All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Express. Show all posts
Showing posts with label Express. Show all posts

Wednesday, 28 August 2013

Kush "hengri mut" per Dafinen? [VIDEO]

DAFFY: TUNA KA HANGER M** PER MU

Dafina Zeqiri eshte krejt ndryshe ne biseda private nga ato publike.

Ajo nuk kursen edhe fjalet fyese ndaj kolegeve te saj me te cilat ka bashkepunuar dhe realizuar spote muzikore.

Keshtu, ne nje bisede private, e cila eshte bere publike nga Besfort Hasanaj, Dafina Zeqiri rrefehet per raportet e saj me kengetaret e estrades, perkatesisht me Tunen.

"Se une kam ni koheve te fundit, me falni ne shprehje, se Tuna kish henger goxha shume m** per mu", ka thene Daffy per Altuna Sejdiun. “Une e kam pas idene per kengen dhe ne fund ata kompozitoret e kane marre idene teme. Kemi pas probleme te shumta dhe ajo shume eshte nje femer dyfytyreshe”, ka thene Dafina per Tunen.

Saturday, 18 May 2013

Video Festi Muzikor 2013: Nominimet!

ELVANA DHE FLORI, NE FOKUS TE VIDEOFESTIT

Videofesti muzikor 2013” ka shpallur nominimet edhe per kete vit, perderisa evenimenti edhe sivjet pritet te mbahet ne sallen 1 tetori ne Prishtine ashtu sikurse ishte mbajtur vitin e kaluar.

Ne nominime dominojne videoklipet e produksionit Max Production, gje qe mund te arsyetohet sepse ishte ky produksion qe vitin e kaluar ishte me aktivi sa i perket videoklipeve.

Me se shumti te nominuar eshte Elvana Gjata dhe bashkepunimi i saj me 2po2, me kater nominime me kengen “Beso”, por edhe Dafina Zeqiri eshte ne fokus duke qene e nominuar ne tri kategori me kengen “Bloodah”, perfshire edhe ate per videospotin me te mire.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online