All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Etnon. Show all posts
Showing posts with label Etnon. Show all posts

Monday, 25 February 2013

Etnon, kete vere lancojne albumin e tete...

Etnon
Etnon te lansoje albumin e tete

Hip-hop grupi shqiptar, Etnon, ka konfirmuar se gjate veres do te lansoje nje album te ri, te tetin ne karrieren e tyre.

Lajmin e ka konfirmuar Genc Prelvukaj me ane te Twitterit, ku ai ka paralajmeruar se grupi i njohur ndryshe edhe si “Etno Engjujt” po punon ne albumin e tete qe do te lansohet veres.

Etnon kohe me pare lansuan albumin e shtate, “7 Chapters” qe ishte pelqyer shume nga publiku per hitet “Disponim N’Shihe” dhe “On Fire”.

Source: Telegrafi
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ethno launch the eighth album

Hip-hop Albanian groups, ethno, has confirmed that this summer will launch a new album, the eighth in their career. News has confirmed Genc Prelvukaj via Twitter, where he warned that the group known as "Ethno Angels" is working on the eighth album to be launched summer. Ethno long ago launched the seventh album, "Chapters 7" that was liked by the public hits the "mood N'Shihe" and "On Fire". ]]

Wednesday, 29 August 2012

Etnon, Presioni dhe Dj Blunt bashkojne repin shqiptar...


Etnon dhe Presioni bashkojne reperet ne “Chronicle”

Hip hop grupi, Etno Engjujt, qe sot quhet Etnon, se bashku me reperin e TBA, Presionin dhe DJ Blunt, kane lansuar videoklipin e kenges “Chronicle” (Etnon - Chronicles).

“Chronicle” eshte kenge e albumit “7 Chapters” te lansuar kete vere nga Etnon. Sic verehet nga titulli, kenga eshte kronike mbi fillimet e repit shqiptar.

Thursday, 28 June 2012

Etnon, se shpejti me albumin e shtate...

“Etnon”, se shpejti me albumin e tyre te shtate

Hip-hop grupi kosovar Etnon, te njohur me heret si Etno Engjujt, jane duke u pergatitur per albumin e tyre te radhes, te shtatin ne karriere. Pas lancimit te videoklipit te tyre “On Fire”, kjo kenge i paraprine albumit te tyre, i cili pritet te dale ne treg se shpejti. “Ne album ka shume bashkepunetore, qe i falenderojme. Shumica e kengeve do te shoqerohen edhe me videoklipe.

Ndersa sa i perket gjinise femerore per bashkepunim e kemi vetem nje ‘hasret’ Dafina Rexhepin”, – kane pohuar Etnon per mediat kosovare. Pervec kesaj, Etnon kane folur edhe per labelin e tyre PRC, per te cilin thone se eshte duke u zhvilluar vazhdimisht.

Tuesday, 19 June 2012

Stine dhe “Etnon”, zjarr me femra (Video)

Rikthehet me një hit të nxehtë në tregun shqiptar grupi “Etnon” dhe në bashkëpunim me këngëtarin Stine kanë sjellë një këngë dhe një video shumë “hot”, me titull “On fire”.

Shumë femra seksi që kërcejnë pa fund dhe që kur i shikon të bëjnë zjarr. Producenti është Genc Prelvukaj, ndërsa video është xhiruar nga ‘Ma Production’.

Nëse e shihni videon, vërtet do të thoni se një hit i verës 2012 sapo ka ardhur. Bashkë me Stinen dhe ‘Etnon’ është edhe D.J Blunt dhe Real One./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Stine and "ethno" female fire

Returns with a hot hit in the Albanian market group "Ethno" in collaboration with the singer Sting brought a song and a video too "hot", entitled "On Fire". Many female sex that jump without end and when do you see the fire.

Thursday, 1 March 2012

Etnon kenge per Noizyn, Kaos etj...

Rep grupi Etnon është në përgatitje të një super albumi ku janë të përfshira disa super bashkëpunime me yjet elitare të estradës.Në album pritet të marrin pjesë Lyrical Son, Mc Kresha, Dafina Rexhepi dhe shumë të tjerë, teksa nuk është bërë e ditur data e lansimit të albumit.

Burimet e Telegrafit kanë mësuar se tashmë Etnon ka gati këngët me Noizyn, Kaos dhe bashkëpunimin e madh me DJ Blunt dhe Presionin, duke bërë bashke kështu reperë të studiove të ndryshme./Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ethno song for Noizy, Chaos, etc. ...

Rep. Ethno group is preparing a super album which included collaborations with some super stars of the entertainment elite.In album expected to attend Lyrical Son, Mc Kresha, Dafina Rexhepi and many others, as no date has been announced the launch of the album.

Telegraph sources have learned that already has nearly Ethno songs with Noizy, Chaos and greater collaboration with DJ Blunt and pressure, making the studio together so different milestone./Telegraph/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online