All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ermira Causholli. Show all posts
Showing posts with label Ermira Causholli. Show all posts

Thursday, 6 September 2012

Ermira Causholli, nene per here te trete...

Ermira Causholli, nene per here te trete vjen ne jete Dian

Ermira Causholli, prezantuesja dhe autorja e programit "Histori Dashurie" eshte bere nene per here te trete.

Causholli ka sjelle ne jete gjate mesdites se djeshme permes lindjes natyrale, vajzen e saj te trete ne maternitetin "Koco Gliozheni".

Vogelushja do te mbaje emrin Dian, qe eshte nje emer francez, dhe qe nenkupton nje dhurate hyjnore. Vajza peshon 3 kilograme dhe gezon shendet te plote. Prezantuesja Ermira Causholli dhe bashkeshorti i saj, Arditi jane shprehur te lumtur per “zonjushen” e re, qe iu shtua familjes se tyre. /shqiptarja/

Wednesday, 4 April 2012

Ermira Causholli: Ju tregoj historine time te dashurise...

Ermira Causholli
foto: rezi
Ermira Causholli: Si erdha nuse nga Korca ne Tirane, me nje eskorte krushqish te armatosur

Ajo ka nje histori per te treguar. Historine e dashurise se saj me bashkeshortin, Arditin. Deri tani kemi degjuar shume cifte qe kane rrefyer ne studion e emisionit qe ajo drejton, historite e tyre, por Mira Causholli ka nje rrefim teper interesant per veten e saj. Detajet e dasmes se bere mes krismave te armeve ne vitin e mbrapshte 1997, si erdhi nuse nga Korca ne Tirane, ne nje kohe ku rruget ishin te mbushura me banda. Nje paje qe nuk e mori me vete, fustanin e nuserise qe e zevendesoi me paliceta, e shume te tjera, gazetarja i rrefen ne kete interviste. Ne kemi kenaqesine qe per here te pare Ermira po i tregon per ‘Mapo’-n keto detaje.

Sunday, 25 March 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 24 Mars 2012

Revista BLUETOOTH, 24 Mars 2012
 • Marina & Luana: Televizioni i ashper, kemi sakrifikuar qejfet per punen. Kokefortat e familjes Vjollca: Puna ne moshe te vogel na dha pavaresi.
 • Eli Fara: Nuk me pelqen qe partneri im te nderroj "look"
 • Klodian Duro behet me vajze
 • Nora Malaj: Nuk i pres floket se keshtu me do burri
 • Stine dhe Roza Lati kapen duke u puthur ne "night club"
 • "Afer dhe larg", nje nder 5 klipet me te mira ne Ballkan
 • Ciljeta Xhilaga vizite ne burgun e te miturve
 • Zedhenesja e Topallit, Suela Ruseti, pas dy djemve binjake, sjell ne jete nje vajze
 • Alma dhe Cimi, banore te "Big Brother 4" ne pritje te femijes se pare
 • Marsida Saraci, 6 muajshe shtatzene
 • Merr fund lidhja 20-vjecare e Redon Makashit me gazetaren Elda Koci. Perfundon romanca e gjate e dashurise. Shkaku i ndarjes?! Nje e trete!

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online