All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Flaka Krelani. Show all posts
Showing posts with label Flaka Krelani. Show all posts

Tuesday, 21 January 2014

Lori Hoxha, triumfon ne "Dancing With The Stars"... [VIDEO]

Lori Hoxha & Dion Gjinika
Lori Hoxha fituese e “Dancing with the Stars 4”

Lori Hoxha ka triumfuar ne mbremjen finale te spektaklit “Dancing with the Stars”, duke u bere keshtu fituesja e edicionit te katert te ketij prodhimi te Vizion Plus e Tring, me patente origjinale nga BBC. Pas nje gare prej 11 puntatash, Lori dhe balerini profesionist Dion Gjinika, jane vendosur ne kete finale perballe me kengetaren nga Kosova Flaka Krelani, si dy finalistet e mbetura, rezultat i permbledhjes se votave te jurise dhe publikut. Yjet sfiduan njera-tjetren ne pjesen e fundit te spektaklit me nga tre kercime, rumba, mambo dhe tango performanca te cilat ne fund, folem ne favor te Lori Hoxhes dhe Dionit.

Bashke me trofeun e “Dancing with the Stars”, Lori Hoxha u vleresua edhe me cmimin e madh, apartamentin luksoz, dhurate e kompanise “Edial Al”. Me heret, mbremja finale e spektaklit ashtu sic pritej solli emocione dhe ethe gare. Puntata e 12-te e “Dancing…”, nisi me kercimin brazialian Samba, ku te peste finalistet, Lori, Aurela, Arjoni, Flaka dhe Aulona sollen energjine e karnavaleve te famshme braziliane.

Saturday, 15 June 2013

Flaka Krelani, nje fashioniste seksi

Flaka Krelani by Besim Mydyti
Rrokerja realizon foto te reja

Ndoshta po i mungon skenes se muzikes koheve te fundit, por nuk mund te themi se nuk eshte e pranishme vizuelisht.

Pervec se u pa tek Videofesti me nje fustan te bukur, keto dite rrokerja Flaka Krelani vjen me nje set te ri fotografik te realizuar nga fotografi Besim Mydyti, ku ajo josh me imazhin e nje fashioniste seksi.

E shtrire e patrembur ne mes te rruges, duket sikur rrokerja nuk pushton vetem lensen e kameres por edhe ambientin perreth. /Albavipnews/

Saturday, 22 December 2012

Flaka Krelani, nje puthje per fat nga mamaja

Kengetarja Flaka Krelani eshte rikthyer fuqishem ne Festivalin e RTSH sivjet me nje balade me titull "Tek ti ne shpirt" te kompozuar nga Endri Sina.

Dhe, ja ketu ne prapa skene, ajo ka zene ne foto me iPhon-in e saj, nje moment simpatik, gjersa mamaja e saj po i jepte nje puthje shpirtit te saj te vogel, per nje paraqitje sa me te mire ne konkurrim.

Ne keto momente, konkurruesit jane ende ne gare dhe nuk dime nese puthja e mamase do i sjell fat kengetares por shpresojme te pakten qe kenga te pelqehet nga fansat. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Flame Krelani, a kiss for luck from mother

Flame Krelani singer has returned strongly ART Festival this year with a saga entitled "To be in the soul" composed by Endri Sina. And, behold, here on behind the scenes, it has occupied in picture-in iphon her a charming moment, while her mother is giving a kiss her little soul, for a presentation as the best in the competition. In these moments, the contestants are still in the race and did not know if the mother's kiss will bring luck singer but hope at least that song is liked by fans. / Albavipnews / ]]

Monday, 26 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 26 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Aktorja Yllka Gashi behet nene. Vjen ne jete Nina!
 • Unikkatili ne pergaditje te kenges se re
 • Bleona Qereti shkelqen ne tapetin e kuq ne "American Music Awards". Flet per Rita Oren ne nje interviste per televizionin amerikan.
 • Arta Dobroshi e nominuar ne kategorine "Best Newcomer" ne "Cesar Awards" te Frances, qe eshte ekuivalent i Oskarit amerikan. Ceremonia e ndarjes me 22 Shkurt 2013, ne Paris.
 • Leonora Jakupi ne lidhje me nje turk? Lajmi ka qarkulluar mediat ne Kosove dhe Tirane, ndersa vet ajo eshte prononcuar duke thene: Jam shqiptare, nuk perzihem me turq! Poashtu, ne programin "1001 Pse" dhe "Prive", Leonora ka konfirmuar se eshte ende single.
 • Flori Mumajesi reagon ne Facebook pas deshtimit te duetit mes Argjentina Ramosaj dhe Vedat Ademi. Thuhet ne media se dueti deshtoi per arsye se Vedati kishte kerkuar Argjentinen te paguaj 50% te harxhimeve, nje gje qe ajo e refuzoi.

Friday, 23 November 2012

Flaka Krelani, rikthehet me balade ne Festivalin e RTSH

Rokerja kosovare, Flaka Krelani, qe i ka munguar skenes per nje kohe, do te rikthehet me nje balade ne Festivalin e 51-te te RTSH.

Ne vitin 2007, se bashku me kengetaren Doruntina Disha, pas nje skandali ne votime, perfunduan me cmimin e dyte. Nese ju kujtohet, popullariteti i kengetarit shume te dashur Alban Skenderaj pesoi renie ne Kosove, per faktin qe nuk i dha asnje pike duetit Krelani-Disha me kengen "Jeta kerkon dashuri", duke pamundesuar qe dy kosovaret te perfaqesojne Shqiperine ne Eurovision. Natyrisht, me vone, u be e qarte se faji ishte te pazarlleqet qe beheshin brenda panelit te gjyqtareve, dhe Albani i sinqerte u manipulua ne kete ngaterrese. Dy vite me vone, ne vitin 2009, Flaka u paraqit serish ne Festival dhe zuri vendin e peste me kengen "Le te behet cfare te doje".

Kete vit ajo ka ndryshuar zhanrin dhe vjen me nje balade, duhet theksuar e para ne repertoarin e saj, te kompozuar nga Endri Sina dhe me vargje te Pandi Lacos.

Ka zgjedhur pikerisht Festivalin e RTSH per t'u rikthyer, pasi i pelqen te kenduarit live, qe asaj i jep emocione te verteta aty per aty. Urojme qe hera e trete te jete e vertete per kengetaren nga Gjakova, qe enderron nje dite te perfaqesoje shtetin shqiptar ne Eurosong, nje enderr qe vjet e perjetoi me sukses shoqja e saj Rona Nishliu./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Monday, 10 September 2012

Flaka Krelani sensuale ne bregdetin amerikan...

Flaka Krelani tregon sensualitetin ne bregdetin amerikan

Me siguri ka filluar t’ju mungojne kenget rock, te cilat i sillte cdo vit kengetarja e njohur kosovare Flaka Krelani! Tani ajo gjendet ne Shtetet e Bashkuara, se bashku me disa miq ne kuader te nje projekti me te cilin po punon per te fituar financiarisht, per shkak se prej muzikes, te cilen e kultivon prej vitesh, ajo fiton shume pak. Atje ajo nuk ben kenge, por punon ne disa projekte Nderkohe i eshte dhene rasti te shijoje edhe bregdetin amerikan, se bashku me mikeshat e saja, duke dashur te tregoje edhe sensualitetin e saj. Keshtu ajo ka postuar disa foto te reja ne Facebook, sa per te shuar kureshtjen dhe per te treguar se Amerika mund t’i ndryshoje njerezit, nderkohe qe per disa eshte enderr e paprekshme! Kenga e fundit, e realizuar para disa kohesh, eshte ne duet me Mc Kreshen dhe Rina Avdylin, kenge qe u prit shume mire nga publiku. Urojme qe pas kthimit nga Amerika, Flaka te filloje perseri te merret me muzike… /panorama plus/

Saturday, 8 September 2012

Revista PANORAMA PLUS - 8 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS, 8 Shtator 2012
 • Franceska & Ermali, nuk e fshehin me: Jemi ndare!
 • Ciljeta: Ju tregoj per Tomasin, babain e femijes tim, jam e lumtur. Femija, fryt i nje dashurie te madhe me Tomasin
 • Fotot nudo te Bleona Qeretit dhe sherri me Rudina Magjistarin
 • Desada Metaj: Ja cfare bejne politikanet mbrapa kuintave tek "Opinion"
 • Jehona Sopi behet nene, vjen ne jete Aria
 • Rozana Radi zbulon anen e vajzes familjare, ne "AS" me program kuzhine
 • Enkel Demi s'le gje pa provuar, tani edhe DJ
 • Flaka Krelani tregon sensualitetin ne bregdetin amerikan
 • Adem Berka, modeli shqiptar qe po cmend mediat boshnjake
 • Xhemi Shehu rikthehet me show humori si moderatore e nje gare mes VIP-ash. "I love my country", formati me i ri ne TCH qe nxjerr zbuluar kulturen e VIP-ave shqiptare
 • Ulpiana Lama, zbulohen fotot me burrin kosovar dhe rivalen e ekranit

Wednesday, 23 May 2012

Flaka Krelani e shqetesuar nga tragjedia dhe termeti

Tragjedia që ndodhi të hënën pasdite në Himarë i ka shqetësuar të gjithë shqiptarët, prandaj artistët e shumtë e kanë krijuar në portalin e tyre me komente duke i ngushëlluar të gjithë shqiptarët.

Ndërsa në hulumtimin tonë vërejtëm se këngëtarja Flaka Krelani, jo vetëm që ishte tmerruar nga tragjedia, por edhe nga tërmeti që u dëgjua gjatë orëve të para të mëngjesit në vendin tonë.

Ja se çfarë kishte shkruar këngëtarja në Facebokun e saj: “A ka mbetur diçka tjetër me të cilën mbetëm pa u përballur ne komplet si popull brenda 24 orëve?!”./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Flaka Krelani haunted by tragedy and the earthquake

The tragedy that occurred on Monday afternoon has Himara worried all the Albanians, so many artists have created their portal with comments by the comfort of all Albanians.

While in our research we noticed that the flame Krelani singer, not only was horrified by the tragedy, but also by the earthquake that was heard in the early hours of the morning in our country. Here's what the singer had written in her Facebokun: "Is there remained something else with which we were left completely without facing as a nation within 24 hours?". / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Monday, 14 May 2012

Edhe Flaka Krelani joshet nga Amerika...

Flaka Krelani drejt Amerikes

Flaka Krelani sic duket nuk po merakoset edhe shume se cka po ndodh ne skenen muzikore. Ka nje kohe te gjate qe Flaka po i mungon skenes tone. Ajo ka vendosur qe veren e 2012 mos ta kaloj me koncerte. Sipas burimeve te Prives, ne ditet e nxehta te veres do te marre rruge per ne Amerike. Por vizita e saj nuk do te jete argetimi ne rruget e bukura te Amerikes. Flaka do te shkoj atje me programin e njohur ne vendin tone "Work & Travel USA" qe do te thote Flaken po e pret puna ne Shtetet e Bashkuara. Ku i dihet, ndoshta edhe ndonje bashkepunim me ndonje muzikant atje mund te lind. Ne do presim derisa Flaka do te shkoj atje dhe si gjithmone do te jemi te informuar per cdo gje. /prive/

Monday, 30 April 2012

Arbëri i BB5, mik i kengetareve kosovare

Djaloshi, i cili po mundohet të krijojë një shou në “Big Brother Albania 5” dhe si duket po ia del mbanë, Arbëri, në Kosovë njihet si mik i shumë artistëve.

Në këtë foto që zbuluam shihet përkrah këngëtareve Flaka Krelani dhe Rina Abdyli, dhe njëkohësisht në plazh me Visarin, reperin e Skillzave.

Madje, artistët që e njohin Arbërin tregojnë edhe për karakterin e tij të fortë dhe zgjuarsinë e tij, por sidomos këngëtaret mikesha të Arbrit nuk harrojnë të bëjnë edhe tifo për djaloshin atraktiv nga Prishtina, pse jo që mund të jetë edhe fituesi i BB5./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The BB5 Arber, a friend of Kosovar singers

The boy, who is trying to create a show on "Big Brother 5" and apparently is succeeding, Arber, in Kosovo, known as the friend of many artists. In this picture we found can be seen singing alongside Flame Avdyli Krelani and Rina, and also on the beach with Visar, the rapper Skillz.

Even artists who know the show Arber for his strong character and his wisdom, but especially to Know singer girlfriend do not forget to cheer for the attractive young man from Pristina, why can not that be the winner of the Bb5./Maxim Gjokaj /Kosova Sot /

Wednesday, 29 February 2012

Flaka Krelani: Rocku eshte zhanri im i preferuar...

Flaka Krelani: “Te muzika rock gjej vetveten”

Ajo eshte nje nga kengetaret me energjike! Kenget rock jane identiteti i saj ne skene. Na e ka deshmuar shpesh e me shpesh kete gje, ndersa ka sjelle nje tjeter performance te arrire ne kengen “Krej c’ka ke s’je”, ne kete festival!

Flaka Krelani, kengetarja simpatike nga Kosova na shpjegon se ne rrymen rock ajo gjen veten! Flaka rrefen pikerisht emocionet qe mori nga kjo eksperience, e po ashtu ndalon tek te tjera hapa qe ka bere ne karriere…

Rruga e muzikes se Flakes

Karriera e Flaka Krelanit eshte e ngjashme me shume artiste qe per here te pare u identifikuan ne Shqiperi permes spektaklit/konkurs “Ethet e se premtes mbrema”.
Qe ne moshen 13 vjecare Flaka u ngjit per here te pare ne skenen lokale te muzikes rok ne qytetin e saj te lindjes, Gjakove. Me tej ajo nisi studimet e mesme ne liceun artistik te Prishtines per kanto.

Friday, 10 February 2012

Flaka Krelani baraz me nje ylber

Flaka, të pashë të performoje gjatë spektaklit të Adi Krastës “A. show” dhe të komplimentoj vërtet për atë performancë. Në atë shfaqje ti ishe e vetmja këngëtare e ftuar, madje Adi e shprehu hapur simpatinë për ty, duke të veçuar nga të gjitha këngëtaret e tjera. Çfarë ndjesish përjeton të dish që je e preferuara e Krastës?

-Të vlerësohesh nga një showman, siç është Adi Krasta, është absolutisht një ndjesi e papërshkrueshme, sepse mbi të gjitha është njeri, njeriu më i thjeshtë dhe modest që kam njohur ndonjëherë.

Me  bagazh, reputacion të shkëlqyer, famë të papërsëritshme, i dashur nga të gjithë pa përjashtim, i mençur deri në maksimum… si të mos jesh e privilegjuar të jesh e preferuara e një legjende të gjallë si Adi Krasta? Është e pamundur! Ja çfarë ndjesie më jep kjo gjë, që nganjëherë më duket jo reale!

Po Krasta a është i preferuari yt?
-E kam pasur idhull që fëmijë, akoma ngelet idhulli im.

Monday, 6 February 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 4 Shkurt 2012

Revista PALOMA, 4 Shkurt 2012
 • Alketa Vejsiu, Prezantuesja dhe bashkeproducentja e X Factor Albania zbulon detajet e neteve te spektaklit! "Me ka marre malli te kendoj"
 • Bleona Qereti nga tapeti i kuq ne "qilimin flutures"
 • Dafina Zeqiri dhe Ledri Vula shfaqin hapur dashurine
 • Misse Beqiri, modelja shqiptare ne pozon nudo ne Suedi
 • Ervini i Big Brother: Ju prezantoj te dashuren time te re
 • Fansi kercenon: Do vras veten po nuk takova Adelina Ismajlin
 • Tuna dhe Noizy bashkepunim profesional dhe privat
 • Xhani Shqerra ndahet nga e fejuara modele
 • Bledi Strakosha hedh ne gjyq gazetarin
 • Ciljeta shume prane Hollivudit
 • Rezarta Shkurta ben realitet endrren e 15-vjecarit

Tuesday, 6 December 2011

"E Diell" Pa Autore, Por Ndryshimet nuk Ndalen...

“E Diell” pa autore, por prape me ndryshime

Tani qe Armendi dhe Aida, cifti autor i programit “E diell” qe transmetohet ne “Top Channel” jane larguar perfundimisht, shikuesit jane ne merak se kush do te merret me programin. Aludimet jane te shumta, por emra konkrete akoma nuk kane dale. Nje thashethem qe qarkullon lart e poshte eshte ai i rikthimit te autores italiane Alessia Vessicchio, por deri tani asgje nuk eshte e sigurte. Zera te tjere thone se deri ne fund te ketij sezoni spektakli i te dieles ne “Top” do te jete pa autor dhe me fillimin e vitit, drejtimi dhe skenari do t’i besohen prezantuesit te njohur Alban Dudushi. Edhe pse pa nje autor organizatoret dhe regjia e “E diell” nuk dorezohen, perkundrazi ata po bejne edhe ndryshime ne skalete. Duke filluar nga kjo jave deri te mbyllje te sezonit dimeror ne pjesen e fundit te programit, me saktesisht dy oreshin e fundit ne do te shohim nje gare te vertete kercimi dhe kenge. Gara do te zhvillohet midis pese grupeve ku ne krye te secilit grup qendron njeri prej moderatoreve. posted at albavipnews.blogspot.com. Albana, Marina, Luana, Adi dhe Flori do te kercejne dhe kendojne me pjesetaret e tjere te grupit te tyre qe do te jene nje kengetar, nje tjeter personazh i njohur i botes se spektaklit shoqeruar dhe nga trupa e baletit. Disa prej te ftuarve do te jene vellezerit Endri dhe Stefi, Teuta Kurti, Flaka Krelani, Ermela Mezuraj, etj. Jo gjithmone keto levizje dhe shpikje ne “E diell” kane rezultuar te sukseshme keshtu qe jemi pak dyshues, megjithate do te presim te shohim performancat perpara se te japim nje gjykim...

Saturday, 3 December 2011

VIP Ballina: Revista GAME OVER, 2 Dhjetor 2011

Revista GAME OVER, 2 Dhjetor 2011
 • Eleni Foureira: "Jam Greke!", Kengetarja qe mohon origjinen shqiptare
 • "Akoma se besoj", Kenga qe paralajmeroi divorcin e Devis Xherahut
 • Bjordi dhe Adela realizojne enderrat e tyre
 • Starton BB5, Cfare duhet te beni per te qene pjese e ketij reality show?
 • Stinet rock te Flaka Krelanit
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eleni Foureira: "I'm greek!", the singer who denies her Albanian origin
"I still don't believe" song that warned of divorce of Devis Xherahu
Adela and Bjordi realize their dreams
BB5 starts, What do you do to be part of this reality show?
Rock seasons of Flaka Krelani
]]

Friday, 21 October 2011

Flaka Krelani Se Shpejti Lanson Klipin e Ri...

Flaka Krelani se shpejti me kenge te re

Ndonese angazhimet e saj aktuale sillen rreth te kenduarit live, kengetarja Flaka Krelani dhe dy bashkepunetoret e saj ne kengen e re, Mc Kresha dhe Rina Abdyli, jane ne pritje te lasnimit te klipit te tyre me te ri, i cili parashihet te plasohet ne treg ne kete fund-muaj.

“Tashme kane perfunduar filmimet e klipit me te ri te kenges te cilen e kemi realizuar ne bashkepunim me Mc Kreshen dhe kengetaren Rina Abdyli. Xhirimet e klipin jane bere nga produksioni ‘Entermedia’ dhe jemi ndare shume te kenaqur”, ka thene Flaka per “Infopress”.

Ajo ka shtuar se eshte e perbetuar ne muziken rok, dhe se nuk heziton te pranoje ftesa per bashkepunim.

“Jam e perbetuar per rok, eshte e vertete, por kur vjen nje oferte bashkepunimi, une jam gjithmone e gatshme te them ‘po’, e sidomos per kengetaret e rinj, te cilet mendojne qe te hyjne sigurt ne skenen shqiptare”, ka shtuar Flaka. /telegrafi/tetor 2011/

Wednesday, 10 March 2010

Flaka Krelani, Ka Zgjedhur Te Behet Biznismene?

Flaka KrelaniFlaka Krelani, gjakovarja shperthyese

Karriera e Flaka Krelanit i ngjan ndezjes se nje zjarri te ngadalte, por te sigurt. Ajo ishte vetem 13 vjec kur per here te pare nisi te angazhohej ne skenen lokale te muzikes rock ne qytetin e saj te lindjes, Gjakove.

Por kjo ishte thjesht zanafilla. Pervoja ne lokalet e muzikes live ishte e dobishme, por e pamjaftueshme. Ajo nisi studimet e mesme ne liceun artistik te Prishtines per kanto.

Deri ketu, gjithcka po shkonte qetesisht. Deri sa erdhi viti 2004, kur Flaka u perfshi ne nje eveniment qe do te ndryshonte pergjithmone jeten dhe karrieren e saj. Ajo mberriti ne Tirane, si nje nga finalistet e spektaklit “Ethet e se premtes mbrema”.

Per gati 6 vite kengetaren e rock-ut e shohim ne skenat e festivaleve shqiptare. Se bashku me ngjitjen dhe pjesemarrjen e saj ne Top Fest dhe festivalet e fundvitit ka edhe trofe, ashtu siç ishte çmimi “Best Alternative” ne Top Fest 4, me kengen “Nje bote tjeter”.

Tashme 20 vjeçare, ajo ka spikatur ne skenat e muzikes per timbrin e saj te veçante dhe zerin e saj potent. Flaka gezon simpatine e publikut per kenget e saj te njohura si “Jeta kerkon dashuri”, “Nuk mundem”, “Le te behet c’te doje”.

Por gjithe suksesi dhe dashuria qe Flaka Krelani ka per muziken, nuk lidhet me profesionin qe ajo ka zgjedhur ne jete. Jashte pasionit te saj per muziken ka preferuar t’i bej llogarite mire me jeten, duke zgjedhur te behet ekonomiste. Çfare ka ne sirtarin e saj te endrrave dhe planeve per te ardhmen? Ndoshta nje biznes i suksesshem, por per kete do te duhet ende pak kohe. /t.ch./mars 2010/

Ndiq kroniken:

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Flaka Krelani, explosive girl from Gjakova

Career Flaka krelani is like lighting that a fire slow, but sure. She was only 13 years old when I first began to commit stage local rock in the city of her birth, Gjakova.

But this was just the beginning. Experience in the premises of the music live was useful, but insufficient. She began studying high in Lyceum artistic Pristina for Canton.

Until here, everything was going smoothly. So how come the year 2004, when the blaze was involved in an event that will change forever the life and career of her. She arrived in Tirana, as one of the finalists of the spectacle "fever of that Friday night.

For nearly 6 years, singer of rock we see on stage festivals Albanian. Together with the ascension and its participation in Top Fest and there are festivals year-end trophy, as was the price "Best Alternative" in Top Fest 4, the song "another world".

Now 20, she is prominent in the scenes of music for timbrin its exclusive and out of its potent. Flaka enjoys the sympathy of the public for the songs of her known as "Life requires love", "I can not", "Let us become what want".

But all the success and love that Flaka Krelani has for music, not related to the profession that she has chosen in life. Outside of her passion for music has preferred to do better life accounts, choosing to become an economist. What have we sirtarin her dreams and plans for the future? Perhaps a business successful, but this will still need a little time.
]]

Monday, 15 February 2010

Hakiu i Big Brother "T'bon Me Rock"

Hakiu i BB3

Hakiu ne klipin e Flaka Krelanit

Hakiu (Kika) i Big Brother 3 eshte shprehur ne fillim se ka pasion aktrimin per te cilin dhe ka studjuar dhe me te vertete duket te jete ashtu. Me kete mund te bindeni pasi te shikoni paraqitjen e tij si aktor ne videoklipin e Flaka Krelanit "T'boj me rock" (kliko per video). Deri me tani si duket ka "aktruar" mire edhe brenda shtepise se Big Brother pasi i ka ikur cdo nominimi. Se a do te vazhdoje keshtu deri ne fund, presim qe te shohim. Sidoqe te jete, nuk ka dyshim qe fama qe ai do fitoje si banore i Big Brotherit mesiguri do t'i hap mundesi te reja Hakiut qe te ndjeke metej kete pasion te tij te aktrimit. /albavipnews/


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Hakiu in Flaka Krelani's videoclip

Hakiu (Kika) Big Brother 3 is expressed in the beginning that has a passion for acting and has studied and which really seems to be so. With this you can see witness after his appearance as an actor in the video clip of Flaka krelani "T'boj with rock". So far as appears to be a "star" even better in the Big Brother house has gone after each nomination. Whether to continue until the end, expect to see. However, there is no doubt that he would gain fame as the inhabitants of Big Brotherit probably will Hakiut opens new opportunities to further pursue this passion of his acting.
]]

Sunday, 25 January 2009

Kejsi Tola: Dueti me Flaken Eshte Thashetheme!

Kejsi Tola dhe Flaka Krelani
/photo panorama/

Kejsi Tola: Ne Eurovizion do te kendoj vetem, dueti me Flaken eshte thashethem

Kejsi Tola, kengetarja qe do te perfaqesoje Shqiperine ne Festivalin Evropian kete vit, ka mohuar zerat per nje prezantim atje se bashku me kengetaren kosovare Flaka Krelani, ashtu sic u perfol ne disa media. “Jo, do te konkurroj e vetme dhe sapo kam perfunduar versionin anglisht te kenges”, ka pohuar kengetarja per “Panorama Plus”. Me kengen “Me merr ne enderr” me muzike dhe orkestracion te Edmond Zhulalit, tekst te Agim Docit, Tola arriti te marre vleresimin e jurise dhe publikut, duke marre trofeun e festivalit, e duke prere vizen per ne Rusi, vendi ku organizohet kete vit Festivali Europian. Kejsi e mohoi, qe Flaka do te jete kengetare ne duet me te, ne versionin e ri te kenges per eurovizion dhe ka pohuar se versioni i dyte i kenges do te shoqerohet me nje klip. Nderkohe qe, Flaka Krelani eshte nje nga kengetaret e preferuara te kompozitorit Edmond Zhulali. Vitin e kaluar ajo se bashku me kengetaren tjeter kosovare Doruntina Disha, ishin pretendentet kryesore per cmim te pare me kengen “Jeta kerkon dashuri” te Zhulalit, por vleresimi u permbys ne momentin e fundit nga juria. /panorama/24.01.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 17 January 2009

Flaka Krelani Enderron "Eurosong 2009"!

Flaka Krelani Festivali RTSH 47
/photo rtsh/

INTERVISTE: FLAKA KRELANI
Pjesemarrja ne ‘Eurosong 2009’, ende nje enderr

“Une, falenderoj te gjithe per perkrahje dhe besoj se gjithcka qe ndodh do te jete ne te mire edhe te vendit tone dhe padyshim edhe te karrieres sime”, ka thene Flaka

Flaka Krelani, tashme kengetare mjaft e suksesshme, ka pasur disa pjesemarrje neper festivale dhe ne shumicen prej tyre ka rrembyer cmime. Koheve te fundit kane qarkulluar zera per mundesine e pjesemarrjes se Flakes ne “Eurosong”, ne kengen duet me Kejsi Tolen. Mirepo, deri me tani asgje nuk eshte definitive. Flaka thote se me shume kenaqesi do te pranoje ftesen. Per kete dhe shume te tjera, flet Flaka ne intervisten per “Kosova Sot”.

“Kosova Sot”: Thuhet se do te merrni pjese ne “Eurosong” me nje interpretim te perbashket me Kejsi Tolen, cila eshte e verteta?
Flaka Krelani: Edhe une i kam degjuar keto zera, mirepo ende nuk ka asgje definitive. Sapo te konkretizohet gjithcka une me kenaqesi do t’ju beje te ditur cdo detaj lidhur me pjesemarrjen ne “Eurosong”.

“Kosova Sot”: Do te jete nje enderr juaja e realizuar, apo jo?
Flaka Krelani: Une edhe njehere iu falenderoj te gjitheve per nje perkrahje te tille dhe besoj qe gjithcka qe ndodh do jete ne te mire edhe te vendit tone dhe padyshim edhe te karrieres sime.

Kejsi Tola dhe Flaka Krelani ne Festivali RTSH 47

“Kosova Sot”: Keni qene e ftuar si mysafire ne Festivalin e Kenges ne RTSH, ne duet me Kejsi Tolen, qe e konsideroni si sukses, cilat jane sukseset e tjera ne 2008?
Flaka Krelani: Viti 2008 ishte mjafte karakteristik per mua. Ai karakterizohet me pjesemarrjen time ne Festivalin e Kenges ne RTSH, ku isha e ftuar si mysafire per te kenduar duet me Kejsi Tolen, kurse kjo kenge edhe fitoi per te marre pjese ne “Eurosong 2009”, pastaj me fitoren e cmimit per here te dyte ‘’Best Rock’’ ne ‘’Videofestin muzikor’’, me pjesemarrjen ne “Top fest 5” dhe natyrisht me realizimin e videoklipit “T’ boj me rock’’.

“Kosova Sot”: Keni pasur ndonje deshtim?
Flaka Krelani: Deshtime nuk mund te them qe kam pasur, pasi projektet qe une mendoja t’i realizoja u realizuan me shume sukses.

“Kosova Sot”: Cfare jeni duke punuar momentalisht?
Flaka Krelani: Momentalisht jam duke e finalizuar kengen me te re, te cilen mendoj ta publikoj shume shpejt, shpresoj edhe me nje videoklip te ri. Besoj qe me kete kenge do te marr pjese ne “Top Fest”, pasi kjo kenge i pershtatet shume normave te ketij festivali dhe shpresoj qe te pelqehet nga te gjithe.

“Kosova Sot”: Cfare mendimi keni per rockun ne Kosove, sipas jush, eshte duke ecur mire?
Flaka Krelani: Gjithmone jam e frikesuar te kritikoj dicka qe ka lindur shume me heret se une, mirepo pasi une vete e kultivoj kete zhaner te muzikes, ndoshta me ngelet pak hapesire dhe mundesi te shpreh mendimet e mia per rockun. Muzika rock ka qene nje zhaner qe nuk ka njohur as gjini, as moshe, eshte degjuar nga te gjitha shtresat e njerezve, sepse ka qene i vetmi zhaner qe eshte kultivuar me se shumti dhe normalisht eshte pelqyer nga te gjithe. Me vjen keq qe ne ditet e sotme nuk e ka me vleren sic e ka pasur dikur me perpara, duke filluar nga vitet e 60-ta, 70 –ta, ku njohim shume bende te famshme qe e kultivonin rockun e deri te viti 2000. Viti 2008 mund te them qe ishte karakteristik edhe per kete gje, sepse ne edicionin e “Top festit 5” kishte shume pjesemarres me kenge rock dhe bende shume te mira, po ashtu me kenge rock. D.m.th., ishte nje vit ku muzika ne Kosove, ne Shqiperi, ne Maqedoni filloi te marre nje kahe pozitive sa i perket ketij zhanri te muzikes qe filloi te kultivohej me shume se sa qe e kishim paramenduar. Normalisht, fale medieve dhe vete “Top Festit” qe na dhane perkrahje te madhe te paraqitemi sic e kishim merituar dhe jam shume krenare qe isha pjesemarrese e ketij edicioni.

Flaka Krelani

“Kosova Sot”: Kush eshte idhulli juaj?
Flaka Krelani: Kam shume idhuj…nder ta jane Janis Joplin, Jimi Hendrix, Alanis Morissete, Anouk, Pink Floyd, White Snake, The Doors, David Boeie, The Arcade Fire, The Killers, Coldplay, Michael Buble, Guano Apes, Audioslave, Massive Attack, Led Zeppelin e shume kengetare dhe bende te tjera.

“Kosova Sot”: Ndonje mesazh per fund?
Flaka Krelani: Nje pershendetje te ngrohte dhe te fuqishme per fansat e mi, te cilet me japin shtytjen maksimale qe te arrij ate qe ka qene dikur enderr imja ne sirtar po qe tashme nuk eshte me. Degjojeni ate cfare me te vertete ju ben te ndjeheni rehat, origjinale dhe te motivuar per gjithcka. /kastriote bajrami/kosova sot/17.01.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online