All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ersi Nishani. Show all posts
Showing posts with label Ersi Nishani. Show all posts

Monday, 3 September 2012

Ersi Nishani: Si ndryshoi jeta ime pasi u zgjodh babi President...

“Ju rrefej jeten time ne Vjene dhe cfare mendoj per femrat”

Flet Ersi Nishani: Si ndryshoi jeta ime pasi u zgjodh babai President

Shtatlarte dhe shume xhentil, qe heren e pare kur i kerkuam interviste, ai u tregua shume i disponueshem. Pritem te mbaroje pushimet dhe ja ku vjen ne nje rrefim per gazeten “Panorama”, Ersi Nishani, djali i Presidentit te Republikes, i cili eshte duke ndjekur studimet ne shkollen e mesme ne Vjene te Austrise (gjimnazin ne vit te trete), ndersa ne kete interviste ai tregon shkollimin dhe jeten atje, vizitat qe i ben ne Shqiperi dhe si ndryshoi jeta e tij pas zgjedhjes se z. Nishani ne krye te shtetit. Hobi i tij eshte rafting dhe, sa here i jepet mundesia, viziton Skraparin me kanionet e Osumit, ndersa flet rrjedhshem anglisht, gjermanisht, italisht dhe frengjisht.

Ersi je duke bere shkollen ne Vjene, pse pikerisht ky vend, ka qene deshire e juaja apo e prinderve?
-Ne fakt, kisha gjithmone deshire qe nje pjese te arsimimit tim ta beja ne Vjene, por fatmiresisht kam pasur dhe mbeshtetjen maksimale te prinderve. Per sa i perket arsyes pse e zgjodha, mund te them vetem nje gje: Vjena eshte nje qytet i cili permbush te gjitha kushtet dhe cilesite, qe i nevojiten nje njeriu, pavaresisht moshes.

Sunday, 2 September 2012

Revista PANORAMA PLUS - 1 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS, 1 Shtator 2012
  • Risite televizive te ketij sezoni: Xhemi, Dudushi, Cani dhe Demi gare me programe te reja
  • Ciljeta 4-muajshe shtatzene, mister babai i femijes. Kengetarja e ka mbajtur sekret lajmin duke u zhdukur nga qarkullimi, femija eshte i seksit mashkull
  • Flet Ersi Nishani: Si ndryshoi jeta ime, pasi u zgjodh babai President. Ju rrefej jeten time ne Vjene dhe cfare mendoj per femrat
  • Rrefimi, Juela Mecani: Jeta ime pas divorcit dhe ambiciet ne politike
  • Senada Jaho, imazhi i ri i lajmeve ne "News 24"
  • Linda Halimi, pse kerkon te behesh diletante me zor?
  • Kledi Kadiu kapet mat nga paparacet italiane ne plazhet e Sardenjes me Ambeta Toromanin
  • Martohet Nocja?
  • Nora me Robertin zgjedhin Dhermiun

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online