All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Florenta Islami. Show all posts
Showing posts with label Florenta Islami. Show all posts

Saturday, 8 December 2012

C'mendurite e bjondines Altuna

Twitteri i kengetares Altuna Sejdiu eshte bere nje kend kurioziteti me postimet e shfrenuara qe ajo ben.

Kengetarja ka nje shpirt totalisht "crazy" dhe gjerat qe i ben ne jeten e perditshme me endje i ndan me gjithe boten.

Por, kjo eshte Tuna dhe derisa disa e quajne nje vajze te krisur, ajo megjithate vjen lezetshem, pa tabu, me paraqitjet e saja te nje bjonde naive.

Kesaj radhe, eshte shnderruar ne nje "muppet" fytyre duke lozur me iPhone-in e saj.

Dhe, nuk i mjaftoi me kaq qe u "besheretua" vet, por infektoi edhe shoqen e saj Florenta Islami, perndryshe e fejuara e Getit, per te marre pjese ne keto "momente bjondineje". /Albavipnews/

Sunday, 25 March 2012

Geti dhe Florenta ndahen...

Getoari ndahet nga e fejuara Florenta

Shtate muajt e lidhjes se dashurise se reperit Getoar Selimi me bukuroshen Florenta Islami kane mbaruar! Ishte fundi i muajit gusht 2011, kur u raportua se ne nje cermoni shume luksoze me shume te ftuar, ne mesin e tyre me shume miq te reperit dhe familjare te tij, ishte bere ceremonia e fejeses se Getoarit me Florenten, ku organizatore e festes kishte qene pikerisht e ema e Getit.

Ashtu sic raportuan mediat per fejesen, kete radhe programe te ndryshme televizive, bazuar ne disa statuse qe e fejuara e Getit, Florenta, kishte lene ne Twitter, tregojne se ne lidhjen e ciftit po perjetohet nje krize. Krize e cila ka rezultuar me ndarje, pasi ne profilin e saj ka larguar te gjitha fotot qe ka pasur me Getin, ndersa njesoj ka vepruar edhe reperi ne profilin e tij ne facebook.

Friday, 6 January 2012

Bebet VIP qe po vijne ne vitin 2012...

Bebet VIP, kush e ka radhen ne 2012-n?

Vitin qe lame pas, martesat ishin shume ne mode. Kujtojme ketu celebrimet e kengetareve si Teuta Kurti, Jehona Sopi, Yllka Kuqi, apo qofte edhe fejesat, si ajo e Getoar Selimit me Florenten, lidhje si ajo e Rozanes me MC Kreshen, Kastros me Erleta Hotin etj. Por 2011-a ka qene mjaft i mbare edhe sa u takon bebeve VIP. Nder te parat qe linden vitin qe lame pas, ishte kengetarja e talentuar Edona Llalloshi. Kengetarja kosovare u be nene per here te pare, pasi solli ne jete vajzen Doa. Kengetarja e njohur Julka u be me “krahe” per mberritjen e Ian, djalit te saj te pare me Andy Gramm. Prezantuesja e njohur televizive, Sonila Meco, se bashku me te shoqin, Drinin, u bene prinder per here te pare dhe u lumturuan nga ardhja ne jete e engjellit qe u pagezua nga prinderit me emrin Amaris. Edhe vlonjatja ekspresive Aurela Gace u be nene per te paren here, pasi ne nentor te vitit 2011 solli ne jete vajzen e saj te cilen e pagezoi me emrin Grace, qe do te thote “Hiri i Perendise”.

Sunday, 9 October 2011

Florenta i Jep Leksione Jete Getoarit...

Pasi ia nderron stilin, Florenta e meson te vallezoje Getoarin

Vetem dy jave me pare reperi i njohur kosovar Getoar Selimi kete here eshte fejuar seriozisht nga lidhja qe kishte me bukuroshen Florenta Islamin. Por vajza jo vetem ia ka futur kembet ne nje kepuce gje qe s’munden t’ia benin as ish femrat me te bukura si Elvana Gjata, Nora Istrefi e te tjera, por edhe po e ben pak me tip serioz reperin.

Keshtu ajo para fejeses ia hoqi stilin e perdorimit gjithmone te kapeleses ne koke, dhe siq e shihni edhe ne kete foto Florenta po e meson te kerceje. Cili do te jete mesimi i rradhes?

Edhe dicka tjeter “Zhurnal Plus” meson se ka qene Florenta qe ne ceromonine e fejeses se tyre nuk ka lejuar Getoarin qe ti beje ftese kolegeve te tij, apo ish femrave te reperit, prandaj ne kete feste jane pare vetem meshkuj artiste. /zhurnal/tetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Saturday, 8 October 2011

Fejesa e Getoarit, Mungojne Koleget Femra...

Fejesa e Getoarit, mungojne koleget. Arsyeja? I ka pasur te gjitha te dashura

Nje feste shume glamour eshte realizuar me rastin e fejeses se rep-kengetarit Getoar Selimi me te perzgjedhuren e tij, bukuroshen Florenta Islami. Mbremja eshte mbajtur kete jave ne hotel “Emerald” ne Prishtine, ne mes te nje numri te madh te ftuarish. Salla ku ishte organizuar fejesa, shkelqente nga dekori, ndersa te ftuarit si gjithmone te veshur me shume shije. Thuhet se per gjithe organizimin e kesaj fejese ishte perkujdesur e ema e Getit, zonja Florije Kelmendi Selimi, e cila ishte ajo qe priste gjithe te ftuarit ne hyrje te hotelit, se bashku me djalin tjeter, Liberianin.

Friday, 30 September 2011

Fejohet Getoari

Fejohet Geti

Reperi i grupit Tingulli 3nt, Getoar Selimi i njohur si Geti, ka vendosur t’i jape fund beqarise dhe te fejohet me bukuroshen Florenta Islamin.

Bosi i ‘labelit’ “Baba Stars” organizoi nje ceremoni te vecante me rastin e fejeses se tij ku kishte te ftuar miq, kolege dhe familjare. Ceremonia ishte ideuar nga GhetoGeassy si teper private, edhe pse Telegrafi ka pasur qasje dhe ka siguruar foto nga fejesa.

Geti eshte nje prej veteraneve te skenes se hip hopit shqiptar, ndersa pergjate ketyre viteve jeta e tij private ishte e bujshme, me lidhje nga me te ndryshmet, me femrat nga me seksi shqiptare, duke perfshire ketu edhe Ciljeten dhe Elvana Gjaten. /telegrafi/shtator 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online