All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ernest Meholli. Show all posts
Showing posts with label Ernest Meholli. Show all posts

Wednesday, 25 September 2013

Ludovik Karrica i ftuar ne ‘PriFilmFest’ nga miku i tij

Artisti i cili kohët e fundit shihet dhe komentohet shumë si mik i mirë me dj e famshëm Antoine, Ludovik Karrica është parë këto ditë në Prishtinë.

Ai me ftesë të mikut të tij të mirë regjisorit shqiptar Ernest Meholli ka qenë i ftuar në eventin “PriFilmFest”, ku ky i fundit ka prezantuar në Kosovë si premierë filmin e tij “Gone Back”.

Dy artistët shqiptar Ludoviku dhe Ernesti janë takuar dhe kanë bashkëpunuar në videoklipin e Dj Antoine ku njëri ka kërcyer dhe ka qenë pjesë e videos e tjetri ka bërë regjinë e super hitit botëror “Sky is limit”.

Ne gëzohemi kur dëgjojmë për artistë të famshëm shqiptar të cilët punojnë dhe puna e tyre shihet edhe në mbarë botën.

Mësojmë gjithashtu në bazë të nominimeve të spektaklin “Zhurma Show Awards 2013” se Ludoviku në bashkëpunimin me këngëtaren Ledi Vokshi është i nominuar në disa kategori, dhe kështu ai do të jetë sërisht në Prishtinë më 2 tetor kur të mbahet ky show./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ludovic Karrica invited to 'PriFilmFest' by his friend

Thursday, 27 June 2013

Ludovik Karrica ne videon e turit te Dj Antonie

Të punosh me një superstar botëror sic është DJ Antonie, ky është një fat dhe arritje shumë e madhe. E në fakt këtë fat e ka artisti i njohur shqiptar Ludovik Karrica, që për Dj e famshëm është Jakcson, pasi kështu e thërret.

Ne mësojmë se Dj Antonie do të sjellë këto ditë nëpër kanalet më të njohura muzikore në botë, një videoklip me titull ‘Sky is the limit' ku përfshihet një tur veror i tij nëpër shumë vende të bukura të evropës e në këtë tur ka pasur në bashkëpunim edhe mikun e tij të ngushtë, kërcimtatrin shqiptar Karrica, ku është edhe pjesë e klipit të këtij DJ të njohur.

Ndërsa regjia e videos është punuar po nga një shqiptar tjetër i njohur, regjisori kosovar Ernest Meholli, i cili punon dhe jeton në Amsterdam të Holandës. Në fakt gëzohemi kur dëgjojmë që se si një star si Dj. Antonie bashkëpunon me talentë shqiptarë.

Video që do të vijë, e cila padiskutim do të shndërrohet në një hit veror, është xhiruar në këto vende në Holandë, Itali, Zvicër, Francë, Belgjikë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ludovic Karrica the video tour Dj Antonie

Working with a global superstar DJ Antonie as is, this is a lucky and great achievement. And in fact this has luck Albanian artist known Karrica Ludovic, who is famous for Dj Jakcson after so calls. We learn that Dj Antonie will bring these days through the channels most popular musical in the world, a video clip entitled 'Sky is the limit "including a summer tour through his many beautiful places on this tour of Europe has been in cooperation of his close friend, Albanian kërcimtatrin Karrica, where the clip is also part of this renowned DJs.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online