All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Erleta Hoti. Show all posts
Showing posts with label Erleta Hoti. Show all posts

Monday, 14 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 14 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Kengetarja bullgare Galena huazon kengen e Nora Istrefit "E Di"
 • Nje thashethem i ri per Rita Oren per te cilen thuhet se ka krijuar nje lidhje te re me djalin e Diana Ross
 • Blero akuzon Elvana Gjaten per huazim te klipit "Gjaku im" qe ka ngjashmeri me klipin "Wicked Game" te grupit HIM
 • Kengetarja Kristine Elezaj, e cila jeton ne Amerike, ka bere te ditur se do te lancoj ne fund te muajit janar, videoklipin e saj te ri me titull "Monster"
 • Baba Stars lancon klipin e shumepritur me titull "Vetem a po m'han raku"
 • Rita Ora me tri nominime ne dy kategori, ne "Brit Awards" 2013
 • Franceska peson aksident me makine. Flitet per fraktura trupore!

Sunday, 13 January 2013

Revista PALOMA - 12 Janar 2013

Revista PALOMA, 12 Janar 2013
 • Rita Ora: Do shkoja ne krevat me Rihannen dhe Nicki Minaj
 • Keshilla dashurie nga meshkujt VIP: Erion Zeqiraj, Endrik Beba, Valer Kolnikaj, Devis Muka, Renato Mekolli
 • Seldi Qalliu: Ju rrefej per pushimet e endrrave qe kalova me Sinanin
 • Zedhenesja e PD-se, Laura Vorpsi, e fejuara e ish-Mister Albania
 • Sexy and Single; Erleta Hoti, ish bashkeshortja e Kastro Zizos: Femrat me beqare me femije jane shume te paragjykyara!
 • Genta: Rubensi ka vdekur! S'ka me skandale, do behem shkrimtare
 • Sulmohen Flori Mumajesi dhe Elvana
 • Zbulohet lidhja e Blerim Destanit me Liberta Spahiun
 • Ledi Vokshi kritika Dafina Zeqirit
 • Kujdes nga njoftimet per pune qe kerkojne vajza!

Saturday, 20 October 2012

Erleta Hoti: Shqiptaret krejt me te futne e kan...

Kjo foto beri namin duke qarkulluar neper media dhe portale te ndryshme me titull tendencioz: "Shota Baraliu i 'fut duart Erleta Hotit!".

Por Erleta reagon ne facebook dhe shpjegon natyren e vertete te kesaj foto:

"Shqiptaret krejt me te futne e kan...", e thekson Erleta dhe shpjegon se Shota Baraliu po reklamonte thonjte dhe nuk po i futke duart askujt.

 /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Erleta Hoti: Albanians have it all with stick it in

Thursday, 27 September 2012

Erleta Hoti: Si jetova me genjeshtrat e Klevisit...

“Ai nuk pergjigjet financiarisht per vajzen”

Erleta Hoti: Ju rrefej momentet dramatike te ndarjes me Kastro Zizon

Para dy muajve ajo ishte ne nje rrefim per suplementin ”Panorama plus”, ne te cilen fliste mbi lidhjen e saj me kengetarin Klevis Bega (Kastro Zizo), por vetem nje dite me pas u komentua ndarja e ciftit. Edhe kete radhe vajza e njohur e ekranit kosovar, Erleta Hoti (e bija e veprimtarit te njohur Ukshin Hoti), vjen perseri me nje rrefim, kesaj here per ndarjen dhe perjetimet e saj mbi kete lidhje. Cfare ka perjetuar gjate kohes qe ka qene me Kastron, kercenimet dhe ofendimet nga ana e tij dhe shume gjera te tjera, Erleta i tregon ne vazhdim…

Po fillojme aty ku e kishim lene ne intervisten e fundit, vetem disa dite me pas eshte shkruar se ju ishit ndare nga Klevis Bega. Mund te na tregoni arsyen e ndarjes?

Wednesday, 26 September 2012

Revista PANORAMA PLUS - 22 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS - 22 Shtator 2012
 • Ermali i BB5: Francesken nuk arrita ta doja per fajin e saj
 • Erleta Hoti: Ju rrefej momentet dramatike te ndarjes me Kastro Zizon. Ai nuk pergjigjet financiarisht per vajzen.
 • Ermela Mezuraj: Si po harxhoj 100 milionet per te nxjerre motren nga burgu
 • Flet mikesha e Mc Kreshes, Arijeta Oruci: Ja pse u nda me Rozanen
 • Cimi dhe Alma te BB4, behen prinder te nje vajze
 • Adelina Tahiri: Mamaja nuk me le te ze te dashur
 • Greta Zenelaj: Roli i Helenes do aktrohet ne gjuhen shqipe. Nje film shqip ne Amerike!
 • Ledio Mehmeti zhvishet per "Versace" dhe zbulon te dashuren
 • Kenga "Mall" e Rovena Stefes u publikua ne youtube si video erotike. Menaxherja e kengetares: U klikua me shume se 16 milione here, fituam mbi 20 mije euro
 • Nik Xhelilaj u shfaq te shtunen e kaluar ne premieren e telenoveles turke "Qyteti i humbur"
 • Aurela, Soni, Tuna dhe Bojkeni, 4 emrat e perfolur per jurine e "X Factor"

Saturday, 28 July 2012

Revista PANORAMA PLUS - 28 Korrik 2012

Revista PANORAMA PLUS, 28 Korrik 2012
 • Mirjeta e BB: Detajet e marteses sime madheshtore. Kam ftuar edhe Marjelin ne ceremoni! Do te dehem nuse dhe me pas do te hidhem ne pishine.
 • Flet i ati: Dafinen nuk e kam takuar qe kur ishte 2 vjec, ajo me refuzon... Rrefimi rreqethes i Nebiut, babait te kengetares Zeqiri: Ma mori ish-gruaja kur isha ne burg, dua t'i them te verteten e ndarjes
 • Fotot skandal te Toros se BB me femra nudo ne shtrat
 • Ermela Mezuraj: Ja pse hoqa dore nga ambicia per televizionin
 • Frederik Ndoci per here te pare baba i nje djali, ne moshen 50 vjec
 • Emina dhe Misse, modelet shqiptare gjejne te dashur milionere
 • Dy muaj shtatzene, Gjyste Vulaj: Vjehrres do ia plotesoj deshiren me nje nip
 • Arvizu dhe Ina Rama, kafe ne Bllok
 • Aida Shtino: Planet per sezonin e ri, me kane kercenuar ne disa raste
 • Pas ndarjes nga Kastro, Erleta merr nenshtetesine shqiptare

Sunday, 15 July 2012

Ndahen Erleta dhe Kastro?...

Kastro Zizo i jep fund marteses se dyte, kthehet ne Tirane

Kastro Zizos nuk i zgjasin shume martesat. Kjo eshte e vetmja gje qe mund te thuhet, pas lajmit se ai eshte ndare serish nga gruaja e tij e dyte, Erleta Hoti. Nje lajm qe duket mjaft befasues, po te kemi parasysh se vetem nje jave me pare ai dha intervisten e pare ku fliste per jeten e tij te re ne Kosove dhe perjetimin si baba per here te dyte, tashme i nje vajze dy muajshe, qe quhet Nia. Ne intervisten e tij te gjate per suplementin “Mapomania” Kastro rrefente se ishte shume i lumtur, jo vetem me ardhjen ne jete te vajzes se tij nga martesa e dyte me gazetaren simpatike Erleta Hoti, por tregonte se marredhenia ne cift po ecte normalisht. “Raporti yne piqet cdo dite. Frika me e madhe e imja eshte qe te mos kalbet nga dielli i forte”, ishin fjalet e Kastros per raportin me bashkeshorten e tij Erleta. Por, sa hap e mbyll syte, duket se dicka i ka tronditur themelet e kesaj marredhenieje. Nga Erleta kemi mesuar se Kastro eshte shperngulur ne Tirane, ndersa ajo eshte kthyer te shtepia e saj.

Saturday, 7 July 2012

Revista PANORAMA PLUS - 7 Korrik 2012

Revista PANORAMA PLUS, 7 Korrik 2012
 • Noizy: Zbulohen fotot intime me nje adoleshente
 • Pas fitores se "Big Brother 5", Arbri ze te dashur te re
 • Anbeta Toromani: Oni Pustina me shkaterroi jeten dhe me vodhi milionat ne banke
 • Rrefehet Erleta: Jeta e re si prinder, Kastro eshte burri ideal
 • Jehona Sopi shtatzene, xhiron klipin e ri
 • Dafina operon perseri hunden dhe buzet, Samanta ndryshon look
 • Mirjeta e BB4 martohet me 9 gusht, prezanton unazen e marteses
 • Burim Jusufi, nje shqiptar ne turin e Rihanes ne Australi
 • Rilindi, ish-bashkeshorti i Tunes, marohet me modelen Besa Haxhaj
 • Endri Xhafo: Largohem nga "TCH", me pret nje page me e mire tek "AS"
 • Ne Amerike, Zana behet imazh i nje firme optike
 • Ana tjeter e Berishes

Friday, 11 May 2012

Kastro Zizo behet baba per here te dyte

Eshte bere baba per here te dyte Kastro Zizo. Minuta më përpara Kastro Zizo ka shkruar në rrjetin social “facebook” se: Sot këtë ditë të bukur 11 maji natyra zoti Erleta më dhuruan vajzën më të bukur në botë. Nia Bega. Mireserdhe në jetë bukuroshja ime!

Ndryshe, Erleta Hoti, prezantuese në televizionin publik të Kosovës ka bërë të ditur kohë më parë lidhjen e saj me këngëtarin Kastro Zizo.Jete te lumtur i urojme Nias dhe mire se erdhe ne kete jete/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Zizo Castro becomes father for second time

Has become a father for the second time Castro Zizo. Zizo minutes before Castro wrote in the social network "facebook" that: Today this beautiful day May 11 Mr Erleta nature bestowed on the most beautiful girl in the world. Nia Bega. Welcome to life my beauty!Otherwise, Erleta Hoti, presentation on public television of Kosovo has announced recently its association with the singer Castro's wish happy Zizo.Jete Nias and Welcome to this life / Albavipnews /

Sunday, 22 April 2012

Erleta Hoti dhe Kastro Zizo martohen ne fshehtesi...

Erleta & Kastro martohen ne fshehtesi te plote

Ne nje fshehtesi te plote dhe pa prani mediatike eshte kurorezuar cifti i njohur Erleta Hoti dhe Kastro Zizo, duke ndryshuar statusin e tyre edhe ne facebook nga “ne nje lidhje” ne “te martuar”. Martesa e tyre eshte bere ne nje ceremoni shume te thjeshte ne prani vetem te familjareve, pikerisht per faktin se vajza qe eshte ne ardhje duhet te marre mbiemrin e te atit. Vajza e veprimtarit te njohur shqiptar Ukshin Hoti i ka dhene fund beqarise pasi eshte martuar me kengetarin dhe aktorin e njohur Klevis Bega (Kastro Zizo) dhe eshte ne pritje te ardhjes ne jete te vajzes se pare, te cilen do e pagezojne me emrin Era. Nderkohe, vajza e njohur e ekranit kosovar ka publikuar edhe fotot e para si shtatzene ne muajin e fundit, duke treguar se ka blere edhe rrobat e reja, pasi per shkak te linjave te trupit nuk ka mundur te veshe asgje nga ato qe ka. /panorama plus/

Revista PANORAMA PLUS - 21 Prill 2012

Panorama Plus, 21 Prill 2012
 • Seldi: "Ndarja ime me Sinanin si nje moment testimi". Per projektet tona bashke le te flase vete Sinani, i takon se eshte me i madh se une. Sinani tani koncerte me Sonin e Shpatin, sekret kenga me Seldin.
 • Sonte Genta do te mesoje nga i dashuri per publikimin e fotove porno, detajet e perballjes. Ana tjeter e Gentes, prirja per sjellje lezbike. Zbulohet profili i saj ne FB ku puthet me vajza dhe shprehet pro seksit midis dy femrave.
 • Samanta Karavella ndahet nga i dashuri pas 1 vit e gjysme lidhjeje
 • Adrian Gaxha ne lidhje te re: "Duhet te jesh i cmendur te mos e duash Simonen"
 • Gold AG nuk mjaftohet me suksesin ne muzike, tani edhe harem me femra
 • Persa Beqiri: "Malli per skenen shqiptare me solli ne Top Fest"
 • Big Basta: "Albumi im i dyte, me kenge te frymezuara nga eksperiencat e mia personale"
 • Erleta dhe Kastro martohen ne fshehtesi te plote

Sunday, 15 April 2012

Erleta Hoti shtrihet ne spital, pret lindjen e vajzes...

Ne pritje te behet nene Erleta shtrohet ne spital, Kastro prane saj

Eshte shtruar ne maternitetin e Prishtines vajza e njohur e ekranit kosovar, bukuroshja Erleta Hoti, e cila eshte ne pritje te lindjes se femijes se pare te gjinise femerore, te cilen e ka nga lidhja me kengetarin dhe aktorin Kastro Zizo. Ka publikuar edhe fotot ku shihet ne spital, ndersa miq te saj tregojne se ajo eshte ne pritje te lindjes se vajzes dhe nuk kane ngelur shume dite qe ajo te behet nene. Ajo deri me tani nuk ka publikuar asnje foto ku t’i duket barku, sakaq shume personazhe te njohur gjate shtatzenise kane bere fotosesione per revista te ndryshme. Pasi te vije ne jete vajza Era, ata pritet te caktojne edhe diten se kur do te martohen, por deri me tani nuk kane caktuar ndonje date. /panorama plus/

Wednesday, 29 February 2012

Kastro & Erleta: Era do te jete emri i vajzes...

Kastro & Erleta do e pagezojne vajzen me emrin Era

Kane ngelur edhe dy muaj qe ne jete te vije femija i Kastros dhe i Erleta Hotit. Lidhja e tyre fillimisht dukej interesante, per faktin se asnjeri nuk e kishte pranuar publikisht, por me vone dolen ne publik fotot ku cifti kishte kaluar pushimet ne bregdetin shqiptar. Kastro ka kohe qe jeton dhe punon ne Prishtine, ku edhe ka mundur te vjedhe zemren e Erletes. Vajza e njohur e ekranit kosovar pritet qe edhe dy muaj te sjelle ne jete engjellin e saj te pare, qe eshte i gjinise femer. Gjinine e bebes e beri publike i ati, Kastro, permes nje statusi ku shkruante: ‘’Behem me vajze, me princeshen e jetes sime. Ne fakt behem me dy princesha. JU DUA’’, thuhet ne komentin e shkruar nga Kastro, ku me pas shume personalitete te njohura te ekranit kane pasur mundesine ta urojne ciftin per femijen, mes tyre Eliza Hoxha, Shota Baraliu, Olta Gixhari e shume te tjere. ‘’Asnjeri nuk e ka idene me te vogel se sa ju dua ju. Te dua Erleta me princeshen brenda, ju kam jete’’, thuhet me tej ne komentin tjeter. Po si do e kete emrin vajza, e cila pritet qe se shpejti te vije ne jete? Nga burimet tona mesojme se vajza qe do linde Erleta, do te mbaj emrin Era, nje emer tashme i pranuar edhe nga Kastro. Deri me tani, Erleta nuk ka publikuar as edhe ndonje foto ne te cilen shihet si shtatzene. Ndaj pritet te shohim ate pas lindjes se cfare fiziku do te kete, pasi gjithmone eshte shquar si femer me linja shume te bukura trupore. /panorama plus/

Saturday, 14 January 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 14 Janar 2012

Revista PANORAMA PLUS, 14 Janar 2012
 • Adelina Ismajli, Emina Cunmulaj dhe Bleona Qereti joshin burrat miliardere
 • Adrian Gaxha pergenjeshtron lajmin per ribashkimin me Luanen: Jemi ndare!
 • Hetem Ramadani: Meditimi na solli vajzen qe deshironim. Mjeket nuk e besonin shtatzenine e Inves, e quajten nje mrekulli
 • Silikoni sllav "infekton" kengetaret shqiptare
 • Atentat me bombe ndaj kengetari Labinot Tahiri. Aksidenti, te merkuren mbrema ne makinen e kengetarit
 • Elisa e BB: Ika ne Londer, se ne Shqiperi nuk me ofruan asgje
 • Mediat boshnjake: Lorik Cana, ne lidhje dashurie me modelen Daniela Mijatovic. Te gjitha femrat e Lorik Canes
 • Rovena Stefes i dhuron "Babagjyshi" nje Jaguar. Kengetarja, se bashku me motren do te menaxhojne nje TV ne Kosove
 • Olsi & Ervini udhetojne drejt Tailandes. Ervini: Nje muaj ne plazhet tropikale, qe t'ia ngreme moralin Olsit
 • Gjate koncertit ne Prizren, Noizyt i vardisen meshkujt!
 • Per Angela Martinin nuk ka dimer! Zhveshje ne te kater stinet e vitit!

Saturday, 7 January 2012

Kastro Zizo: Jam i destinuar per deshtim...!

SHPERTHEN Kastro Zizo: Kam shkaterruar dy FAMILJE

Kastro Zizo ka bere nje " mea culpa" te dhimbshme ne Facebook. Naten e Vitit te ri, pikerisht ne oret e para te mengjesit te dates 1 janar te vitit 2012, Kastro Zizo ka gjetur nje menyre per t'u kerkuar ndjese dy grave me te rendesishme te jetes se tij; njera ish- bashkeshortja dhe tjetra vajza e cila po e ben baba per here te dyte. Ja se cfare ka shkruar babai i Dankanit ne faqen e tij ne ' Facebook': "Kur je ne gjendje te shkaterrosh familjen tende dhe prape te shkaterrosh familjen e dyte, nuk je asgje. E ky jam une! Kastro Zizo, i destinuar per deshtim!". Sipas ketij mesazhi te dhimbshem, duket se Kastro Zizo nuk i ka mire punet as me Erleta Hotin, ish- prezantuese ne Kosove, me te cilen kantautori prej disa kohesh ka nje histori dashurie.

Friday, 6 January 2012

Bebet VIP qe po vijne ne vitin 2012...

Bebet VIP, kush e ka radhen ne 2012-n?

Vitin qe lame pas, martesat ishin shume ne mode. Kujtojme ketu celebrimet e kengetareve si Teuta Kurti, Jehona Sopi, Yllka Kuqi, apo qofte edhe fejesat, si ajo e Getoar Selimit me Florenten, lidhje si ajo e Rozanes me MC Kreshen, Kastros me Erleta Hotin etj. Por 2011-a ka qene mjaft i mbare edhe sa u takon bebeve VIP. Nder te parat qe linden vitin qe lame pas, ishte kengetarja e talentuar Edona Llalloshi. Kengetarja kosovare u be nene per here te pare, pasi solli ne jete vajzen Doa. Kengetarja e njohur Julka u be me “krahe” per mberritjen e Ian, djalit te saj te pare me Andy Gramm. Prezantuesja e njohur televizive, Sonila Meco, se bashku me te shoqin, Drinin, u bene prinder per here te pare dhe u lumturuan nga ardhja ne jete e engjellit qe u pagezua nga prinderit me emrin Amaris. Edhe vlonjatja ekspresive Aurela Gace u be nene per te paren here, pasi ne nentor te vitit 2011 solli ne jete vajzen e saj te cilen e pagezoi me emrin Grace, qe do te thote “Hiri i Perendise”.

Monday, 5 December 2011

Kastro Zizo dhe Erleta Hoti Presin Femije...

Kastro per here te dyte baba, Erleta 4 muaj shtatzene

Ka disa muaj qe ka krijuar nje lidhje dashurie me bukuroshen kosovare, Erleta Hoti dhe, sic duket, lidhja e tyre vazhdon te behet akoma me e forte. Po kush mund ta beje lidhjen me te forte sesa ardhja ne jete e nje engjelli te vogel? Si duket, endrra e Kastros qe te behet baba per here te dyte po behet realitet. Kete gje nuk e zbuluam ne, por e zbuloi vete kengetari, i cili pasi shkroi nje status ne profilin e tij, pas disa minutave e terhoqi, por ne ishim me te shkathet se kengetari dhe ia kopjuam ate qe kishte vendosur ne status per te bere lajmin! Kastro nga martesa e pare ka nje djale, kurse nga kjo lidhje e re, se cfare pritet te linde nuk e dime, por kjo do te thote se cifti po perjeton ditet me te lumtura te tyre. Tashme listes se gjate te personazheve VIP qe presin te behen prinder, do t’i shtohet edhe Kastro, si nje baba VIP ne mesin e atyre qe kane e perjetuar tashme emocionin e te qenet prind. Para disa ditesh, Kastro perseri deklarohet duke thene: “Me krenarine me te madhe njoftoj qe se shpejti behem baba per te dyten here. E dua pa fund nenen e femijes sim te ardhshem dhe jam super i lumtur”. Nga ajo qe mesuam nga burime te aferta te ciftit, e perzgjedhura e Kastro Zizos eshte 4 muaj shtatzene dhe diku nga fundi i muajit maj, Erleta dhe Kastro pritet te behen prinder te nje femije, por gjinine e bebes ende nuk e kane zbuluar. /panorama/dhjetor 2011/

Saturday, 3 December 2011

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS, 3 Dhjetor 2011

Revista PANORAMA PLUS, 3 Dhjetor 2011
 • Kastro, Per here te dyte baba, Erleta 4 muaj shtatzene
 • Devis Xherahu: Jam ndare nga gruaja, vargjet e Jorgo Papingjit ishin profetike
 • Nje bionde ne krahet e Seldit, flitet per fejese
 • Adelina: Me Seldin vetem shoke
 • Adela Xhamani fillon pune te "Gazeta Shqiptare"
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PANORAMA PLUS Journal, 3 December 2011

Castro, for the second time dad, Erleta 4 months pregnant
Xherahu Davis: I am separated from wife, George Papingji verses were prophetic
A blonde in the arms of SELDI, talk about engagement
Adelina: The SELDI just friends
Adela Xhamani work begins with "The Albanian newspaper"
]]

Tuesday, 12 May 2009

Da Ghost, Intervista Top RTK

Da Ghost, Intervista ne emisionin Top RTK, 11.05.09

Faton Zejnullahu, i njohur me emrin e tij artistik Da Ghost, si mysafir tek Erleta Hoti ne Top RTK. Da Ghost tani me, nje reper mjaft i njohur me nje ze karakteristik qe ka terhequr per bashkepunim edhe nje kengetare si Adelina Ismajli me te cilen ai ka realizuar nje kenge me titull "Urdher i Ri" e qe pritet te dale edhe si videoklip.

Me 1 maj 2009, ne diskoteken "Rinora 4" ne Zvicer, Da Ghost ka promovuar albumin e tij solo me titull "Ma i qarti". Me heret, Da Ghost ka qene pjese e Down Town dhe me pastaj e Infinit Records. Ne kete promovim ka qene prezente edhe vete Adelina e cila ka ndezur atmosferen ne maksimum. Perndryshe albumi i cili permban 22 kenge, ende nuk ka dalur ne treg per shitje por pritet te vershoj tregun gjate kesaj vere.


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Da Ghost, interview in the show Top RTK, 11:05:09

Faton Zejnullahu, known with its artistic name Da Ghost, as a guest at the Top RTK with Erleta Hoti. Da Ghost milestone now a very familiar voice with a characteristic that has attracted the collaboration as a songstress Adelina Ismajli with which he performed a song titled "New Order" which is expected to appear as a video clip.

1 May 2009, we diskoteken "4 Youth" in Switzerland, Da Ghost has promoted his solo album titled "The qarti Ma. Earlier, Da Ghost was part of the Down Town and then with infinite Records. In this promotion was also present themselves Adelina which has heated the atmosphere at a maximum. Otherwise the album contains 22 songs, still has not turned out in the market for sale but are expected to overflow the market during this summer.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online