All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Fabrizio Corona. Show all posts
Showing posts with label Fabrizio Corona. Show all posts

Wednesday, 31 March 2010

Adi Krasta vs Fabrizio Corona!

Adi Krasta Intervista Fabrizio Corona E DiellNxehen gjakrat live ne studio, 'mbreti' i paparaceve italiane, irritohet me Krasten

INTERVISTA me Fabrizio Corona, dhene prezantuesit Adi Krasta ne Top Chanell per pak ka perfunduar ne grushta. Tonet jane ngritur gjate intervistes, madje ne nje moment paparaci i famshem italian i ka thene Krastes: "Ne fillim krijova pershtypje te mire, tani po me ngre nevrat..", ndersa Krasta i ka thene ne nje pjese tjeter te intervistes : Une te fus ne burg.."

Me poshte eshte intervista me Fabrizio Corona (tekst dhe video), i cilesuar si 'mbreti i paparaceve'. Ai ishte diten e shtune ne Tirane si imazh i nje firme italiane ne nje qender tregtare ne Tirane.

A.K. - Mireserdhet! A jeni i gatshem te filloni nje interviste te vertete jashte Italise dhe impenjative?
F.C. - Une bej vetem intervista te verteta dhe impenjative.
A.K. - A mund ta vija une ne dyshim kete...?
F.C. - Jo.
A.K. - Do ta dyshoj kete ne nje menyre elegante.
F.C. - Ne menyre elegante, ashtu sic jeni veshur edhe ju?
A.K. - Une jam nje nga ata qe e njoh vepren e babait tuaj, nje gazetar i njohur. Eshte nje problem imi, Adi Krasta mund te kete nje femije qe behet pak problematik. C'mund t'i thoshe nje femije si ty sot?
F.C. - Une nuk jam nje femije problematik. Une jam nje djale qe kam bere shume gjera. Une jam nga ata qe nuk lejoj te me hipi njeri persiper.
A.K. - Cfare prezanton per ty yt ate? Cfare eshte sot per ty?
F.C. - Im ate ka vdekur.
A.K. - Po, edhe ka qene nje humbje e madhe.
F.C. - Eshte i vetmi person qe cmoj, eshte nje shembull per mua.
A.K. - Po pse jepni pergjigje kaq te shkurtra?
F.C. - Sepse me pelqen te jem konciz.
A.K. - Jeni konciz ne sensin qe nuk doni te jepni pergjigje dhe shume informacion, elemente per te krijuar nje ide tjeter?
F.C. - Jeta ime ka qene shume e gjate, dhe une momentet i fiksoj ne pergjigje te shkurtra.
A.K. - Keni shkruar nje liber, te dytin...
F.C. - Tani po shkruaj te tretin.
A.K. - Pse shkruani libra, juve ju njohin, punoni ne revisten 'Chi?'
F.C. - Ne liber nuk shkruhet per mua.
A.K. - Po, po, e di. Por ne liber shkruhet per te folur. Ju flisni ne televizion, perse e ndjeni nevojen te shkruani nje liber, apo te jepni te verteten tuaj?
F.C. - Nevoja per te shkruar nje liber nuk eshte nevoje per te thene te verteten, por eshte nevoje ekonomike. Le te themi qe me librin tim te dyte kam fituar jo pak, por 200 mije euro, kurse me te tretin shpresoj te fitoj 1 milion euro.
A.K. - Une nuk e di a do te shkruaja vete, sepse nuk di te shkruaj, une nuk jam nga ata qe te nxjerrin leke nga te gjitha anet dhe si te munden (duartrokitje ne salle).
F.C. - Duartrokitja nisi ne momentin e gabuar, sepse a nuk eshte e tepert kjo?
A.K. - Une nuk jam shkrimtar. Mesazhet e mia i jap...
F.C. - Do te shkruanit per nje ceshtje qe ka te beje me ekonomine tuaj, apo ju duket teper kjo?
A.K. - Une nuk jam shume i lidhur me parate.
F.C. - Po mire, une nuk u nisa per leke. Ate liber e kam shkruar ne burg dhe eshte bere nje model per shume te rinj; duke ditur si lidhet biznesi ekonomik me ate kulturor, une e di se cfare duhet te bej ne jete.
A.K. - Dhe cfare u thua te rinjve ti?
F.C. - U them qe dikush ia ka dale vete. Ka ndertuar gjithcka dhe pastaj ka perfunduar ne burg. Pastaj, ai djali kurajoz del nga burgu dhe behet personazhi me i famshem.
A.K. - Stop me duartrokitjet! E di qe te bezdisin me duartrokitje.
F.C. - Jo, aspak.
A.K. - E verteta juaj eshte e ngjashme me...
F.C. - Absolutisht jo. Imja eshte nje e vertete personale. Une nuk kam bere gjera te jashteligjshme.
A.K. - Cfare te ndodh kur gazetaret apo njerezit te bejne pyetje per kohen kur ke qene ne burg?
F.C. - Une u them qe ne burg, ndryshe nga shume te tjere, kam qene mire. Kam qene atje shume pak, dhe po ta dija se do te me denonin apo do te rrija gjate, nuk do te sillesha mire. Une kam dashur gjithmone te beja gjithcka dhe eksperienca ne burg eshte dicka.
A.K.- Fabricio, te jesh i njohur ne Itali dhe, ne pergjithesi edhe shqiptaret i pelqejne njerezit e njohur, duhet te jesh i lumtur. Nuk ta lexoj ne fytyre kete lumturi.
F.C. - Po le te themi qe te palumturit si une jane ne kerkim te dickaje dhe kur je i pakenaqur, kjo gje te inspiron te kerkosh gjithmone. Megjithate, sot kush me shikon nga pamja e jashtme nuk do te kisha motiv qe te mos isha i lumtur, jam i shendetshem, jam i pashem, kam nje te dashur te bukur, fitoj para...
A.K. - E konsideron veten te jesh nje tip "jashte ligjit"?
F.C. - Jo. Nuk jam njeri i tille. Nuk me kerkon ligji; atyre qe mendojne keshtu, une u them: "Une jam une dhe ju jeni nje hic". Kjo eshte nje fraze e nje filmi, qe une pres qe ju te me thoni titullin...
A.K. - Ok. Ke fotografuar...
F.C. - Kush eshte pra?
A.K. - Personazhi? Celentano.
F.C. - Jo. Alberto Sordi.
A.K. - Kush eshte nje gazetar italian qe ty do te pelqente te te bente nje interviste fytyre me fytyre pa te nxehur?
F.C. - Nuk me pelqen askush ne Itali, nuk ekziston asnje gazetar i vertete.
A.K. - Po perse flet keq per Italine?
F.C. - Une nuk flas keq per Italine, por gazetaret jane te pozicionuar djathtas, ose pro, ose kunder Berluskonit.
A.K. - Me ka bere pershtypje nje thenie e juaja, qe ne Itali ligji nuk eshte i njejte per te gjithe.
F.C. - Ku e ke degjuar kete? Keto jane budallalleqe. Jane budallalleqe me gjithe mend. Une ne procesin e fundit kam qene denuar me 3 vjet e 8 muaj per shantazh te futbollistit Trezeguet. Por nese zoti Trezeguet do te shkonte perpara gjykatesit ne gjykate dhe do te thoshte Fabrizio eshte nje mik imi, nuk me ka bere shantazh, do ta falenderoja e do t'i blija fotografite, por mua me kane denuar me 3 vjet e 8 muaj si njeriu qe u kam bere shantazh, nderkohe qe eshte e kunderta.
A.K. - Atehere perse u denove?
F.C.- Pse nuk e di? Funksionon ligji ketu?
A.K. - Po, jo, jo, eshte nje pyetje injorante kjo.
F.C. - Me fal, a funksionon ligji ketu? Une nuk po them budallalleqe. Gjerat jane keshtu.
A.K. - Cfare te them, do te duhej t'i dija gjerat me mire qe te jepja nje konkluzion.
F.C. - Une po te them gjera qe jane te dokumentuara, qe ta heqin mendjen fare.
A.K. - Ju keni fotografuar mekatet, veset...
F.C. - Nje sekonde, une nuk kam fotografuar mekatet e veset! Une jam thjesht nje kukull...
A.K. - Ka pasur njerez mes teje dhe personazheve qe ke fotografuar, te perfshire ne keto ceshtje?
F.C. - Jo, jo, une nuk fotografoja personalisht se nuk me pelqente, une nuk jam fotograf, une vija te tjeret te fotografonin.
A.K. - Perse ka pasur nje reagim kaq te madh, kaq te keq, kur eshte nje gje qe njerezit e duan?
F.C. - Mua me kane marre ne telefon edhe personalitete. P.sh, nga presidenti i Keshillit te Ministrave, dhe u kam thene te mos me cajne koken.
A.K. - Mos eshte krijuar nje legjende urbane kjo per te rritur punen tende?
F.C. - Jo, jo, nuk eshte e vertete kjo. Per mua nuk eshte asgje e tille, une kam bere vetem punen time. Veset ne Itali jane te shumta, ashtu si kudo dhe mua me kohen me eshte grumbulluar nje material te cilin e kam publikuar.
A.K. - A ke mundesuar ndonjehere qe ndonje fotograf te fotografoje ty dhe te dashuren tende Morice, dhe kjo te kete ndodhur vertet?
F.C. - Morice eshte ish-ime shoqe. Nuk ta kuptoj pyetjen. Nuk u shpjegove mire. Mund te ma beni pyetjen me mire...?
A.K. - Ok. Nuk u shpjegova mire. Jo. Domethene. Ti ndoshta, ose thone, qe ke vene nje fotograf per te fotografuar ju dhe ish- gruan tuaj pa e ditur ajo...
F.C. - Sikur ju nuk dinit asgje per mua. Une kete pune e kam bere qe ne fillim. Nuk ka asnje gje te keqe ne kete mes.
A.K. - Asnje gje te keqe? Gjen dicka te sinqerte dhe te ndershme ne kete mes?
F.C. - Po, eshte ndershmeri karshi punes sime.
A.K. - Po ndaj ish-bashkeshortes suaj?
F.C. - Une nuk kam bere ndonje fotografi qe e kapja vjedhurazi, a...
A.K.- Por ju, kete e beni kudo ne Itali. Per shembull, mua nuk do te me pelqente qe te me benit mua fotografi.
F.C. - Sa fitoni ju?
A.K. - Besoj gjysme milion euro ne vit.
F.C. - Atehere, lere kete pune qe ke, shko bej baristin dhe une nuk do te fotografoj, pasi fotot e tua nuk i interesojne askujt.
(irritohet Adi)
F.C. - A je i famshem ketu?
A.K. - Po, te gjithe jane te famshem ketu.
F.C. - Jo. Ti, a je i famshem? Nese je ne televizion, je i famshem. Po, apo jo?
A.K. - Po.
F.C. - Ben nje program te dielave dhe njerezit te shohin, prandaj je i famshem. Pra, nese ti ke bere kete zgjedhje te jesh publik, dhe jeta jote private do te behet publike. Ndryshe, nderro pune! Une i kam zhvatur njerezit si puna jote dhe ato para i kam futur ne xhepin tim. Nese doni famen, duhet te pranoni edhe kete gje.
A.K. - Ta them une zgjedhjen time. Jam nje person i famshem. Po nuk dua te fotografohem.
F.C. - Nuk mundesh. Eshte ligji i tille.
A.K. - Une te fus ne burg nese me fotografon.
F.C. - Nuk mundesh.
A.K. - Nuk mundem une? Kush nga ne te dy do te shkoje ne burg per 3 vjet e 8 muaj?
F.C. - Une per veten time kam per te shkuar 8 vjet.
A.K. - Ndoshta ti duhet te kuptosh qe nuk duhet te fotografosh dhe te hysh ne jeten e njerezve.
F.C. - Degjo, se ne fillim krijova pershtypje te mire, tani po me ngre nervat. Pastaj nuk me njeh. Une jam nje njeri qe bej...une jam nga ata njerez qe me hipen gjaku ne koke.
A.K. - Po...
F.C. - Do me lesh te flas, apo u ngrita dhe ika...?
A.K. - Po..
F.C. - Ti the dicka, une nuk dua te fotografohem, ti me fotografon, kush nga ne te dy perfundon ne burg? Une nuk bie ne burg sepse nuk kam ndjekur rregullat e atyre si puna jote. Nuk e di si funksionon ne Shqiperi, por ne Itali une bej punen time dhe nese nuk i ben nder dikujt e nuk je i mbeshtetur diku por pa i bere keq ama, je i lire te besh cfare do. Keshtu, une jam me i paster se ty dhe ata qe me derguan ne burg.
A.K. - A ka ndonje personazh, i cili nese nuk do, do te shpetonte nga telekamerat?
F.C. - Jo. As Berluskoni nuk mundet. Atij i eshte pergjuar cdo gje ne jeten e tij private dhe ligji kete e lejon.
A.K.- Ka pasur dicka nga jeta jote personale qe ju ka mbetur ne mendje?
F.C. - Seriozisht e ke tani? Ka qene lindja e tim biri.
A.K. - Jo, e kam fjalen ne jeten profesionale. Nje dite spektakolare.
F.C. - Gati cdo dite e jetes sime nga kendveshtrimi im eshte spektakolare.
A.K. - Perse zgjodhe pikerisht kete moment per te me sulmuar?
F.C. - Sepse ti bere nje pyetje te gabuar.
A.K. - Te tipit...?
F.C. - Qe, cila eshte diferenca mes meje dhe teje per punen e futjes ne burg, qe mua nuk me pelqeu. Qe ishte nje budallallek.
A.K. - Do te te them nje gje tip sinqeriteti, do te me lejoje te tregoj dicka te sinqerte?
F.C. - Po.
A.K. - Edhe ketu ne Shqiperi ka te rinj inteligjente qe pelqejne te fotografojne, paparace, agjenci fotografike. Ka njerez qe zgjedhin te jetojne si fotografe apo paparace, por ne moshen time dhe eksperiencen time mendoj se eshte e vertete, nese nje person nuk do te fotografohet dhe te beje budallalleqet qe te dale ne gazete, e ka gabim.
F.C. - Me fal, je ne mes te rruges me gruan, me te dashuren, une mund te te fotografoj, nese ti do te besh budallalleqe, bej. Por ligji ka nje princip: ato qe jane publike do t'i besh ne publik, ato qe do te besh ne shtepine tende, beji ne shtepi. Gjithcka eshte publike!
A.K. - Domethene, une nuk mbrohem dot?
F.C. - Nese ti mbrohesh, ti ke sulmuar nje fotograf. Kete e thote ligji ne Itali.
A.K. - Po ti e di qe ne nje kuptim Italia eshte ndare ne dy opinione ne gjene qe mendojne per ty.
F.C. - Mua nuk me behet shume vone nese une u pelqej a jo te gjitheve. Ty te gjithe te pelqejne?
A.K. - Jo. Kur m'u luten te te merrja ne interviste (e nderpret)...
F.C. - Luten? Luten, do te thote te besh nje favor, te kane thene te lutem, a mund ta besh...
A.K. - Nuk e di. Me thane te lutem, beji ti nje interviste ketij personazhit te njohur - eshte thjesht nje shprehje. Me thane se ti mund te nxeheshe dhe mund te ikje nga intervista. Eshte e vertete?
F.C. - Nese une jap nje interviste, ku nuk me lene te flas, per te mos i vene duart persiper, preferoj te iki... /t.ch./shekulli/mars 2010/
- - - - - - - - - -
+tag: fabricio korona
- - - - - - - - - -
Video

#1


#2


#3


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Blood boils live in the studio, 'king' of Italian paparazzi, irritated with Krasten

Interview with Fabrizio Corona, giving presenters the Top Ad Krasta Chanell for little has completed the punch. Tones are raised during the interview, even in a moment paparaci famous Italian said to Krasta: "We created a good beginning, now you're doing my nerves, while Krasta has said in another part of the interview: I put you in prison .. "

Below is the interview with Fabrizio Corona, described as 'king of paparazzi'. He was on Saturday in Tirana as the image of an Italian company in a commercial center in Tirana.

A.K. - Welcome! Are you ready to start a real interview and impenjative abroad?
F.C. - I only do real interviews and impenjative.
A.K. - Can I put in doubt this ...?
F.C. - No.
A.K. - Do you suspect this in a elegant way.
F.C. - The elegant way, as you're wearing?
A.K. - I am one of those who know your father's work, a journalist known. Mine is a problem, Adi Krasta may have a child who becomes less problematic. What to didst say unto thee as a child today?
F.C. - I am not a troubled child. I am a boy I've done many things. I am from those who do not let the man climbed over.
A.K. - What you presents for your father? What is today for you?
F.C. - My father was dead.
A.K. - Yes, also has been a great loss.
F.C. - It is the only person to appreciate, is an example for me.
A.K. - But why give so short right now?
F.C. - For the like to be concise.
A.K. - You are concise in the sense that you do not want to give more information right now and elements to create another idea?
F.C. - My life has been very long, and I freeze moments of the response to short.
A.K. - Have you written a book, the second ...
F.C. - Now is the third type.
A.K. - Why write books, you know, work in the magazine 'Chi? "
F.C. - The book is written not for me.
A.K. - Yes, yes, I know. But the book is written for speech. You talk on television, why feel the need to write a book, or to give to your truth?
F.C. - Need to write a book is no need to say the truth, but is economic need. Let me say that my second book I have won no less, but 200 thousand euros, with the third and hope to win 1 million euros.
A.K. - I do not know whether to write separately because I do not know to write, I am not to bring them from all sides lek and how can (applause in the room).
F.C. - Duartrokitja began when wrong, because is not it redundant?
A.K. - I'm not a writer. My messages give ...
F.C. - Will write about an issue that has to do with your economy, or more it seems you?
A.K. - I'm not very connected with money.
F.C. - Well, I went not to leke. I have written this book in prison and has become a model for many young, knowing as it relates to cultural economic business, I know what to do in life.
A.K. - And what were you saying to young people?
F.C. - I say that someone has dale itself. Has built everything and then completed in prison. Then, he emerges from prison courageous boy and becomes the famous character.
A.K. - Stop with applause! I know that to disturb with applause.
F.C. - No, no.
A.K. - The truth is like your ...
F.C. - Absolutely not. Mine is a real personal. I have done illegal things.
A.K. - What happen when journalists or people to ask questions when you have time been in prison?
F.C. - I say that in prison, unlike many others, have been good. I was there very little, and if I knew it would be to punish or long stay, will not sillesha good. I have always wanted to place everything and experience in prison is something.
AK-Fabricio, to be known in Italy and, in general people like the Albanians of known, must be happy. Do not read this happiness in the face.
F.C. - Yes, let's say that as I palumturit are looking for something and when you are disappointed, this thing always inspires to request. However, with today who looks from the outside would have no motive that I was not happy, I'm healthy, I'm Slim, I loved a beautiful, make money ...
A.K. - Considers himself to be a type of "outside the law"?
F.C. - No. I am not one such. Not the law requires; those who think so, I say: "I am I and you are nothing". This is a phrase of a film, that I expect you to tell me the title ...
A.K. - Ok. You have photographed ...
F.C. - Who is then?
A.K. - Character? Celentano.
F.C. - No. Alberto Sordi.
A.K. - Who is an Italian journalist that you would like to make a face to face interview without heated?
F.C. - Not with one like in Italy, there is no real journalist.
A.K. - But why talk bad for Italy?
F.C. - I do not speak ill for Italy, but journalists are positioned right, either pro or against Berlusconi.
A.K. - Impressed with a saying of yours, that in Italy the law is not the same for all.
F.C. - Where did you hear this? These are nonsense. They are all nonsense to me. Last process I have been sentenced to 3 years and 8 months for blackmailing Footballer Trezeguet. But if Mr. Trezeguet will go before the judge in court and will mean Fabrizio is my friend, do not blackmail me, will thank the photographs will be bought, but to have me sentenced to 3 years 8 months as man that I have made blackmail, while the opposite.
A.K. - Then why was denove?
F.C. - Why not know? Working the law here?
A.K. - Yes, no, no, this is an ignorant question.
F.C. - I'm sorry, a law works here? I do not say nonsense. Things are so.
A.K. - What to say, will need to know things better to give a conclusion.
F.C. - I will say things that are documented, that to give mind at all.
A.K. - You have photographed sins, vices ...
F.C. - One second, I have not photographed sins of vices! I'm just a puppet ...
A.K. - There were people between you and the characters that you photographed, involved in these issues?
F.C. - No, no, I do not personally fotografoja not like, I'm not a photographer, I come to others to fotografonin.
A.K. - Why there has been a great response so, so bad, when is one thing that people want?
F.C. - I have been on the phone with the personalities. P.sh, President of the Council of Ministers, and I said not to cajne head.
A.K. - Is it creating an urban legend to increase your work?
F.C. - No, no, this is not true. For me there is nothing of such, I only made my work. Vices in Italy are many, like me everywhere and time is collected with a paper which I published.
A.K. - Do you sometimes enable any photographer to photograph you and your girlfriend Moric, and this really have happened?
F.C. - Moric is my former friend. Not to understand the question. Not well explained. Can you do better question ...?
A.K. - Ok. Not well explained. No. Ie. You may, or say, that you put up a photographer to photograph you and your ex-wife without knowing it ...
F.C. - If you do not know anything about me. I've done this work at the outset. There is no bad thing in this middle.
A.K. - No bad thing? Find something sincere and honest in this middle?
F.C. - Yes, it is honesty towards my work.
A.K. - Yes to your former wife?
F.C. - I have not made any files that capture stealth, a. ..
A.K. - But you do this anywhere in Italy. For example, I would not like that they might make me files.
F.C. - How much you earn?
A.K. - I believe half a million euros per year.
F.C. - Then, you leave this work to go do baristin and I will not photograph, because your photos do not interest anyone.
(irritohet Adi)
F.C. - Are you famous here?
A.K. - Yes, all are famous here.
F.C. - No. You, are you famous? If you are on television, you are famous. Yes or no?
A.K. - Yes.
F.C. - Ben a program on Sundays and people to see, so you famous. So, if you have this choice to be made public and your private life will be made public. Otherwise, change jobs! I have zhvatur people like your work and money I put in my pocket. If you want fame, must also accept this.
A.K. - Let me tell you my choice. I am a famous person. I do not want to fotografohem.
F.C. - I can not. Such is the law.
A.K. - I to prison if the fotografon.
F.C. - I can not.
A.K. - Could not I? Who of us two will go to prison for 3 years and 8 months?
F.C. - I myself have for the past 8 years.
A.K. - Maybe you should understand that should not come fotografosh and people's lives.
F.C. - Listen, we created a good beginning, now with up nerves. And not to know. I am a man who do ... I am from those people with blood in the head went up.
A.K. - Yes ...
F.C. - Do talk wool, or got up and fled ...?
A.K. - Yes ..
F.C. - When the something, I do not want to fotografohem you with fotografon, who from the two ends up in prison? I do not go to prison because I did not follow those rules as your work. I do not know how it works in Albania, but in Italy I do my work and if not obliging someone you do not support but without making some bad ama, you are free to do what will. So, I am with the clean that you and those who sent in prison.
A.K. - Is there a character, who if not, will escape from telekamerat?
F.C. - No. Neither Berlusconi can not. He is tapped everything in his private life and the law allows this.
AK-There was something from your personal life has left you in mind?
F.C. - You seriously now? It was the birth of my son.
A.K. - No, I mean professional life. A spectacular day.
F.C. - Almost every day of my life from my point of view is spectacular.
A.K. - Why exactly this moment chosen for the attack?
F.C. - Because you made a wrong question.
A.K. - The type ...?
F.C. - In order, what is the difference between me and you for introducing work in prison, that I do not liked. That was a foolish.
A.K. - I'll tell you one thing tip sincerity, would allow to tell me something sincere?
F.C. - Yes.
A.K. - Even here in Albania has new intelligence that like to fotografojne, paparazzi, photo agency. There are people who choose to live as photographers or paparazzi, but at my age and my experience I think that is true, if a person will not be photographed and make nonsense that appear in newspaper, is wrong.
F.C. - I'm sorry, you are in the middle of the road with his wife, the girlfriend, I can photograph, if you will do nonsense, do. But the law has a principle: those that are public will be doing in public, those that will do to your house, do at home. All public is!
A.K. - That is, I can not protect?
F.C. - If you defend, you have attacked a photographer. The law says this in Italy.
A.K. - You know that in a sense Italy is divided into two opinions in the genes that you think about.
F.C. - I do not become too late if I was like a not all. You all be like?
A.K. - No. When I was asked to be obtained in the interview (interrupts) ...
F.C. - Pray? Pray, does it mean to do a favor, to have said to me, could you do ...
A.K. - Do not know. They told me to pray, do you an interview this character known - is just an expression. They told me that you can and can escape nxeheshe interview. It is true?
F.C. - If I give an interview, where the left not to speak, for not putting his hands over, I prefer to go ...
]]

Saturday, 27 March 2010

Big Brother Albania 3: Surprize Fabrizio Corona!

Fabrizio Corona Big Brother Albania 3Big Brother Albania 3: Surpriza Fabrizio Corona, Spektakli #10, 27.03.2010

Fabrizio Corona, nje surprize per banoret

Nje surprize e vecante per banoret eshte ardhja ne shtepine e tyre paparaci me i njohur italian, Fabrizio Corona. Gjate dites, banoret kane pozuar me veshjet e “Bonavita”-s, imazh i te cilit eshte edhe Fabrizio Corona. Ai ndodhet ne dhomen e bardhe, ne te cilen jane vendosur ne mur fotot e bera nga banoret. Ai perzgjedh tre prej tyre, te cilat per te jane fotot me te realizuara. Keshtu, Fabrizio perzgjedh nga nje foto te Erionit, Oltes dhe Domenikes. banoreve u jepet mundesia qe ta shohin ne monitor e me pas ta marrin e te njihen me te brenda ne dhomen e ndenjes. Vajzat shkojne ne dhomen e bardhe, takohen me te dhe e ftojne te njihet dhe me djemte. Ne duar, Fabrizio mban dy zarfa te kuq te cilat ia jep njerin Oltes e tjetrin Domenikes. Ai u jep banoreve edhe fotot e perzgjedhura. Pasi pershendetet, Fabrizio Corona largohet duke u percjelle serish nga vajzat. /t.ch./
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Fabrizio Corona, a surprise for residents

A special surprise for residents is coming to their house with famous Italian paparaci, Fabrizio Corona. During the day, residents have pozuar with clothing "Bonavita"-s, whose image is also Fabrizio Corona. He is the white room, in which are placed in wall pictures made by residents. He selects three of them, which pictures are to be realized. Thus, Fabrizio select from one picture to Erioni, Oltes and Domenikes. residents were given the opportunity to see the monitor and then take the to get acquainted with the inside ndenjjes room. Girls go to the white room, meet with and invite to known and boys. In his hands, Fabrizio holds two red envelope which gives Oltes the other one Domenikes. It gives residents the selected photos. After greet, Fabrizio Corona being transmitted away from the girls again.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online