All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Fatlum Aziri. Show all posts
Showing posts with label Fatlum Aziri. Show all posts

Sunday, 24 February 2013

Modeli shqiptar qe i sfidon maqedonasit

Quhet Fatlum Aziri dhe është një nga modelistët më të kërkuar në Maqedoni. Ai është shqiptar nga Kumanova, por që hijeshia e tij po i tremb dhe po i sfidon modelët maqedonas.

Fatlumi është 23 vjeç, ndërsa gazeta jonë mëson se ai është i vetmi shqiptar që po konkurron për “Mister Maqedonia” dhe më pas edhe në ‘Mister Albania’.

Është i vetmi shqiptar që nuk ka frikë të konkurrojë fort të huajt, ndërsa e sheh në faqet e para të revistave dhe gazetave maqedonase dhe jo vetëm në to./Maksim  Gjokaj/

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albanian model that defies the Macedonians

Thursday, 24 January 2013

Fatlum Aziri, shqiptari me syte ne pasarelat boterore

Ai ka qenë dy herë fytyra kryesore e revistës “Faci” në Maqedoni, ndërkohë që bëhet modeli i parë shqiptarë që shfaqet në faqet e kësaj magazine të njohur.

I suksesshëm dhe shumë ambicioz, Fatlumi akoma nuk dëshiron të zbulojë planet e tij për të ardhmen.

"Akoma nuk dua të zbuloj diçka më konkrete sepse jam në bisedime me një agjenci shumë të njohur italiane dhe kur të zyrtarizohet do ta bëj publike,” ka thënë Aziri, derisa kohëve të fundit po bëhet akoma më aktiv në sfilatat e vendit dhe në rajon, duke qenë kështu edhe imazh i disa kompanive në Maqedoni.

Për 23 vjeçarin student të mjekësisë, ky është vetëm fillimi, ndërsa më pas e pret një punë e lodhshme që besojmë se do i’a del mbanë si duhet./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lucky Aziri, Albanian eyes in world trestles

He has twice been the main face of the magazine "Faci" in Macedonia, while becoming the first model Albanians appear in the pages of this magazine known. Successful and ambitious, Fatlumi still does not want to reveal his plans for the future.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online