All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Fiks Fare. Show all posts
Showing posts with label Fiks Fare. Show all posts

Tuesday, 2 September 2014

Velinat e reja te “Fiks Fare”...

...arsyet pse Filip Cakuli i zgjodhi mes 200 vajzave

Lajmi se jane perzgjedhur dy velinat e reja te programit te pernatshem “Fiks Fare” ne “Top Channel” u komentua ne rrjetet sociale, edhe per faktin se prej kater vitesh cdo sezon te ri shfaqeshin te njejtat, motrat Viola e Petrula Spiro. Kete vit “Fiks Fare” shpalli te hapur audicionin per velinat e reja, gjate te cilit provuan shansin me shume se 200 vajza, brune e bionde. Por mes tyre, drejtori i programit, Filip Cakuli, ka zgjedhur bionden 18-vjecare Dorisa Kacorri dhe velinen brune, 21-vjecaren Gea Braha, te dyja modele te “ICON talent”. Sipas burimeve tona, vajzat jane perzgjedhur nga drejtori i “Fiks Fare” jo vetem per tiparet mesdhetare, por dhe per lirshmerine qe kane demonstruar para kamerave edhe per faktin qe dine te kercejne. Vajzat tashme kane lidhur kontraten me televizionin dhe le te shohim se si do te prezantohen ato ne performancen e tyre te pare me 1 shtator, gjate moderimit te emisionit investigativ “Fiks Fare” nga Fiori Dardha, Gent Pjetri (Doktori) dhe Albana Osmani. Gjithsesi, portretet e tyre nuk do te jene krejtesisht te panjohura per ata qe kane qene te vemendshem dhe kane ndjekur “Summer Fest” ne “Top Channel”. Dy vajzat kane qene pjese e sfilatave, qe jane mbajtur ne koncertet e organizuara kete vere nga ky televizion.

Sunday, 24 November 2013

Albana Osmani ne "Fiks Fare": Nuk zevendesoj Fiorin...!

Albana Osmani ne "Fiks Fare"
Surpriza, Fiorit te “Fiksit” do t’i duhet ta ndaje karrigen me Albana Osmanin

Ka qene nje surprize per shikuesit e “Fiks Fare” ne “Top Channel” shfaqja te premten ne mbremje ne ekran e Albana Osmanit, ne vend te Fiori Dardhes. Dy muaj pas daljes se Fiorit ne ekran si moderatorja e ketij formati te rendesishem televiziv me largimin e Saimir Kodres, drejtori i “Fiks Fare” ndryshon strategji.

Albana Osmani ne kete dalje te saj te pare ka postuar foto te realizuara ne studion e “Fiks Fare”, duke njoftuar fansat e saj ne faqen zyrtare ne Facebook: “Sonte une nis nje eksperience te re ne ‘Top Channel’. Faleminderit per besimin ne mua Filip Cakulli. Pas pak ne ‘Fiks Fare’!” Me pas pyetjeve te fansave se nese ajo ka zevendesuar Fiorin, ajo u pergjigjet: ”Fiori do jete aty, dinjitoze sic ka qene. Une jam pjese e “Fiks Fare” dhe te tjera risi ju presin.”

Monday, 7 October 2013

Fiori Dardha: Te prezantosh "Fiks Fare" si duhet, eshte nje supersfide...

Fiori Dardha dhe Doktori te "Fiks Fare"
Fiori: Cfare m’u kerkua nga Cakuli te bej ndryshe ne “Fiks Fare”

Nje propozim “Fiks Fare” per Fiori Dardhen, vajzen e njohur e cila para 10 vitesh beri tendence ne ekranin shqiptar me nje program pa tabu, te ideuar nga vete ajo, me titull ”Bla Bla Bla”. Edhe pse prej disa vitesh ishte larguar nga puna ne televizion me nje “qejfprishje”, sic preferon ta quaje, keto vite nuk ka heshtur, por ka bere opozitaren ne rrjetet sociale, duke dhene mendimin e saj per kedo dhe per gjithcka pa asnje droje. Fiorit i pelqen liria dhe e verteta, ndaj dhe e ka pranuar me shume deshire oferten per te moderuar “Fiks Fare”, ku zbulohen shume te tilla cdo mbremje. Nje prezantuese femer qe zevendeson Saimir Kodren, ngjall kureshtje. E ne kete dekade te dyte te historise se “Fiks Fare”, dhe po ashtu per vete Fiorin qe nga fillimet e saj ne televizion, ajo ka cfare te tregoje. Ndan emocionet e ketij fillimi te ri, dhe se si fati i trokiti ne dere per te qene ne kohen dhe vendin e duhur.

Thursday, 12 January 2012

Presidenti Bamir Topi i ftuar ne programet me popullore(Video)

Presidenti Republikës Bamir Topi i ftuari i vecantë,  në studion e emisionit “Fiks Fare” në Top Channel, është ndjerë po aq mirë sikurse e kemi parë në studiot e emisioneve politike, duke i dhënë përgjigje pyetjeve ngacmuese të Saimirit dhe  Doktorit.

Pasi ka vlerësuar emisionin Fiks Fare duke e cilësuar si një mekanizëm trasparence të admirueshëm i është përgjigjur pyetjes për ngjarjet e 21 janarit të cilën e ka cilësuar si të hidhur për të cilën fjalën e fundit e kanë organet e drejtësisë.

Presidenti Topi nuk i ka shpëtuar ngacmimit të moderatërorëve të emisionit për momentin kur ai votoi më 8 maj.“Eksperienca ka treguar që vota e presidentit nuk është e fshehtë. Pavarësisht

Për partinë time flasin të gjithë përvec meje. Duhet të vendoset njëherë nëse do të shkohet në atë linjë dhe pastaj të shihet demokracia

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online