All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Fabian Basha. Show all posts
Showing posts with label Fabian Basha. Show all posts

Tuesday, 23 April 2013

Fabi dhe Olta, presin jo nje, por dy femije binjake...

Fabian Basha & Olta Ahmetaj
Fabi i Produkt 28 pret te behet baba i dy binjakeve

Dhe lajmet e bukura per femije qe presin te vijne ne jete nuk kane mbarim. Nje tjeter personazh i njohur per publikun, pret te behet baba. Behet fjale per Fabin, nje nga anetaret e grupit Produkt 28, i cili prej shume vitesh eshte ne nje lidhje me balerinen simpatike Olta Ahmetaj, te cilen te gjithe e mbajme mend nga pjesemarrja e saj ne te tre edicionet e "Dancing with the Stars". Ata prej shume vitesh kane statusin e te fejuarve, bashkejetojne dhe lajmi i bukur eshte qe se fundmi presin jo nje, por dy femije. Ky lajm i ka gezuar shume te dy, si Fabin dhe sidomos Olten, e cila gjithmone e ka pritur me padurim momentin kur do te behej nene. Ne i urojme Oltes nje shtatzeni te mbare dhe te lindin dy bebe te bukura dhe te talentuara, sic jane dhe mami me babin. /revista paloma/

Revista PALOMA - 20 Prill 2013

Revista PALOMARevista PALOMA, 20 Prill 2013
 • Greta Koci: Me gjykuan pa te drejte per postin ne ministri
 • Ami shtatzene
 • Kush eshte djali qe i ka rrembyer zemren Rikes?
 • Olta BB: Kur vjen e shtuna, Anaidi ben gjoja si patriot!
 • Sexy & Single; Isida Mollaymeri: Me pelqejne meshkujt tullace me kembe te shtrembra!
 • Fabi i Produkt 28, pret te behet baba i dy binjakeve
 • Angela Martini, lakuriq neper rruge
 • Elhaida Dani kualifikohet per ne netet "live" te "The Voice of Italy"
 • Rita Ora ne kopertinen e revistes "Elle" ne Amerike
 • Nga Niko Komani: 10 menyra si te veshim "fustanin e vogel te bardhe"
 • Mustafa Nano: Tortura me e madhe? Te ndiqja "Big Brother"!
 • Ne rrjet; Kush e ka marre me sysh Gjyste Vulajn?; Opinionet e Arjan Konomit ne FB; Big Mamen e pickojne grerezat...; Nora Istrefi; Zanfina, hajde bark, hajde; Armina Mevlani pa grim; Ngjarja e rende ne Boston

Friday, 12 April 2013

Fabi, Turi dhe Albani rikthehen me "Ajer" [VIDEO]

Produkt 28 sjell klipin "Ajer"

Grupi i muzikes "Produkt 28" ka sjelle klipin me te ri me titull "Ajer" pas nje mungese te gjate ne tregun muzikor.

Djemte e grupit, Alban Kondi, Turjan Hyska dhe Fabian Basha kane ardhur me nje realizim te ri, ku kane sjelle nje kenge te lehte, me nje klip ku mbizoterojne ngjyrat e erreta dhe gjate kohes qe kendojne djemte shoqerohen nga disa balerina qe kercejne.

Si duket kete here djemte kane menduar te kthehen fuqishem duke vazhduar projektet e tyre muzikore. Ata kane planifikuar te vazhdojne koncerte ne Shqiperi dhe ne vende te tjera ku jetojne shqiptare. “Produkt 28” eshte nje grup mjaft i pelqyer ne tregun shqiptar per muziken dhe klipet e vecanta qe realizon.

Thursday, 7 June 2012

Shota Baraliu duet me Fabianin...

Shota duet me Fabianin

Kengetarja Shota Baraliu kohe me pare e kishte menduar nje bashkepunim me kengetarin nga Shqiperia, Fabianin. Deshiren e kamotshme ajo po e realizon tani dhe se shpejti pritet qe te lansojne ne treg kengen e tyre.

Sipas Shotes kenga do te jete mes zhanrit popullor dhe RnB, keshtu qe pritet nje performance e papare nga ana e te dyve.

“Shume shpejte do ti befasojme adhuruesit tane me duetin qe do ta realizojme me Fabianin. Kenga eshte e pergatitur nga Flori, pritet qe shume shpejt ti vihet emri. Do te eksperimentoj ne disa zhanre dhe kam pershtypjen se do te dale nje projekt i mire muzikor”, ka thene ajo per “Zeri”.

Kjo kenge do te lansohet bashke edhe me videoklip te cilin planifikojne ta realizojne ne Shqiperi. Duket se suksesi i Shotes po arrihet edhe ne Shqiperi andaj edhe preferon qe te punoj atje.

Ndersa sa i perket angazhimeve muzikore neper mbremjet e ndryshme, Shota gjate ketij sezoni veror do te jete e angazhuar neper shume vende te Shqiperise. /k.bajrami/zeri/

Sunday, 29 January 2012

Olta Ahmetaj hap "Olta Dance Studio" dhe flet per martese me Fabin...

“Kercimin ua keshilloj jo vetem artisteve, por sidomos politikaneve

Olta Ahmetaj: Me Fabin e kemi menduar edhe martesen

Ne “Dancing with the stars” ai eshte narratori dhe ajo balerina profesioniste ne krah te nje personazhi VIP. Por ne jete jane dy artiste qe bashkejetojne ne nje apartament, duke shijuar lidhjen katervjecare te dashurise se tyre. Balerina Olta Ahmetaj tregon se sekreti i “ciftit te lumtur” eshte fantazia. Ajo zbulon planet e tyre artistike dhe ate te marteses.

Jemi para nisjes se edicionit te ri te “DWS”, nje eksperience qe e provon per here te trete. Pas Nik Xhelilajt dhe Big Bastes, cili do te jete VIP-i qe do e instruktosh ne kercim?
- Keto jane sekrete te produksionit dhe mbeten surprize per ne deri ne momentin e fundit. Megjithate, kushdo te jete personazhi qe une do shoqeroj kete vit, jam e sigurt qe do ia kalojme mire dhe do kenaqemi ne skene, pasi tek e fundit ky eshte dhe qellimi i kercimit, defrimi.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online