All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ermal Fejzullahu. Show all posts
Showing posts with label Ermal Fejzullahu. Show all posts

Tuesday, 15 April 2014

Një ‘Mega Oster Festival’ për festën e Pashkës në Aadorf

Një tjetër event i bukur ku të gjithë shqiptarët e sidomos ata që e festojnë festën e Pashkëve dhe që jetojnë në Zvicër apo përreth mund të jenë të pranishëm, po vjen nga ‘MegaEvent’.

Ne mësojmë se disa nga artistët më të mirë shqiptarë si Sabri dhe Ermal Fejzullahu, Leonida Marjakaj, Albina Ratkoceri, Prendo dhe Noa, Pjetër Delia si dhe Ansambli ‘Arbëresha’ do të argëtojëne më datën 20 prill në Kulturzentrum Aadorf (TG).

Ky event mban firmën e organizatorit të suksesshëm Robert Ukaj dhe ka moton ‘Ti festojmë së bashku Pashkët’ dhe do të jetë një super mbrëmje e quajtur ‘Mega Oster Festival’./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
A 'Mega Oster Festival' at the feast of Passover in Aadorf

Another beautiful event where all Albanians, especially those who celebrate the Easter holiday and living in Switzerland or around may be present, coming out 'MegaEvent'. We learn that some of the best artists like Sabri Albanian and Ermal Fejzullahu, Leonida Marjakaj, Albina Ratkoceri Prendo and Noah, Peter and Delia Ensemble 'Arberesha' will argëtojëne on 20 April in Kulturzentrum Aadorf (TG).

Tuesday, 6 August 2013

Revista PALOMA - 3 Gusht 2013

Revista PALOMA - 3 Gusht 2013
Revista PALOMA, 3 Gusht 2013
 • Zajmina: Mentaliteti shqiptar me ka ndrydhur
 • Mihrije Braha, nuk harron te zhvishet edhe kete vere
 • Marsela Cibukaj: Dua lule dhe biciklete, jo iphone dhe X5
 • Ermal Fejzullahu: Pesha e tepert po me pengon! Kengetari ne pritje te femijes se trete: Bashkeshortja ime, Ariana, do sjelle ne jete nje vajze
 • Fatmire Sinanaj, shqiptarja qe realizon film porno me ish-burrin e  Kim Kardashian
 • Rita Ora: Do kendoja me qejf ne Serbi!
 • Sa vere e nxehte.. per ish-banoret e "Big Brother". Ku dhe me ke po pushojne? Sa po u shijon kjo vere? Joana Gjuzi, ne pishina topless; Anaid Kaloti: Pushoj vetem ne fundjave; Rike Roci: Vera e ndare mes Lukes dhe Elones; Edber Laho: Nuk ndahem nga Vigani dhe Arbenita; Elena Lika, ne Capri per pushime dhe pune; Olta Leka, pa pushime prej semundjes se babit
 • Luli Bitri, aktorja shqiptare ne krahe te Michele Placido

Sunday, 21 July 2013

Revista PALOMA - 20 Korrik 2013

Revista PALOMA - 20 Korrik 2013
Revista PALOMA, 20 Korrik 2013
 • Besa Kokedhima: Kur rilind nga nje dashuri...
 • Arian Cani braktis TV Klan?
 • Joana u qendron larg meshkujve
 • "Miss World Kosova", Antigona Sejdiu: I trembem gares me me te bukurat e botes
 • Luran Ahmeti, shqiptari qe interpreton ne "Sulltani i Madherishem": Ne Turqi shqiptaret respektohen me shume se ne vendlindjen e tyre
 • Big Mama: Kam trup perfekt!
 • Erik Lloshi, mesazh meshkujve shqiptare: Mjaft i dhunuat femrat!
 • Hermes Nikaj, feston 21-vjetorin e lindjes mes shume VIP-ash
 • Albana Osmani: Rihanna me ka kopjuar!
 • Bar Rafaeli shijon puthjet lesbike me mikeshen
 • Ermal Fejzullahu, baba per here te trete!
 • Mimoza Ahmeti vjen nga Kanadaja per pushime
 • Fejohet Masiela Lusha, i dashuri i propozon ne Hawaii

Monday, 7 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 7 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Diellza Kolgeci, vjen me nje kalendar te vecante per vitin 2013 te realizuar ne formatin bardh e zi.
 • Zana Krasniqi raportohet te jete 3 muajshe shtatzene me nje biznesmen nga Londra.
 • Nora paralajmeron, se shpejti videoja e re "Big Love" ne bashkepunim me Vig Poppen, ndersa kenga eshte promovuar ne programet festive per Vitin e Ri
 • Bertan Asllani, shkruajne mediat, do te paraqitet me nje rol ne serialin e famshem turk "Sulltani i Madherishem"? Keto shkrime bazohen ne fotot qe kengetari beri me personazhet kryesore te ketij seriali turk. Mirepo, Bertani ka mohuar keto thashetheme se do jete pjese e serialit turk, duke thene se jane vetem foto dhe kaq.
 • Tuna ne lidhje me reperin e Babastars, Cozman? Sipas Telegrafit, fqinjet e kengetares kane pare reperin disa here duke dalur nga banesa e saj.

Sunday, 6 January 2013

Genta, Ermali, Nora, Kaltrina dhe Dafina me hitet e fillim-vitit

Nuk ka kaluar ende java e parë e vitit të ri 2013 dhe disa këngë të këngëtarëve shqiptarë janë kthyer në hite.

Flasim për këngët e atyre artistëve që i kishin lënë t’i promovonin në programet festive të fundvitit dhe nisjes së një viti të ri.

Dikush kishte menduar që të sillte njëkohësisht edhe klip, apo dikush tjetër po e realizon videon e këngës që mori më shumë pëlqime nga audienca.

Ne hulumtuam edhe konkurrencën e tyre në kanalin e videove ‘Youtube’, apo edhe në profile të ndryshme të fansave dhe vumë re që disa këngë ishim bërë tashmë jo vetëm hite, por edhe shumë të klikuara në internet.

Kujtojmë që ishim ne të parët si gazetë që sollëm lajmin se këngëtarja Genta Ismajli po realizon një baladë të bukur dhe kënga erdhi, u dëgjua dhe vetëm për pak ditë i ka kaluar 200 mijë klikime, si dhe është bërë refren i shumë njerëzve nëpër rrjetet sociale. ‘E kam provuar’ quhet kënga e realizuar me muzikë dhe tekst të Arsim Bunjakut, ndërsa pritet që kjo këngë të vijë edhe me një video.

Thursday, 3 January 2013

Kengetaret, asnje peng te madh ne 2012-n

Kaloi edhe një vit, ku artistët kanë qenë të organizuar në forma dhe mënyra të ndryshme, sidomos këngëtarët dhe me ta ne kemi biseduar për të kuptuar nëse në vitin që kaloi kanë pasur ndonjë peng që e kujtojnë dhe për arsye të ndryshme nuk e kanë realizuar.

Por, shprehja më e shpeshtë e tyre gjatë prononcimit për gazetën tonë ka qenë kjo: “Asnjë peng nuk më ka mbetur”.

Megjithëse këngëtarët e njohur shqiptarë të rinj dhe të vjetër në karrierën e tyre muzikore janë treguar paksa diplomatikë duke na kujtuar se pengje nuk kanë pasur, për shkak se albumet, këngët dhe videot kanë rezultuar të suksesshme, por e gjitha kjo falë fansave të tyre të shumtë. E dikush shkurt e dikush më gjatë flasin për këtë temë.

Aurela Gaçe: “Asnjë peng nuk më ka ngelur. I kam realizuar të gjitha ato që ia kisha vënë qëllim vetes. Nga ana profesionale arrita  të  “promovoja albumin e ri që kisha 2 vjet që punoja, nxora në treg video të reja, këngë të reja. Realizova koncert recital në Tiranë, ku çdo gjë ishte “live”. Pata mundësinë të isha në USA, Itali e Vlorë për festën e Pavarësisë dhe  të merrja një emocion të papërshkrueshëm. Nga ana humane, këtë vit ndiej se jam njeri shumë i lumtur dhe e plotësuar si femër. Jam nënë e një vajze 1-vjeçare dhe kjo është lumturia dhe arritja më e madhe e jetës.”

Wednesday, 2 January 2013

Fenomeni Rita Ora


Të gjithë e quajnë fenomen dhe yll këngëtaren Rita Ora.

Kështu ka nisur edhe ideja jonë në bisedën me disa nga artistët më të njohur shqiptarë, ku për gazetën tonë kanë treguar dikush me disa fjalë e dikush nga krenaria që u dhuroi të gjithë shqiptarëve me suksesin e saj kjo artistë shqiptare me famë botërore, kanë shumë fjalë për të thënë për të.

Edhe ata vetë si artistë shqiptarë do të donin një ditë të kishin famën e saj, por konkretisht  çfarë mendojnë këngëtarët tanë për Rita Orën?

Genta Ismajli:  “Gëzohem për suksesin e saj, si të gjithë shqiptarët. Edhe unë mendoj njëjtë me ta.”

Ermal Fejzullahu: “Për Rita Orën çfarë të them, isha dje duke e analizuar në një performancë të “X Factor” të UK, dhe për mua ajo është një yll i lindur dhe po na e n’drit fytyrën kudo që shkon dhe kështu ne i urojmë edhe shumë më shumë sukses.

Kengetaret, shpenzime per te qene “in”

Nuk janë vetëm femrat ato që duhet të duken bukur në një video, por edhe meshkujt, apo qoftë edhe në një ditë të zakonshme dhe të lirë të tyre, jo vetëm gjinia e bukur është meraklie e të veshurit.

E për tu dukur bukur dhe ’in’ dhe duke qenë se je në syrin kritikues të njerëzve të tjerë të thjeshtë, artisti mundohet të vishet bukur dhe të duket mirë në një video.

Këtë vit që iku sollën shumë klipe, sa i kushtuan ata rëndësi, apo a i fituan ato para që shpenzuan na rrëfejnë vetë këngëtarët e njohur shqiptar.

Aurela Gaçe: “Oh, sigurisht shpenzova shumë në albumin tim të ri, në klipet pasuese sigurisht, dhe të gjitha këto kanë shumë kosto.  Nuk i kam bërë llogaritë  a i fitova menjëherë çfarë shpenzova, por  diçka është e ditur, kur punon shumë , edhe rezultatin  e sheh.”

Rovena Stefa: “Do të gënjeja nëse do të thosha se nuk shpenzova, nganjëherë më shumë se sa duhet kur i referohem harxhimeve, pasi unë si këngëtare i kushtoj shumë rëndësi dukjes, për të ardhur pranë fansave më bukur dhe gjithmonë e më mirë.

Monday, 31 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 31 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Rita Ora fiton cmimin "Best Newcomer" ne kuader te cmimeve vjetore "Bizzare Awards" qe ndahen nga tabloidi anglez "The Sun"
 • Ermal Fejzullahu rikthehet me klipin e ri "Digje Sonte" punuar nga produksioni "Focus Production"
 • Blero dhe Adrian Gaxha paralajmerojne nje bashkepunim se bashku
 • Edona Llalloshi ne pergaditje te nje klipi te ri qe do realizohet nga EMF Creative
 • Lori pergenjeshtron lajmin se ka pasur sherr me kengetaren Adelina Tahiri, te cilen ajo e konsideron shoqe te mire.
 • Miriam Cani reagon ndaj kritikave negative te shqiptareve per artistet shqiptare dhe boteror
 • Rita Ora me gjithe familjen ne Dubai per festat e fundvitit. Mesohet se do te performoj ne njeren nga resortet luksoze te Dubait ne naten e Vitit te Ri.

Tuesday, 25 December 2012

Digje kete fundvit me Ermal Fejzullahun (Video)

“Digje sonte” kështu quhet kënga ritmike e këngëtarit më “in” të 2012-ës Ermal Fejzullahu.


Kënga ka ardhur në natën e Krishtlindjeve me një super ritëm dhe një klip shumë të bukur, ndërsa ka fituar menjëherë klikimet e shumta.

Kjo është dhurata për festat e fundvitit nga këngëtari Ermal Fejzullahu, e ndërsa juve ju mbetet ta shijoni në maksimum këtë këngë të bukur, e ndërsa të mos digjeni./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Burn this season with Ermal Fejzullahu

"Burn Tonight" so called singer's rhythmic song "in" 2012 Ermal Fejzullahu. The song came on Christmas night with a super pace and a very nice clip, and has won multiple clicks immediately.

Sunday, 23 December 2012

Revista PALOMA - 22 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 22 Dhjetor 2012
 • E bukura e ka emrin Marina Vjollca
 • Iva Tico dhe Alketa Vjesiu, debat te ashper ne publik. Iva: Alketa ka shume fjale dhe aspak brendi! Alketa: Iva eshte nje gazetare mediokre
 • Floriani i vogel i dashuruar ne Encen: "Ia kam kushtuar asaj kengen 'Ngjyra e Kuqe'"
 • Personazhet e (zh)veshur me keq per 2012-n!
 • Ardian Bujupi: Thashethemet per fitoren e festivalit po me penalizojne!
 • Mariza Ikonomi: Kam jetuar dashuri te dhimbshme!
 • Kenan Imirzalioglu: Virgjeria te nje femer eshte shume e rendesishme!
 • Ermal Mamaqi: 2013-a me muzike dhe pa aktrim!
 • Nora Istrefi ofendon Rita Oren: Rita, je qesharake!
 • Granit Xhaka: "Te gjitha parate qe fitoj ua dorezoj prinderve! Mund te blija nje Ferrari dhe te beja shpenzime ekstravagante, por s'bej asnjeren nga keto!"
 • Meshkujt dhe femrat me seksi shqiptare te 2012-s

Thursday, 6 September 2012

Ermali dhe Gena ne telashe me Rock City...

Ermal Fejzullahu & Gena

Ermali dhe Gena ne telashe me Rock City

Tashme eshte shnderruar ne hit kenga “Ermal Fejzullahu & Gena - Ajo” e cila eshte duet i kengetareve te mirenjohur, Ermal Fejzullahut dhe Genes, por ne fakt kenga e cila thuhet se eshte punuar nga Florent Boshnjaku, ka nje autor tjeter.

Kompania Rock City ka derguar nje komunikate ne redaksine tone, ku thuhet se Dj Nardi eshte ai qe e ka punuar kengen “Ajo”. Besohet se Dj Nardi e ka perfunduar vijen melodike te kenges ashtu sikurse ‘beatin’, ndersa me pas kengetaret shfrytezuan po kete vije melodike dhe ‘beat’ pa te drejte.

Tuesday, 28 August 2012

Ermal Fejzullahu mbush 25 vjet...

Ermal Fejzullahu feston 25- VJETORIN

Edhe ne u cuditem kur morem vesh moshen e Ermalit, sepse e mendonim me te madh. Jo se kengetari duket me i madh fizikisht, ( megjithese keto kilet e teperta qe ka marre, ndikojne disi), por me shume per ate qe Ermali ka arritur te realizoje ne nje moshe kaq te re. Ai eshte babai i dy femijeve dhe nje kengetar i suksesshem. Djali nga Prishtina po kalon nje vere impenjative, duke kenduar ne shume qytete te Kosoves e Shqiperise, dhe vazhdon te jete po aq i dashur dhe i kerkuar nga publiku. Ne i urojme edhe 100 vite te lumtura! /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ermal Fejzullahu celebrates 25th birthday

Even we were amazed when we learned ermali age because of greater thought. Not that the singer looks great physically (although those excess pounds that has received somewhat affect), but more about what Ermali has come to realize in an age so young. He is the father of two children and a successful singer. The boy from Prishtina is running a summer demanding, singing in many towns in Kosovo and Albania, and continues to be just as loved and wanted by the public. We wish the 100 years of happiness! / bluetooth / ]]

Friday, 24 August 2012

Hitet shqiptare qe pushtuan veren e 2012-s

Janë të shumta këngët që e bënë më të nxehtë këtë verë të 2012-s që dalëngadalë po ikën. Këngëtarët shqiptarë edhe këtë verë nxituan që secili me krijimet dhe muzikën e tyre të konkurrojnë tregun muzikor dhe secili me dëshirën që të jenë sa më “in”.

Por jo të gjithë artistët gjetën ritmin e duhur në mënyrë që shqiptarët t’i dëgjojnë vetëm ata dhe t’i pëlqejnë aq sa duhet. Edhe gjatë programit “Top Vip” në Top Kosova Radio në një sondazh që realizuam me dëgjuesit u vlerësuan shumë këngë që vazhdojnë të jenë hite në këto ditë të nxehta.

Superhit, kënga e Tunës “I asaj”
Mund të quhet SUPER-HITI i kësaj vere si këngë shumë e klikuar në kanalin youtube më shumë se 2 milionë klikime dhe gati 5 mijë pëlqime, është fjala për këngën e Tunës “I asaj”.

Ndërsa nëse do të veçonim ndonjë koment është e pamundur se përveçse ka qenë kënga më e dëgjuar, ajo ka qenë edhe më e komentuara negativisht për prekjen dhe performancën e saj në klip. Një tjetër superhit megjithëse erdhi vetëm në audio që u dëgjua shumë dhe në radion atraktive Top Kosova Radio u pëlqye pa masë, ishte kënga “Noku vogël”, këngë kjo dedikuar Alehadrës, vajzës së vet, nga reperi Noizy.

Tuesday, 21 August 2012

Ermal Fejzullahu, cdo dite e me i trashe...

Ermal Fejzullahu nuk bie nga pesha

Kohet e fundit kengetari i njohur Ermal Fejzullahu eshte diskutuar ne media per mbipeshen e tij. Madje ne intervista te ndryshme kengetari ka bere shaka lidhur me shendetin e tij duke thene se edhe miq te ndryshem e kane keshilluar te dobesohet.

Megjithate ne kete foto nuk shohim qe perpjekjet e kengetarit te kene dhene ndonje rezultat. Madje vihet re e kunderta, kopsa e kemishes se Fejzullahut eshte duke shperthyer nga casti ne casti per shkak te shendetit te tij te tepert ne pjesen e barkut.

Ermal Fejzullahu eshte nje kengetar mjaft i pelqyer si ne Kosove ashtu edhe ne Shqiperi. /shqiptarja/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ermal Fejzullahu does not lose weight
Recently celebrity Ermal feat discussed in the media for his obesity. Even in interviews singer joked about his health, saying that various friends have advised weaken.However in this picture does not look that efforts have given a singer results. Even noted otherwise, the shirt buttons Fejzullahu is bursting moment by moment due to his excessive health on the belly.Ermal feat is a singer well liked both in Kosovo and in Albania. / Albanian / ]]

Monday, 13 August 2012

Ermal Fejzullahu, me i suksesshmi i veres


Vitin e kaluar dikush që ia kishte inatin këngëtarit Ermal Fejzullahu, kishte shkruar se ai dështoi në Durrës.

Por ne ishim aty rastësisht për të parë se sa qindra persona gumëzhinin teksa hynin dhe dëgjonin në një nga ambientet më të mëdha në Durrës vetëm para 3 ditëve, artistin e shumë hiteve.

Atë natë kishte edhe të tjerë këngëtarë nëpër vende të tjera, por pushuesit e ardhur nga  katër anët shqiptare apo vende të huaja kishin zgjedhur për të kërcyer dhe dëgjuar zërin e Ermalit.

Atë natë syri ynë ka parë pothuajse 2 mijë vetë që argëtoheshin, teksa Ermali këndonte hitet e tij dhe këngë ritmike të ndryshme dhe për këtë lajm me fakte që po flasim e meriton të jetë këngëtari më i suksesshëm i kësaj vere, pasi jo vetëm atë natë, por çdo natë sa herë këndon Ermali ka plot adhurues dhe pushues që e dëgjojnë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Ermal Fejzullahu, the most successful wine

Sunday, 22 July 2012

Ermali dhe Gena, gati videon e duetit

Tashmë çdo gjë është gati vetëm pritet lansimi i këngës duet në mes këngëtarit Gena dhe Ermal Fejzullahu. Është gati edhe video-klipi i punuar mjaft interesant nga produksioni ‘Max Production’.

Ne siguruam edhe këtë foto gjatë xhirimin, në të cilat shihen dy artistët e suksesshëm, që siç thotë edhe vetë Gena me modesti kur ne e pyesim për hitin e kësaj vere dihet tashmë, do të jetë kjo këngë super verore e ritmike dhe me një tekst të bukur.

Ndërsa Gena, na ka thënë se të gjithë fansat e tyre duhet të durojnë edhe pak dhe po vjen ky hit i bukur. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ermali and Gena, a video about duo

Now everything is ready just waiting to launch the song duet between singer Gena and Eminem. It is about the video clips of interesting work from production 'Max Production'.

Tuesday, 12 June 2012

Gena dhe Ermal Fejzullahu gati nje hit veror [AUDIO]

 Dy nga këngëtarët më me zë të tregut shqiptar Gena dhe Ermal Fejzullahu kanë qenë të ftuar në programin ‘Pro Shqip’ në Top Kosova Radio, ku kanë treguar arsyen se pse shihen bashkë këto ditë më shumë se kurrë.

Ata sapo ishin kthyer nga studio e Florent Boshnjakut ku kanë regjistruar një duet me tekst të Avni Qailit dhe që na kanë treguar që do të jetë një super hit i kësaj vere.

Ndërsa, të pyetur se më kë do të donin të bashkëpunonin me ndonjë nga femrat e estradës, Gena për Kosovë ka thënë se do ti pëlqente me Dafina Zeqirin, e ndërsa Ermali për Tiranë ka thënë se do t’i pëlqente me Elvana Gjatën.

Friday, 8 June 2012

Çiftet simpatike te “VFM 12”

Ndoshta fotot do t’ju flasin këtë herë më shumë se fjalët tona. Ata kanë qenë çiftet më simpatikë që u dukën shumë bukur në tepihun e kuq të “Video Festit Muzikor 2012”.

Duhet ta nisim me çiftin që shkëlqeu këtë herë më shumë se askush tjetër, këngëtari Ermal Fejzullahu dhe bashkëshortja e tij, apo edhe çifti që ka kohë që duken mirë, Robert Berisha dhe Nora Istrefi.

Ndërsa, nëse do të bënim një listë pas çifteve të para vinin edhe Ermal dhe Ami i “Dancing with the Stars”, apo çifti tjetër nga Shqipëria që ishte zemra e këtij eventi, Albani dhe Miriami, pa harruar edhe Ilir Beranin dhe Gilin që janë dukur dhe kombinuar mjaft bukur, dhe në fund Blero dhe Teuta. Këta ishin çiftet simpatikë të “VFM 12”. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Charming couples "VFM 12"

Maybe the pictures will speak this time more than our words. They have been more charming couple who seemed very nice on the red carpet of "Festus Music Video 2012".

Thursday, 7 June 2012

“Video-Festi Muzikor” me trio grupe kengetaresh

Nuk kanë fituar çmime, por e kanë krijuar ndoshta atmosferën më të bukur në 10-vjetorin e “Video-Festit Muzikor 2012”.

Ideja, nëse edhe ju të dashur lexues e keni parë, kanë qenë se pothuajse të gjithë këngëtarët që kanë kënduar kanë qenë trio.

I kujtojmë djemtë e njohur të artistëve shqiptarë, si, të cilët e kanë performuar një këngë të bukur botërore.

Të tretë kanë qenë edhe bigët e mëdhenj të muzikës shqiptare, si: Ramadan Krasniqi, Sinan Vllasaliu dhe Shkëlzen Jetishi. Por, edhe vajzat që i kënduan këngët më të bukura të ish-festivalit “Show-Fest” ishin tre Jonida Maliqi, Kaltrina Selimi dhe Leonora Poloska.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online