All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ertila Koka. Show all posts
Showing posts with label Ertila Koka. Show all posts

Saturday, 25 July 2015

Robert Ukaj një koncert dhuratë për Vitinë

Më 1 gusht Vitia do të ketë një koncert gjigand me artistët më të mirë. Ky koncert do të jetë dhuratë nga organizatori I suksesshëm i Diasporës, Robert Ukaj.

Ai se bashku me drejtoreshën e Kultures se Komunës se Vitise znj. Kaltrina Sylejmani dhe produksionin Rino Art në Viti nga Selajdin Osmani, dhe me artistët shumë të dashur si: Sabri Fejzullahu, Farush Azemi, Leonida Marjakaj, Mehmet Zuka, Ertila Koka, Ilaz Hajdari, e shumë të tjerë do të sjellë një super mbrëmë në Ditën e Diasporës.

Roberti edhe vitin e kaluar organizoi në vendlindjen e tij në Stubëll me artistët e njohur si Gjyste Vulaj, Marka Marku, Nora Muçaj etj një koncert për ditët e Diapsorës që argëtoi mijëra bashkëatdhetarë.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Robert Ukaj a gift for Viti concert

On August 1 the year will have a huge concert with the best artists. This concert will be a gift from the Diaspora Successful organizer Robert Ukaj. He, together with the Director of Culture of the Municipality of Viti Mrs. Sulejmani and production Kaltrina Art Rino Year by Selajdin Osmani and beloved artists as: Sabri Brothers, Farush Azzam, Leonida Marjakaj Mehmet Zuka, Ertila head, Ilaz Hajdari, and many others will bring a super last night the Day Diaspora.

Last year Robert organized in his hometown Stubell known artists as Gjyste Vulaj, Brand Mark, Nora Muçaj etc. for days concert that entertained thousands bashkëatdhetarë the Diaspora.M.GJ.

Sunday, 21 October 2012

Revista PALOMA - 20 Tetor 2012

Revista PALOMA, 20 Tetor 2012
 • Valbona Selimllari: Kurora e vertete e bukurise time eshte personaliteti
 • Zanfina Ismajli: Nuk jam aq e guximshme sa te behem nuse! E adhuroj trupin tim, s'kam asnje defekt
 • Franceska e "Big Brother" e lidhur me Stinen?
 • Ertila Koka: Nuk jam tipi i flirteve
 • Dafina Zeqiri dhe Emina Cunmulaj puthje dhe perkedhelje lesbike
 • Revolta e Flori Mumajesit: Artistet po e perdhosin flamurin!
 • E rralle, dy binjake shqiptare fitojne "Miss Libanin"
 • Angela Martini, femra e muajit e revistes "GQ"
 • Adelina Tahiri, peson aksident, thyen krahun
 • Aurela Gace: Kam blere edhe une klikime
 • Tuna feston fitoren e rrethuar nga meshkuj
 • Djali i Ciljetes, demokrat pa lindur akoma
 • I dashuri ideal: Simone Pigliacelli

Tuesday, 20 December 2011

Sopranoja Ertila Koka Zbulon Magjine e Klipit Muzikor...

Magjia e nje klipi

Eshte soprano, e diplomuar ne Akademine e Arteve. Pelqen klasiken dhe muziken e lehte. Por meqe skena e operas nuk ofron ende asnje shans, Ertila Koka ka zgjedhur te luaje sipas rregullave qe tregu i muzikes shqiptare ofron

Sipas standardeve te Akademise se Arteve eshte soprano liriko-kolorative. Qe e perkthyer ne shqipe me te thjeshte do te thote se eshte nga ato soj sopranosh qe arrijne nota te larta. Nga klasat e akademise ka dale me diplome fundvitin e shkuar akademik, megjithate Ertila Koka, ndryshe nga shoqet e veta te shkolles, nuk e ka mbajtur frymen para deres se Teatrit te Operas dhe Baletit. Lista e gjate e pritjes dhe perspektiva, ne rastin me te mire, per te fituar nje vend pune me rroge te ulet dhe pak ose aspak role ne skenen e tij, nuk ben per te. Roli i Zerlines qe Nikolin Gurakuqi i besoi si sot nje vit me pare, ne operan "Don Zhuani" e Moxartit, tani per tani eshte vetem pjese e nje arkivi, ende te paplote te muzikes klasike, i destinuar te qendroje i fjetur edhe per shume kohe te tjera. Sidoqofte, mesimet e kantos, edhe tani qe shkolla ka mbaruar, i ndjek pothuaj cdo dite. Duke pranuar keshtu kompromisin e harxhimit te disa oreve te mira te 24 oreshit te nje prej kengetareve me te reja, qe jo shume jave te shkuara tentoi tregun muzikor me nje klip dhe kenge te re, ne kembim te ruajtjes se zerit.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online