All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Florentina Islami. Show all posts
Showing posts with label Florentina Islami. Show all posts

Wednesday, 8 May 2013

Aferdita Dreshaj, ndjehet mire ne Prishtine

Aferdita me kenge te re

"E dua Prishtinen", ka deklaruar ne rrjetin social kengetarja dhe modelja shqiptare Aferdita Dreshaj e cila sa here vie nga Amerika ne trojet shqiptare, nuk le pa vizituar edhe kryeqytetin e Kosoves, ku ajo dhe ka shume miqe te saj.

Prezenca e saj ne kafiterite me me ze te kryeqytetit ka terhequr paparace te ndryshem mediatik dhe nje njeren nga fotot e publikuara, ajo shihet duke u argetuar me shoqen e saj Florentina Islami, perndryshe e fejuara e Getit.

Ndersa kohen e qendrimit ne Kosove, Aferdita do e shfrytezoj poashtu per regjistrimin e nje kenge te re. /Albavipnews/

Wednesday, 22 August 2012

Getoari romantik, me te fejuaren ne Venedik...


Getoari romantik

Koncertet e shumta verore tashme po perfundojne dhe Getoar Selimi ka arritur te gjej pak kohe per pushime. Ai ka vendosur qe derisa pushon te behet edhe romantik pasi qe ka zgjedhur qytetin e bukur te Venedikut ne Itali per te pushuar! E sigurisht ai nuk eshte vetem, por po shoqerohet nga e fejuara e tij Florentina Islami.Getoar Selimi pas aferave te shumta me femra, tashme qe nje kohe te gjate eshte ne lidhje me Florentinen./indeksonline/

Monday, 30 April 2012

Nuset e “Baba Stars” shoqe te mira

Burrat e tyre thuhet qe janë rrahur me një pjesëtar të një labeli kundërshtar, sic është Noizy, ndërsa vajzat bëjnë qef këtu duke shkuar shumë mirë dhe duke bërë foto. Sic po e shihni fjala është për këngëtaren Dafina Zeqiri, të dashurën e Ledri Vulaj, dhe Florentina Islami, e fejuara e Getoar Selimit.

Megjithëse kjo nuk do të thotë që vajzat do të mbajnë zi, pasi të dashurit e tyre janë rrahur sic po flitet, apo duhet edhe ato të përgaditen për tu rrahur me kundërshtaret femra të labelit ku merr pjesë Noizy. Urojmë që kjo të mos ndodhë!/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Brides of "Baba Stars' best friend

Their husbands were beaten by a member of a labeli opponent, as is Noizy, while girls do here excited going very well and doing pictures. As you can see, the word is Dafina singer, girlfriend of LEDRIN Vulaj and Florentina Islam Selim Getoar fiancée. Although this does not mean that girls will mourn because their loved ones are beaten as I speak, or must themselves be prepared to be beaten with female opponents labeli where Noizy participating, and wish not./Albavipnews/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online