All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ermira Babaliu. Show all posts
Showing posts with label Ermira Babaliu. Show all posts

Saturday, 27 April 2013

Revista BLUETOOTH - 27 Prill 2013

Revisa BLUETOOTH, 27 Prill 2013
 • Per ke do te votojne VIP-at?! Kush ka bere "like" Berishen dhe kush Ramen?!
 • Eralda Hitaj, ne pritje per t'u bere nene e nje vajze
 • Ami pret djale: Ermali, baba i kujdesshem!
 • Rezarta Shkurta, fotot e para te shtatzenise.
 • Fotot e 1-vjetorit te djalit te Ingrid Gjonit
 • Ciljeta pozon me mamin dhe vallezon me babin
 • Big Brother; Xhimi, 9 vite pa e takuar djalin, tani eshte 20 vjec; Joana kerkon te bej testin e shtatzenise
 • Kur pozon Big Mama
 • Rrefehet Xhimi i "Big Brother": Me gruan e pare, njohja, martesa dhe femija brenda 11 muajve. Kozeta, bashkeshortja e Xhimit: "Une ia plotesova formularin, jam e kenaqur qe mori pjese"
 • Anjeza Shahini, specialiste ne Ministrine e Kultures, Rinise dhe Sporteve
 • Klajdi Musabelliun e pushojne nga puna

Tuesday, 5 June 2012

Ermira Babaliu kunder kenges 'Mamica"

Nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook, kengetarja e dekadave shqiptare Ermira Babaliu apelon: “Dëgjoni dhe mos e dëgjoni këtë këngë.

E keqja më e madhe muzikës në përgjithesi po i vjen nga vet artistët”, shprehet Babaliu. Sipas saj, “ Dorian Gjoni e të tjerë artistë shumë të talentuar, që bëjnë pjesë në stafin përzgjedhës të këngëve të Top Festit, mbase duhet të mendohen pak më shumë kur marrin përgjegjësira të tilla në këto pranime”. Megjithe apelin e saj kjo kenge fitoi cmimin e publikut.

Ja teksti i konstestuar i këngës “Mamica”

Me lepitkat blu,
fustanin gjer ne gju,
sa e bukur je Mamica,
floket e gjata rica-rica,
oh na çmende fare lozonjare.

I thirra shokët e mi,
te pimë nga një raki,
poshte ballkonit serenate,
të gjithë jemi bërë tape,
oh te keqen lali,
kur do na dali.

Sunday, 26 February 2012

Kengetarja e madhe Ermira Babaliu nderohet nga miqte (Video)

Një mbrëmje e madhe gala mes miq artistësh është zhvilluar në Pogradec me rastin e marrjes së titullit "Qytetare Nderi" të këngëtares së mirënjohur, Ermira Babaliu. Falë kontributit të saj në fushën e muzikës, bashkiakët kanë nderuar Babaliun, e cila prej kohësh lëviz midis dy kontinenteve. Ajo gjithnjë është në ardhje dhe ikje, një zë i mrekullueshëm, një aristokrate e çliruar nga çdo lloj prange.

Babaliun e gjen gjithnjë mes miqsh, përherë e sinqertë në interpretim deri në kufijtë maksimalë. Pas ikjes në Amerikë, Ermirën do të shohësh gjithmonë të ngarkuar; një herë me Pogradecin që e shpie në Amerikë e një herë me Amerikën që e sjell në Pogradec, në të cilat janë dy dashuri në një; dy gjysma globe që kur i bashkon krijojnë botën e tërë, të cilën ajo e rrotullon kaq bukur nëpër duar sikur t`a kishte lodër që e argëton fëmijërinë e saj, të cilën e mban me aq përkushtim dhe dashuri.

Ndërsa artistja e madhe ka realizuar së fundi dhe një këngë me një video që mban titullin “Dashuri Siberiane”/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ermira Babaliu great singer honored by friends

Monday, 20 February 2012

Ermira Babaliu shpallet "Qytetare Nderi" e Pogradecit...

Pogradec, Ermira Babaliu "Qytetare Nderi"

POGRADEC - Nje mbremje e madhe gala mes miq artistesh eshte zhvilluar ne Pogradec me rastin e marrjes se titullit "Qytetare Nderi" te kengetares se mirenjohur, Ermira Babaliu.

Fale kontributit te saj ne fushen e muzikes, bashkiaket kane nderuar Babaliun, e cila prej kohesh leviz midis dy kontinenteve. Ajo gjithnje eshte ne ardhje dhe ikje, nje ze i mrekullueshem, nje aristokrate e cliruar nga cdo lloj prange. Babaliun e gjen gjithnje mes miqsh, perhere e sinqerte ne interpretim deri ne kufijte maksimale. Pas ikjes ne Amerike, Ermiren do te shohesh gjithmone te ngarkuar; nje here me Pogradecin qe e shpie ne Amerike e nje here me Ameriken qe e sjell ne Pogradec, ne te cilat jane dy dashuri ne nje; dy gjysma globe qe kur i bashkon krijojne boten e tere, te cilen ajo e rrotullon kaq bukur neper duar sikur t`a kishte loder qe e argeton femijerine e saj, te cilen e mban me aq perkushtim dhe dashuri. /d.b/balkanweb/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Tuesday, 7 February 2012

VIP Ballina: Revista PLUS - 3 Shkurt 2012

Revista PLUS, 3 Shkurt 2012
 • Ciljeta, Momentet romantike perkrah partnerit
 • Valbona Mema: E verteta e sherrit me Rezarta Shkurten
 • Laura Nezha: Dua nje mashkull seksi!
 • Skandinada Lalaj, pjese e "Big Brother 5"?
 • Erion Zeqiraj: Disa nga arsyet pse ja vlen te jesh beqar
 • Kaltrina Selimi gatuan domate te mbushura
 • Juliana Pasha: Tashme eshte radha e JO-ve ne "X Factor"
 • Ermira Babaliu: Jetojeni jeten ashtu sic ju vjen
 • Dashnor Diko dhe Aleksander Gjoka nga kengetare ne bojaxhinj
 • Klintoni: Mos me beni me "poke"
 • Hermes Nikaj bllokon thirrjet me numer privat
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PLUS Journal, 3 February 2012

Ciljeta, romantic moments alongside partner
Valbona Mema: The truth of discord with Rezarta Shkurten
Nezha Laura: I want a sexy male!
Skandinada Lalaj, part of "Big Brother 5"?
Erion Zeqiraj: Some of the reasons why it is worth to be single
Kaltrina Selimi cooks stuffed tomatoes
Juliana Pasha: Now is the turn of the NO-s in the "X Factor"
Ermira Babaliu: Live out life as it comes
Diko Dashnor and Alexander Gjoka from singers to painters
Clinton: Do not do me the "poke"
Hermes Nikaj blocking calls with private numbers]]

Saturday, 10 December 2011

Kengetarja Ermira Babaliu Synon Politiken...

photo: eliano kalemi
Ermira Babaliu: Me prisni ne politike, interesat e mia, kultura e komunikimi

Ardhja e kesaj here duket te jete me qellime te tjera. Jo se kenga eshte lene menjane, jo! Por mesazhet nepermjet saj tregojne qe Ermira Babaliu dic bluan nder mend. Dhe jo vetem, deri diku synimet e saj po marrin edhe ze. Pogradecarja qe nuk heq dore nga dialekti i saj, duke te zbavitur me fjale qe duhet germuar per t’i gjetur, po realizon nje album te ri. Vecse, nga Amerika, prej nga ka fluturuar per te treten here pas nje largimi disavjecar, nuk ka ardhur vetem per kete. Sado qe perpiqet te jete e rezervuar, duke u kujdesur te mos nxjerre detaje, qe tek e fundit jane ende te pakonfirmuara, fjalet kane nisur te qarkullojne. Babaliu mund te jete se shpejti pjese e politikes. E domosdo qe nese realizon kete, do te kthehet njehere e mire ne Shqiperi. Jo vetem ne Tirane. Projektet qe ka per te realizuar nje art-galeri-kafe ne Pogradec, do ta shperndajne pak deri sa t’i vere gjerat neper vende. Do te krijoje nje qoshk te sajin e te miqve, atje ku eshte vertet shtepia e saj. Po deri atehere, ka ende nje mije e nje gjera per te mbyllur. Se pari albumin “Urat e Shpirtit”, qe i duhen ende disa punime e disa para per t’u mbyllur. Pastaj eshte plani i zhvendosjes, i ndryshimit. Te nje jete te krijuar prej 20 vitesh.

VIP Ballina: Revista INTERVISTA - 10 Dhjetor 2011

Revista INTERVISTA, 10 Dhjetor 2011
 • Ciljeta Xhilaga: Filmi im Italian!
 • Blendi Fevziu: Askush s'me ka kundershtuar!
 • Bjordi Mezini: Tani perkrah Ciljetes...
 • Marjana Kondi: Ah sikur te isha aty!
 • Enkelejda Zeko: Si u perzgjedha per festivalin e fundvitit!
 • Ermira Babaliu: Deshira me e madhe qe kam...
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW Magazine, 10 December 2011

Ciljeta Xhilaga: My Italian film!
Blendi Fevziu: Nobody opposed me!
Bjordi Mezini: Now with Ciljeta ...
Mariana Condi: I wish I were there!
Enkelejda Zeko: How I was selected for year end festival!
Ermira Babaliu: The biggest wish I have ...
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online