All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Fatma Haxhialiu. Show all posts
Showing posts with label Fatma Haxhialiu. Show all posts

Sunday, 13 October 2013

Fatma: Nuk e ofendova Adelinen, e krahasova me Britney-in...

Fatma Haxhialiu
DEBATI NE EMISION, Adelina shperthen ne lot, pas ngacmimeve te Fatmes

Gjate emisionit “Top Show Magazine”, u be nje diskutim mbi kategorite e “artisteve” qe kemi ne Shqiperi, dhe qendra e bisedes ishte kengetarja Adelina Tahiri. Vajzat e “Thumb”, Aulona dhe Fatma, pas nje kritike te gjate mbi kengetaret qe kendojne ‘live’ dhe ata qe vetem performojne ne skene, vetem duke levizur buzet, kane shkaktuar lot tek Adelina. Ajo qe e ka ngacmuar me shume, duket se ka qene Fatma, e cila i tha Adelines se ne fakt ajo nuk eshte kengetare e mirefillte, duke qene se edhe ne studio kendoi me ‘playback’, por eshte se pari performuese. Fatma u drejtua me fjalet “ti nuk je kengetare, ti je performuese, sepse nuk kendon ‘live’”, ndersa Adelina Tahiri u pergjigj se ajo vjen nga nje familje artistesh dhe se media nuk merret me karrieren e saj, por me gjoksin. Ndersa Fatma ka shkuar me tej, duke e vene ne nje pozicion te veshtire vajzen bukuroshe: “Ti ke nje ze te mesem, medioker, dhe, kur vjen e veshur me pantallona lekure dhe nje rrip ne studio, nuk kendon ‘live’ dhe vetem kercen, normale qe me gjoksin do merren”. Kjo ka bere qe ne kohen e publicitetit kengetarja te qante. Ne nje interviste per “Bluetooth”, prezantuesja Fatma Haxhialiu sqaron situaten dhe “shton” te tjera kritika...

Friday, 10 May 2013

Flori: Adrian Gaxha nuk eshte kengetar

Vajzat e emisionit shumë të komentuar në kanalit “Youtube” - “Thumb”, Fatma dhe Elona, në një nga programet e fundit të tyre, kanë intervistuar Flori Mumajesin gjatë xhirimit të klipit të fundit me Genën.

Mes tjerash, kompozitori i njohur ka thënë se për të Adrian Gaxha është një fenomen i shou-bizit dhe ai nuk është këngëtar, pasi, sipas tij, të ishte ai këngëtar do të kishte pasur rastin të kishte punuar me të.

Ky reagim i Florit ka ardhur pas disa kohësh, kur, sipas këngëtarit të hitit “Ngjyra e kuqe”, kishte marrë një mesazh të keq nga kompozitori, për shkak të po kësaj kënge. M. GJ.

Monday, 20 August 2012

Revista PALOMA - 18 Gusht 2012

Revista PALOMA, 18 Gusht 2012
 • Xhensila Myrtezaj: Do te mbetem gjithmone lozonjare! Kengetarja rrefen mbi muziken, veren, femijerine e saj dhe marredhenien me Besin
 • Ndahen motrat: Luana ne Shqiperi, Marina ne Itali
 • Vere si e Bertines
 • Shkenda Dubova: Hera e fundit qe me shihni me foto te tilla
 • Ruhuni kengetare, po vjen Enca
 • Samanta Karavella: Jeten luksoze nuk e kam, por e deshiroj
 • Lira Burgija, pushime ne Ibiza me te fejuarin
 • Gent Zenelaj feston 35 vjetorin mes miqsh
 • Teuta Kurti pjese e sezonit te ri "The Voice"
 • Linda Halimi me klip erotik, skena te nxehta me femra lakuriq. Ndalohet nen 18 vjec!
 • Rezarta Shkurta, nga Ibiza ne Dubai
 • Kledi Kadiu ne festivalin e Venezias me filmin e jetes se tij: Nuk kam qene i dashuri i Maria de Filipit
 • Vesa Luma merr nenshtetesine shqiptare

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online