All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Evis Xheneti. Show all posts
Showing posts with label Evis Xheneti. Show all posts

Wednesday, 8 May 2013

Grupi "Korn" me shqiponjen shqiptare ne turne rreth botes...

Grupi "Korn", logo flamurin shqiptar

"Korn" eshte nje nder grupet me te famshem te rrymes metal ne gjithe boten. Ai ka adhurues te shumte anembane globit, por jemi te sigurt qe pas ketij lajmi adhuruesit nuk do t'i mungojne as nga Shqiperia. Kjo per arsyen sepse ne turin me te ri boteror, grupi ka vendosur te perdore si logo te tijen shqiponjen dykrenare. Kjo gje behet per nder te te gjithe shqiptareve neper bote. Por do thoni ju se c'lidhje ka grupi "Korn" qe te nderoj shqiptaret kudo qe jane? Epo ja, nje lidhje ka, sepse kitaristi i grupit, James "Munky" Shaffer, eshte prej disa vitesh i martuar me nje vajze shqiptare, modelen Evis Xheneti, me te cilin ka edhe nje djale. Thuhet se eshte pikerisht Evis dhe dashuria e madhe qe James ka per te, qe e ka shtyre te marre nje vendim te tille, per t'i bere qejfin bashkeshortes se tij dhe gjithe bashkatdhetareve te saj. Por padyshim qe shqiponja jone do t'u kete pelqyer edhe anetareve te tjere te grupit, perderisa kane pranuar ta kene si logo te tyre. /revista paloma/

Evis Xheneti
Evis Xheneti me djalin dhe bashkeshortin James, anetar i grupit "Korn"

Thursday, 12 January 2012

Evis Xheneti Martohet ne Paris me Kitaristin e Grupit "Korn"...

photo: radar online
Evis Xheneti, nusja shqiptare e kitaristit te “Korn”

Aktorja shqiptare Evis Xheneti ka finalizuar ne martese lidhjen e saj dashurore me kitaristin e grupit “Korn”, James “Munky” Shaffer. Pas disa muajsh fejese, cifti eshte martuar ne qytetin e dritave- ne Paris te Frances. Pak kohe me pare, James i kishte propozuar per martese te dashures se tij, duke iu gjunjezuar me nje unaze diamanti ne dore. Ky akt ka ndodhur pikerisht ne maje te kulles se famshme Eiffel. Dasma, tipike e viteve 1920, sikurse raporton Radar Online, u zhvilluar ne nje ambient intim, me pak te pranishem, kryesisht te aferm te ciftit dhe pjesetare te grupit muzikor “Korn”. Me heret, dyshja thane “pranoj” ne nje kishe 200-vjecare prane lumit te Senes, me 2 janar 2012. Ne ceremonine festive merrte pjese edhe e motra e Evisit, kengetarja dhe modelja Xhoana Xheneti. “Donim te martoheshim ne Paris, sepse ky eshte qyteti yne.

Sunday, 22 May 2011

Aktorja Shqiptare Evis Xheneti Fejohet me James Shaffer Munky

by Tony Duran
Evis Xheneti fejohet me rokerin James Shaffer

Kitaristi i grupit "Korn", James Shaffer (i njohur nga fansat me nofken "Munky") ka shpallur fejesen me aktoren shqiptare Evis Xheneti me 11 maj. Ishte shqiptarja Evis Xheneti, e motra e kengetares Xhoana Xheneti, ajo qe ka zbuluar per shtypin amerikan propozimin surprize per fejese. “Ai me propozoi ne Paris, ne maje te kulles “Eifel”, gjate muzgut dielli po perendonte dhe gjithcka ishte super romantike”, - ka treguar 31-vjecarja qe merret me aktrim. Ajo ka thene gjithashtu se rokeri 40-vjecar i eshte prezantuar me nje unaze me gure smeraldi prej 6 karatesh. Ajo eshte lidhur me muzikantin qe prej 6 vjetesh dhe ka shetitur neper bote me banden e tij. “Une e njoh ate dhe ai me njeh mua”, - shprehet Evisi, vajza nga Tirana.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online