All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Eva Gega. Show all posts
Showing posts with label Eva Gega. Show all posts

Monday, 25 March 2013

Eva BB6 pas daljes: Vajzat aty, kane nje koncept te gabuar per emancipimin...

Eva e ‘BB’: Me mire katunare se “bitch”

Ajo eshte vetem 20 vjece, por teksa flet, te ben te kuptosh qe eshte vajze e pjekur per moshen e saj. Ne “Big Brother” solli nje histori interesante dhe prekese, dhe shumekush mendoi se aventura e saj do te zgjaste me shume. Por nuk shkoi keshtu, sepse Eva nga Miloti e eliminua vetem pas tri javesh. Entuziaste per kete eksperience dhe ndryshimet e vogla qe po ndodhin ne jeten e saj, Eva na tregoi gjithcka kemi pare e nuk kemi pare nga ekrani. Na foli per jeten e saj, per familjen, per dashurine dhe per te ardhmen. Njohem nje vajze plot energji, te thjeshte, pa komplekse dhe me nje buzeqeshje te cilter...

Si po te duken keto dite pas daljes? Ka ndryshuar gje?

Akoma s’jam ambientuar mire, se si me duket. I vetmi ndryshim eshte qe tani njerezit me njohin, me flasin, me pershendesin. Mirepo ne njerezit e thjeshte nuk mesohemi kollaj me kete gje.

Te pelqen qe njerezit te njohin? Cfare te kane thene?

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online