All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Fiton Jusaj. Show all posts
Showing posts with label Fiton Jusaj. Show all posts

Wednesday, 18 July 2012

Adelina Tahiri, duet me 14-vjeçarin Fiton Jusaj

Do të quhet “Trilionere” kënga më e re e kënduar nga Adelina Tahiri, e cila vjen me një video në bashkëpunim me këngëtarin e ri, që është vetëm 14 vjeç, Fiton Jusaj, nga Prishtina.

Ne e siguruam këtë foto, ku shihet dueti, ndërsa djaloshi i ri e ka për herë të parë muzikën dhe është shumë i talentuar, por Adelina është shumë e lumtur që e ka pranuar këtë bashkëpunim me të, duke i përkrahur kështu talentet e reja.

Kënga pritet të jetë një hit i verës, pasi kënga është e bukur, klipi shumë cilësor dhe përputhja e dy këngëtarëve është shumë në nivel. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina Tahiri, a duet with 14-year-old Wins Jusaj

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online