All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Fiorenza Lekstakaj. Show all posts
Showing posts with label Fiorenza Lekstakaj. Show all posts

Sunday, 14 July 2013

"Miss Shqiperia" Fiorenza: Ju tregoj per ngacmimet qesharake te djemve ne Tirane...

“Me dekurajonin duke me thene se cmimi i pare eshte i blere”

E nis karrieren me nje kurore bukurie, qe pa dyshim do ia beje jeten me te bukur. 17-vjecarja qe jeton ne Firence, Fiorenza Lekstakaj, u shpall “Miss Shqiperia 2013” ne Amfiteatrin e Bylisit kete vere, duke shtuar kuriozitetin per te ditur me shume rreth pasioneve jashte ekonomikut, bindjeve politike, tipat e meshkujve qe e terheqin dhe te ardhmen e saj. Ajo zbulon ca detaje nga paskuintat e spektaklit, ku nuk kane munguar dhe kurthet kozmetike ne dhomen e grimit nga konkurrentet e tjera ne gare. E, per te pare me ne detaje linjat e Fiorenzes, ju sjellim keto foto te saj duke marre rreze ne pishinat e Tiranes.

Sunday, 30 June 2013

Revista PALOMA - 29 Qershor 2013

Revista PALOMA - 29 Qershor 2013
Revista PALOMA, 29 Qershor 2013
 • Zanfina Ismajli: Nuk jam romantike, s'e kam mendjen te dasma. Dhunen nga i dashuri s'do ta toleroja
 • Sheila: Ky eshte momenti i duhur! Nje bashkepunim me "Maroon 5" do te me pelqente. Ikonat e mia, Rihanna dhe Madonna
 • Zgjedhjet mbaruan, a do te flas Armina?
 • "Miss Shqiperia 2013", Fiorenza Lekstakaj: Familjaret me thane se cmimet shiten, por nuk rezultoi keshtu!
 • Nora Istrefi - Imazh i pijes "Erotik" - nuk i heq cizmet nga kemba
 • Ardian Bujupi rreh paq nje student, rrezikon burgun
 • Mirela Milori: Kam nisur nje cikel te ri ne jete
 • Ingrid Gjoni, gati kenga e re
 • Martohet cifti i balerineve, me pushime ne Amerike
 • Mamaqi e mban mire me te gjithe: edhe socialist, edhe demokrat!
 • Anjeza ne Azerbejxhan, merre pjese ne "Univision"

Monday, 24 June 2013

Fiorenza Lekstakaj, fituese e "Miss Shqiperia 2013"

Fiorenca Lekstakaj
Nr.29 shpallet “Miss Shqiperia”

Mbremja e 22 qershorit, e ka kthy er parkun kombetar te Bylisit ne nje skene gjigante, ku protagoniste kryesore ishin konkurrentet e “Miss Shqiperia”. Bukuroshet shqiptare shpalosen hiret e tyre mbi skenen elegante te ndertuar ne kete mrekulli te natyres, kaq pak te eksploruar nga shqiptaret, tek e cila vetem nje njeriu si Petri Bozo mund t’i shkonte mendja per ta promovuar… Spektakli, qe u transmetua drejtperdrejt ne valet e TVSH, e celi siparin me nje sfilate te 31 konkurrenteve, me veshje te modes se viteve ‘80 e deri tek ajo e diteve te sotme... Me tej skena iu la gazetarit Enkel Demi, i cili moderoi ne menyre te shkelqyer mbremjen gala. “Miss”-i 17-vjecarja Fiorenca Lekstakaj ka qene ajo qe ka rrembyer kuroren e me te bukures shqiptare, mbremjen e 22 qershorit ne Bylis. Mes 31 konkurrenteve te ardhura nga te gjitha trevat shqiptare, brenda dhe jashte kufijve, por edhe vendet perendimore ku jetojne prej vitesh, bukuroshja qe jeton ne Firence ka arritur te dalloje, duke fituar kuroren e enderruar. Vajza brune, me nje bukuri tipike mesdhetare, mes emocioneve, loteve dhe perqafimeve te mikeshave te saj te reja ka vene mbi koke kuroren e bukurise, e cila e shnderron ne te njejten kohe edhe ne perfaqesuesen shqiptare ne disa evente nderkombetare te bukurise, ekskluzivitet i “Deliart Association”.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online