All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Fiori Dardha. Show all posts
Showing posts with label Fiori Dardha. Show all posts

Sunday, 24 November 2013

Albana Osmani ne "Fiks Fare": Nuk zevendesoj Fiorin...!

Albana Osmani ne "Fiks Fare"
Surpriza, Fiorit te “Fiksit” do t’i duhet ta ndaje karrigen me Albana Osmanin

Ka qene nje surprize per shikuesit e “Fiks Fare” ne “Top Channel” shfaqja te premten ne mbremje ne ekran e Albana Osmanit, ne vend te Fiori Dardhes. Dy muaj pas daljes se Fiorit ne ekran si moderatorja e ketij formati te rendesishem televiziv me largimin e Saimir Kodres, drejtori i “Fiks Fare” ndryshon strategji.

Albana Osmani ne kete dalje te saj te pare ka postuar foto te realizuara ne studion e “Fiks Fare”, duke njoftuar fansat e saj ne faqen zyrtare ne Facebook: “Sonte une nis nje eksperience te re ne ‘Top Channel’. Faleminderit per besimin ne mua Filip Cakulli. Pas pak ne ‘Fiks Fare’!” Me pas pyetjeve te fansave se nese ajo ka zevendesuar Fiorin, ajo u pergjigjet: ”Fiori do jete aty, dinjitoze sic ka qene. Une jam pjese e “Fiks Fare” dhe te tjera risi ju presin.”

Monday, 7 October 2013

Fiori Dardha: Te prezantosh "Fiks Fare" si duhet, eshte nje supersfide...

Fiori Dardha dhe Doktori te "Fiks Fare"
Fiori: Cfare m’u kerkua nga Cakuli te bej ndryshe ne “Fiks Fare”

Nje propozim “Fiks Fare” per Fiori Dardhen, vajzen e njohur e cila para 10 vitesh beri tendence ne ekranin shqiptar me nje program pa tabu, te ideuar nga vete ajo, me titull ”Bla Bla Bla”. Edhe pse prej disa vitesh ishte larguar nga puna ne televizion me nje “qejfprishje”, sic preferon ta quaje, keto vite nuk ka heshtur, por ka bere opozitaren ne rrjetet sociale, duke dhene mendimin e saj per kedo dhe per gjithcka pa asnje droje. Fiorit i pelqen liria dhe e verteta, ndaj dhe e ka pranuar me shume deshire oferten per te moderuar “Fiks Fare”, ku zbulohen shume te tilla cdo mbremje. Nje prezantuese femer qe zevendeson Saimir Kodren, ngjall kureshtje. E ne kete dekade te dyte te historise se “Fiks Fare”, dhe po ashtu per vete Fiorin qe nga fillimet e saj ne televizion, ajo ka cfare te tregoje. Ndan emocionet e ketij fillimi te ri, dhe se si fati i trokiti ne dere per te qene ne kohen dhe vendin e duhur.

Saturday, 4 February 2012

VIP Ballina: Revista INTERVISTA - 4 Shkurt 2012

Revista INTERVISTA, 4 Shkurt 2012
  • Greta Koci: Eshte si oksigjeni...
  • Per shopping me Rovena Stefen. 10,000 euro per nje pallto!
  • Frederik Ndoci: Marredhenia me vajzat, ma ka shkurtuar jeten!
  • Albina: Stresi? Nuk ia vlen...
  • Orgesa Zaimi: S'ka gje te pamundur!
  • Rezarta Shkurta pajtohet me Viten...
  • Iliret: Kengetaret e tallavase, jane mekatare!
  • Fiori Dardha i "Bla bla bla": Televizioni nuk eshte per te gjithe!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW Magazine, 4 February 2012

Greta Koci is like oxygen ...
For shopping with Stephen Rovena. 10.000 euros for a coat!
Frederick Ndoci: relationship with the girls, have shortened my life!
Albina: Stress? Not worth it ...
Orgesa Zaimi: there is nothing impossible!
Rezarta agrees with Vita ...
Iliret: tallavase singers, are sinful!
Fiori's "Bla bla bla": Television is not for everyone! ]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online