All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Evis Mula. Show all posts
Showing posts with label Evis Mula. Show all posts

Saturday, 22 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 22 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 22 Dhjetor 2012
  • Aurela Gace zbulon intimitetet: "Skerdin e putha vete e para". "Me parat e Arjan Canit do bej gjoksin"
  • Franceska dhe Ermali: Ja dilemat e rikthimit se bashku! Ermali: Per momentin afrimitet shoqeror, rikthimin le t'ia leme kohes!
  • Ardian Bujupi: Ata qe po me lakojne si fitues, po me prishin shume pune!
  • Rezarta perfundimisht e pafajshme, mbyllet ceshtja me Rozana Radin
  • Miss Kosova, Diana Avdiu, fiton "Miss Fotozhenia" dhe kontrate me "Trump Model Management"
  • "Fucking Bitch" i Fjolla Morines ndez debatin e fansave
  • Kryeministri Berisha pritet t'i nderroj vitet ne "Apartamentin 2XL"
  • Sot finalja e Festivalit: Surprizat e veshjeve dhe performancave. Edhe Rosela, Vesa e Flaka pretendente per trofeun
  • Misset sakrifikojne floket per te dhene nje mesazh senzibilizues. Missi i pare i Kosoves, Aferdita Paqarada, e diagnostikuar dikur me kancer, organizon sfilaten e vecante.

Wednesday, 12 December 2012

Rishfaqet Evis Mula

Ka një zë të veçantë edhe kur këndon, por edhe kur prezantonte dikur. Sot ajo duket sikur në skenat shqiptare ka humbur, por këto ditë është shfaqur në mediat në Tiranë, është fjala për këngëtaren dhe prezantuesen Evis Mula.

Në fakt mësohet se vajza ka dashur që karrierën e saj ta zhvillojë jashtë Shqipërisë, megjithëse është vetëm 24 vjeç, ajo ka prekur edhe arenat e teatrove më të mëdhenj dhe me të lakmuar të botës.

Por, e ëmbla Evis kurrë nuk harron pa i përmendur prindërit e saj, të cilët janë artistë të njohur të muzikës shqiptare, dhe se ajo ishte rritur me muzikën dhe më pas u kultivua mjaft mirë tek ajo. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Resurfacing Evis Mula

There is a special sound when singing, but when presented once. Today it seems that Albanian scenes missing, but these days it appeared in the media in Tirana, it comes to singer and presenter Evis Mula.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online