All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Fatmire Bajramaj. Show all posts
Showing posts with label Fatmire Bajramaj. Show all posts

Wednesday, 3 October 2012

Fatmire Bajramaj shtrohet ne spital me lendime serioze ne gju...

Fatmire "Lira" Bajramaj

Superylli shqiptar i Bundesliges per Femra, 24 vjecarja Fatmire "Lira" Bajramaj, ka pesuar te dielen nje lendim serioz ne gju, pak minuta pasi shenoi golin fitues per klubin e vet FFC Frankfurt kunder skuadres FFC Turbine Potsdam, me rezultat perfundimtar 2:1. Lojtarja kundershtare Tabea Kemme ka bere nje nderhyrje brutale ndaj Lires duke i shkaktuar lendime serioze me shqyrje te ligamenteve ne gju.

Thursday, 6 September 2012

Fatmire Bajramaj, kampionja e futbollit gjerman...

Fatmire Bajramaj: Shqiptarja qe u be kampione e futbollit gjerman

Me vetem 23 vjet Fatmire Bajramaj ka fituar shume tituj. Ajo eshte kampione e botes, kampione evropiane dhe fituese e Liges se Kampioneve. Ndonese si femije prinderit nuk e lejonin te merrej me futboll. Babai i saj me origjine nga Gjurakovci i Pejes mendonte se vajza nuk duhet te merret me futboll, por “si cdo femer normale” me vallezim, balet apo ndonje aktivitet tjeter.

Gati dy vjet Lira ka luajtur futboll fshehurazi, me vellane Flakronin dhe shoket e shkolla. Nena e dinte per “sekretin”. “Babai nuk e ka ditur, sepse une luaja fshehurazi me djemte ne nje ekip. Dikur me eshte dashur nje nenshkrim, por babai thoshte: jo cika jem, se nuk eshte futbolli per cika. Ti me mire merru me vallezim, apo dicka tjeter. Por nje here ka ardhur babai dhe kur me ka pare se si luaj, i ka pelqyer dhe me lejoi te merrem me futboll. Sot mezi pret te shikoje lojerat e mia”, thote ajo.

Saturday, 11 June 2011

Fatmire Bajramaj Refuzon Te Zhvishet per "Playboy"

photo: Bongarts Getty Images
Bajramaj refuzon oferten e revistes "Playboy"

Futbollistja kosovare, Fatmire LIRA Bajramaj, ka pasur nje oferte per te pozuar nudo per revisten "Playboy", mirepo e ka refuzuar ate.

Bajramaj 23-vjecare nuk kritikon bashkelojtaret e saj ne Perfaqesuesen e Gjermanise qe kane pozuar nudo, mirepo thote se vete ajo nuk do te mund te bente kete gje. Ajo thote se pranon te fotografohet me veshje elegante, mirepo jo nudo.

"Une i kam pare fotot dhe kam respekt te madh per vajzat qe kane pasur guximin te bejne kete. Une vete nuk do te beja nje gje te tille. 'Playboy' me ka kontaktuar, por i kam thene jo. Kete e kam thene per te

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online