All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Fjolla Morina. Show all posts
Showing posts with label Fjolla Morina. Show all posts

Tuesday, 19 August 2014

Kujt po ia palon zogun Fjolla Morina?

Këngëtarja Fjolla Morina sapo ka postuar në instagram dhe facebook një foto ku duket e veshur me një bluzë ku shkruhet ‘Keep Calm and Paloje zogun’ dhe në dorë ka një kurorë mbretërie.

Por kujt i thotë Fjolla ‘Paloje zogun’ duhet të presim deri nesër pasi të shohim videoklipin që do të lansohet në kanalin youtube.

Për këtë klip dhe këngë që flitet të jetë një super hit ka ditë që mediat shkruajnë dhe njerëzit flasin dhe pritet me shumë kureshtje./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Who is it Fjolla Morina Palo bird?

Morina Fjolla singer has just posted on instagram and facebook where a picture appears wearing a shirt which is written 'Keep Calm and Paloje bird' hand and has a crown kingdom. But who says Fjolla 'Paloje bird' should wait until tomorrow after seeing the video clip that will be launched in youtube channel.

For the clips and songs that speak to be a super hit there are days that the media and people talk and write expected with a lot of curiosity. / Maxim Gjokaj /

Monday, 11 November 2013

Stresi dhe Fjolla Morina, do e bejne "tym"...

Fjolla Morina & Stresi
Stresi: Kete here do e djeg me Fjolla Morinen, ja pse ajo me zgjodhi mua

Pas dy sukseseve te tyre me klipet e studios “Threedots”, “Love Story” dhe “Fucking bitch”, Arkimed Lushaj (Stresi) dhe Fjolla Morina do te bashkohen ne nje kenge te re te titulluar “Tym, Tym”. Dy kengetaret ndodhen ne Kosove per perfundimet e xhirimeve te klipit, qe pritet te publikohet se shpejti. ”Fjolla me zgjodhi mua dhe une e pranova. Jemi miq te mire”, tha Stresi. “Klipi do te jete perfekt ne cdo detaj, dhe une se pari si personazh do bej tym me kete kenge, pasi do u tregoj te gjitheve qe shfaqem dhe me muzike ‘house’, pra jam nje Stres ndryshe. Me pelqen ky projekt me Fjollen, pasi kam rastin te deshmoj qe kendoj si te doni, pervec tallavase”. Vargjet e kesaj kenge do te jene ironike ndaj kujdo qe do i djege dhe jane shkruar nga “Threedots”, pohon Stresi. Le te shohim se sa zhurme do te shkaktoje ky bashkepunim i Fjolles dhe Stresit ne publik, ashtu si “Fucking Bitch”, nje kenge qe zgjoi debat te ashper per shkak te tekstit, fabules dhe versionit te videos. Nderkaq, miqesia e saj me Stresin eshte bere publike qe vitin e kaluar, kur ata u fotografuan tek benin jete nate ne “Magic 4” ne Tirane.

Saturday, 27 July 2013

Revista BLUETOOTH - 27 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH - 27 Korrik 2013
Revista BLUETOOTH, 27 Korrik 2013
 • Olta Gixhari, fotot e nxehta te aktores
 • Oriela Nebijaj, 27 vjec, "harbohet" me Dafinen
 • Flori dhe Elvana "djegin" Tiranen
 • Aurela Gace xhiron klipin e ri dhe zbulon dobesine e saj. Fotot "eksluzive", Diva vjen me "look" te ndryshuar
 • Speciale; Fotot e pushimeve te VIP-ave. Borana mbetet nje "miss"; Argjentina Ramosaj zgjedh liqenin; Flaka Krelani, rrokerja seksi; Xhensila dhe Besi, pushime "in love"; Enca, pushime te levizshme; Bleona ne bikini, pushton Italine; Ardit Gjebrea, volejboll ne Lalez; Mami Eneda ne forme per pushime; Jonida ne det, "a lady in red"; Saimir Tahiri dhe Dash Peza, bashke ne Karaburun; 
 • Policia bllokon makinen e Anaidit, gjejne arme pa leje
 • Eni dhe Greta ne palester
 • Fjolla dhe Stresi bejne "tym"
 • Takimi "misterioz" Arvizu - Spahiu ne Tirane
 • Morena Taraku: Ju tregoj ditet e mia te nxehta. Fytyra e re e "DigitAlb" rrefen detaje nga jeta e saj private, humbjet dhe sukseset, dhe planet per te ardhmen

Saturday, 20 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 20 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 20 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 20 Korrik 2013
 • Ciljeta, rikthehet bomba seksi
 • Franceska: Sapo jam ndare nga nje lidhje, ju tregoj per marredheniet me djemte
 • Ami Toska: Pres te behem nene ne shtator, ushtroj joga per te perjetuar shtatzenine ndryshe
 • Elona dhe Rike fillojne pushimet se bashku
 • Iliri i "BB6": Pushime e para ne Europe me Anisen, pas nje viti lidhjeje ne distance. Deshiroj te moderoj nje konkurs bukurie, per martesen me duhen 5 milione euro
 • Ertemiona Mejdani le Shqiperine, nis jete te re ne Itali si modele. Ish-missi: Devisin do e kem pas vetes
 • Eldora e "BB6": Si u ndjeva ne shtepine e Shpendit. Surprizat e darkes me 100 te ftuar per 28-vjetor
 • Elena, pas ditelindjes se Viganit, perfundon ne krevat me te
 • Maya, Silva, Anjeza e Barbana, aheng ne 21-vjetorin e Hermesit
 • Tuna feston 28-vjetorin dhe mendon te bleje vile luksoze me Cozman ne Prishtine

Wednesday, 17 July 2013

Fjolla Morina, vjen "hot" me kenge dhe foto te reja...

Fjolla Morina by Juxhin Kurti
Para Duetit, Foto "Hot"

E dime qe vajza e superhitit "FB" eshte duke u bere gati per nje tjeter kenge e cila do te ndeze me shume publikun shqiptar. Madje mesojme se kenga do te vije ne duet me nje reper te njohur shqiptar dhe eshte duke u bere gati ne studion e "ThreeDots".

Por vajza seksi e muzikes ka realizuar edhe disa foto nga fotografi i njohur nga Shqiperia, Juxhin Kurti, ku duket vertete 'hot' por dhe e embel qe sapo te shohesh nje foto te ben per vete. Fotot jane realizuar ne Shqiperi, ku Fjolla sikur tashme e ka bere shtepine e saj, fale edhe shoqerise qe ka krijuar atje dhe bashkepunetoreve te saj./maksim gjokaj/

Tuesday, 4 June 2013

Fjolla dhe Besiana, mikeshat seksi

Një nga mikeshat e saja më të mira që nuk ka munguar në promovimin e videos më të re “Ku mbeti dashuria” të Big Mamës, ka qenë edhe këngëtarja Fjolla Morina.

Madje e  veshur tepër seksi ajo jo vetëm ia ka uruar këtë rikthem të bukur Besianës, por edhe e ka zbukuruar këtë festë ku të dyja janë dukur mjaft seksi.

Kënga më e re e sapo lancuar e Big Mamës është pritur shumë mirë, ndërsa Fjolla shumë shpejt pritet të sjellë dicka të re gjithmonë nën firmën e Flori Mumajesit./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Fjolla and Besiana, sexy girlfriends

One of her friends her best to not miss videos promoting the new "Where is the love" of the Big Mame, was the singer Maja Morina. Even more sexy wearing it not only congratulated the Besiana rikthem beautiful, but also has decorated this holiday where both are showing enough sexy.

Saturday, 27 April 2013

Revista BLUETOOTH - 27 Prill 2013

Revisa BLUETOOTH, 27 Prill 2013
 • Per ke do te votojne VIP-at?! Kush ka bere "like" Berishen dhe kush Ramen?!
 • Eralda Hitaj, ne pritje per t'u bere nene e nje vajze
 • Ami pret djale: Ermali, baba i kujdesshem!
 • Rezarta Shkurta, fotot e para te shtatzenise.
 • Fotot e 1-vjetorit te djalit te Ingrid Gjonit
 • Ciljeta pozon me mamin dhe vallezon me babin
 • Big Brother; Xhimi, 9 vite pa e takuar djalin, tani eshte 20 vjec; Joana kerkon te bej testin e shtatzenise
 • Kur pozon Big Mama
 • Rrefehet Xhimi i "Big Brother": Me gruan e pare, njohja, martesa dhe femija brenda 11 muajve. Kozeta, bashkeshortja e Xhimit: "Une ia plotesova formularin, jam e kenaqur qe mori pjese"
 • Anjeza Shahini, specialiste ne Ministrine e Kultures, Rinise dhe Sporteve
 • Klajdi Musabelliun e pushojne nga puna

Saturday, 20 April 2013

Ditelindja "Fucking Bitch" e Fjolla Morines [VIDEO]

Shpat Kasapi shfaqet shume i ekzaltuar per dekoltene

Fjolla Morina feston ditelindjen dhe ekspozon gjoksin

Kengetarja e njohur kosovare, Fjolla Morina, ka festuar ditelindjen e saj te 27-te. Ne nje feste te organizuar nga miqte dhe familjare te kengetares, te ftuar kane qene shume te njohur te skenes, te cilet kengetarja i konsideron njerez te afert. Nga Maqedonia kishin udhetuar edhe kengetaret Big Mama dhe Shpat Kasapi, se bashku me redaktorin e televizionit Alsat-M, Jellmaz Dervishi, e shume miq te tjere te cilet ia kane bere festen edhe me te gezuar per faktin se i kane derguar nje torte shume erotike, njesoj sic e ka pasur edhe Big Mama ne ditelindjen e saj, nje femer me te brendshme.

Revista PANORAMA PLUS - 20 Prill 2013

Revista PANORAMA PLUS, 20 Prill 2013
 • Rike, te gjithe meshkujt e banores se re te "Big Brother". Nderkohe qe flitej se eshte e lidhur me nje italian, paparaci yne e ka kapur me Erion Zeqirajn. Lidhja pasionante me Dj-in italian. Klodi Cela: Si e njoh Riken, mund te quhet Monica Bellucci shqiptare
 • Flet Anisa, e dashura e Ilirit te "Big Brother": Ju rrefej anen e tij te panjohur!
 • Drejtori i "Portokalli", Erdit Asllani: Me mire drejtor te Berisha se te Jozefina, kam frike prej saj. Si drejtor dua te punoj me bionde
 • Adelina Tahiri perfundon ne gjyq me produksionin e "Dancing", pas akuzave publike
 • Motra e Shpendit: Ariana ishte e semure nga xhelozia, prandaj eshte ndare nga vellai im
 • Elona, pranje nje djali simpatik
 • Meti i BB: Sekreti tjeter i Viganit dhe Edberit eshte se kane shkuar shpesh me te njejtat femra

Revista BLUETOOTH - 20 Prill 2013

Revista BLUETOOTH, 20 Prill 2013
 • Big Brother; Zbulohet lidhja e Rikes me Noizy-n. Historia e dashurise me DJ-in e njohur italian, flirti me Erion Zeqirajn dhe miqesia me Klodian Celen e BB3. Prezervativi ne BB i nevojshem sa ilacet. Jani i Joanes vjen ne Tirane, fshihet nga gazetaret
 • Rita Ora, dashuria e re, shoku i ngushte i David Beckham. "Daily Mail" raporton lidhjen e re te kengetares shqiptare me agjentin e futbollit.
 • Nora nxjerr tangat ne skene
 • Amarda Toska shtatzene. Cifti i yjeve te showbiz-it, ne pritje per t'u bere prinder
 • Ingrit Gjoni thote: Inshallah! Xhiron klipin e ri, me protagonist djalin Parid
 • Fundjave te bukur nga Orinda Huta
 • Vesa Luma, dedikim Big Bastes
 • Silva Gunbardhi le takimin ne Athine

Saturday, 6 April 2013

Revista PANORAMA PLUS - 6 Prill 2013

Revista PANORAMA PLUS, 6 Prill 2013
 • Ermali; Zbulohet modelja pas se ciles marroset Mamaqi
 • Big Brother; Pas intimiteteve ne "BB", Anaidi dhe Elena braktisen nga te dashurit
 • Intervista; Luzja e "Portokalli": Jam dashuruar me nje djale 8 vite me te vogel dhe s'e kam problem
 • Televizioni; Gruaja dhe e dashura zihen ne TV per biznesmenin, Eni Cobani rrefen prapakuintat
 • Big Brother; Flet vellai, Valoni: Po te lidhje Vigani me Elenen, do e kishim pranuar; Shpendi do ta ndihmoj Eldoren per t'u sheruar; Flet motra: Gjithsesi, nuk besoj se do krijoj lidhje me te! Iliri foto nudo!
 • Liljana Hitollari: Ka plot meshkuj shqiptare zhigolo, pse e paragjykojne Marselinin?
 • Anaidi, e dashura vendos te mos e prese pas intimitetit me Joanen
 • Endrit Mertiri per Elenen: E vleresoj reflektimin e saj, por gjithcka do ia plas ne sy!

Sunday, 3 March 2013

Fjolla provokon Shpatin dhe Armendin

Në ditëlindjen e 27-të të këngëtares Big Mama nuk kanë munguar edhe miqtë e saj më të mirë nga bota e artit dhe muzikës.

E nuk kishte si të mos ishte edhe njëra nga shoqet e saja më të mira, këngëtarja seksi, Fjolla Morina. Ja ku është në këtë foto që ne e zbuluam mes dy djemve simpatikë, këngëtarit Shpat Kasapi dhe stilistit Armend Ramadani, të cilët ndihen shumë komodë duke u provokuar pak nga bukuroshja Morina.

Por, çfarë po mendojnë tani të dashurat e dy djemve?/Maksim Gjokaj/

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Fjolla provokes slope and armendi

The 27th birthday of singer Big Mama have not missed even its best friends from the world of art and music. Was not like it was not even one of her best girlfriends, sexy singer, Maja Morina.

Saturday, 2 February 2013

Revista BLUETOOTH - 2 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 2 Shkurt 2013
 • Stine - Roneles: Nesti ty te do! Kantautori feston ditelindjen mes miqve. Ja detajet e festes
 • Big Basta: Flori Mumajesi i mire vetem ne muzike, djale i keq ne jeten reale!
 • Adi Krasta: Nuk vrapoj pas parave, paguhem me bordero. Shqiptaret grimohen keq. Bishti ne syte e femrave na le jashte Evropes.
 • Rozana Radi: Lamtumire muzike, shihemi ne teater
 • Ciftet e debores: Ami dhe Ermali ski ne Itali, Nora dhe Roberti ne Kosove
 • Rezear Xhaxhiu i rikthehet ekranit, ja suprizat e programit te ri ne "News 24"
 • Androniki Kolka: Ne "Nate me Xhaxhiun", per te mos pergjumur publikun
 • Edhe Marina zgjedh "te bardhen"
 • Debati ne rrjetin social "Facebook": Erjon Brace dhe Erion Zeqiraj, "sherr" per Fidel Yllin ne FB
 • "Let's Dance" me kryetaren Jozefina Topalli

Friday, 11 January 2013

Fjolla Morina rimiks kenges provokuese

Ka shkuar afër 600 mijë klikime kënga super e diskutuar  e këngëtares Fjolla Morina, me titull shumë provokues, “FB”.

Kjo falë edhe gjetjes së producentit Flori Mumajesi, por ne mësojmë se këngëtarja do të realizojë edhe këngë të tjera tek i njëjti producent, ndërsa merr çdo ditë komente dhe i kërkohet domethënia e këngës.

Por, kompania e ‘Three Dots”, ku merr pjesë tashmë edhe këngëtarja seksi, shpalli një konkurs për të gjithë ata që duan të marrin dhe të realizojnë rimiksin e kësaj kënge dhe shumë shpejt do të jetë gati.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Fjolla Morina rimiks provocative song

Went close to 600 thousand clicks super song of the singer discussed Fjolla Morina, with the provocative title, "FB". Thanks to the finding the producer gold Mumajesi, but we learn that the singer will perform other songs to the same producer, and gets daily comments and asked the meaning of the song.

Monday, 31 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 31 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Rita Ora fiton cmimin "Best Newcomer" ne kuader te cmimeve vjetore "Bizzare Awards" qe ndahen nga tabloidi anglez "The Sun"
 • Ermal Fejzullahu rikthehet me klipin e ri "Digje Sonte" punuar nga produksioni "Focus Production"
 • Blero dhe Adrian Gaxha paralajmerojne nje bashkepunim se bashku
 • Edona Llalloshi ne pergaditje te nje klipi te ri qe do realizohet nga EMF Creative
 • Lori pergenjeshtron lajmin se ka pasur sherr me kengetaren Adelina Tahiri, te cilen ajo e konsideron shoqe te mire.
 • Miriam Cani reagon ndaj kritikave negative te shqiptareve per artistet shqiptare dhe boteror
 • Rita Ora me gjithe familjen ne Dubai per festat e fundvitit. Mesohet se do te performoj ne njeren nga resortet luksoze te Dubait ne naten e Vitit te Ri.

Saturday, 29 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 29 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 29 Dhjetor 2012
 • Anjeza Shahini, lidhje dyvjecare me diplomatin anglez. Ne Festival me kengen "Love", sepse dashuria eshte premtim!
 • Nata e Vitit te Ri: Kengetaret qe do te paguhen nga 2 deri ne 7 mije euro
 • Politikane, gazetare e artiste festojne ne darken madheshtore te "IHB Group"
 • Ligerti, informaticieni me te cilin Ermela tradhtoi Jotin. Kush eshte Ligerti, djali qe i ka rrembyer zemren Ermeles. Emrela "block" Ervinit, edhe pse s'jane bashke xhelozohet kur e sheh me femra. Joti: Emrela me tradhtoi, kusheriri me njoftoi me SMS ndersa puthej me Ligertin
 • Kryeministri Berisha: Zgjohem me "Gangnam Style" dhe qetesohem me Rona Nishliun
 • Shkendija, Bleona dhe Genta e BB, 3 femrat qe gjate 2012-s i nxoren ne shesh te gjitha
 • Pas dy deshtimeve ne martese, Kastro Zizo behet doktor ndjenjash
 • Berisha takon djemte e "2XL": Do vij ne 2013!

Saturday, 22 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 22 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 22 Dhjetor 2012
 • Aurela Gace zbulon intimitetet: "Skerdin e putha vete e para". "Me parat e Arjan Canit do bej gjoksin"
 • Franceska dhe Ermali: Ja dilemat e rikthimit se bashku! Ermali: Per momentin afrimitet shoqeror, rikthimin le t'ia leme kohes!
 • Ardian Bujupi: Ata qe po me lakojne si fitues, po me prishin shume pune!
 • Rezarta perfundimisht e pafajshme, mbyllet ceshtja me Rozana Radin
 • Miss Kosova, Diana Avdiu, fiton "Miss Fotozhenia" dhe kontrate me "Trump Model Management"
 • "Fucking Bitch" i Fjolla Morines ndez debatin e fansave
 • Kryeministri Berisha pritet t'i nderroj vitet ne "Apartamentin 2XL"
 • Sot finalja e Festivalit: Surprizat e veshjeve dhe performancave. Edhe Rosela, Vesa e Flaka pretendente per trofeun
 • Misset sakrifikojne floket per te dhene nje mesazh senzibilizues. Missi i pare i Kosoves, Aferdita Paqarada, e diagnostikuar dikur me kancer, organizon sfilaten e vecante.

Friday, 21 December 2012

Mes Fjolles dhe Rozanes, shkendija seksuale

Kengetarja Fjolla Morina para pak ditesh ka publikuar videon e saj "FB" qe eshte komentuar ne media si nje kenge me tekst provokues ndersa dhe vet videoja permban skena me joshje seksuale.

Por, kjo nuk eshte e vetmja joshje seksuale qe lidhe emrin e kesaj kengetareje. Nje terheqje tjeter seksuale mes saj dhe kengetares nga Shqiperia, Rozana Radi, eshte perfolur keto dite, pas nje interviste te Fjolles ne mediat shqiptare.

"Jemi shoqe te mira. Kuptohemi shume me njera-tjeren. I jemi besnike njera-tjetres. Ka dicka elektrizuese dhe kimike qe na terheq ne te dyjave, mbase edhe ndonje shkendije seksuale...", ka pohuar Fjolla per revisten "Paloma".

Natyrisht, duhet te degjojme se cka thote vete Rozana per kete gje, per te mesuar se per cka eshte fjala dhe nese kjo joshje eshte reciproke apo e njeanshme. /Albavipnews/

Monday, 17 December 2012

Kujt i thote Fjolla Morina “Fucking Bitch”?

 Ishte menduar në fillim që kënga të titullohet vetëm “K’ce tash”, por si duket shprehja që thuhet në raste kur nuk do të ofendosh në shqip ‘F.... B….” ka fituar për të qenë titulli i kësaj këngë.

Është këngëtarja  seksi Fjolla Morina  për të realizuar këtë ide interesante ka shkuar në studion  e kompozitorit Flori Mumajesi për të realizuar këngën, ndërsa dhe për videon ka menduar, por kompania “Threedots” për idenë që është filmuar nga produksioni ‘Max Production’ .

Fjolla ka treguar për gazetën tonë se është ndier shumë mirë në këtë bashkëpunim, ndërsa pretendon se do të jetë një hit kënga e saj, sidomos për t’u dëgjuar nëpër klube shqiptare. M.GJ.
 - - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Fjolla Morina says "FB"

It was originally thought that song entitled only "K'ce now", but it appears that expression that said in cases where no insult to slip 'F ... B ... "won for being the title of this song.

Sunday, 16 December 2012

Revista PALOMA - 15 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 15 Dhjetor 2012
 • Fjolla Morina vjen me klipin me te ri "FB". Me Rozana Radin, jo vetem miqesi, por edhe shkendija seksuale!
 • Lorik Cana me te dashur si Adelina Tahiri
 • Shpati Kasapi: Aferdites i fal dashurine, Adelines i bej kenge!
 • Kastro Zizo behet doktor dhe nis nje reality si Kim Kardashian
 • Hermes Nikaj i kerkon falje publike Aldon Lipes: Me fal nese te lendova dhe tradhtova besimin tend!
 • In Love; Sofia e Canit dhe i fejuari i saj. Romina: Kisha frike ta dashuroja! Pjetri: E kam ndjekur per dy vjet rresht!
 • Sabina Dana: Kenga ime nje nder me te klikuarat!
 • Adelina Ismajli feston Vitin e Ri me Valin ne Bora Bora
 • Elvana Gjata revoltohet: Nuk e kam bere operacion gjoksin. Vajza ne foto nuk jam une!
 • Agnesa Vuthaj merr nje propozim te vecante per martese
 • Per nje nderrim vitesh perfekt... Ja keshillat tona! Nga Niko Komani
 • Personazhet qe bene vitin 2012: Elvana Gjata, Zhaku, Genta Gjalpi, Rita Ora, Shkendije Mujaj, Eliza Dushku, Nik Xhelilaj, Elhaida Dani, Rona Nishliu, Vali Corleone, Bleona Qereti.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online