All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Fatmir Gjata. Show all posts
Showing posts with label Fatmir Gjata. Show all posts

Sunday, 19 August 2012

Babai i Elvana Gjates: Si ma shpetoi jeten vajza...


Babai i Elvana Gjates: Kartolina qe Berisha i dergoi sime bije beri qe mjeket te me sherbejne

Profesioni i tij eshte oficer. Rreth 25 vite ka sherbyer ne te gjitha nivelet e Forcave te Armatosura. Ka qene familje ushtaraku ne breza. Por kjo nuk e ka penguar qe te mirekuptoje e mbeshtese vajzen e tij. Fatmir Gjata rrefen se si ka bere menaxherin e Elvanes per 10 vite, deri kur per pak sa nuk preku vdekjen.

Si ka mundesi qe nga nje familje ushtarakesh te dale nje artiste e talentuar?
Ne pamje te jashtme duket dicka qe stonon, po te kemi parasysh historine e dinastise se artisteve ne pergjithesi, por nuk eshte keshtu. Vertet qe nuk e kemi te trasheguar artin si profesion, por e kemi transmentuar si prirje, si pasion. Nena ime ka qene nje kengetare e mrekullueshme. Ka kenduar disa kohe ne korin e Ansamblit te Shtetit. Po keshtu edhe une. Kenga ka qene hobi im qe femije. Kam pasur idhull Celentanon.

Saturday, 18 August 2012

Revista PANORAMA PLUS - 18 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 18 Gusht 2012
  • Hygerta Sako ruan bukurine e ish-missit, por jo linjat
  • Klajdi Selimi: Ish-e fejuara italiane me vodhi parate, ceshtja ne gjyq
  • Ezel ben aksident automobilistik
  • Sherr mes foleseve te lajmeve ne "TCH", Monika Stafa dhe Beti Njuma. Konflikti u ndez nga nje editorial i Stafes, ku ajo akuzon rende gazetaret e kultures si injorante te librit dhe si te pandershem.
  • Gjyste Vulaj: Po kaloj shtatzeni te veshtire, kam anuluar cdo aktivitet
  • Flet babai i Elvana Gjates: Si ma shpetoi jeten vajza. Fatmir Gjata: Kartolina qe Sali Berisha i kishte derguar Elvanes, i beri mjeket te na sherbejne
  • Vesa Luma merr nenshtetesine shqiptare
  • Ledri Vula fillon te praktikohet si regjisor
  • Desada Metaj, ne gayparaden e Stockholmit

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online