All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ermela Mezuraj. Show all posts
Showing posts with label Ermela Mezuraj. Show all posts

Monday, 16 September 2013

Ermela Mezuraj, ushtron vetembrojtjen...

Ermela Mezuraj ushtron artet marciale
Ermela Mezuraj: Po ushtrohem ne sportet e vetembrojtjes, disa here kane tentuar te me grabisin

Ne “Big Brother 4”, provoi logjiken e forte duke luajtur me strategji, per te dale nga situatat e rrjedhimisht per te fituar. Tashme po na surprizon me nje sport te ri qe po praktikon ne jeten e saj, ate te teknikave te vetembrojtjes qe njihet si “krav maga”. Ermela Mezuraj na tregon joshjen per te mesuar keto levizje te shpejta dhe arsyet pse i ka hyre nje sporti te tille.

Se fundi kemi pare se e ke marre me shume seriozitet mesimin e ushtrimeve te vetembrojtjes, qe njihen si “krav maga”. Si po ndihesh ne kete eksperience?
Une po ushtrohem prej nje muaji per te pervetesuar teknikat e krav maga, qe eshte nje nga sportet dhe teknikat e vetembrojtjes me ne arritje sot ne bote, dhe qe ka te beje me metoda komandosh nga me te shpejtat dhe efektive, qe ekzistojne per vetemrojtje. Eshte shpikur nga ushtria izraelite per here te pare dhe te njejtat teknika perdor sot dhe FNSH-ja jone. Arsyeja paresore pse i hyra ketij sporti, eshte per te perjetuar ndjesi qetesie mendore dhe trupore, pasi dal nga kursi. Madje, jam penduar pse s’jam marre me pare.

Sunday, 24 March 2013

Ermela Mezuraj: Anaidi llafazan dhe shembull i keq i mashkullit...

Ermela Mezuraj
Ermela, vrer kunder Anaidit: Llafazan dhe jep shembull te keq

Edhe pse miqte e ngushte te Anaid Kalotit, lojtarit nga Tirana te “BB6”, treguan se Ermela Mezuraj eshte nje nga mikeshat e aferta te tij jashte shtepise, perseri fituesja e “BB4” na befason me komentet negative kunder tij ne profilin e saj ne “Facebook”. “Nje mashkull fisnik nuk tregon kurre se cfare ben me nje femer… Anaidi duket qe nuk e di fare se ku e ka shtepine fisnikeria, nje halabak rrugesh, qe jep nje shembull te keq te meshkujt shqiptare. Duke vazhduar me tej komentet rreth tij per karakterin dhe llojin e mashkullit qe perfaqeson ne loje Anaidi, ajo e quan thjesht nje “llafazan”. “Pikerisht kur nje njeri flet shume (aq me teper nje mashkull), nuk tregon se eshte i zgjuar, por thjesht llafazan. Njeriu i zgjuar ka aftesine te flase pak dhe sakte e t’i zere vend fjala. Te behesh antipatik ne kete format eshte shume e thjeshte… mjafton ta kesh emrin Anaid”, perfundon Ermela.


Saturday, 23 March 2013

Revista PANORAMA PLUS - 23 Mars 2013

Revista PANORAMA PLUS, 23 Mars 2013
 • Silva Gunbardhi, behet milionere me klikimet ne Youtube. Per dy muaj, kenga "Te ka lali shpirt" mbledh mbi 11 milione klikime.
 • Eda Zari vjen ne Tirane pas denoncimit te nenes se saj per vjedhje pronash
 • Luran Ahmeti, aktori shqiptar pjese e serialit "Sulejmani i Madherishem"
 • Big Brother; Eldora, vajza talasemike ne "BB" per cmimin e madh, aq sa kushton operacioni
 • Flet Valon Shehu: Vigani i ka provuar te gjitha, prisni supriza. 
 • Pas "Big Brother", Arsimi ne festivalet e filmave ne Verakruz, Berlin e Kanes
 • Fansat kunder gruas se Marselinit: A do ta falte ty yt shoq prostitucionin?
 • Xhimi nxit moshataret e tij: "Jeta fillon 40 vjec, ndaj me votoni mua"
 • Ermela, vrer kunder Anaidit: Llafazan dhe jep shembull te keq

Monday, 18 February 2013

Ermela Mezuraj rrefehet: Si me shkaterroi Big Brother...

Ermela Mezuraj
Rrefehet Ermela: Bigu me ka shkaterruar, 2 vjet me humbje kujtese

Fituesja tregon per marredheniet me leket, ku thote se pasi fitoi ate cmim te enderruar nuk eshte ndjere aspak e lumtur, por shpesh edhe bosh

Ajo eshte e vetmja femer qe ka fituar deri tani nje edicion te Big Brother. Ermela Mezuraj, biondja simpatike dhe me nje karizem te vecante vec lekeve duket se nuk arriti dot te realizonte asnje nga pritmsherite e saj. Deshira dhe pasioni i saj ishte per televizionin, por gjate rruges ne keto vite nuk i doli perpara asnje porte jeshile per t’u futur brenda. Madje edhe per pune te tjera nuk i ka ecur shume. Se fundmi ajo ka qene e ftuar ne emisionin “Kasketa”, te Kastro Zizos, ku ka treguar gjera mjaft interesante dhe te pathena me pare. Ajo se pari ka treguar jeten e saj aktualisht, ku jeton ne nje apartament ne Tirane. Pohon se eshte vetem, pasi eshte ndare nga ish-i dashuri i saj.


Saturday, 5 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 5 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 5 Janar 2013
 • Blerim Destani, nderron vitet me dy te dashurat ne Dubai
 • Sisi Ujka: Nje femije, dhurata qe deshiroj nga Pirro per 2013. E dashura 27 vite me e re deklaron pasionin per kantautorin Cako: Falemnderit qe ekziston duke me dhuruar vetem lumturi
 • Zhaku vendos te hakmerret. Nxjerr te palarat e personazheve VIP ne autobiografine e saj
 • Personazhi: 12 muajt e Jonida Vokshit ne kalendarin sensual te 2013-s
 • Ciljeta Xhilaga: Pse e mbylla biznesin, ja planet e mia ne SHBA pas lindjes
 • Florian Beqiri, 12 vjec, kendon ne klube si te rriturit
 • Ulpiana Lama, e martuar prej 14 vitesh, demonstron puthje televizive me bashkeshortin per te fituar vemendje
 • Zana Krasniqi tre muaj shtatzene me biznesmenin nga Londra
 • Televizion; 2012-ta, ja VIP-at qe e quajten vit ters pas ndarjes nga bashkeshortet dhe te dashurit: Redon Makashi & Elda Koci, Samanta Karavella & Kreshnik Kasneci, Tuna Sejdiu & Rilind Reka, Dafina Zeqiri & Ledri Vula, Klevis Bega & Erleta Hoti, Rozana Radi & Mc Kresha

Saturday, 29 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 29 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 29 Dhjetor 2012
 • Anjeza Shahini, lidhje dyvjecare me diplomatin anglez. Ne Festival me kengen "Love", sepse dashuria eshte premtim!
 • Nata e Vitit te Ri: Kengetaret qe do te paguhen nga 2 deri ne 7 mije euro
 • Politikane, gazetare e artiste festojne ne darken madheshtore te "IHB Group"
 • Ligerti, informaticieni me te cilin Ermela tradhtoi Jotin. Kush eshte Ligerti, djali qe i ka rrembyer zemren Ermeles. Emrela "block" Ervinit, edhe pse s'jane bashke xhelozohet kur e sheh me femra. Joti: Emrela me tradhtoi, kusheriri me njoftoi me SMS ndersa puthej me Ligertin
 • Kryeministri Berisha: Zgjohem me "Gangnam Style" dhe qetesohem me Rona Nishliun
 • Shkendija, Bleona dhe Genta e BB, 3 femrat qe gjate 2012-s i nxoren ne shesh te gjitha
 • Pas dy deshtimeve ne martese, Kastro Zizo behet doktor ndjenjash
 • Berisha takon djemte e "2XL": Do vij ne 2013!

Saturday, 1 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 1 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 1 Dhjetor 2012
 • Floriana Garo: Ju rrefej per Rita Oren mbrapa kuintave. Rita e lodhur dhe e emocionuar.
 • Argjentina Ramosaj: Me Vedatin kishim mosmarreveshje, do bej duet me Florin
 • Stresi: Si i perjetova kater javet ne burg, mbaj arme per siguri
 • Zbulohet i dashuri i ri i Dafina Zeqirit, me profesion truproje
 • Tony Dovolani, shqiptari qe fiton "Dancing With The Stars" ne Amerike
 • Motra e Ermeles se BB4 le burgun pas dy vitesh, perfiton nga amnistia per 100-vjetor
 • Klipi i Gaxhes 500 mije klikime per 24 ore, zhduket mistershem nga YouTube
 • Pirro Cako i shmanget zhurmes se koncertit te Inves, 100-vjetorin e feston jashte
 • Gjyste Vulaj: Edhe pse shtatzene, ofertat per koncerte nuk munguan

Sunday, 25 November 2012

Revista PANORAMA PLUS - 24 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 24 Nentor 2012
 • Sinani investon miliona per rikthimin me Seldin
 • Ermela dhe Franceska te zhgenjyera nga braktisja e te dashurve, ja reagimet
 • Kengetaret qe do te paguehen nga 1 mije euro per te shoqeruar Rita Oren
 • Genti Hazizi: Dashurite ne dy kohe, te dyja te bukura
 • Albana Osmani: Te henen finalja e "VIP Shpija", ja surprizat
 • 100-vjetori, pronaret e lokaleve hapin thesin per kengetaret
 • Vlash Martika: Kam vendosur te largohem ne Australi
 • Inva Mula surprizon me linjat pas lindjes se vajzes ne provat e koncertit per 100-vjetorin
 • Blerim Destani: Cfare do te beja ne emer te dashurise!
 • Valza Bajra fiton rolin e pare ne telenovelen "Dulce nina"
 • Anjeza Branka ndryshon look, shfaqet si brune
 • Politikanet dhe gazetaret e preferuara te Sekuit, se bashku ne jete nate
 • Enkeli dhe Mesila ne pub sillen si adoleshente

Saturday, 17 November 2012

Revista PANORAMA PLUS - 17 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 17 Nentor 2012
 • Ermali i "BB" me te dashur te re ne publik. Nje bionde qe i ngjan Franceskes
 • Ermela e BB4 ndahet nga Joti pas nje viti bashkejetese. E deklaron veten "single" dhe pohon: "Ka njerez qe ikin e s'thone asnje fjale"
 • Albana Osmani dhe Zhaku perfshihen ne nje sherr banal, teksti i plote...
 • Flasin kengetaret: Ja pse u zhgenjyem nga "Kenga Magjike"
 • Ermal Mamaqi: Po perpiqem ta bind Sali Berishen nepermjet batutave.
 • Deshton dueti me Vedat Ademin, Argjentina nuk paguan parate
 • Andos Sinani: Ne dashuri nuk lendoj aq sa mund te mendohet
 • Kengetaret, te deformuara nga defektet e grimit dhe liftingu i fytyres
 • Pas ekstravagances, Rita Ora shfaqet e veshur deri ne fyt
 • Misse Beqiri shtatzene, portieri i Manchester baba per here te pare
 • Dren Abazi: Ende besoj ne dashuri pa ndonje interes te madh
 • Adelina Ismajli: Kam vendosur te heq dore nga muzika, ja arsyet.

Thursday, 27 September 2012

Ermela: Si po harxhoj milionet e fituara per te nxjerre motren nga burgu...

Ermela: Si po i harxhoj 100 milionet qe fitova ne Big Brother per te nxjerre motren nga burgu

Fituesja e “Big Brother 4” rrefen kalvarin e motres dhe padrejtesite qe sipas saj po i ben sistemi i Drejtesise.

Ermela Mezuraj vetem ne 100 dite u kthye ne vajzen 100 milionshe si fituese e “Big Brother 4”, mjaftueshem per t’u konsideruar e pasur, ne krahasim me c’kishte qene para hyrjes ne loje. Dhe kurioziteti te shtyn ta pyesesh se cfare beri me ato para. Por paralelisht me kete fitore, Ermela u komentua po njesoj ne faqet e gazetave per burgun e motres se saj, Gerta, e cila u arrestua me akuzen e bashkepunimit ne grabitjen e 67 mije eurove, ekuivalenti ne monedhen shqiptare i cmimit te madh te qe ajo fitoi ne “BB”.

Wednesday, 26 September 2012

Revista PANORAMA PLUS - 22 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS - 22 Shtator 2012
 • Ermali i BB5: Francesken nuk arrita ta doja per fajin e saj
 • Erleta Hoti: Ju rrefej momentet dramatike te ndarjes me Kastro Zizon. Ai nuk pergjigjet financiarisht per vajzen.
 • Ermela Mezuraj: Si po harxhoj 100 milionet per te nxjerre motren nga burgu
 • Flet mikesha e Mc Kreshes, Arijeta Oruci: Ja pse u nda me Rozanen
 • Cimi dhe Alma te BB4, behen prinder te nje vajze
 • Adelina Tahiri: Mamaja nuk me le te ze te dashur
 • Greta Zenelaj: Roli i Helenes do aktrohet ne gjuhen shqipe. Nje film shqip ne Amerike!
 • Ledio Mehmeti zhvishet per "Versace" dhe zbulon te dashuren
 • Kenga "Mall" e Rovena Stefes u publikua ne youtube si video erotike. Menaxherja e kengetares: U klikua me shume se 16 milione here, fituam mbi 20 mije euro
 • Nik Xhelilaj u shfaq te shtunen e kaluar ne premieren e telenoveles turke "Qyteti i humbur"
 • Aurela, Soni, Tuna dhe Bojkeni, 4 emrat e perfolur per jurine e "X Factor"

Sunday, 26 August 2012

Revista BLUETOOTH - 25 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 25 Gusht 2012
 • Bleona Qereti, vjen me avion privat, 4 milione $ per albumin
 • Jozefina Topalli; Pasioni i ri i Kryetares se Kuvendit: Hipizmi
 • Edi & Linda Rama; Pushimet e kreut te opozites me bashkeshorten
 • Ulpiana Lama, prezantuesja e re e "Pasdite ne TCH"
 • Intervista, Ermal Mamaqi: Aborti i Amit i papritur, mezi presim te behemi prinder
 • Fotot ne plazh: Zajmina superseksi ne jaht; "Polici" eksploron karaburunin
 • Ermela Mezuraj, feston 26 vjetorin: "Parate e mbetura nga cmimi i madh me dalin per te jetuar mire. Me Jotin s'kemi bere plane per martese"
 • Zanfina e treta ne Ballkan
 • Franceska: Ermali i di te gjitha levizjet e mia
 • Genta Ismajlit i arrestojne menaxherin
 • Zajmina dhe Fjolla puthje lesbos
 • Vesa Luma dhe Big Basta shkembejne mesazhe dashurie ne FB

Saturday, 25 August 2012

Ermela Mezuraj, kercen "bellydance" ne ditelindjen e saj


Ermela, feste te cmendur per ditelindjen e saj

Ish-banorja dhe fituesja e “Big Brother 4”, Ermela Mezuraj fundjaven e kaluar ka festuar ditelindjen e saj. Ne nje feste mjaft private me njerezit e saj me te afert ajo ka festuar deri naten vone. Ne kete feste nuk kane munguar as miq te saj nga “Big Brother” si Toros, Liam, Mirjeta etj. Nga keto foto qe kemi mundur te kemi, shohim se Ermela vertet eshte kenaqur ne maksimum. Madje ajo eshte kujdesur qe te siguroje edhe disa veshje karakteristike te haremeve arabe dhe te kerceje “bellidance”.

Saturday, 28 July 2012

Revista PANORAMA PLUS - 28 Korrik 2012

Revista PANORAMA PLUS, 28 Korrik 2012
 • Mirjeta e BB: Detajet e marteses sime madheshtore. Kam ftuar edhe Marjelin ne ceremoni! Do te dehem nuse dhe me pas do te hidhem ne pishine.
 • Flet i ati: Dafinen nuk e kam takuar qe kur ishte 2 vjec, ajo me refuzon... Rrefimi rreqethes i Nebiut, babait te kengetares Zeqiri: Ma mori ish-gruaja kur isha ne burg, dua t'i them te verteten e ndarjes
 • Fotot skandal te Toros se BB me femra nudo ne shtrat
 • Ermela Mezuraj: Ja pse hoqa dore nga ambicia per televizionin
 • Frederik Ndoci per here te pare baba i nje djali, ne moshen 50 vjec
 • Emina dhe Misse, modelet shqiptare gjejne te dashur milionere
 • Dy muaj shtatzene, Gjyste Vulaj: Vjehrres do ia plotesoj deshiren me nje nip
 • Arvizu dhe Ina Rama, kafe ne Bllok
 • Aida Shtino: Planet per sezonin e ri, me kane kercenuar ne disa raste
 • Pas ndarjes nga Kastro, Erleta merr nenshtetesine shqiptare

Sunday, 24 June 2012

Ermela Mezuraj ne plazh pa te dashurin...

Ermela Mezuraj
Ermela ne plazh pa te dashurin, freskohet me birra “Korca”

Fituesja e edicionit te katert te ‘’Big brother’’, Ermela Mezuraj, keto dite po ben pushimet e para ne bregdetin shqiptar. Ajo kete radhe nuk eshte shfaqur me te dashurin e saj Jotin, por me disa mikesha dhe te motren, me te cilat eshte pare duke u argetuar ne bregdetin shqiptar. Keto dite te nxehta ajo po freskohet me birra “Korca”, ndersa shfaq edhe linjat e saj trupore te cilat joshin shume. Biondja seksi, e cila u be e njohur nga reality show, nuk i ka shfrytezuar shume skandalet per t’u bere e famshme, por jeta saj private gjithmone ka qene ne qender te vemendjes, sidomos pas lidhjes qe kishte me Ervinin. Pasi tashme zyrtarisht ka filluar sezoni veror, edhe Ermela po shfrytezon keto dite pushimi per te marre ngjyre. Ndoshta Ermela kete vit do te beje dy lloj pushimesh, tani me mikeshat, e ndoshta nga fundi i sezonit me te dashurin Jotin, diku jashte Shqiperise, ku i dihet! /panorama plus/

Saturday, 23 June 2012

Revista PANORAMA PLUS - 23 Qershor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 23 Qershor 2012
 • Rezarta Shkurta: Rozana synonte bashkeshortin tim. Do t'i marr me gjyq maksimumin e parave. Ajo e ka sport te preferuar konfliktin, por me mua ka gjetur gjahun e gabuar.
 • Genta zhvishet perseri: Kam zene te dashur me leke!
 • Gerta dhe Liami ne lidhje sekrete, punojne bashke ne club-e per alibi
 • Tre brezat femra te familjes Berisha, bashke ne sfilaten e At'Nikolles
 • Eneda Tarifa: Pse nuk me pelqen martesa
 • Franceska & Ermali nuk heqin dore nga perkedheljet edhe ne plazh
 • Marigona Dragusha prezanton te dashurin e saj, Drilonin
 • Adi Krasta dhe Ilva Tare bashkohen ne gezimin e kupave
 • Stresi feston 25-vjetorin mes miqsh
 • Elia Zaharia: Loreen, fituesja e "Eurosong", ishte fanse e Rones
 • Argjentina Ramosaj: Lidhja merr fund, kur gjerat komplikohen
 • Redon Makashi: Jam i dashuruar dhe i frymezuar per recitalin

Tuesday, 17 April 2012

Ermela Mezuraj: Liami lojtari me fals ne Big Brother 5

Ermela e “BB4” kunder Liamit: Per mua eshte lojtari me fals ne “BB5”

Ermela Mezuraj, fituesja e “Big Brother 4”, e cila u komentua per suksesin qe pati ne saje te strategjise qe perdori, pasi ka shprehur preferencen e saj per Ermalin, duke e konsideruar ate si lojtarin me te mire te ketij edicioni te “Big Brother”, ka vendosur te dale kunder Liamit. Ne lidhje me lojen e banoreve te BB5, ajo ka dhene opinionin e saj ne profilin personal te facebook-ut, ku ka shprehur nje lloj antipatie per Liamin, i cili nderkaq komentohet si nje nga lojtaret me te forte dhe pretendentet kryesore per finale. ”Une kam qene vete pjese e asaj loje, e di shume qarte strukturen dhe strategjine. E me e rendesishmja eshte “fjala duhur ne vendin e duhur”, shkruan Ermela. Me tej ajo sqaron se “aty brenda ne BB eshte gjithmone tendenca qe lojtaret te bejne sikur s’kuptojne, si e si te te nxjerrin ty te paqarte ne syte e publikut, dhe ndaj lum kush ka nerva te sqaroje e te tregoje deshiren e mire per bashkepunim”. “Por nese bashkepunimi nuk pranohet nga lojtari, ose ka terheqje a kembengulje per te vazhduar, edhe kjo varet nga karakteri i personazhit”.

Tuesday, 13 March 2012

Ermela Mezuraj me look te ri, behet flokekuqe...

Ermela ndryshon look, shfaqet me floke te kuq

Pasi prezantoi te dashurin e saj Joti Ejlli, banorja e famshme si dhe fituesja e edicionit te kaluar te ‘’Big brother’’, vazhdon me surpiza te shumta per ata qe e kane perkrahur deri ne fund. Dashuria me Jotin duket se i ka shuar shpresen jo vetem Ervinit, por edhe atyre meshkujve te cilet kishin shpresa te lidheshin me te. Ermela, ndryshe nga heret e kaluara qe jemi mesuar ta shohim bionde, kete radhe shfaqet edhe me nje look teper ndryshe. Ngjyra e flokeve e ka te kuqe, ndersa ka publikuar fotot e para ne profilin e saj ne facebook, duke marre shume komente pozitive per pamjen e saj terheqese. Kjo ngjyre e flokeve ka ndryshuar teresisht pamjen e Ermeles, duke e shfaqur akoma me sensuale dhe me terheqese per publikun. Ky ndryshim i Ermeles vjen pas shume femrave te njohura te skenes, te cilat u shfaqen me floke te kuq, por me te theksuar se te Ermeles. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ermela different look, appears with red hair

Ervini harron Ermelen, fillon lidhje te re serioze...

Ervini harron Ermelen: Po mendoj seriozisht per lidhjen e re

E donte me gjithe zemer Ermelen, madje mendonte qe nje dite ajo do t’i kthehej patjeter atij, por jane disa gjera te cilat behen kur e deshirojne te dy. Edhe pse mbante shpresa, si duket shanset e Ervinit per Ermelen tashme jane shuar krejt. Ajo ka filluar lidhjen e re te dashurise me Jotin, me te cilin kalojne shume kohe bashke, kurse ne anen tjeter fjalet te cilat i thoshte Ervini se ajo do t’i rikthehet atij, si duket nuk po dalin te verteta. Duke pare mire situaten, Ervini ka kerkuar zgjidhje tjeter duke u lidhur me nje tjeter bukuroshe, madje ndryshe nga idete e aventures, ai tregon se kete radhe po mendon seriozisht.

Sunday, 12 February 2012

Motra e Ermela Mezuraj ne burg...

Denohet me burg motra e Ermeles se “BB4”

3 vjet e 4 muaj burg dhe 27 mije euro demshperblim eshte vendimi i gjykates per Gerta Mezurajn.

TIRANE – Gerta Mezuraj, motra e ish-fitueses se programit “Big Brother Albania 4”, Ermela Mezuraj, u denua me 3 vjet e 4 muaj burg nga Gjykata e Tiranes. Ajo u deklarua e fajshme per vjedhjen e nje shume prej afro 67 mije eurove me 14 dhjetor 2010, para te cilat ishin xhiroja disaditore e nje agjencie udhetimesh ku ajo vete ishte e punesuar. Vendimi i fajesise ndaj saj u shpall dy dite me pare, ne perfundim te 14 seancave gjyqesore. Sipas Gjykates, vepra penale e “vjedhjes me pasoja te renda” eshte kryer nga Gerta Mezuraj ne bashkepunim me te dashurin e saj, Rodrig Malaj. Per te pandehurin Malaj, gjykata vendosi deklarimin e tij fajtor dhe denimin me 5 vjet heqje lirie.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online