All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Flamur Qenaj. Show all posts
Showing posts with label Flamur Qenaj. Show all posts

Monday, 10 December 2012

Fansi me i madh i Adelina Berishes

Kemi dëgjuar që Vip-at shqiptarë kanë krijuar shumë fansa sidomos viteve të fundit.

Por ne sot ju prezantojmë një djalosh nga Kosova i cili quhet Flamur Qenaj dhe është fansi më i madh dhe shumë i flaktë i këngëtares bukuroshe Adelina Berisha.

Kur ne e kemi pyetur se pse e don dhe e ndjek kaq shumë këngëtaren, ai na ka treguar se Adelina për të është një këngëtare dhe një person shumë i vecantë, dhe se i pëlqen shumë thjeshtësia e saj dhe për djaloshin fans nuk ka tjetër si ajo, është njëshe.

Flamuri nuk merret me muzikë, ka një profesion tjetër, por këngët e Adelinës i don të gjitha, ndërsa vecon këngën “Ti je ai” dhe që sa herë e dëgjon këtë këngë, atij i shtohet adrenalina.

Flamuri ka pasur rastin ta takoj Adelinën, pasi kur ai ndodhet në Kosovë dhe ku këngëtarja këndon, ai është i pari që shkon dhe e dëgjon. Ja pra ky është fansi më i madh i këngëtares Adelina Berisha./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Fansi largest Adelina Berisha

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online