All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Eva Alikaj. Show all posts
Showing posts with label Eva Alikaj. Show all posts

Thursday, 9 August 2012

Eva Alikaj, pas 15 vitesh pushime ne Shqiperi...

Aktorja Eva Alikaj pas 15 vitesh pushime me djalin ne Shqiperi

Ajo s’ka ndryshuar aspak! Kur biseduam me te, na u duk sikur koha nuk kishte kaluar. Eshte po aq e ndrojtur, enderrimtare, e qete. Edhe zerin e ka po aq te embel. Ajo ka kaluar nje jete te mbushur me arritje te medha, eshte dehur nga suksesi, dhe ka hasur ne shume veshtiresi. Flet per Tiranen dhe per Shqiperine sikur te kishte jetuar ketu cdo minute, edhe pse eshte larguar nga memedheu prej vitesh. Thote se njerezit ketu e duan dhe, kjo shpesh e cudit, madje e ben edhe te dyshoje, nese vertete puna e saj ka bere qe te ndodhe kjo, apo...

Aktorja e madhe e kinematografise shqiptare Eva Alikaj na rrefen me dashamiresi jeten e saj. Pyetjet tona jane te shumta, kurioziteti eshte i madh, sepse ajo na ka emocionuar dhe na ka dhene shume... Ketu s’ka vend per dyshime, ne vertete e duam.

Friday, 20 January 2012

The most famous Albanian divorces

Divorcet më të famshme shqiptare

Dashuri të nisura në bankat e shkollave, në zyrat e punës, apo dhe në udhëtime të këndshme. Të kurorëzuara më pas me martesë dhe shumë shpejt, trashëgimtarët u kanë mbushur jetën me gëzim.

Por me kalimin e viteve, duket se dashuria e tyre është venitur, pasioni është shuar dhe fëmijët nuk kanë mundur t\’i mbajnë të lidhur.
Martesa ka shkuar drejt fundit, derisa një ditë kanë trokitur në dyert e gjykatës për t\’i dhënë fund.

Bëhet fjalë për personazhe VIP të politikës, artit, kulturës apo muzikës. Personazhe që kanë hyrë në histori, që kanë vëmendjen e të gjithëve, por që kanë dhe anën e tyre të dobët. Ja kush janë VIP-at e divorcuar në vite, arsyet që i shtynë drejt një vendimi të tillë dhe jeta më pas…

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online