All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label F-Kay. Show all posts
Showing posts with label F-Kay. Show all posts

Thursday, 10 June 2010

Celesi Muzikor 2010 - CmimetFINALJA E MADHE “ÇELËSI MUZIKOR 2010” - Cmimet

Mbajtur të mërkurën, 9 qershor, në ‘Face Club’ – Gjilan, ora 21:00,

FITUESIT

ÇMIMI I PARË - F-Kay ft. Adelina Tahiri “Magnet”, Tex: F-Kay & Blero, Muz & Ork: Çekiç
ÇMIMI I DYTË - Zaimina Vasjari “Me sy të penduar”, Tex, Muz & Ork: Elgit Dode – & ZICO TV
ÇMIMI I TRETË - Habibe Ostreni “Më harro”, Tex: Arian Thaqi , Muz & Ork: Ardian Kastrati

BEST DUO - F-Kay ft. Adelina Tahiri “Magnet”, Tex: F-Kay & Blero, Muz & Ork: Çekiç
ZICO TV - Zaimina Vasjari “Me sy të penduar”, Tex, Muz & Ork: Elgit Dode
BEST HIP HOP - Klani Shqiptar ft. Dj Blunt “Hey”, Tex: Alberti, Muz & Ork: Dr Nushi
BEST RnB - Revolt Klan “Puthje franceze”, Tex: Revolt Klan, Muz & Ork: Elgit Dode
BEST POP - Kosovare Hasi “Të jesh a të mos jesh“, Tex: Fatmir Muja, Muz & Ork: Wirusi
BEST INTERPRET - Persa Beqiri “Nuk dëgjon”, Tex: Persa, Muz & Ork: Adrian Hila
BEST FEMALE - Viki “Me të vjetra”, Tex, Muz & Ork: Genc Prelvukaj
BEST MALE - Besart Halimi “Ti nuk më ndjen”, Tex, Muz & Ork: Big Bang
PARAQITJA SKENIKE - Valza Bajra “Lëshoma skenen”, Tex: V. Bajra, Muz: White LG, Ork: F. Boshnjaku
BEST NEW ARTIST - Sammy Ceka “bikini”, Tex: Hajro Ceka, Muz & Ork: Gëzim Haxhimehmedi
CMIMI I INTERNETIT - Omerta “Recognize me”, Tex: Omerta, Muz & Ork: J-Beatz

Prezantuese: Enkelejda Arifi

Mysafirët Speciale:
Zanfina Ismaili – Fituese e Finales së Madhe ‘ÇM 2006’
Mirsa Kërçeli – Fituese e Finales së Madhe ‘ÇM 2009’
Mirvete Bajrami - Mikja
Kastro Zizo
Hekuran Krasniqi
/tvzico.net/Adelina Tahiri & F-Kay, Fituesit e Celesit Muzikor 2010 (photo by zico tv)
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 23 April 2009

Flash News 23 Prill 2009


Alba Vip Flash News, 23 Prill 2009

- Nora Istrefi mbreme ne emisionin "Express Live" te KTVs ka promovuar klipin e saj me te ri "Vetem mua" /ktv/

- Edita Sopjani se shpejti lanson kenge dhe videoklip te ri. Eshte nje balade e kompozuar nga Valdet Sopjani, me orkestrim te Ardian Kastratit dhe text te Arsim Bunjakut. /kosova sot/

- Bleona Qereti e kenaqur me jeten bashkeshortore. "Fama nuk po me pengon, perkundrazi, Ganiu me ben me shume leshime dhe e kupton qe une nuk shpenzoj shume kohe me te ne shtepi per shkak te karrieres sime. Por, edhe pse nuk mund te qendrojme shume kohe bashke, dashuria jone vazhdon te jete e forte si gjithnje", ka thene Bleona /kosova sot/

- Labinot Rexha edhe me dy kenge te reja te cilat quhen "Pse s'mu bane nuse" dhe "Malli per babane" te cilave i ka realizuar edhe videoklipin me produksionin Star Media. /kosova sot/

- Ferdi Berisha, nje rom shqiptaro-malazez fiton edicionin e nente te Big Brother-it italian (Grande Fratello) dhe merre cmimin prej 300 mije euro. "Do te blej nje shtepi, te vazhdoje studimet dhe dashurine me Francesken", ka thene Ferdi /gazeta express/

- Kengetari dhe kompozitori i ri Korab Shaqiri, sonte ne hotelin "Viktoria" Prishtine, promovon albumin e tij te pare dhe videoklipin e kenges "Te kam gjetur". /kosovapress/

- Reperi Fatmir Krasniqi i njohur si F-Kay, ka njoftuar se eshte duke punuar ne albumin e tij te pare qe do te dale kete vit. Ai thote se dueti "La Vida Loca" eshte "thyerja e akullit" per te. /kosova press/

- Edona Llalloshi eshte duke pergaditur kengen dhe videoklipin e radhes qe do te publikohet se shpejti. /bota sot/

- Rozana Radi ne nje audicion filmi ne Austri. "Me kontaktuan nga interneti ku me thoshin se kane pare fotot e mia. Nese edhe audicioni i dyte shkon mire, do te me duhet te zhvendosem ne Austri per nje periudhe kohore", ka thene Rozi /bota sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Flash News

- Nora Istrefi last evening in show "Express Live" promoted her newest clip "Just me" / KTV /

- Edita Sopjani soon lanson new songs and video clip. It is a ballad composed by Valdet Sopjani, with instrumentation of Ardian Kastrati and text by Arsim Bunjaku. / Kosova Sot /

- Bleona Qereti satisfied with matrimony. "Fame is not the hinders, rather, with Gazniu makes more concessions and understands that I do not spend more time with at home because of my career. But, although not more time to stand together, Our love continues to be strong as ever, "said Bleona / Kosova Sot /

- Labinot Rexha with two new songs which are called "Why s'mu bane bride" and "father of goods" which has performed well with production videoklipin Star Media. / Kosova Sot /

- Ferdi Berisha, an Albanian-Montenegrin Roma wins ninth edition of Big Brother's italian (Grande Fratello) and take price of 300 thousand euros. "Will purchase a home, to continue studies and Francesken with love," said Ferdi / Newspapers /

- Singer and composer of new Korab Shaqiri, tonight in the hotel "Victoria" Pristina, promoting his first album and the song videoklipin "I found the". / Kosovapress /

- Fatmir Krasniqi benchmark known as the F-Kay, has announced it is working on his first album to be released this year. He says the duo "La Vida loca" is "breaking the ice" for. / Kosovo press /

- Edona Llalloshi is prepared and videoklipin the next song that will be published soon. / world today /

- Rozana Radi audition a film in Austria. "With the Internet where contacted with said have seen my photos. Audicioni If the second goes well, will have to shift in with Austria for a period of time," said Rozi
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online