All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Fatjeta Barbullushi. Show all posts
Showing posts with label Fatjeta Barbullushi. Show all posts

Saturday, 20 July 2013

Fatjeta Barbullushi, kenges fituese i ben video...

Dhuron Videon E Kenges "Zoteri"

Nje video shume e bukur ku ka brenda dhe nje realizim shume interesant. Kjo eshte ajo qe shohim ne videoklipin e kenges, e cila muaj me pare fitoi cmimin e pare ne Festivalin "Celesi Muzikor 7", kenduar mjaft embel nga Fatjeta Barbullushi.

Fjala eshte per kengen "'Zoteri", ku edhe Fatjeta duket si nje zonje e bukur ne kete video, madje duke edhe interpretuar si nje aktore. Kenga kur ishte ne festival ka marre komentet e bukura e tashme pritet dhe nuk ka diskutim qe do te marre edhe shikimet e duhura qofte ne Youtube, por dhe do ta shohim si nje kenge mjaft te bukur ne TV-te tona. /maksim gjokaj/

Monday, 13 May 2013

Fatjeta dhe Grupi Fama triumfojne ne ÇM7

Një mbrëmje Gala është ajo që do të vijë në ekranin muzikor më të ndjekur shqiptar në ZICO TV në HD, gjatë mbrëmjes të së mërkurës në orën 21 me 15 maj.

E kemi fjalën për natën finale të festivalit ‘Celësi Muzikor 7’, festival në të cilin triumfuan këngëtarja Fatjeta Barbullushi me këngën “Zotëri” dhe Buraku dhe grupi Fama me Meti Alshiqin me këngën “Falma.

Por edhe të tjerë artistë me emër dhe të rinj triumfuan në këtë edicion të shtatë të ÇM.

Të ftuar specialë ishin edhe këngëtarët Lori, Fahrush Azemi, Revolt Klan, dhe Nazmie Selimi. Prezantuesit e këtij festivali ishim Maksim Gjokaj dhe Sasa, të cilët sollën një moderim jo të zakonshëm.Më poshtë ju sjellim të gjitha cmimet e kësaj nate.

Thursday, 18 April 2013

Fatjeta me kengen e Armendit ne ÇM7

Këngëtarja e njohur shkodrane, Fatjeta Barbullushi, për herë të parë ka konkurruar në festivalin “Çelësi Muzikor“, në edicionin e shtatë të tij.

Këngëtarja ka zgjedhur çiftin Armend Rexhepagiqi dhe Aida Baraku të këndojë një krijim të tyre për t’u paraqitur denjësisht në këtë event të muzikës.

Kënga mban titullin “Zotëria” dhe është e zhanrit rok-baladë dhe do të performojë në natën e parë garuese të premten mbrëma në ÇM7.

Fatjeta, e cila vepron dhe jeton në Zvicër, njihet për shumë hite, siç janë “Pashë dy sytë në ballë”, apo edhe dueti me Danin. /Maksim Gjokaj/.


Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Fatjeta with Armend song in CM7

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online