All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Fehmi Ferati. Show all posts
Showing posts with label Fehmi Ferati. Show all posts

Saturday, 3 December 2011

VIP Ballina: Revista KOSOVARJA, 2 Dhjetor 2011

Revista KOSOVARJA, 2 Dhjetor 2011
  • Hana Cakuli JO festivaleve
  • Genta grushton nje mashkull
  • Disa edhe ne lufte kane menduar per interesa vetjake
  • Tradhtia sipas shenjave te horoskopit
  • Jeta private e politikaneve tane
  • Fehmi Ferati: Alamet analfabete shiten VIP-at
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gazeta Kosovarja, 2 December 2011

Hana Cakuli say no to festivals
Genta Punches a male
Some even in war thought of personal interests
Betrayal according to horoscope signs
Private lives of our politicians
Fehmi Ferati: highly illiterate VIPs selling as
]]

Sunday, 26 June 2011

Vesa Luma Per Martese Do Krushqit me 100 Vetura...

Vesa Luma: Dua te martohem me mesit

Kengetares Vesa Luma i pelqejne traditat shqiptare dhe duket se ajo pret mesit per te vene unazen ne gishtin e saj. Vesa e cila keto dite ka publikuar videoklipin e ri “Ti po don” ishte mbreme e ftuar ne emisionin “Fehi’s show” i cili u transmetua ne “TV21”, ndersa tha se deshiron te martohet me mesit dhe te shkoje nuse me shume vetura.

“Pa ardh me me marr krushqit me 100 vetura nuk behem nuse”, pergjigjet ajo duke qeshur ne nje nga pyetjet e drejtuesit te emisionit Fehmi Ferati. Ne kete emision Luma po ashtu tregoi per eksperiencen e bukur qe e ka kaluar ne “DWS” ndersa theksoi se Dhermiun e ka “pike te dobet”, por mohoj te kete ndonje pasuri te patundshme atje.

“Dhermiu eshte vendi ku ndihem me se miri, aty ndihem tamam Vese. Kane pas shkruar se kam blere shtepi, banese, truall, por asgje nuk eshte e vertete. Thjeshte me pelqen si vend dhe kenaqem sa here qe shkoj”, ka thene ajo.

Sunday, 5 June 2011

Fehmi Ferati Sjell Spektakel Me Humor dhe Satire

“Fehi’s show” sjell gjithnje spektakel

Shikuesit e Televizionit 21 paten rastin qe te premten mbrema (3.6.11) ne emisionin e dyte “Fehi’s show”, te argetohen dhe te qeshin pa fund me satiren, humorin e pastert dhe shoun qe beri prezantuesi i njohur kosovar, Fehmi Ferati.

Edhe ne kete emision Fehmiu satirizoi me gjerat me intersante qe ndodhen gjate javes qe lame pas. Ai ne pjesen e pare te ‘stand up’ komedise, theksoi se kosovaret nuk kane nevoje te shqetesohen nga bakteri E. coli, i cili sipas te dhenave mendohet se ka prejardhjen nga trangujt e Spanjes.

“Shyqyr qe nuk na ka njohur Spanja dhe kemi shpetuar nga semundja e E. coli”, ka thene ai duke i bere te pranishmit te qeshin.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online