discuss among themselves that they told each other names to go to the final. Erion thinks the fact that they are in the nomination may be a joke, as anxious to leave during the final week. However, the four residents, except Domenikes which is the first known finalists, will continue to be in nomination. ]]

Saturday, 1 May 2010

Big Brother Albania 3: NOMINIMET #14, 1 Maj 2010Big Brother Albania 3: Nominimet #14, Spektakli #15, 1 Maj 2010

MANDI, ERIDJONA, ERIONI dhe JETMIRI

Këtë mbrëmje banorët si ndryshe ndonjëherë, kandidaturat për nominimin e javës do t’i japin përballë njeri-tjetrit, në dhomën e ndenjes ku ndodhen. Kështu, banorët fillojnë një nga një ku së bashku me dy emrat, japin dhe dy arsye. Fillimisht banorët e marrin pak me frikë këtë situatë, por në përfundim ndihen më të qetë. Në nominim këtë javë shkojnë katër banorë, Miri, Erioni, Jona dhe Mandi.
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

This evening residents as ever otherwise, the nomination of candidates for the week will give opposite each other, common room where you are. So, people start one by one where the two names together, and give two reasons. Initially, residents receive little fear this situation, but in the end feel more relaxed. In the nomination this week go four people, Miri, Erion, Jonah and Mandi. ]]

Saturday, 24 April 2010

Big Brother Albania 3: NOMINIMET #13, 24 Prill 2010Big Brother Albania 3: Spektakli 14, Nominimet #13, 24 Prill 2010

ERIONI, HAKIU, JETMIRI, SELDI dhe MANDI

Banoret kane shkuar nje e nga nje per te dhene kandidaturat e tyre per kete jave sebashku me dy arsye te forta se perse duan qe njeri prej tyre te largohet javen e ardhshme. Kandidaturat e banoreve jane te larmishme duke perfshire shume banore ne te. Ne perfundim te ketij rituali te perjavshem, ne kandidim per kete jave shkojne pese persona: Hakiu dhe Miri me kater nominime, Mandi, Erioni dhe Seldi me nga dy nominime. Kete jave shkojne ne kandidim vetem meshkujt, ndryshe nga heret e tjera qe vajzat kane qene dominante. Per keta te kandiduar, opinionisti shprehet kryesisht per Erioni per te cilin thote se eshte i vetmi banor qe nuk eshte kuptuar se si sillet gjate javes se nominimit, pikerisht sepse ka dale vec nje here. Keshtu, Arbana ua komunikon kete vendim te tyrin vete banoreve te cilet nuk reagojne thuajse fare.
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Weekly nominations

People are going one by one to make their nominations for this week together with two strong reasons why one of us want to leave next week. Nominations are diverse residents, including many residents in it. At the end of this weekly ritual, the nomination for this week go to five people: Hakiu and Miri four nominations, Mandi, Erion and Seldi with two nominations. This week only men go to the nomination, unlike other early that girls have been dominant. To run these, mainly expressed Erion opinionistin for which says it is the only resident who is not understanding how it behaves in the week nomination, precisely because it brought out only once. Thus, Arbana communicates this decision to make them their own residents who do not react hardly at all.
]]

Big Brother Albania 3: SURPRIZA PER ERIONIN!

Big Brother Albania 3: Spektaktli 14, Supriza per Erionin

Nje loje-surprize per Erionin

Arbana njofton Erionin se do jete ai qe do ekzekutoje proven per kete mbremje, por realisht, kjo eshte nje genjeshter pasi ate e pret nje surprize. Erioni pergatitet dhe del ne fushen e betejes per te realizuar proven. Rregullat jane te njejte si gjate javes, por si kundershtar eshte nje ushtarak i pergatitur, nje ushtarak i vertete. Erioni fillon nga sulmi dhe arrin qe te marre flamurin. Edhe pse ne perfundim te plumbave-boje, ai arrin ta mbroje ate per 3 minuta. Pasi perfundon lojen, Erioni shkon te takoje kundershtarin dhe befasohet kur shikon te atin e tij. Ai e takon me mall dhe duket shume i emocionuar per kete surprize. Pasi ndahet me te, Erioni kthehet ne shtepi entuziast qe fitoi lojen, por zhgenjehet kur meson se ajo ishte vetem nje loje per te, nje menyre per te takuar te atin.

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

A game-surprise Erion

Erion Arbana reports that will be one that will execute the test for this evening, but really, this is a lie because it expects a surprise. Erion prepared and is in the field of battle to achieve the test. The rules are the same as during the week, but as a military opponent is prepared, a real military. Erion attack starts and fails to take the flag. Although at the end of bullet-ink, he manages to save him for three minutes. Once the game ends, Erion goes to meet the opponent and looks surprised when his father. He belongs to the mall and seems very excited for this surprise. After the split, Erion return home enthusiast who won the game, but disappointed when told it was only a game for, a way to meet the father.
]]

Saturday, 10 April 2010

Big Brother Albania 3: TAKIMI BERTINA - ERIONI

Big Brother Albania 3: Spektakli #12, Takimi Bertina - Erioni, 10 Prill 2010 (10.04.2010)

Takimi Bertina – Erioni
Bertina ka mberritur ne shtepine e Big Brother dhe ndodhet ne dhomen e bardhe. Kjo dhome, ne muret e saj eshte e mbushur me citate nga fjalet e Bertines dhe Erionit, dedikuar njeri-tjetrit, fjale te bukura e keshilla. Berina shprehet se po ndjen shume emocione qe ndodhet serish ne shtepi, por i vjen keq qe nuk mund te rrije. Ajo tregon se ka ardhur t’i tregoje dicka Erionit. Ne dhomen e kuqe shkon Erioni i cili ulet ne nje kolltuk perballe nje monitori. Per te dy banoret shfaqet nje klip me momente te ndryshme te debateve te tyre, te bisedes se Bertines me Olten dhe Aden gjate spektaklit te kaluar, bisedat e Erionit me Aden, vendimin e Erionit per t’u ndare me Bertinen etj. Erioni, pas perfundimit te klipit komenton se do donte qe te shihte puthjen e tij me Olten, te cilen ai nuk di qe ta kete bere. Ai shprehet se i ka thene keto gjera Bertines, ka folur me te per qendrimin ndaj shoqeve dhe se i vjen keq qe nuk u kuptua me Bertinen. Arbana i thote Erionit se Bertina ndodhet afer tij e i ndan nje dere, ndaj nese ai do te takohet e te flase me te, mund te shkoje e ta hape ate dere. Erioni niset dhe shkon tek dhoma e bardhe. Sapo futet, ai shikon ndryshimin ne lookun e Bertines. Ajo shkon ta perqafoje, por ai ndersa e perqafon, shikon perreth citatet neper mure. Ata fillojne te diskutojne dhe Erioni i thote qe ne fillim se perse vazhdon me keto akuza. Bertina ia kthen se e ka gabim dhe se duhej ta kishte pyetur Olten per fillimin e ketij raporti. Erioni shprehet se nuk do te merret me me fjale, por do te shohe gjithcka sipas kendveshtrimit te tij, te shohe lojen e vete. Me Bertinen ai thote se do te sqarohet jashte. Bertina i afrohet dhe i thote se e duhet te jete ai qe eshte dhe me pas e puth duke treguar se lidhja e tyre vazhdon ende. Ata ndahen dhe Erioni bashkohet me te tjeret e u tregon se cfare ndodhi. Bertina niset per ne studio. Si Arbana dhe Ariana e komentojne kete takim si dicka qe nuk mendonin se do ecte ashtu dhe prisnin dicka me shume. Ariani shprehet se midis tyre, ka nje problem si ne cdo cift; nje lufte se cili do jete me protagonist, me dominant ne nje lidhje. Sipas tij, kjo lufte vazhdon ende dhe asnje nuk terhiqet. Ai ve ne dukje se i beri pershtypje sjellja e Erionit i cili vetem shikonte muret e jo Bertinen, dicka qe nuk i pelqeu. /t.ch./
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Bertina Meeting - Erion
Bertina has arrived in the Big Brother and the room is white. This room, its walls is filled with quotes from the words of Bertines and Erion, dedicated each other, beautiful words of advice. Berina says he feels many emotions are located again at home, but regretted that can not stay. It shows that something has come to show Erion. Red room goes Erion who sits in a chair facing a monitor. For both residents displayed a clip with different moments of their debates, the discussions that Bertines with Olten and Aden during the last spektaklit, conversations with Aden Erion, Erion's decision to split with Bertinen etc.. Erion, after klipit comments that would like to see his kiss with Olten, which he did not know that I have made. He says that he has said these things Bertines, spoke with the attitude towards friends and regretted that turned out not to Bertinen. Arbana Erion says that his Bertina located near a door and the shares, so if he will meet and speak with, can go to the door to open it. Erion leaves and goes to the White House. Once introduced, he sees the change in the Bertines lookun. She goes to embrace, but he perqafon while, looking around the quotations on the walls. They begin to discuss and Erion says that in the beginning why continue with these charges. Bertina turn is wrong and should have asked Olten to start this report. Erion says it will not deal with words, but to see everything according to his view, to see them play. With Bertinen he says he would explain outside. Bertina approaches and says he must be one that is the kiss and then showing that their relationship continues. They split and join with others Erion eu shows what happened. Bertina leave for the studio. How Arbana and Ariana's comment this meeting as something that did not think that will also walked and expected something more. Ariani says that among them, there is a problem as in every couple, a war which will be the protagonist, with a dominant relationship. According to him, this war continues and no draws. He notes that made the impression that the behavior of Erion walls not only look Bertinen, something that does not like.
]]

Monday, 29 March 2010

Edhe Shota Mohon, Erionin e Kam Vetem Mik!

Shota Baraliu by Shenoll ZehriSHOTA BARALIU MOHON LIDHJEN ME ERIONIN E “BIG BROTHER 3”

Shota, Erionin E KAM VETEM MIK

“Erionin e kam vetem shok dhe asgje me shume. Nuk eshte e vertete qe disa gazeta shqiptare kane spekuluar kinse jam ne lidhje me te. Pra, nuk kam pasur lidhje me Erionin dhe as qe do te kem ne te ardhmen, ne jemi vetem miq dhe asgje me shume”, ka thene Shota

Koheve te fundit kane qarkulluar fjale per nje lidhje te mundshme ne mes aktores dhe kengetares kosovare Shota Baraliu dhe mysafirit te “Big brother 3” Erionit. Thuhet qe Shota ishte ne lidhje me Erionin para se ai te hynte ne “Big brother”, ku paparacet i kishin fotografuar ne nje kafeteri te Tiranes. Mirepo, Shota kete e mohon duke thene se Erionin e ka vetem shok dhe nuk ka asgje mes tyre. “Erionin e kam vetem shok dhe asgje me shume, nuk eshte e vertete qe disa gazeta shqiptare kane spekuluar kinse jam ne lidhje me te. Ajo fotoja te cilen e kane botuar eshte vetem nje ndeje miqesore dhe nuk pasqyron dicka me shume. Pra, nuk kam pasur lidhje me Erionin dhe as qe do te kem ne te ardhmen, ne jemi vetem miq dhe asgje me shume” shprehet ajo per “Kosova Sot”.

KENGA SJELL PERFITIME

Shota e njohur si aktore me mjaft suksese, tani po e sprovon veten edhe ne kenge, ku kete vit ka nxjerre ne treg disa kenge te reja. Arsyeja perse vendosi te merret me kenge eshte deshira dhe perfitimi i mire qe vjen nga kenga. Pra, me aktrim thote se nuk ka pasur perspektive dhe aktori nuk mund te arrij te siguroj nje jetese te mire me te ardhurat nga ky profesion. Keshtu qe duke pasur parasysh qe me kenge mund te arrij nje jete standarde sikur koleget e saj dhe duke pasur parasysh talentin, vendosi qe te merret edhe me kenge. “Te them te verteten, me aktrim merrem prej shume vjetesh, kam studiuar profesionin e aktrimit, mirepo nuk po arrij te kem nje standard ashtu sic arrihet me kengen. Pra, kengen e kam dashur gjithnje, por nuk jam marre me te per shkak te angazhimeve qe i kam pasur ne aktrim. Ne repertorin tim kam disa kenge te realizuara dhe tani kam vendosur qe te merrem me intensivisht me kengen. Arsyeja tjeter qe me shtyu te merrem me kenge eshte edhe ana materiale, ku me kenge mund te fitosh shuma te majme te te hollave, ndersa me aktrim asnjehere nuk mund te fitosh aq sa kenga”, thote ajo. Edhe pse i ka hyre kenges, Shota thote qe nuk do ta braktise aktrimin, me shume endje kujton shfaqjen e pare “Antigona” me rolin “Klitemestri”, pastaj ka marre pjese ne shume shfaqje me te cilat eshte prezantuar edhe jashte vendit. “Teatri ka vlera mjaft te mira, sepse emocionet jane te drejtperdrejta, por edhe filmi eshte i vleresuar nga une. Sukses te madh ne aktrim me ka dhene edhe pjesemarrja ime ne filmin “Anatema” te Agim Sopit, ku kam pasur rolin e njeres nga vajzat e perdhunuara”, thote ajo. Shota tani do te jete pjesemarrese e dy filmave te rinj, ku njeri ka te beje me pavaresine e Kosoves, ndersa tjetri per luften e Kosoves. Xhirimet per keta dy filma do te fillojne gjate sezonit te veres. Shota, pervec f i l m a v e , eshte e angazhuar edhe ne serine vendore “Familja Moderne”, ku ka rolin e “Mikes”.

“FLM PER SMS”

Shota synon te arrije sukses ne te dy profesionet, ajo tani eshte ne pergatitje te albumit te ri, te cilin do ta nxjerre ne treg gjate ketyre muajve. Albumi do t’i permbaje tete kenge, te cilat do te kene disa rryma muzikore. Ajo do te marre pjese edhe ne festivalin “Top Fest 7”, ku do te prezantohet me kengen “Flm per sms”. “Eshte hera e pare qe marr pjese ne kete festival, e di qe ka mjaft konkurrence, por edhe nese nuk arrij te marr ndonje cmim nuk zhgenjehem, ngaqe per mua me e rendesishme eshte pjesemarrja se sa cmimi, shpresoj qe kenga te mirepritet mire ne publik”, shton ajo. Shota ka arritur qe te shkoje deri ne finale me kete kenge, ku pikerisht ne mbremjen e finales do te paraqitet me nje skenografi mjaft interesante, me nje ekip valltaresh te cilat i ka porositur enkas per kete nate”, thekson ajo. Shota ka ne plan qe kenges “Flm per sms” t’ia realizoje edhe videoklipin te cilin do ta punoje me produksionin “Supersonic” ne Shqiperi. /k.bajrami/kosova sot/mars 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

SHOTA Baraliu denies RELATIONSHIP with Erioni OF "BIG BROTHER 3"
Shota, Erioni is ONLY a FRIEND

"I and Erioni only friend and nothing more. It is true that some Albanian newspapers have speculated about pretending to be. So, I've never been about Erioni nor will I in the future, we are just friends and nothing more, "said Shota

Recent have circulated about a possible connection between actress and singer Shota Baraliu Kosovo and guest of "Big Brother 3" Erioni. It is said that Shota was about Erioni before he entered the "Big Brother", where the paparazzi were photographed in a lunchroom of Tirana. However, Shota denies this saying has only Erioni shock and there is nothing between them. "I only Erioni friend and nothing more, is not true that some Albanian newspapers have speculated about pretending to be. The picture which have published only one strain is friendly and does not reflect something more. So, I've never been about Erioni nor will I in the future, we are just friends and nothing more "she says" Kosova Sot ".

Singing benefits

Shota known as the actress with great success, are now also tries themselves in song, which this year has brought to the market some new songs. The reason why decided to deal with the song is the desire and benefit of good song comes from. So, the drama says that there was no perspective and the actor can not get to provide a better lifestyle with income from this profession. So given that the song can achieve a standard of life as her colleagues and considering the talent, decided to deal with the song. "To tell the truth, deal with the drama of many years, I studied acting profession, but not get to have a standard as achieved with the song. So, I have loved ever song, but I am not deal with because of commitments that have been in acting. We have some songs in my repertoire of realized and now have decided to engage intensively with the song. Another reason that pushed to keep the song is also the material, where the song can earn fat amounts of money, while the acting can never earn enough song "she says. Although the song has entered, Shota says will not abandon acting, more fabric recalls the first show "Antigone" role "Klitemestri", then has participated in many performances with which it is presented abroad. "Theater is very good value, because emotions are direct, but the film is evaluated by me. Great success in acting has given my participation in the movie "sin chan" to Agim Lavigne, where I had the role of one of the girls raped, "she says. Shota now will participate in two new films, where one has to do with Kosovo independence, while the other for the Kosovo war. Filming for these two films will begin during the summer season. Shota, except films, is also engaged in a series of local "Modern Family", which has the role of "Mikes".

"FLM PER SMS"

Shota aims to achieve success in both professions, it is now in preparation for new album, which will issue in the market during these months. The album will contain eight songs, which will have some musical currents. She will also participate in the festival "Top fest 7", which will be presented with the song "Flm per sms. "It's the first time that I take part in this festival, I know that there is enough competition, but even if I fail to zhgenjehem not any price, because for me most important is participation rather than price, hope to be welcomed good song public ", she adds. Shota has to go to the finals with this song, where exactly in the final evening will be presented with a Scenography quite interesting, with a team of dancers that have been commissioned especially for this night, "she stresses. Shota plans that song "Flm per sms" to perform the video clip which will work with production "Super Sonic" in Albania.
]]

Saturday, 27 March 2010

Big Brother Albania 3: ADA Ne Studio!

Ada Big Brother Albania 3Big Brother Albania 3: Ada ne studio, Spektakli 10, 27.03.2010

Ada: “Do doja ta njihja me shume Erionin

Ada, e eleminuara e javes se kaluar, ndodhet ne studion e BB. Arbana e fton qe te shikoje klipin me ngjarjet me te bukura e thashethemet per te te ndodhura ne BB. Ajo nuk e komenton ate, por tregon se ka ndryshuar opinionin per Klodin per te cilin thote se nuk e ndjek me sepse nuk i jep me asgje. Ajo thote se ka mbetur e zhgenjyer prej tij, por qe e ka falur. Opinionisti e pyet se me nominimin e saj, doli ne dukje miqesia e saj me banoret, e cila nuk ishte nje miqesi e forte. Ada mendon se ka dhene miqesine per te gjithe banoret, por ishin ata qe nuk e pranuan teresisht ate. Arbana i jep mundesine qe te flase me disa nga banoret. Ada flet fillimisht me Klodin te cilit ia thote ne sy opinionin e saj te tanishem per te dhe i thote se nuk eshte nevoja qe t’i kerkoje asaj te falur, por te fale veten. Ada flet edhe me Olten ku te dyja shprehen se ia ndjejne mungesen njera-tjetres dhe ajo e keshillon qe te behet e forte se ka ende per te dhene. Ada perzgjedh edhe Erionit per t’i thene dicka te rendesishme. Ajo shprehet se do donte qe ta njihte me mire jashte Erionin dhe ai i pergjigjet se eshte dakord me kete ide. Arbana i kerkon qe te sqarohet me mire sepse ndoshta ka keqkuptime ne lidhje me kete njohje. Ajo i thote se jashte eshte komentuar edhe nje puthje ne buze, ndersa Erioni ndahej me te. Ada thote se nuk e di nese ka ndodhur apo jo, ndersa kur opinionisti e pyet se nese do donte te lidhej me Erionin, ajo pohon. Arbana pyet Bertinen se si ndjehet dhe ajo shprehet se nuk e ka problem sepse do sqarohet me erionin nese do vazhdoje te qendroje ende ne shtepi. Megjithate mes saj dhe Erionit lind nje debat./t.ch./
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Ada: "I would like to know more Erioni"

Ada, of eliminating the last week, is in the studio of BB. Arbana invites klipin to see the most beautiful events of the rumors to be located in BB. She did not comment on it, but shows that opinion has changed for Klodi for which mean that not because it follows gives me nothing. She says that has left him disappointed, but that was forgiven. Opinionisti ask that her nomination, came in out of her friendship with the inhabitants, which was not a strong friendship. Ada believes that friendship has given to all residents, but they were not fully accepted it. Arbana gives the opportunity to speak with some of the residents. Ada speaks initially Klodi whose eyes he says in its opinion to the present and says that there is need to ask her to forgive, but to forgive yourself. Ada speaks with Olten, where both expressed that he feels the lack each other and she advises that it becomes strong has yet to deliver. Ada also selects Erioni to say something important. She says that would like to know better outside Erioni and responds that he agrees with this idea. Arbana requires to be explained better because there is misunderstanding about this recognition. She says that is commented out and a kiss in the lips, while Erioni was shared with. Ada says that I do not know if has happened or not, while when opinionisti would ask that if he wanted to be plugged Erioni, she asserts. Arbana Bertinen asked how she feels and says there's a problem because it will be clarified with Erioni if still continue to stay home. However, between her and a born Erioni debat.
]]

Saturday, 13 March 2010

Erioni, Nje Nate Romantike Me Bertinen!

Surpriza per Erionin dhe Bertinen

Javen e kaluar, banoret shkruan ne disa fletpalosje nga nje deshire qe ata kishin. Erioni kishte shkruar se donte te kishte nje nate romantike me Bertinen dhe Vellai i Madh e ka marre kete deshire ne konsiderate duke e realizuar. Arbana fton Bertinen qe te shkoje ne dhomen e bardhe ku ajo shikon se ndodhet nje ambient shume romantik, me krevat dopjo e petale lulesh siper, me shishe shampanje dhe nje dhurate per te. Ajo shprehet se ia merr mendja qe kjo ka qene deshira e Erionit dhe nderkohe ai vjen e bashkohet me te. Bertina e pret e qeshur, ndersa Arbana e pyet se gjate kesaj jave ata kane qene disi te distancuar, me zenka dhe mosmarreveshje, ai pergjgijet se kjo do jete menyra qe ata t’i sqarojne ato. /t.ch./mars 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Surprise for Erioni and Bertinen
Last week, residents in some leaflets written by a desire they had. Erioni had written that he wanted to have a romantic night with Bertinen and elder brother of this desire has taken into consideration and realized. Arbana Bertinen invites to go in the white room where she sees that there is a very romantic environment, with double bed above the petal flowers, champagne bottle and a gift for. It says that it takes my mind that this has been the desire of Erioni and while he comes to join. Bertina expecting laughter, while Arbana ask that during this week they have been somehow removed, the brawl and disagreement, he pergjgijet that way they will be to clarify them.
]]

Saturday, 20 February 2010

Big Brother Albania 3: NOMINIMET #4, 20 Shkurt 2010

Big Brother Albania 3 Nominimet 4

BIG BROTHER ALBANIA 3: NOMIMINET #4, 20 SHKURT 2010

Kater te nominuarit e radhes GRACIELA, ERIONI, KLODI DHE HAKIU
Banoret jane ftuar nje nga nje ne dhomen e rrefimit per te dhene kandidaturat per nominimet e kesaj jave. Fillimisht kane shkuar banoret e shtepise se re e me pas ata te shtepise se vjeter ku bashke me dy emrat, kane dhene edhe arsyet se perse duan qe keta banore te nominohen. Per kete jave, ne nominim jane kater banore: Graciela, Erioni, Klodi dhe Hakiu. Nga nominimet e bere vihet re nje perballje e banoreve te vjeter me njeri-tjetrin ku nje arsye kryesore ka qene qe edhe Erioni me Hakiun te provojne nominimin si te tjeret, por edhe nga debatet e krijuara ne shtepi.
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Four of the next nominees
Residents are invited one by one in the confession room to provide nominations for this week's nominations. Initially the residents have gone home after those new to the old house where the two names together, have given the reasons why these residents want nominated. For this week, the nomination are four inhabitants: Graciela, Erioni, Klodi and Hakiu. Nominations made by noticed an old facing the inhabitants with each other where a main reason has been that even with Hakiun Erioni prove nomination as others, but also created debates at home.
]]

Sunday, 31 January 2010

Erioni dhe Bertina, Ish Te Dashur!?Erjoni & Bertina te dashur para se te futeshin ne "Big Brother"

Duket e cuditshme por mesa duket eshte e vertete. Erjoni, djali 25 vjecar i cili eshte nje nga konkurrentet e "Big Brother 3" por edhe nje nga me te spikaturit jo vetem per fizikun e gjate por edhe per shkathtesite, eshte gjendur papritur ne shtepine e BB bashke me ish te dashuren e tij. Madje ai eshte vene edhe para detyres se veshtire per ta skualifikuar, gje qe ne fakt nuk ndodhi. Nuk e dime nese Erjoni kishte dijeni paraprakisht qe edhe Bertina, vajza 25 vjece me kacurela do te ishte pjese e spektaklit "Big Brother", por tani qe ata do te bashkejetojne se bashku me te tjere te rinj te panjohur per ta, jane vene ne te tjera pozita. Para se gjithash po bejne c'eshte e mundur qe te mos kuptohen se jane njohur me pare dhe aq me shume qe kane qene te dashur.

Miqte e te dyve na tregojne se lidhja mes tyre nuk ka qene nje flirt kalimtar por nje histori e mirefillte dashurie qe me pas mori fund. Nuk dihet se cilat kane qene shkaqet e ndarjes, por me pas te dy jane pare me partnere te tjere. Erjoni nje djale i shkathet, me shume shoqeri dhe frekuentues i jetes se nates, eshte pare gjithmone ne shoqerine e femrave...

Edhe Bertina eshte pare e shoqeruar me djem te tjere, pasi duke qene nje vajze shume e bukur, ka rene vazhdimisht ne sy, edhe te te panjohurve madje. Qe mes tyre ka dicka te vecante, e ka kuptuar dhe shprehur edhe Seldi, nje nga konkurrentet nderkohe qe Erjoni e mohon kategorikisht. Te shohim se si do ta vazhdojne dy te rinjte lojen e tyre. /panorama/30.01.2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: erion
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Erjoni & Bertina lovers before entering "Big Brother"

It seems strange but apparently it is true. Erjoni, 25-year-old boy who is one of the competitors of "Big Brother 3" but also one of the prominent not only long but also fizikun skills, is suddenly found in the BB house together with his former girlfriend. Even he is put before duty difficult to disqualify, which in fact did not happen. We do not know if erjoni was aware in advance that even Bertina, 25 years old girl with kacurela would be part of the spectacle "Big Brother", but now that they will co-exist together with other young unknown to them, are set in other positions. Before you all are doing everything possible not to understand that are previously known and the more that have been loved.

Friends of both show us that the relation between them was not a momentary flirtation but a genuine love story that then ended. It is unknown what causes the division have been, but then both are seen with other partners. Erjoni a resourceful guy, more of society and hanger night life is always first in the company of women ...

Bertina The first is associated with other boys as being a very beautiful girl, has fallen continuously in the eye, even to a stranger even. That among them there is something special, understand and express the Documentary, one of the competitors while erjoni denies. To see how two young people to continue their game.
]]

Saturday, 23 January 2010

Big Brother Albania 3: ERIONI PROFIL!

BIG BROTHER ALBANIA 3: ERIONI PROFIL!


+tag: erjon erjoni
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online