All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ertemiona Mejdani. Show all posts
Showing posts with label Ertemiona Mejdani. Show all posts

Saturday, 20 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 20 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 20 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 20 Korrik 2013
 • Ciljeta, rikthehet bomba seksi
 • Franceska: Sapo jam ndare nga nje lidhje, ju tregoj per marredheniet me djemte
 • Ami Toska: Pres te behem nene ne shtator, ushtroj joga per te perjetuar shtatzenine ndryshe
 • Elona dhe Rike fillojne pushimet se bashku
 • Iliri i "BB6": Pushime e para ne Europe me Anisen, pas nje viti lidhjeje ne distance. Deshiroj te moderoj nje konkurs bukurie, per martesen me duhen 5 milione euro
 • Ertemiona Mejdani le Shqiperine, nis jete te re ne Itali si modele. Ish-missi: Devisin do e kem pas vetes
 • Eldora e "BB6": Si u ndjeva ne shtepine e Shpendit. Surprizat e darkes me 100 te ftuar per 28-vjetor
 • Elena, pas ditelindjes se Viganit, perfundon ne krevat me te
 • Maya, Silva, Anjeza e Barbana, aheng ne 21-vjetorin e Hermesit
 • Tuna feston 28-vjetorin dhe mendon te bleje vile luksoze me Cozman ne Prishtine

Saturday, 12 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 12 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 12 Janar 2013
 • Mirjeta e "BB" zbulon intimitetet. Pas marteses, pret nje femije dhe merr dhurate makine BMW X5.
 • Laura Vorpsi: Perse me perzgjodhi Berisha si zedhenese e selise blu. Flet pedagogia e Drejtesise: Frika ime para kamerave kur lexoj deklaratat! Foto seksi m'i kane vjedhur. Nuk me intereson modelingu apo televizioni, ne ekran vetem per Partine Demokratike
 • Jonida Vokshi: Receta sekrete e lidhjes sime te gjate. Vokshi: Se shpejti do me shihni edhe si regjisore.
 • Franceska e "BB5" aksidentohet me makine, peson fraktura ne trup
 • Kastro Zizo: Une doktor i dashurise, tani mekataret me rrefehen mua. Kastro: Martesa me dashuri zgjate shume pak
 • VIP-at ne ski, Drenusha & Ledri ne Brezovice, Emina me te dashurin ne Montage Deer Valley
 • Diellza Kolgeci provokon ne dimer me bikini

Saturday, 10 November 2012

Revista PANORAMA PLUS - 10 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 10 Nentor 2012
 • Te Miss Albania, Aurela pa te brendshme si Angela, Genta e Adelina
 • Gazmend Paja: Duke studiuar per rolin, jam bere profesor seksi
 • Ardit Gjebrea: Ju rrefej pengjet e jetes sime
 • "Kenga Magjike", cmimi i pare mes Skenderajt e Aleksander Gjokes
 • Jehona Sopi "dorezohet", publikon fotot e para te vajzes
 • Ertemiona Mejdani, e perzgjedhura e Bozos per ne Kine
 • Amarda Toska: Ne prezantim ne vitin 2013, angazhimet e reja.
 • Almeda Abazi kapet mat me futbollistin milioner turk, ne fokus te mediave turke
 • Hygerta Sako, partnerja e Krenar Ahmetit ne "Miss Globe"
 • Prapakuintat e "Kenga Magjike"
 • Pas kthimit nga Amerika, Genta Ismajli tregon te brendshmet ne koncert
 • Rita Ora lavderohet edhe nga mediat serbe
 • Jozefina ne "klasik-black"

Tuesday, 7 August 2012

Devis Xherahu: Lidhja me Ertemionen ne kulminacion...

Devis Xherahu: Lidhja me Ertemionen ne momentet me te mira, do pushojme ne Palma de Majorka

Per historine e tyre te dashurise kane folur te dy, ish-miss-Shqiperia, Ertemiona Mejdani dhe kengetari i njohur, Devis Xherahu. Por, per sa u perket fjaleve qe qarkullojne se ata aq shume e kane konsoliduar lidhjen, sa jane ne prag te fejeses, Devisi pohon se “ende nuk kemi filluar te mendojme per fejesen, por tani per tani i kemi rezervuar vetes disa pushime te rralla pas dates 20 gusht, pasi do te shkojme te pushojme disa dite ne Palma de Majorka”.

Saturday, 7 April 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 7 Prill 2012

Revista PANORAMA PLUS, 7 Prill 2012
 • Kristi Pinderi: Nga 17 Maji, tri dite e nete te nxehta per homoseksualet. Shume gay do te shfaqen hapur per here te pare.
 • Jehona Sopi dhe Lavdim Koshutova do te behen me vajze
 • Genta fillon biznes ne Amerike, me te atin hapin sallon makinash
 • Zbulohet Ilda, motra seksi e Almeda Abazit
 • 1 Prilli ne rrjetet sociale, Aferdita ndahet nga Shpati
 • Anxhela Martini josh me foto te nxehta ne "Martini Bikini"
 • Ertemiona Mejdani: Me Devisin jemi super te dashuruar, por ai eshte shume xheloz! Ish miss Shqiperia rrefen lidhjen me kengetarin.
 • Pas divorcit, ish-bashkeshortja e Devis Xherahut, Paola Kondakci hidhet ne krahet e nje tjetri
 • Elda Koci pohon ndarjen me Redon Makashin, pas 20 vitesh lidhje
 • Akuza e Enxhit ndaj Bombajt per "pedofili". Modelja tashme e pandehur, rrezikon burgun
 • Simone: Zhaku kercen me mire se Agnesa

Monday, 20 February 2012

Devis Xherahu ben publike lidhjen me Miss-in, ish gruaja shperthen...

Devis Xherahu deklaron lidhjen me Miss-in, ish gruaja nxjerr mllefin

Paola Kondakci: "Me tradhetoi dy vjet rresht, ja intrigat pas shpines sime"

“Akoma s’e besoj” ishte kenga qe i dha Devis Xherahut nje sukses te jashtezakonshem me rikthimin e tij ne Shqiperi, dhe per ironi te fatit muzika ishte shkruar nga ish-bashkeshortja e tij, Paola Kondakci. Kur ajo e shkroi baladen, me vargje te Jorgo Papingjit per ndarjen, ata ishin bashke, por problemet ne cift kishin filluar me heret. Dhe per te marre nje vendim te tille ndarjeje ndoshta ishte pak me e veshtire per faktin se ata kishin 20 vite bashke. Me realizimin e klipit te kesaj kenge, Devisi i cili e pohoi qe ne konkurrimin e “Kenga Magjike”, se i kishte dhene fund marteses ne Athine me pianisten Paola, ai nuk ngurroi qe ta bente deri diku fakt te pamohueshem lidhjen e perfolur me Miss Shqiperia 2009, Ertemiona Mejdani nga Korca.

Ata interpretuan te dy ne klip duke shkembyer puthje dhe intimitet. Ne nje interviste per gazeten “Panorama”, Devisi deklaroi per here te pare miqesine speciale per Ertemionen, nderkohe qe te shtunen ne nje nga revistat e perjavshme, ata kane pohuar per here te pare se jane bashke ne nje lidhje pasiononte dashurie”. Shfaqja e tyre ne kopertinen e kesaj reviste duke pozuar ne krah te njeritjetrit ka shkaktuar debate ne facebook mes fansave te tyre, ish-bashkeshortes Paola, dhe te dashures aktuale te kengetarit, Ertemiona.

Tuesday, 14 February 2012

Devis Xherahu dhe Ertemiona Mejdani dashuri ne shikim te pare...

Tani eshte e mundur

Nga prezantimi i pare, dy vjet te shkuara, deri tek historia e dashurise. Thashethemet mbi divorcin, klipet dhe lidhjes se fshehte te Ertemiona Meidanit dhe Devis Xherahut. E verteta zyrtare e nje historie qe nisi si e pamundur dhe qe ende nuk ka perfunduar

Ka qene dashuri me shikim te pare. E lindur ne Korce dhe mbajtur e ndrydhur per pothuaj dy vjet. Sepse ai ishte i martuar ndersa ajo nje miss ne fuqi, e zhytur ne impenjimet e veta te kurores se bukurise dhe hidherimit nga pamundesise per te shijuar cka kishte ndjere ate mbremje te nxehte vere, ne vendlindje. Ndersa rrefejne sot takimin e pare real, pas nje komunikimi te gjate virtual ne Facebook, Ertemiona Meidani dhe Devis Xherahu buzeqeshin. E para e lehtesuar qe tanime mund ti thote gjerat sic jane, te verteta troc, ndersa i dyti i lumtur qe me ne fund deshira qe kishte shprehur pa ze naten e njohjes – “ah sikur te isha beqar” – iu plotesua.

Monday, 19 December 2011

VIP Ballina: Revista PALOMA - 17 Dhjetor 2011

Revista PALOMA, 17 Dhjetor 2011
 • E kam te veshtire me djemte amerikane. Anxhelina Hadergjonaj rrefen per here te pare gjithcka nga jeta e saj ne Amerike, djemte, shoqeria, ushqimi dhe karriera ne token e premtuar!
 • Noizy: Per faj te Edites me kane ndaluar te takoj vajzen!
 • Tuna pret nje femije me Noizy-n
 • Flori i "Portokalli"-se ndahet nga e dashura
 • Ertemiona Mejdani reagon ndaj thashethemeve per lidhjen e saj me kengetarin korcar. Devis Xherahu, mashkulli me te cilin do isha dashuruar
 • Valon Kaba, modeli shqiptar i preferuari i homoseksualeve
 • Sabina Dana: Kengetaret me njeri-tjetrin armiqte me te medhenje!
 • Elvana dhe Flori krishtlindje ne New York
 • Nora Istrefi kopjon Elvanen
 • Mc Kresha tregon per lidhjen e tij me Rozana Radin. Mora vajzen me te mire te Tiranes!
 • Enxhi Kamenica shfryn buzet!
 • Domenika Caushi ne "Ballando con le stelle"? E lash Seldin pasi zbulova homoseksualitetin e tij!
 • Lidhjet dhe ndarjet me te bujshme te 2011-tes
 • Viti i ndryshimit. Si ka ndryshuar stilin personazhet e skenave tona
 • Me Neden dhe Ogrenin. Te rinjte shqiptare dhe e ardhmja europiane!

Saturday, 10 December 2011

Devis Xherahu ne Skena Hot me Missin Ertemiona Mejdani...

Devis Xherahu & Ertemiona ne klipin "Akoma se besoj"
Pas divorcit, Devis Xherahu lidhet me ish-missin nga Korca

Shume pak artiste guxojne te fusin ne loje edhe jeten e tyre, por Devis Xherahu nuk ngurron ta beje. Me ish-bashkeshorten ka kaluar 20 vite nga jeta, gati po aq vite sa mosha e Ertemiona Mejdanit, Miss Shqiperia 2009, e cila vendos te jete protagoniste ne skenat erotiko-romantike me Devis Xherahun ne klipin e kenges “Akoma s’e besoj”. Baladen e ndjere te “Kenga Magjike”, ku deshmohet dhimbja pas ndarjes, Devisi e realizon klip, ku ndersa e gjen vetem ne apartamentin bosh pas ikjes se saj, ne mendje i vijne kujtime te dashurise se shkuar. Ne kete interviste, kengetari rrefen per ndjesite pas divorcit, alkimine me miss-in nga Korca dhe jeten e re ne Shqiperi.

Friday, 3 July 2009

Ertemiona Mejdani "Miss Shqiperia 2009"

Ertemiona Mejdani by Reuters
/photo reuters/

Ertemiona Mejdani shpallet "Miss Shqiperia 2009"

Bukuroshja qe u kurorezua mbremjen e djeshme tashme ka nje emer. Ajo quhet Ertemiona Mejdani dhe vjen nga qyteti i Korces. Sapo ka mbushur 18 vjece dhe i ka te qarta idete per te ardhmen e afert. Ajo do te jete nje Miss gazetare. Me shume sesa deshire, nga sa na rrefeu paraprakisht, Ertemiona ka fituar te drejten per te studiuar Gazetari, para se te mbante mbi krye kuroren dhe spektrin e me se bukures shqiptare. Numri kater ka qene fatsjelles per biondinen e ardhur nga qyteti i serenatave, qe spikaste per sensin e humorit gjate kontakteve para spektaklit te bukurise. Shoqeruesja e pare e “Miss Shqiperi 2009” shkoi per bukuroshen Megi Goga, 18 vjece, nga Tirana, nderkaq shoqeruesja e dyte u shpall 17-vjecarja po nga kryeqyteti, Jona Gjoni. Pervec ketyre, u ndane edhe cmime te tjera, mes te cileve “Miss Buzeqeshja” qe shkoi per Roberta Gjoken, 18-vjecarja nga rrethi i Lezhes. Nuk mungoi as cmimi “Miss Fotozhenia”, me te cilen u nderua vajza 18-vjecare nga Tirana, Xhulia Bejo. “Miss Press” iu akordua 16-vjecares laciane, Lolita Ndoci, “Miss Interneti” shkoi vajzen nga Mitrovica e Kosoves, Albora Rrecajn, ndersa kurora e “Miss Miqesise” u rrembye nga pogradecarja 17-vjecare, Sandra Dervishi. Nje cmim special ishte edhe ai “Miss Tring”, me te cilin u nderua vajza 17-vjecare nga qyteti bregdetar i Durresit, Marsida Shkurta. “Miss Turizmi” u perzgjodh vajza qe vinte nga qyteti i Shkodres, 22-vjecarja Eldiona Xhanaj. Po ashtu, cmimi “Miss Kinemaja 2009” shkoi per bukuroshen Mali i Zi, Violeta Lolgjuraj, kuroren e “Miss Elegances” e rrembeu Jehona Krasniqi, 16 vjece, e ardhur nga Zvicra ne kete konkurs bukurie, ndersa “Miss Inteligjenca” u shpall biondina 18-vjecare nga Tirana, Borana Kalemi. Fituesja e “Miss Shqiperia 2009” pritet qe te perfaqesoje vendin tone ne kompeticionin me te rendesishem, pikerisht ne “Miss Globe International 2009”, nderkohe qe vajzat qe fituan cmimet e tjera do te jene te pranishme ne te tjera evenimente te bukurise ne bote. Autoret e spektaklit kane vijuar te ndjekin te njejtin ritual si vitet e tjera: ceremonia e dorezimit te kurores nga Almeda Abazi, fituesja e tri kurorave brenda vitit, ku “Miss Globe International” i mbylli te gjithe kompeticionet. Edhe pse jeton ne Turqi prej disa muajsh, ku po provon eksperiencen si aktore, Almeda pranoi me kenaqesi t’i dorezonte vendin bukuroshes Ertemiona Mejdani, qe do te mbaje per nje vit rresht kuroren dhe vendin e me te bukures se Shqiperise.

Spektakli

Ertemiona by DeliartKalvari i gjate, nga njera kala ne tjetren, ne edicionin e 11-te te spektaklit te vetem te bukurise shqiptare, kesaj here nuk iu ngjit nje kalaje. Per te bekuar bukuroshen Ertemiona Mejdani ka mjaftuar Torra Veneciane ne Durres, duke thyer njehere e mire traditen e kurorezimit prane kalave. 31 bukuroshet e perzgjedhura kete vit nga “Deliart Association” u prezantuan per publikun shqiptar ne nje skene madheshtore te ngritur rreze Torres Veneciane buze detit, e cila “u magjeps” nga sfilatat e vajzave. Nata finale qe nje spektakel i vertete, fale pergatitjeve dhe provave pafund te stafit te perkushtuar. Koha me shi nuk pengoi qe Shqiperia te perzgjidhte vajzen me te bukur per vitin 2009. U mbyll keshtu nje muaj, pergjate te cilit vajzat e perzgjedhura per edicionin e 11-te te gares bukurise kane qene protagoniste ne nje tur te gjate te zhvilluar ne vende historike e turistike te Shqiperise dhe Malit te Zi: kane zhvilluar minikonkurse, pjese e zakonshme e ketij kompeticioni prej nga kane dale fitueset e para, por edhe kane bere prezantimin e pare perpara jurise se ketij viti. Ndersa mbremja e pare e korrikut, pervecse nje spektakel i mbushur me surpriza dhe elegance, shenoi, pas nje muaji te gjate elektoral, ku kryefjala e cdo media ka qene politika, nje mbremje relaksuese. Thene ndryshe, lodhja e ketyre diteve nga beteja elektorale “u clodh” nga nje spektakel, ku bukuria dhe klasi mbizoteruan ne cdo detaj. Dhe e gjithe kjo fale producentit te “Miss Shqiperia”, Petri Bozo dhe stafit te “Deliart Asociation”, i cili na pati zbuluar disa nga detajet qe ne fillim te mbremjes. Pa dyshim, surpriza e mbremjes buze detit ka qene tenori me fame boterore, Andrea del Principe, i cili ka kenduar repertorin me te zgjedhur, pershtatur bukurosheve. Del Principe ka pranuar ftesen e organizatoreve per te kenduar ne skenen e “Miss Shqiperia” disa nga pjeset me te njohura, ku perfshihej edhe “Naten e mire e dashura ime” etj. Por, megjithese i ftuar special, Del Principe nuk ishte i vetmi qe do te ngjitet ne skenen e mbremjes se bukurise. I drejtuar nga aktori Alert Celoaliaj, spektakli i mbremshem pati edhe te ftuar te tjere, qe i dhuruan publikut momente spektakli. Keshtu, vellezerit korcare, Rezarta Shkurta, Aferdita Dreshaj, para pak vitesh pjese e ketij kompeticioni, dhe grupi “Produkt 28” percollen ne skene harmonine dhe bukurine e tingujve shqiptare. Nje homazh i mire menduar nga organizatoret ka qene edhe ai edhe per legjenden e muzikes, i ndare nga jeta pak dite me pare, Majkell Xhekson. Koreografja Kozeta Bakiu kishte krijuar nje numer special koreografik, i cili u interpretua nga balerine, pasuar nga numra te tjere baleti, kompozuar enkas per “Miss Shqiperine”. Sakaq, 31 konkurrentet kete vit erdhen me nje natyrshmeri me te gatshme se kurre ne perballje me publikun, gjate sfilatave. Kjo fale luksit te ketij viti, sepse ndryshe nga cdo vit, formula e ketij edicioni ka qene: protagonizem qe ne ditet e para. Bukuroshet e ardhura nga qytete te ndryshme te Shqiperise, por kryesisht nga veriu i vendit, kane qene protagoniste qe ne ditet e para pas perzgjedhjes, ne spektakle te organizuara nga vete ato ne cdo qytet ku “Miss Shqiperia” ka shtegtuar kete vit. Sic ka shpjeguar Bozo me pare, kjo per t’i pergatitur ato per perballjen finale, ate te nates se madhe, ku u shpall me e bukura e trojeve shqiptare. Sic dihet tashme, fituesja e ketij konkursi do te kete te drejten ekskluzive per te perfaqesuar bukurine shqiptare ne garen tjeter nderkombetare te bukurise “Miss Globe International”, qe gjithashtu edhe kete vit organizohet nga Petri Bozo. Por edhe per misset e tjera, apo fitueset e vendeve te dyta dhe te treta, sic ka ndodhur cdo vit, do te kete shume evenimente nderkombetare dhe mundesi te tjera konkurrimi neper spektakle te ndryshme nderkombetare te kesaj natyre ne Shqiperi e gjetke, me te cilat Bozo ka lidhur marre. Kompeticioni “Miss Shqiperia” ka konfirmuar edhe nje here faktin, se mbetet i vetmi evenimentet i bukurise, qe ben promovimin e vlerave me te mira te bukurise femerore shqiptare dhe intelektuale, por edhe per turizmin e Shqiperise neper bote. “Miss Shqiperia 2009” erdhi fale produksionit te “Vizion Plus” dhe “Deliart Association” dhe u ndoq nga qindra spektatore nga Shqiperia dhe Kosova, te cilet u akomoduan ne skenen ideuar apostafat per te shijuar hiret e vajzave shqiptare. /sonila merolli/korrieri/03.07.09/

VIDEO

Mundesuar nga Besfort.de & Vizion Plus
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: meidani
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Ertemiona Mejdani declared "Miss Shqiperia 2009"
Beauty that was crowned yesterday evening already has a name. She called Ertemiona Meidani and comes from the town of Korca. Has just turned 18 and has clear ideas for the near future. It will be a Miss journalist. More than desire, than we previously confessed, Ertemiona has earned the right to study Journalism, before carrying on top Wreath and with the specter of Albanian bukures. Number four has been fortunate to biondinen coming from the city serenade, for spikaste that a sense of humor during the first contacts spektaklit beauty. Accompanying the first "Miss Albania 2009" went for bukuroshen Megi Goga, 18, from Tirana, while the second was the accompanying 17-year-old is from the capital, Jona John. In addition, split the other prices, among them "Miss smile" that went to Roberta Gjoken, 18-year-old district of Lezha. No price nor absent "Miss Fotozhenia," which was honored with the 18-year girl from Tirana, Giulia Bejo. "Miss Press" was akordua 16-vjecares laciane, Lolita Ndoci, "Miss Internet" daughter went from Mitrovica Kosovo, Albora Rrecajn, while wreaths of "Miss Friendship" was abducted by 17-year pogradecarja Sandra Dervishi. A special price was that "Miss Tringa," which was honored with the 17-year girl from the seaside town of Durres, Marsida Shkurta. "Miss Tourism" was selected girls who come from the city of Shkodra, 22-year-old Eldiona Xhanaj. Also, the price "Miss Cinema 2009" went for bukuroshen Montenegro, Violeta Lolgjuraj, Wreath of "Miss Elegances" swept the Jehona Krasniqi, 16, coming from Switzerland in this beauty contest, while "Miss Intelligence" was biondina 18-year from Tirana, Borana Kalemi. The winner of "Miss Albania 2009" is expected to represent our country in kompeticionin most important, in the "Miss Globe International 2009", while the girls won awards other will be present in other events beauty in the world. The authors have attended spektaklit to follow the same ritual like the other: the hand-over ceremony by Crown Almeda Abazi, winner of three wreaths year, where "Miss Globe International closed all kompeticionet. Although living in Turkey for several months, which is experiencing experience as actress, Almeda agreed with pleasure to hand over the country Ertemiona Beauty Mejdani, which will keep for a year straight and Wreath bukures the country of Albania.

Spektakli

Kalvari long, from one fort to another, the 11-edition of only spektaklit Albanian beauty, this time do not climb a kalaje. To blessed bukuroshen Ertemiona Mejdani has sufficient Torre Venetian in Durres, once broken by the best tradition of the culmination kalave. 31 peach selected this year from "Deliart Association" was presented to the Albanian public in a magnificent scene to establish ray Torres Venetian promenade, that "charm" of girls from sfilatat. Spektakel final night was a true test preparations and endless thanks to dedicated staff. Time is not prevented inclement Albania was the most beautiful daughter perzgjidhte for 2009. Was closed so a month, over which the girls selected for the 11-edition of the beauty contest has been on a tour protagoniste long held historical and touristic places in Albania and Montenegro: minikonkurse have developed, part of the common this kompeticioni have emerged victorious from the first, but have made the first presentation before the jury this year. While the evening of July the first, except a spektakel filled with surprises and Elegance, marked, after a month-long election, where every kryefjala media policy has been a relaxed evening. Thene different fatigue these days of the election battle "the rest" by a spektakel, where beauty and class dominated in every detail. And all this thanks to the producer of "Miss Albania, Peter Bozo and staff" Deliart Asociation, which we had discovered some of the details since early evening. Without doubt, surprises of the evening promenade has been world-famous tenor, Andrea del Principe, which has chosen to sing repertorin, peach suit. Del Principe has accepted invitation of the organizers for singing at the scene of "Miss Albania" some of the most prominent parts, including the "good night and my girlfriend", etc.. But, although a special guest, Del Principe was not the only one that will move up in the evening beauty scene. Directed by actor Alert Celoaliaj, spektakli of mbremshem had also invited others, the public donated spektakli moments. Thus, brothers korcare, Rezarta Shkurta, Aferdita DRESHAJ, before a few years part of this kompeticioni, and the group "Product 28" forwarded to scenes of beauty and harmony sounds Albanian. A good homage by organizers thought he was legjenden for the music, separate from life a few days ago, Michael Jackson. Koreografja Kozeta Bakiu had created a number of special choreographic, which was interpreted by the dancer, followed by other numbers ballet, composing for enkas "Miss Albania". Immediately, 31 competition this year came with a simplicity of perballje willing than ever in public, during sfilatave. This luxury thanks to this year, because unlike every year, the formula of this edition was: protagonizem days before that. Doll coming from different cities of Albania, but mainly from the north country, that we have been protagoniste days after selection, in shows organized by them in every town where they "Miss Albania" has shtegtuar this year. As Bozo has explained previously, this to prepare them for facing the final, what a great night, where was the beautiful land of Albania. As already known, winner of this competition will have the exclusive right to represent Albania in the next race beauty international beauty "Miss Globe International, also this year was organized by Peter Bozo. But for the other miss, or the winner of the second and third, as has happened every year, there will be many international events and other competition opportunities through various international shows of this kind in Albania and elsewhere, with which Bozo has received concerning. Kompeticioni "Miss Albania" has confirmed once the fact, that remains the only events of beauty, which makes the promotion of better value and beauty female Albanian intellectual, but also for Albania's tourism around the world. "Miss Albania 2009" came thanks to production "Vision Plus" and "Deliart Association" and was attended by hundreds spectatress from Albania and Kosovo, who was in akomoduan scene ideuar deliberately for the sake of enjoying Albanian girls.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online