All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Florent Boshnjaku. Show all posts
Showing posts with label Florent Boshnjaku. Show all posts

Thursday, 6 September 2012

Ermali dhe Gena ne telashe me Rock City...

Ermal Fejzullahu & Gena

Ermali dhe Gena ne telashe me Rock City

Tashme eshte shnderruar ne hit kenga “Ermal Fejzullahu & Gena - Ajo” e cila eshte duet i kengetareve te mirenjohur, Ermal Fejzullahut dhe Genes, por ne fakt kenga e cila thuhet se eshte punuar nga Florent Boshnjaku, ka nje autor tjeter.

Kompania Rock City ka derguar nje komunikate ne redaksine tone, ku thuhet se Dj Nardi eshte ai qe e ka punuar kengen “Ajo”. Besohet se Dj Nardi e ka perfunduar vijen melodike te kenges ashtu sikurse ‘beatin’, ndersa me pas kengetaret shfrytezuan po kete vije melodike dhe ‘beat’ pa te drejte.

Friday, 1 June 2012

Thaci: Rona, perfaqesim i Kosoves nen flamurin kombetar shqiptarThaci: Rona, perfaqesim i Kosoves nen flamurin kombetar shqiptar

Kryeministri i Republikes se Kosoves, Hashim Thaci, priti sot pasdite kengetaren Rona Nishliu, te ciles i shprehu urimet me te thella per suksesin dhe perfaqesimin dinjitoz te vlerave te Kosoves nen flamurin kombetar shqiptar ne festivalin e Kenges Evropiane - Eurovision 2012.

“Me interpretimin tuaj te vecante dhe shume profesional, me emocionet prej nje artisteje te vertete, treguat cilesi kulmore, duke u vleresuar larte prej publikut evropian dhe prej profesionisteve evropiane te muzikes”, u shpreh kryeministri Thaci.

Saturday, 26 May 2012

Rona Nishliun e perkrahin edhe gazetaret e huaj

Sonte kënga “Suus” do të vijë e treta në natën finale të “Eurosong 2012”. Ndërsa Rona Nishliu edhe pak orë e do të ngjitet në skenë, por sonte si duket nuk do të ketë përkrahjen vetëm të shqiptarëve, apo edhe të huajve spektatorë, por edhe të shtypit të huaj.

Sic e shihni në këtë foto është kompozitori i këngës Florent Boshnjaku, i cili është përkrah një gazetari të huaj të Press Center, dhe ai është një fans tashmë i Ronës, dhe bën tifo për Shqipërinë.

Ndërsa sondazhet vazhdojnë ta rendisin Shqipërinë në vendet e para, por cdo enigmë dhe parashikim do të marrë fund sonte në Baku të Azerbajxhanit. Forca Rona dhe Albania! Do të ishte një fitore e madhe në 100 vjetorin e shtetit shqiptar, triumfi i Shqipërisë në këtë festival të madh evropian./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rona Nishliu support foreign journalists

Tonight the song "Suus" would come third in the final night of "Eurovision 2012". While Rona Nishliu even a few hours will go up on stage, but tonight it seems not to have support only for Albanians, or even strangers spectators, but also the foreign press.

Thursday, 1 March 2012

Rona Nishliu ne Hollivud...

Rona Nishliu regjistron kengen "Suus" ne Hollivud [VIDEO]

Rona Nishliu, Fituesja e festivalit te 50 te kenges ne Radiotelevizion do te perfaqesoje Shqiperine ne Festivalin e Kenges ne Eurovizion qe zhvillohet nga 22 deri me 26 maj ne Baku te Azerbajxhanit. Rona ishte kohet e fundit ne Los Angeles te Kalifornise per nje regjistrim profesional te kenges se saj dhe kolegu yne Ilir Ikonomi e takoi ate ne Hollivud.

Ne bulevardin Sunset te Hollivudit, jane disa nga studiot me te njohura te regjistrimit qe ka bota. Rona Nishliu erdhi ne njeren nga me te mirat e tyre, te quajtur Ocean Way.

Wednesday, 15 February 2012

Talentet kosovare zbulohen jashte vendit


Per mungese te nje licence kombetare, keta talente jane detyruar qe aftesite e tyre t`i sprovojne ne spektakle televizive te organizuara ne Shqiperi, Kroaci, Bosnje- Hercegovine e Gjermani.

Ne reality-show te formatit boteror, si “The Voice” apo “X-Factor”, brenda nje periudhe njevjeçare jane zbuluar gati dhjete talente muzikore kosovare. Per mungese te nje licence kombetare, keta talente jane detyruar qe aftesite e tyre t`i sprovojne ne spektakle televizive te organizuara ne Shqiperi, Kroaci, Bosnje- Hercegovine e Gjermani, shkruan “Koha Ditore”.

Mungesen e nje spektakli kesisoj te rinjte e shohin si hendikep, nderkaq njerezit e sferes se muzikes si mision ta pamundur, shkaku i kostos. ”Per emisionet ‘The Voice’ apo ‘X-Factor’ duhet te merret licenca nga kompanite perkatese dhe kushtojne shume”, ka thene Florent Boshnjaku, kompozitor kosovar. Ai thote se ne Kosove keta talente nuk kane perkrahje. “Askush nuk e çan koken te mendoje dhe te investoje per talente te rinj”, ka kritikuar ai.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online